Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
Re: auto
29. 05. 2012 06:06
Renaultu by zrezlý Logan dělal ostudu? A koroze Meganů a Sceniců první generace mu dělá co? Levnější auta od Renaultu rezla vždy. Snad až ta aktuální jsou odolnější. Zatímco zrezlý pažout 309 je kuriozita, Renaulty 19 jsou na tom jako Favority - sotva to drží pohromadě.
Re: auto
29. 05. 2012 06:34
Rezly vsechny Rencky, mel jsem Nevadu. Ale pak se lekli tak, ze to az skoro prepiskli. Mam Lagunu, 12 let 220 kkm najeto a jediny, kde jsem nasel puchejr jsou hagusy...
Re: auto
02. 06. 2012 21:40
Já bych chtěl apelovat na všechny rozumné řidiče..... seřiďte si světla, než vyrazíte plně naložení k moři. mám pocit, že to většina řidičů neřeší a pak to vypadá, že jedou všichni na dálkovéthumbs down jinak přeju všem bezproblémovou cestusmoking smiley
rrn
Re: auto
04. 06. 2012 22:05
smoking smiley
Golfík 3 kombík 1,9TDI a až to v něm rupne, odtáhnu jej na auto hřbitov - pokud tam nebudu dřív JÁ. 242tisíc A jen výměna hlavy se zadřeným zdvihátkem. Dojel jsem s tím ještě 400km do servisu. Hlava 3500,- starší a jedééééém. Jen ta ropa je čím dál nekvalitní...na delší cesty používám aditivum a před cestou měním filtry (vzduch,olej). Naposledy alpy na lyže 550+550km a OK.

Přeji všem mnoho km bez nehod - opravit se dá vše. Letos červen jih a zpět na víkend.
Re: auto
05. 06. 2012 04:25
vetšina moderních aut má již světlomety automaticky seřízené dle naložení. A i světla se dají seřizovat na zdi domu. Pravda je, že některá auta tedy skutečně mají světla systému " pánubohu do oken". Za seřízení by člověk v servisu neměl nic platit. Tak jak to bylo dříve na př. ve Svazarmu nebo ve svépomocných dílnách.
Jenže dnes toto již neexistuje a tak polovička majitelů aut neumí ani světla seřídit. Bohužel.

Našel jsem takovou malou tabulku jak se dříe seřizovalo :

Světlomety se seřizují při tlumených světlech. Jelikož správně nastavené světlomety jsou významným prvkem bezpečnosti jízdy, je tento úkon předmětem předpisu vyhlášky (FMD č. 41/84 Sb.). Technické hodnoty s předepsaným nastavením světlometů jsou uvedeny dále. Nejjednodušší (a podle mého názoru i přesnou) pomůckou k seřízení světel je stěna kolmá k podkladu, na kterém stojí kontrolovaný automobil. Na stěnu je třeba nanést čáry podle skicy na obr. dole. Automobil, zatížený pouze řidičem, se správně nahuštěnými pneumatikami přistavíme tak, aby byly oba světlomety vzdáleny 5m od zmíněné stěny. Vyhláška uvádí toleranci sklonu světelného paprsku od roviny vodorovné procházející osou světlometů, v rozmezí 1 až 1,5%. Při využití plného rozsahu dovoleného zatížení vozu je povolen sklon světelného paprsku v rozmezí od 0,5% do 2,5%. Pro ujasnění: skloníme li světelný paprsek o 1% tak na vzdálenosti 5metrů, protne světelný paprsek stěnu o 5 cm níže. Čili - jmenovitá hodnota průsečíku světelného paprsku tlumeného světla ve vzdálenosti 60 mm pod rovinnou vodorovnou odpovídá sklonu 1,2 %.
Příprava se sestává z překreslení schématu obrázku na stěnu. Odměříme si vzdálenost středu světlometů od země (cool smiley, tuto čáru (c) naneseme na stěnu, 60mm pod ní nakreslíme čáru (d). Dále nakreslíme středovou čáru (a) a na každou stranu odměříme 505mm protínající se čáry nám dají 4 body (dálkové, tlumené).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hradečák (05. 06. 2012 04:31).
Tom
Re: auto
05. 06. 2012 07:38
Ahojda, taky přikládám návod:

„Když natočíme nejdelší osten ježka tak, aby vyčníval z klece nejširším jejím otvorem, posuneme ježka do poloviny výšky klece. Pak točíme za vyčnívající osten ježkem, až na jeho protilehlé straně dostaneme do kolmé polohy nad sebou dva jiné ostny, nejdelší po tom, který už vyčnívá vpředu. Popostrčíme předním ostnem ježka tak, aby jeho dva kolmo nad sebou se nacházející ostny pronikly protilehlým otvorem co nejvíce ven.

PS Hradečák no já bych nastavil tak prd thumbs up smiley
avatar Re: auto
05. 06. 2012 09:17
tady jde spíš o to, že naložený auto svítí nahoru, stačí otočit na palubce kolečkem na jiný stupeň sklonu světla a je tothumbs up smiley
xenony se naklápí samy

jinak seřízení světel jako takové je možno na jakékoliv STK za 50kč
hough

_______________________________________________________
avatar Re: auto
05. 06. 2012 21:32
> jinak seřízení světel jako takové je možno na
> jakékoliv STK za 50kč

Já mívám seřízení zadara
avatar Re: auto
06. 06. 2012 10:14
Když jste tu vzpomněli ta světla, minulý rok jsem pozoroval, že chorvatské značky(a některé novější u nás) jsou značně reflexní, nejdednou se mi stalo, že jsem musel vypínat dálkové, jelikož mě značky "oslňovaly". Na autě mám xenon+do dálky H7.

Jinak vrámci pravidelné stk by měli seřídit světla "v ceně" ne? V barum servisech(nevím jak se to teď jmenuje) chtějí 100kč, ale denně se přesvědčuju, že i to je moc...a to kolečko na seřízení - to je asi jedovaté! smiling smiley
Re: auto
06. 06. 2012 10:17
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil L.K. (06. 01. 2013 20:54).
avatar Re: auto
06. 06. 2012 11:26
Jde o to, aby čočky byly seřizovány při výchozím postavení, já to zkoušel na svém autě a když jsem na diag. vyvolal zákl. nastavení, čočka se ani nepohla - v autě nikdo neseděl a v kufru nic nebylo. Takže pokud se vyloženě nekdo nehrabal ve světle nebo nemontoval nové, tak to takový problém asi nebude. Teda alespoň v passatu 3BG yawning smiley
avatar Re: auto
06. 06. 2012 13:51
xenony se seřizujou úplně stejně jako běžný halogeny,
při STK je seřízení světel v ceně, já psal o běžném seřízení pro svůj klidsmiling smiley
i při výměně žárovky světlo svítí jinak, ne každý výrobce má stejnou hloubku ohniska

_______________________________________________________
avatar Re: auto
06. 06. 2012 17:35
Pánové,co si tak udělat pěkný víkend 29. a 30.6. ?
Oldtimer Festival Slavkov

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: auto
06. 06. 2012 19:54
... Petře ... zajímavé ... asi se pojedu podívat smileys with beer
Anonymní uživatel
Re: auto
07. 06. 2012 08:00
Škoda, vím o tom setkání, ale budu v té době na Pelješacu. Ale účastní se na tom setkání i docela dost vozítek co mně prošla rukama. smiling smiley
Re: auto
07. 06. 2012 09:34
moje osazení žárovkami :
dálková 60w ......HB3
Bi-xenon 35w.......D2R
Cena těchto žárovek u nás až 5 tis. kč. (x 2) V Polsku asi 600,- kč. Je to OSRAM nebo Philips jako u nás.
Jinak světlomety se seřizují automaticky dle naložení.

Výměna žárovky cca 2 - 3 min. dle zručnosti. V manuálu píší .......výměnu svěřte odbornému servisu VOLVO. Když ale já nerad poslouchám.
avatar Re: auto
07. 06. 2012 17:08
Hradečák napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jinak světlomety se seřizují automaticky dle
> naložení.

Ale seřízení do základní polohy se musí, samozřejmě, provést stejně jako u žárovkových světel.......
avatar Re: auto
07. 06. 2012 18:00
za pět (x2) kilo žárovky se u Hradečáka seřizují samy...smoking smiley
avatar Re: auto
07. 06. 2012 19:26
Václave Volvo to má u světel vymakané to ostatní automobilky mužou závidět vytáhneš plíšek a máš světlo na dlani yawning smiley
Re: auto
07. 06. 2012 20:08
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (06. 01. 2013 20:54).
Re: auto
07. 06. 2012 20:15
Hoši se máte. Já už ani nevím jak to moje auto vypadá. No a bratránkovi vyletělo za jízdy Na škodě Octávii zadní sklo. Je to normální?
avatar Re: auto
07. 06. 2012 20:19
normálka bratr to též zažil asi pnutí teplotní šok atd.
Re: auto
07. 06. 2012 20:21
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (06. 01. 2013 20:53).
avatar Re: auto
07. 06. 2012 21:53
jestli je to octavia r.v. 1997 a míň, tak je to konstrukční vada, vyměňovali to zadarmo v servisech, nevím jak teď.
avatar Re: auto
08. 06. 2012 17:51
jj, soused to měl taky, jede si a najednou prásk! zadní okno na padrť, výměna zdarma, od tý doby se to nestalo a na tachometru má 470 000km, zlatý poctivý TDi.....

_______________________________________________________
avatar Re: auto
08. 06. 2012 22:25
Letos chci jet tímhle. Už jsem si to zkusil předloni a bylo to super..... grinning smiley





Upraveno 2krát. Naposledy upravil Peťas (08. 06. 2012 22:34).
avatar Re: auto
08. 06. 2012 22:46
... Ajaxi ... a co před jízdou jedl ten bráchanec ... někdy to dělá přetlak v v autě ... smoking smiley
Re: auto
08. 06. 2012 22:51
Hele,jestli nám z toho nového vraku vypadnou okna,tak napřezrok do Hrvt. ...nezbývá nic jiné než AN 12.
Navíc okna vydrží a dolet je přes celou Europe...@ ....Coming home
Pokud nevěříme těm naším vozům,je čas na změnu.
avatar Re: auto
08. 06. 2012 22:59
... Honza ... a Ty nemáš na tom Superbu na oknech vypískovaný ... před jízdou nepožívat hrušky ... ?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (09. 06. 2012 11:57).
Re: auto
08. 06. 2012 23:10
No teda to nevim,protože letos povezeme meruńkovici.
A nesmí nám ti dosluhující celníci oběvit tajné dutiny v našem supu.
Pak to dopadne jako ve filmu Matrix...dežaví.....[www.smajlici163.wz.cz]
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 272
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.