Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
Re: auto
28. 03. 2012 20:57
Mě se to stalo letos. Hned jak jsem to zjiístil jsem psal na onu kancelář pojistitelů, abych zjistil kolik mám zaplatit. Bylo mi oznámeno, že si mě sami obešlou hned, jak na to přijdou. Bohužel nelze se sám nabonzovat a zaplatit, musí na to přijít sami.confused smiley

Js13 Pelješac Blaževo
Re: auto
30. 03. 2012 01:34
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> OT
> o pojištění vozu
> soused si koupil na leasing v roce 2009 čtyřkolový
> přívěs. Ten byl za dobu pronájmu pojištěn u
> leasingové firmy. Po vypršení smlouvy byl přívěs
> jeho a on ho zapomněl hned přihlásit na sebe na
> povinné ručení. Udělal to až po 3 měsících. Včera,
> tedy cca po 3 letech, mu přišla od České
> kanceláře pojistitelů výzva, aby zaplatil 11
> 870,- Kč
, neboť zjistili, že vozidlo nebylo v
> roce 2009 3 měsíce pojištěno a on byl majitelem.
> Jmenuje se to vzletně "zákonný příspěvek
> nepojištěných vozidel", jinak řečeno je to pokuta,
> která převyšuje sumu celoročního pojištění. Za den
> prodlení mu tedy naúčtovali 130,- Kč. Zaplatit do
> 30 dnů, jinak soudní vymáhání, že na to oni 3 roky
> srali je věc jiná.
> Tedy upozornění, při různých převodech a koupích -
> nezapomenout hned na uzavření povinného ručení.
> Počítačový velký bratr nespí.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++
za přípojné vozidlo se platí 30 kč den garančnímu fondu kanceláři pojistitelu + poplatek za ůkon několik stokorun + pokuta městskému uřadu odboru evidenci vozidel tuším max. je 20 000 kč

www.bezpojisteni.cz
Anonymní uživatel
Re: auto
30. 03. 2012 09:12
Pokud vím, pak když jdeš auto přehláísit na sebe, po té, co jej předchozí majítel odhlásil, požaduje obecní úřad-registr vozidel, doklad o pojištění.Takže se to uhlídí samo.
avatar Re: auto
30. 03. 2012 10:24
OT
sakra to vypadá, že jsem asi kecal
- MíraF- psal jsem, že se jednalo o čtyřkolový přívěs, zde šlo o "nákladní vozidlo s největší přípustnou hmotností do 12 000 kg nebo
přípojné vozidlo s největší přípustnou hmotností nad 3 500 kg do 10 000 kg", zde je flastr 130 Kč/den
- Tomm - vysvětlení je jednoduché, ty tři měsíce, než se rozhoupal k přihlášení na sebe, v klidu jezdil na techničák vydaný leasingovkou kde byl jako vlastník uveden Unilesing a.s., a on byl uveden jako provozovatel
Re: auto
02. 04. 2012 14:31
Tak se má tahat dřevo domů


Re: auto
03. 04. 2012 21:19
Jako člověku s citem pro stroje, je mi toho lakatoše líto. I když je to starý krám, tak tohle zacházení nezaslouží a dlouho nepřežije. Být šéfem toho vejra co to řídí, tak ho nechám druhý ten to samé z lesa vynosit ručně.
Re: auto
04. 04. 2012 03:51
Můj souhlas. A navíc, proč to nenechal na čtyřech aby to plnilo funkci čtyřkolky? A hlavně . proč toho dával tolik aby tak ničil stroj.. Jeho asi nebyl a z cizího krev neteče. Ovšem to vidím na silnicích denně.angry smiley
avatar Re: auto
04. 04. 2012 18:50
02.04.2012

V současné době poslanecká sněmovna jedná o novém zákoně, který by motoristy donutil přezout své vozidlo po zimním období zpět na letní pneumatiky. Ty by byly povinné v období od 1. května do 31. září. Hlavními důvody jsou bezpečnost a ekologie, neboť zimní obutí ztrácí v teplém počasí své vlastnosti a jejich životnost se rychle zkracuje. Navíc zvyšují spotřebu a růst emisí CO2. Pokud by však zima vydržela déle, než předpokládá tento zákon, řidiči se nemusí bát postihu. V tomto případě budou policisté zimní pneumatiky u vozů tolerovat. O schválení navrhovaného zákonu by se mělo rozhodnout již tento týden.

Zdroj: autoweb.cz

Takže jak zimní vzorek klesne na 4mm , můžu je vyhodit, když je už v létě nestihnu sjet na 1,6mm a v zimě nesmím použít confused smiley
Re: auto
04. 04. 2012 20:11
Hezky nalobováno prodejci pneu.
Re: auto
04. 04. 2012 20:20
Nenahlodává Vás trochu datum zveřejnění článku?
avatar Re: auto
04. 04. 2012 20:55
Chjo, tak zase žádná sranda a já se tak snažil o věrohodnost smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kamil (04. 04. 2012 20:59).
Re: auto
04. 04. 2012 21:35
Nařídil bych ještě jarně podzimní pneu. Sám je léta používám. Jsou to právě ty ojeté zimní, co mají na zimu už málo vzorku, ale na občasné sněhové přeháňky v dubnu a říjnu v pohodě stačí.

Než začali prudit se zimníma pneu od listopadu do konce března, tak jsem od května do konce září jezdil na letních. Říjen, listopad, březen a duben na jarně-podzimních. A od prosince do února na zimních grinning smiley Teď už mi to trochu narušili. Ráfků mám na tu mojí popelnici dost, tak jsem to jenom přehazoval na autě. Nové zimní jsem pošetřil, a dojezdil jsem i ty starší. Ekologické, ekonomické - neměl bych z Bruselu dostat nějaký metál?
avatar Re: auto
05. 04. 2012 18:11
konečně pořádný auto.... né jako ty běžný americký křápy.
avatar Re: auto
05. 04. 2012 19:10
Statistika nuda je má však cenné údaje smiling smiley a neříkejte, že to je blbost, my máme bílý Hyundaiyawning smiley
[tn.nova.cz]
avatar Re: auto
05. 04. 2012 19:27
bílá auta jsou ta, co jim ve výrobě zapomněli nastříkat nějakou barvu? thumbs up smiley
avatar Re: auto
06. 04. 2012 01:00
ve vetsine pripadech je bila bez priplatku, na nekterejch autech je docela hezka yawning smiley
Re: auto
06. 04. 2012 08:58
Hlavně bílá byla teď trendy. Další důvod pro bílou, vyniknou na ní černé pruhy a nebo černá střecha s přední haubnou. To aby kmotři byli dobře rozeznatelní thumbs down
avatar Re: auto
06. 04. 2012 09:42
Štír napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ve vetsine pripadech je bila bez priplatku, na
> nekterejch autech je docela hezka yawning smiley

No já dával za bílou 15000,- Ono je to totíž perleť thumbs up smileygrinning smiley
Re: auto
11. 04. 2012 08:04
Včera jsem jel do HK. Za Žamberkem mne dojel nějaký starší "řidič" myslím s Ducatem na rozvoz pečiva. V Helvíkovicích, kde já idiot dodržel alespoň těch asi 60 km/hod. On asi 90 !!! No v kopci před Rybnou jsem ho pochopitelně předjel. Jel asi 60 km/hod. Ovšem na začátku Rybné já snížil opět asi na 60 a to byl povel pro něho aby mne ve vesnici opět předjel. Tak asi 110 km/hod. Začal se mi vzdalovat - já jel těch 90 - 100 km/hod a jen jsem se díval jak ve "Vambereckých lesích" valí systém plná čára není zeď. Fakt je ten, že jsem ho již na mostě u Vamberka neviděl. Až na tom kruháku na Rychnov.
Je snad každý kdo alespoň trochu dodržuje v silničním provozu zákon debil ?
Jen podotýkám, že provoz byl dost hustý - ráno kolem sedmé hodiny. Přes plnou čáru předjel asi 11 aut a ve finále jsem u kruháku stál asi 60 m za ním.

Na požádání jsme hlavní příspěvek stáhl.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hradečák (11. 04. 2012 13:04).
Re: auto
11. 04. 2012 08:49
f



Upraveno 3krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 19:28).
Re: auto
11. 04. 2012 10:22
Proč by měl bejt debil tem, co dodržuje silniční zákon?
Já je spíše vidím třeba v těch, co mě předjíždí na dálnici 150 a více a ještě blikají, když se
přiřítí odkudsi, když já předjíždím ve 130 auto, co jede po dálnici spořádaně svých
110km/hod(tedy to, co mu PSP povolují).
Když ho má někdo malýho(sebevědomí) musí to dohánět porušováním silničního zákona.
Co s tím naděláme. Prostě já si jen pomyslím to výše zmíněné a rozhodně s ním
nezávodím :-)
Re: auto
11. 04. 2012 10:54
alesim napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Statistika nuda je má však cenné údaje smiling smiley a
> neříkejte, že to je blbost, my máme bílý
> Hyundaiyawning smiley
> [tn.nova.cz]
> ejcasteji-kupuji-cesi-bile-kombiky-s-benzinovymi-m
> otory-velky-prehled.html


My taky smiling smiley, tedy manželka má I30
Re: auto
11. 04. 2012 13:07
L.K. máš pravdu. Ono je opravdu velmi těžké se pravdě podívat do očí. Budeme se dál utěšovat, že nám nic, jsme v pohodě ! Dokud nepotkáme takového vola, jako jsem potkal včera já! Od roku 1962 mám najetých dost km. Netvrdím, že jsem byl bez chyby a netvrdím, že jsem bez chyby i nyní. Jenom jsem chtěl tím snímkem upozornit na nadcházející motoristickou sezónu, nikoliv na setkání v Orl. horách. Proto jsem dal snímky do rubriky "auto".
První Whisky jsem pil někdy v r. 1970. S jedním řidičem náklaďáku jsem vytahoval starší paní z havarovaného auta u Chlumce n. Cidl. Prostě to tak bylo a pomoci jsem musel. Po nějaké době došel za mnou domů pán s uvedenou lahví, kterou mi dal jako poděkování za záchranu života jeho snad maminky. Již nevím. Je to prostě hrozně dlouho. Jak mne uvedený pan lékárník z Náchoda našel, nevím. Hlavně že se dílo podařilo a paní byla živa. Ovšem pokud Ti vadí i jenom snímky , které ukazují závažnost silničního provozu a hlavně dopravních nehod - promiň.
avatar Re: auto
11. 04. 2012 13:17
inak ja keď jazdím predpisovo tak si pripadám jak veľký šuter čo trčí z potoka a všetko ma "obteká" ak si to dokážete predstaviť. no a pre nich som samozrejme debil a tak smiling smiley
Re: auto
11. 04. 2012 13:39
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 19:27).
Re: auto
11. 04. 2012 17:38
Přehodnotil jsem situaci. Uvědomil jsem si, že jednou jsem silně zpomalil u težké dopravní nehody. Dále jsem na to dost myslel a moje rychlost byla na hranici 90. Kolem mne to ale začalo frčet jako by se nic nestalo. Pomalu si přestávám být jist, zda nějaká prevence je užitečná pro určitý okruh lidí.
Viz dnešní dopr. nehoda :
Dva muže z osobního automobilu značky Peugeot musely vrtulníky transportovat do Prahy do nemocnic ve Střešovicích a v Motole. Šestnáctiletý spolujezdec na následky zranění v nemocnici zemřel.

Třetího odvezla sanitka do motolské nemocnice. Řidič renaultu byl s lehkým zraněním převezen do slánské nemocnice.

Přesná příčina nehody zatím není jasná. Podle prvotních informací řidič jednoho z vozů nepřizpůsobil rychlost svým schopnostem, řidičský průkaz měl podle informací iDNES.cz údajně týden. "Nehodu stále vyšetřujeme," uvedla mluvčí kladenské policie.
Re: auto
11. 04. 2012 20:40
Hradečáku, už se v těch nehodách nerejpej, tady není Černá kronika. Nehoda je daň motorismu. První smrtelná nehoda byla v Londýně, když ještě před vozidlem musel běžet člověk s červeným praporkem. Čím víc lidí bude řídit, tím víc bude nehod. Na tom nic nezmění ani množství krve v televizi, ani zbytečně aktivní jednotlivci na fórech.
avatar Re: auto
11. 04. 2012 21:48
já jsem dneska byl u zákaznice v Praze Lysolajích a v jedné rezidentční čtvrti měl někdo u baráku garáž co měla dvě stěny ze skla. ( no garáž.... vypadalo to jako vytrína ). V garáži krásně udělanej Tatraplán. Pánové krása. Jen jsem neměl implantovanou kameru jako Bessy, tak si to budu muset vyblejsknout příště.
rrn
Re: auto
13. 04. 2012 08:02
Bavíme se o autech tak já letos poprvé ochutnávám VW GOLF Var. 2,0 77kW. Několik cest OV-Praha(NE po dálnici). V létě pjedu Maďary do lázní a Chorvaty na dovošku. Zatím se mi to drží v průměru na 4,8l/100km. Po městě pak na 6,1. Předtím jsem měl 1,9tku TDI 66kW a ta papla trochu méně, ale ten komfort se šestkou v dvoulitru na delší trasu je bomba!!!
Re: auto
27. 04. 2012 19:31
citroen C8 2,0 hdi Mirage na cestách
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Mi
Hosté: 156
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.