Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
Re: auto
24. 12. 2011 10:32
Karle, Karle. Měl by sis po sobě přečíst, co píšeš. Plácáš pátý přes devátý, možná důsledek alkoholu, jinak si to nedokážu vysvětlit.
Tak za prvé, Darko dal jen odkaz na statistiky bez jakéhokoliv komentáře a ty hned reakce, že frantíci jsou shit a ještě tvrdit, že to vyprovokoval Darko. Normální by bylo odpovědět, že statistiky jsou zajímavé a šmytec, nebo se nevyjadřovat vůbec. První, kdo rejpal, jsi byl ty!!! A rejpeš dál.
Za druhé, ohánět se tím, že koncern VW má nejvyšší prodeje v Evropě je scestné. Kolik koncern vlastní automobilek? Z toho vychází ta čísla. Další je třeba taky brát počet obyvatel dané země, kde automobilka působí. Patriotismus je silný a v každém státě se převážně kupuje domácí značka auta. Kolik obyvatel má dohromady Španělsko, Německo, Česká republika a Slovensko? Určitě více, než Francie nebo Itálie. To jsou zásadní chyby statistik.
Za třetí, že češi kupují škodovku, jsem vysvětlil výše, prostě patriotismus. Pro mě nepochopitelné. Koupím zahraniční vůz stejné třídy s vyšší výbavou než škoda za menší peníze. Mluvím o novém voze. Tohle je fakt. O kvalitě se dá diskutovat dlouho, seznam konstriučních a kvalitativních vad škodovek je dost dlouhý a škodovkáři je znají. Bydlím kousek od MB, znám mnoho lidí, kteří ve škodovce dělají a dost toho prozradí. A proč jezdí (možná většina, ale né všichni) oni ve škodovce? Zaměstnanecké výhody. To je důvod ve více jak 90%.
Původně jsem se nechtěl již dále k tomuto vyjadřovat, protože podobná debata zde již jednou proběhla se stejným výsledkem. Takže Karle, polepši se......
avatar Re: auto
24. 12. 2011 10:46
Teda chlapi já bych chtěl mít vaše starosti. thumbs up smiley
Já osobně od auta požaduji, aby mne bez poruch odvezlo z bodu A do bodu B. Pokud je to možné, tak s co největším nákladem bagáže a aby provoz auta byl co nejméně finančně náročný. To vše s přihlédnutím na základní předpoklady bezpečnosti vozu. Veškeré elektronické vymoženosti mimo bezpečnostních prvků od vozu nevyžaduji, ale jsou pouze bonbónkem při koupi vozu.
No a na závěr bych podotknul, že to co já očekávám od auta splňují možná všechny dnešní vozy. Při rozhodování pak pro mne hrají roli obvykle různé "blbosti". Když jsem chtěl kupovat poslední auto, tak uvedu příklady :
- Citroen Grant C4 Picasso mi byl nabízen za zázračnou cenu. Auto vypadalo super,našlapané elektronikou,kufr parádní... ale .... motor zapuštěn celý pod přístrojovkou a hrozný přístup k němu, gumy byly 19" a šíře asi 205,elektroniky bylo na můj vkus až příliš. ( uvedené body pro mne znamenají do budoucna zvýšené náklady )
- Renault Grand Scénik - vzhled dobrý, kufr taky, cena vynikající. Při zkušební jízdě jsem zjistil, že motoru absolutně pro mne nevyhovující,počítač není schopen mluvit Česky, podlaha auta nestejnoměrná výše.

no to jen pro ukázku, jaké věci mohou rozhodovat v případě, že jde kupovat auto magor yawning smiley . Jinak nikdy mne při koupi nenapadlo, jestli je to auto naše, nebo cizí. Pravdou ale je, že na Renaulta jsem zrona moc chvály pět neslyšel. Citrón už byl jiná kategorie a dnes mne někdy napadá, že jsem ho možná měl vzít. To ale nic nemění na tom, že na svou současnou "Ochcávku" ( Combi Tour ) nejsem schopen říct ani ň špatného a jsem s ní zatím velmi spokojen.
Zatím co manželka zdobí stromeček, tak se ze mne stal romanopisec thumbs up smiley
Re: auto
24. 12. 2011 11:05
Přesně tak, auto má sloužit nám a vždy dovést do cíle. Rodinka požadovala větší auto, nejlépe combi a tak jsemv létě vyměnil naši malou škodu fabii 1.2HTP za dacii logan mcv 1.6 16V. Každy mě od toho odrazoval, ale já jsem spokojen.Hlavně ten kufr je k nezaplacení. Ségra s rodinkou mají na "dachně" už skoro 100 tis.km a bez jediného problému. Takže se už těším na příští rok na dovču, samozřejmě až po dněšní nadílce. Jináč přeji všem krásné svátkysmileys with beer-
Re: auto
24. 12. 2011 11:14
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 22:30).
Re: auto
24. 12. 2011 11:17
Máš recht L.K. , motor je plnokrevný renaultspinning smiley sticking its tongue out.
Re: auto
24. 12. 2011 11:19
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 22:30).
Re: auto
24. 12. 2011 11:21
Jo jo, díky. Děti se už nemohou dočkat, já ostatně taky!!!!!!!!!!!!!
avatar Re: auto
24. 12. 2011 11:34
Tak všem milovníkům dálek a cest po vlastní ose přeji krásné prožití svátku a do nového roku aby nás naše plechovky dovezly na milovaný jadran a je jedno kde se vyrábí a jak se jmenují.
avatar Re: auto
24. 12. 2011 12:13
... správně to Elton rozetnul s přáním ... thumbs up
ale o autech se musí mluvit a psát furt ...
22.12. jsem dojel z práce domů služebním VW ... pravda, na palubovce problikávala cívka ( žhavení ... nafta ) tak si říkám ... nic se neděje, když auto jede, nechám to po svátcích ... ale nedalo mi to a v 15,30 jsem se zastavil ( jen pro strýčka příhodu ) v servisu ... můj známý dodělal ještě na jiném autě kola a šel " na mě "
... tak ... žhavení, jo ? ... podstatné je to, že celou dobu co svítí " to žhavení " ... tak nesvítí brzdová světla ... což signalizuje rovněž tato kontrolka ...
obratem zajel pro nový brzdový spinač ... pak na počítač ... ale kontrolka stále svítila, takže kryt motoru dolů ... výměna dvou žhavičů ... šup všechno zpět ... za hodinku i s dovozem spinače bylo vše OK ... budou přece Vánoce ... a Vám je přeji také co nejklidnější ... smileys with beer
avatar Re: auto
24. 12. 2011 14:14
[img5chybny-odkaz-rajced0503]
Beze slov, není jich třebasmileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luis (24. 12. 2011 14:15).
Re: auto
24. 12. 2011 14:16
Tak letos jsem si naježil Yetiho a příští rok s nim pofičím do chorvatska. Jinak přeji všem forístům hodně štěstí, zdraví a mnoho štastných kilometrů na cestách po chorvatsku.
[titinochybny-odkaz-rajcenastenka]
Re: auto
24. 12. 2011 15:05
Ani se mě nechce již o tom psát, po těch slovních výlevech.K autům mám asi jiný vztah, než ostatní a je to dáno asi i tím, že si kromě motoru dokážu opravit i něco sám. Již odmala jsem ležel pod autem, dříve neměly auta třeba tzv. samomazné čepy na přední nápravě, takže se musely mazat, byly tam maznice. Kdo si vzpomene na embéčko, tam jich bylo tuším 5, pak na Š120 - tam byly na svislých čepech po jedné, tedy dohromady 2. A třeba shodit hlavu na motoru, nechat přebrousit ventilová sedla, seřídit vůli ventilů a další práce nebyl problém.
Za éry embéčka si majitelé vyměňovali zkušenosti, výkresovou dokumentaci k vylepšení auta, protože auto mělo tzv. 1000 malých bolestí. Např. se někdy stalo, že se na autu rozkmitala za určitých podmínek přední náprava, to se řešilo speciální pružnou podložkou.Kdo dnes si vzpomene, pokud jste vůbec byli na světě, že majitelé stejných aut se při míjení zdravili bliknutím dálkových světel.
Samozřejmě je dnes jiná doba, do motoru nesahám, v podstatě ani nevím, proč to jede. Ale z té minulé doby mě stále něco zbylo, nejsem líný něco opravit, rozdělat apod.
Proto při koupi auta nehledím ani tak úplně na vzhled, jestli je někde o nějaký prolis na karosérii míň nebo víc. Již dopředu řeším servis, náklady na něj, provozní náklady a samozřejmě z ní vyplývající spolehlivost. Co mě např. pomůže složitá víceprvková náprava, která vydrží několik desítek tisíc kilometrů, když pak třeba nevyměním samostatně čepy nebo silentbloky a musím měnit kvůli nim i celá ramena. Tak je to třeba i na Passatu, bohužel. Toto je jen příklad,nedívám se jen na hezkou tvářičku, ale na další aspekty provozu.A také síť servisů, která je v případě škodovky velmi hustá a ti lidi jsou ochotni pracovat ještě i v dnešní době za 300,- Kč/ hodinu - myslím tím hodinová cena servisu.
Nikdy jsem netvrdil, že Škodovka dělá nejlepší auta na světě. Ale myslím si, že kvalita a spolehlivost je na velmi solidní úrovni a vychází mi poměr užitná hodnota/ náklady jako optimální.
Jinak, ať si jezdí každý v čem chce, třeba na prkně a odráží se nohama. Je mě to jedno.Jinak trochu patriotismu neškodí.Přeji hezké vánoce.
Re: auto
24. 12. 2011 16:18
Karel.M Zdá se Ti normální aby Fábia v základu neměla popelník. Dokoupení cca900kč. Auto stálo zhruba 300 000 Kč. Budu patriot až ty škodovky nebudou tak předražené. Taky jsem začínal na škodě 100. Co tady prodávají za příplatek tak by si v německu nedovolili.
avatar Re: auto
24. 12. 2011 16:32
Luis napsal(a):
-------------------------------------------------------
> [img5chybny-odkaz-rajced0503]
> 50f83fdf78642d1ba412396961a9eb/images/397791_24258
> 59046393_1249022917_32105365_1600084855_n.jpg
> Beze slov, není jich třebasmileys with beer


Opravdu nádhera thumbs up
Re: auto
24. 12. 2011 16:34
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 22:29).
Re: auto
24. 12. 2011 16:34
To Ajax: Taková věc mě vůbec nevadí, nedovolím nikomu, aby mě v autě kouřil. Ani v Oktávce nemám vzadu popelník, jen držák na nápoje na středovém tunelu. To považuji za užitečné.
avatar Re: auto
24. 12. 2011 17:00
L.K. stačí kliknout na open image yawning smiley
Je ale fakt že se odkaz nechová korektně, ale jde to otevřít. Jinak popleník mne nechává chladným i když jsem ho tam v základní výbavě Tourky měl ( i vzadu ). V autě se u mne nekouří. Patriotismus u mne asi funguje, ale nějakým nedopatřením yawning smiley . Ono to ale asi začně fungovat, až na ten patriotismu začnou mít lidi peníze. V tuto chvíli asi nikdo nebude vyhazovat peníze jen proto, že je auto vyrobené u nás. Jdu si dát Vánoční menu a Vám všem přeji dobrou chuť. ( že by ti se Škodovkou měli k večeři kapra a Frantíci lanýže a žabí stehýnka ? thumbs up smiley )
Re: auto
24. 12. 2011 17:15
Trosečníku, já to vidím obráceně, všichni prachatí mají cizí auta, já chudák Oktávku.Myslíš si, žes vynaložil nabo vynakládáš nějaké zvýšené náklady než majitelé zahraničních aut?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Karel M. (24. 12. 2011 17:56).
Re: auto
24. 12. 2011 17:19
Samozřejmě že to nekuřákovi nevadí že tam není popelník. Kuřákovi jo. Jdu na toho kapříka.smileys with beer
Re: auto
24. 12. 2011 18:21
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 22:29).
avatar Re: auto
24. 12. 2011 18:39
L.K. Luis to má o 4 odkazy dřív. Tam to je vidět. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: auto
24. 12. 2011 18:56
Karle já už jsem psal, že jsem zastánce minimálních nákladů do auta, jelikož s ním jezdím i pracovně, dostává tím na zadek a navíc mi stojí před panelákem. Jak už jsem říkal...oči by chtěli jiný auto, ale rozum nedovolí. Jinak musím po pravdě říct, že pokud bych nekoupil Octávii Tourku ( stihnul jsem ještě nafťáka, kterýho teď u Tourky už nedělaj ), tak nevím jestli by mou volbou byla právě Octávie.Co se týče servisu, tak jsem na tom asi podobně.V autorizovaním servisu si asi můžu nechat zajít chuť na cenu kolem 300Kč/h, alespoň takový neznám. Servisní prohlídku jsem pořídil v autorizovaném servisu mimo Prahu za cca 3500Kč ( v Praze mi ji nabízeli za 10 000,- a kolega s Kiou platil 7000,-Kč ) U mne ale jednu z hlavních rolí hraje právě kufr a tam Octávie zatím stále vede. V poslední době mi třeba nabízel prodejce novou Astru combi v "akci 500", kde bych dostal mnohem lépe vybavené auto s malinko menším kufrem za mnohem lepší peníze.
Jinak je vidět, že téma plechových mazlíčků vede i v době Vánoční. Absolutně nejdiskutovanější. yawning smiley
Re: auto
24. 12. 2011 19:25
Trosečníku, vem to ale tak, že máš možná o něco dražší auto, ale že se Ti to vrátí v příznivějších nákladech na servis - tedy pokud to nedáš do autorizovaného servisu - takový je třeba u nás ve Zlíně Samohýl - nedávno zemřel známý starý pán - mnoho let zpět to stejně vede jeho syn. Na svém nafťáku budu mít zanedlouho najeto 200 tis.km a za více než 10 let provozu mám třeba ještě originální výfuk. Chtěl bych vědět, u kterého auta tak dlouho vydrží. A tak bych mohl pokračovat dále - čepy na spodních ramenech přední nápravy měněny nedávno - ale nic nehrkalo, jen se jim jeden ne zcela zdál na STK, kulové čepy na spojovačce jsou zatím původní, kromě silentbloků se nic neměnilo.Pryžové manžety rovněž všechny původní. Na motoru také nic kromě napínáku řemene, rozvodů a pár hadiček,při 150 tis. km nové žhavící svíčky. Nic zásadního, vstřikovače , turbo i čerpadlo původní. Takže, pokud nebudeš mít smůlu, bohatě se Ti to vrátí na provozních nákladech.A ta spotřeba na tak velké auto je vynikající.
Re: auto
24. 12. 2011 21:16
Krásné svátky vánoční všem co jezdí na jadran"po svých" a příští rok ať už v benzínu nebo dieselu,přeju teplé moře,dobré jídlo,příjemnou cestu tam i zpět a hlavně zdraví.Mějte se.Luiss.
avatar Re: auto
24. 12. 2011 21:31
Kájo doufám, že nejsi zklamaný z toho, že mé servisní náklady jsou stejné jako u tebe a ještě to koupil levněji a lépe vybavené. A přesvěč mě, že ne.
Re: auto
24. 12. 2011 21:35
Ahoj, motoristé.Přidám se k Luisovi a taky vám všem přeji bezproblémové Jaderské výpravy vé svých vozech.[smileys.smileycentral.com]
Na následujcí fotce je v pravém spodním rohu údaj, kolik km.jsem najel se svým vozem do včerejška na jednu přeplněnou nádrž nafty.Po zaznění rezervy.
Dělá mi někdy radost,holka..[img2chybny-odkaz-rajced5]
[smileys.smileycentral.com]
avatar Re: auto
24. 12. 2011 22:13
... Honzo ... Luissovi s 2ma ... ss smileys with beer
avatar Re: auto
24. 12. 2011 22:26
Kopera Kopera... tak dlouhej kopec neznám thumbs up smiley
No ale vážně...podle mejch odhadů to dělá nějakých 5,3 litru tak to by se dalo, jestli v tom nebyly kopce a nestěhoval jsi nábytek. Já mám za posledních 10 000Km průměr asi 5,5 litru a to nemám číííííp. Na dovče se ale na tuhle hodnotu nikdy nedostanu. Jestli ty jo, tak si to jdu nechat čipnout. yawning smiley
Re: auto
24. 12. 2011 22:52
Trosečníku,nelituji toho¨chipu,nicméně jezdím převážně trasy s rychlostním limitem 90 km/h. Proto taková spotřeba.
Abych to uvedl přesně,spotřeboval jsem 57l.
[smileys.smileycentral.com]
Pavle,Bessy,Luisi,Luissi a všem na Jadran příští rok jedem.!!![smileys.smileycentral.com]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Kopera (24. 12. 2011 22:57).
avatar Re: auto
24. 12. 2011 23:08
a Luisss nejede? thumbs up smiley
Jó Honzo už aby to bylo. Zrovna dneska jsem koukal na fotky pobřeží co mne čeká. Vypadá to nadějně. Teď už jen aby šikula Hill udělal stroj času a huráááá spinning smiley sticking its tongue out
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 191
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.