Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Trajekt Korčula

Trajekt Korčula
14. 06. 2014 19:06
Zdravím,
nevíte někdo, jestli bude v provozu tuto sezónu trajekt z Drveniku na Korčulu? Na stránkách Jadrolinije je pouze loňský jízdní řád a ceník. Psal jsem na LNP a ti mně neodpověděli.
Děkuji
Re: Trajekt Korčula
15. 06. 2014 09:13
Doporučuji počkat, oni s odpovědí nespěchají, navíc j "kousek" před sezónou, takže to třeba ještě vedení rozhoduje.
Re: Trajekt Korčula
15. 06. 2014 09:44
Tady je aktuální jízdní řád a tady aktuální ceník. Jsou tam i trajekty na Korčulu, ale z Drveniku tam nejede.Upraveno 1krát. Naposledy upravil frenki111 (15. 06. 2014 09:47).
avatar Re: Trajekt Korčula
15. 06. 2014 11:34
No tak, když nepojede z Drveniku, projeď se do Orebiče, odtud to jezdí na Korčulu přes den každou hodinu.
avatar Re: Trajekt Korčula
15. 06. 2014 11:42
A ještě musíš napsat, že cesta stojí za to. Neretva,Bosna,Ston a i samotná cesta po Pelješacu. Já bych trajektem na Korčulu nejel, i kdyby jezdil každou půlhodinu.
Re: Trajekt Korčula
15. 06. 2014 13:26
Miloš: Spočítej si (peníze, čas, pohodlí) jestli se ti opravdu chce jet na Pelješac a pak v pohodě přejet z Pelješace na Korčulu, nebo se trošku zamyslet nad časem příjezdu do Splitu a pak si užít finále cesty na dovolenou na trajektu ze Splitu. Záleží v jaké formě budeš kolem Splitu, protože časově ten rozdíl, mezi oběma cestama, je malý.
Ještě bych, pro úplnost, připomněl možnost jet trajektem Ploče - Trpanj. Přejet na šířku Pelješac a hup na další trajekt smiling smiley
Re: Trajekt Korčula
15. 06. 2014 17:13
To se divím, že z Drvniku na Korčulu nepojede. Loni byla fronta na trajekt na Korčulu až skoro k silnici, měli to asi na celý den. Vzhledem k tomu, že to jezdilo asi 3 x za den. Spíš by se jim to vyplatilo posílit než zrušit.
Re: Trajekt Korčula
15. 06. 2014 19:38
Dejff to píše dobře. Měl jsem nachystanou stejnou radu. smileys with beer
avatar Re: Trajekt Korčula
15. 06. 2014 20:10
Třeba ho ještě zavedou.
Ale mají to spočítané dobře, jak časově, tak finančně: bez doby čekání na trajekt vychází od Šestanovce čistá doba jízdy a plavby včetně nalodění a vylodění kolem 3:45', není v tom započteno čekání na trajekt. Vzhledem k tomu, že z Drveniku jezdil jen třikrát denně a často už nezbylo místo, tak se muselo čekat na další, vychází cesta po souši do Orebiče asi o 70 km delší (a je jedno, zda přes Brely a D8 nebo po dálnici až do Pločí), ale co projedeš po souši, zase nepročekáš a nezaplatíš za trajekt. Z Orebiče jezdí daleko častěji, takže ani čekací doba na další není tak šílená, ani když se nevejdeš. Naopak na zpáteční cestě bych váhal použít trajekt z Trpanje do Pločí (samozřejmě záleží na termínu, často se vejdou všechny čekající vozidla, ale jsou dny, kdy je lepší do Trpanje ani nezajíždět a objet to přes Ston a Neum).
Schválně, jestli ti od LNP přijde nějaká odpověď, dej vědět, prosím.
Re: Trajekt Korčula
15. 06. 2014 20:36
Děkuji všem za reakce,
samozřejmě jsem zvažoval všechny možnosti. O trajektu do Splitu uvažujeme při odjezdu domů. Ráno se člověk dospí na trajektu a v 9 ráno vyráží směr ČR. Finančně je ale dost náročný.
Pelješac je nádherný, několikrát jsme zde již byli, ale většinou dojezd je již na hraně. Proto se mně jevil nejpřijatelnější cenově i z důvodu únavy ten z Drveniku. Když ale píšete, že se nemusím vejít, tak to asi rozhodne, pokud by byl zprovozněn.
Asi se rozhodneme podle momentální situace. Pokud přijedeme ve vhodnou dobu do Ploče, využijeme tento trajekt, pokud bychom měli čekat, pojedeme až do Orebiče.
Jinak co se týče dálnice do Ploče, vede až k magistrále nebo je dojezd po normální silnici?
avatar Re: Trajekt Korčula
15. 06. 2014 22:02
V podstatě dálnici A1 vedoucí do BiH opustíš u Prologů na polodálnici 425 (budoucí A10), co vede na uzel Čeveljuša na magistrále u Pločí. Ta má být časem dálnicí a v plném profilu spojovat Ploče a Sarajevo.
Zkrátka za Vrgorcem na čvoru s poněkud zavádějícím názvem Ploče se drž vpravo ve směru Ploče. Většina sjezdu dolů na magistrálu je dálničního typu. Konečně - v tomto úseku zaplatíš i mýtné HRK 228,- z Lučka.
Tento úsek ještě a streetwiew nehledej, ale je otevřený od prosince 2013 (jsou tu o něm zmínky v jiných vláknech, zejména [forum.ihvar.cz] plus mínus stránka). Loni byla estakáda Čeveljuša otevřená jen na magistrálu, výjezd do přístavu byl ještě zavřený. A, jestli ještě zavřený je, tak to objedeš ten kousek po magistrále.
Re: Trajekt Korčula
15. 06. 2014 22:54
Doporučuji při odjezdu z Korčuly prvním ranním trajektem být u trajektu minimálně 1,5-2 hodiny před odplutím. Před 3 lety jsme odjížděli z Korčuly v 6.15h poloprázdným trajektem ve všední den a v loňském roce jsme přijeli více jak hodinu před odplutím a dostali jsme se na trajekt jako jedno z posledních aut, za námi zůstala ještě dlouhá řada aut, která se na trajekt nedostala... Další trajekt jede už jenom jeden a to tuším asi až za 7 hodin!! Někteří z těch, co se na trajekt nedostali, tak volili náhradní cestu právě trajektem do Drveniku... Nevím, kdy pojedete, ale my bohužel museli odjíždět v sezoně v sobotu. Letos volíme obě cesty 2 trajekty přes Pelješac a s přespáním na cestě, za ty nervy, co jsme zažili při odjezdu, nám to nestojí!
avatar Re: Trajekt Korčula
16. 06. 2014 09:43
Jenom malý doplněk k trajektu Z Ploče na Pelješac do Trpanje. Chorvatsko je v EU a tak tento trajekt je od vstupu HR do EU docela zaplněn nákladními auty, které mají při naloďování přednost. Docela řidiče náklaďáků chápu, že trajektem jezdí, protože by jinak museli mít 2 x "pakárnu" na hranicích EU/Bosna. Stav, kdy se tam s osobákem nevejdete je tedy poměrně častější jev než v minulých letech.
Na druhou stranu přejezd dvojích hranic EU u Neumu pro cizince s osobákem není žádné zdržení a dost často průjezd bez zastavení a ukázání dokladů. Je tam speciální pruh a nikdo cizince neřeší. To Chorvaty si vychutnávají. Tomu ale bylo i v minulých letech.
Pro mne na Pelješac jedině cesta po souši - levnější, rychlejší, krásnější s možností výhodných nákupů (delta Neretvy - ovoce a zelenina, Neum - PHM, a vše ostatní).
PS. Jak psal Hill, tak od konce dálničního přivaděče v Ploče na magistrále je to po souši do Orebiče max. 2 hodiny jízdy.
Re: Trajekt Korčula
20. 06. 2014 09:19
Ahojky,
tu je odpověď od LNP na můj dotaz ohledně trajektu Drvenik - Korčula:

Dear,

This is a seasonal line and our company does not have contracted to maintain this line in season 2014.
We assume that we will drive in the high season in 2014 (12.07-31.08.2014.), but unfortunately we do not know any more than that currently. By the end of the month will surely make a decision and we will publish timetable and price list on our website,but we will not drive in June certailny.

BG
LNP


Zatím tedy nemají podepsaný kontrakt na provozování této linky a doufají, že jej získají do konce června na hlavní sezónu 12.7. - 31.8. Určitě nebude v provozu v červnu.
Re: Trajekt Korčula
20. 06. 2014 14:01
Jenom se pro zajimavost zeptam o kolik byl levnejsi ten trajekt z Drveniku na Korculu kdyz byl minuly rok v provozu oproti trajektu ze Splitu, nebo kolik stal?
Jedeme na Korculu az 1/9 takze se me to asi netyka i kdyby byl v provozu a jsem rozhodnuty jet ze Splitu trajektem..

Dik Ludek
Re: Trajekt Korčula
20. 06. 2014 19:16
Luděk
Trajekt Split-Vela Luka
auto 530,- kun
osoba 60,- kun

Trajekt Drvenik-Korčula
auto 202,- kun
osoba 39,- kun

Mysak
děkuji za info, mně neodepsali
Re: Trajekt Korčula
02. 07. 2014 06:25
Zdravím ,

četl jsem,že trajekt MOLI,který v roce 2013 zajištoval přepravu na lince DRVENIK-KORČULA měl malou nehodu na ostrově KRK.Podle mne nic vážného,ale jen si kladu otázku zda letos bude opět nasazen na lince DRVENIK-KORČULA ? Pokud máte někdo nové informace ohledně trajektového spojení DRVENIK-KORČULA dejte prosím vědět.
avatar Re: Trajekt Korčula
02. 07. 2014 07:18
Citaci
Mysak napsal(a) jen o tři příspěvky v tomto vláknu výše:
...odpověď od LNP na můj dotaz ohledně trajektu Drvenik - Korčula:
Dear,
This is a seasonal line and our company does not have contracted to maintain this line in season 2014. We assume that we will drive in the high season in 2014 (12.07-31.08.2014.), but unfortunately we do not know any more than that currently. By the end of the month will surely make a decision and we will publish timetable and price list on our website,but we will not drive in June certailny.

Zatím tedy nemají podepsaný kontrakt na provozování této linky a doufají, že jej získají do konce června na hlavní sezónu 12.7. - 31.8. Určitě nebude v provozu v červnu.

Sleduj stránky [lnp.hr] , kdy, a jestli vůbec, se na nich objeví plavební řád a ceník.
Re: Trajekt Korčula
02. 07. 2014 15:22
Dobrý den. Měl bych dotaz ke zkušeným cestovatelům a znalcům Pelješace a Korčuly. V době pobytu v Gradacu bychom chtěli navštívit město Korčula. Při této příležitosti:
1. Je nutné převážet trajektem na Korčulu i auto? A to vzhledem ke vzdálenosti města (pamětihodností) od přístavu - zda se dá dojít pěšky (jak je to daleko).
2. V případě, že je auto nutné, kde se dá v Korčule bezpečně parkovat.
3. Není-li nutné auto převážet, kde je možno jej ponechat v Orebiči (na bezpečném místě - i placené parkoviště).
Předem děkuji za případné informace. Jaroslav.
avatar Re: Trajekt Korčula
02. 07. 2014 15:29
1. Přístav je součástí města, auto je pro návštěvu samotného města zbytečné.
3. V Orebiči, přímo u přístavu, je placené parkoviště.Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (02. 07. 2014 15:29).
Re: Trajekt Korčula
02. 07. 2014 17:14
Doplním, nemusíte jet trajektem, ale stačí "naskočit na lodní taxi, co jezdí za cenu piva tam a zpět" jen je důležité to poslední zpět nepropásnout.
Pokud z Gradacu, tak doporučuji objet přes Ston.
Z Ploče do Trpanje je to super, stoupání z Trpanje super, ale cena a čas zbytečný. Navíc průjezd Pelješacu stojí za to.
Re: Trajekt Korčula
02. 07. 2014 17:24
Vozit auto na Korčulu je pouze pro zlost, poku nechcete jezdit po ostrově. Osobní loď jezdí z Orebiče od mola, které je pár desítek metrů před molem, odkud odjíždí trajekt. Loď kotví v Korčule přímo ve městě, lístky se kupují při nástupu na palubu, jízda trvá cca 20 minut. Parkoviště v Orebiči je pár kroků od mola. Dva roky zpátky byl v provozu i nějaký soukromník, ten však v Korčule kotvil na opačné straně města. Návštěvu určitě doporučuji, my každoročně.

Od 30. svibnja do 28. rujna 2014.
Polasci iz Korčule Polasci iz Orebića

30. 5. - 26. 6. 27. 6. - 31. 8. 1. 9. - 28. 9.
05:00* 05:00* 05:00* 05:20* 05:20* 05:20*
07:00** 07:00** 07:00** 07:20** 07:20** 07:20**
09:00 09:00 09:00 09:30 09:30 09:30
10:00 10:00 10:00 10:30 10:30 10:30
11:00 11:00 11:00 11:30 11:30 11:30
12:00 12:00 12:00 12:30 12:30 12:30
14:00 13:00 14:00 14:30 13:30 14:30
15:05 14:00 15:05 15:30 14:30 15:30
17:00 15:05 17:00 17:30 15:30 17:30
20:30 16:00 20:30 20:50 16:30 20:50
- 17:00 - - 17:30 -
- 18:00 - - 18:30 -
- 19:00 - - 19:30 -
- 20:30 - - 21:00 -
- 21:30 - - 22:00 -
- 23:00 - - 23:20 -
* BRISANJEM ISPOD UPISANE POVEZNICE KRŠITE ZAKON O AUTORSKOM PRAVU RH *
Preuzeto s: [www.putovnica.net]
Re: Trajekt Korčula
03. 07. 2014 08:06
Díky všem za informace. Jaroslav.
Re: Trajekt Korčula
10. 07. 2014 10:40
Zdravím,

tak na stránkách LNP je již vyvěšen ceník a odjezdy trajektů Drvenik-Korčula. Bohužel o dost podražil oproti loňsku: osoba 57,- kun
auto 298,- kun
Bude jezdit v termínu 12.7.-31.8.2014.
Re: Trajekt Korčula
14. 07. 2014 21:56
Ohledně parkování v Orebiči mohu doporučit místo, kde jsme minulý rok pravidelně parkovali a nic neplatili. Je to takové štěrkové stání pro cca 15-20 automobilů a je to v místě, kde se hlavní cesta lomí vlevo směrem ke trajektu anebo se může pokračovat rovně směr Viganj. Tak v tomto místě po pravé straně jsme nechávali auto my a za celých 14 dnů se nám nestalo, že by tam nebylo volné místo, ať už ráno, odpoledne, nebo večer. Snad to bude platit i letos.
Re: Trajekt Korčula
15. 07. 2014 08:32
Jsou místa k parkování vpravo u hlavní silnice zhruba v místech, kdy je přístav vlevo dole. Stačí pak jen proběhnout mezi baráky dolů. Bohužel i vyškrábat se pak do kopce k autu.
Re: Trajekt Korčula
17. 07. 2014 11:01
Zdravím,

nechá se zaparkovat někde v Drveniku.
Re: Trajekt Korčula
17. 07. 2014 15:24
Nechá, ale bylo placené. Před příjezdem k trajektu je parkoviště vlevo.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 24
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.