Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2019 11:46
25.6. odjezd 10:30 z Rabu, cesta přes Maďary, 19:30 příjezd Velké Popovice. Nebýt D1, bylo by to ještě rychlejší. Cesta naprosto bez problémů
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2019 12:16
Pedro: opravdu se nebudu zabývat tím, jak nazvat něco, co mi chutnalo. prostě jsem si objednal presso a bylo vymalováno.

Co se týče spotřeby, nemám potřebu podávat zavádějící informace, s lehkou nohou takto jezdím i v tuzemsku a to bych jako s firemkou nemusel. Ale mám svůj styl jízdy léty vžitý a výborné spotřeby jsem dosahoval i v letech, kdy jsem jezdil profi. Dále nebudu komentovat.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2019 15:51
uplnou náhodou jsem ted potkal známého a že se v neděli vrátili, jeli přes Madary a že prý cesta hrozná, že nikdy více, že asi 3x jim přeběhla srna, taky tam potkali bouračku se zvěří, a že i na přechodu HU-HR stáli 1 hod v čase cca kolem 18:00 ... tak ja nevim teda kudy už, když se mě nechce jet přes noc ... smiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2019 17:42
… Pedro66 ...
… vo co si mám na tom odmorišti říct … asi nás (myšleno čehúny) znají, a byť jim řeknu jedno malé preso s mlékem a jedno bez … tak mi dají, co chci … pravda, někdy i to, co chtějí oni … ale i to se dá při kvalitě jejich presovačů, mleté kávy, vody … a jejich ručiček … dobře popíjet s blahou vidinou ažura ...

smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2019 18:31
Slušným způsobem jsem vyslovil svoje přání a ani náhodou jsem nedoufal, že by okamžitě dopadlo na úrodnou půdu u všech dotčených... to, jestli se nad tím někdo zamyslí nebo ne, už je na vkusu každého soudruha.

Na konkrétní otázku... já tedy v každém (téměř) nápojovém lístku v HR vidím espresso, mala kava s mlijekom, velika kava s mlijekom, cappuccino... nevidím důvod neobjednat si něco z tohoto výběru.

Případné pokračování by asi mělo být v příhodnějším vlákně, ale celkem nemám už co dodat yawning smiley .
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 07. 2019 08:35
Fous57: Predpokladám,že tú spotrebu udávanú palubným pc si kontroluješ aj podľa dotankovania do plnej. A sedí ti na desatinu presne...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 07. 2019 15:01
Spotřeba perfektní Fousi. Klobouk dolů. Ještě záleží na kolech.
4.9 nafty ku mejm 9ti benzínu se pozná rozdíl. Ale já bych musel jet okreskama 90, aby to spadlo aspoň na 7.2.

Jinak pro dotaz výše. Já se v plné špicce sobotní vlny vracel sobotou slovinskem a rakouskem. pouze jsem objel macejl. Naprosto celou dobu v pohodě to jelo. Až po náš Mikulov a směr domů v koloně Poláků...atd, co jsem psal o stránku dříve.

Ti známí "důchodci" co je "šacovali" v Maďarsku měli smůlu, jak říkali po skypu zpětně. Pamatují si kulový, jen, že někde za Goričanem přejeli špatně čáry a už po nich vyjelo auto. Jeli přes den a celkem dlouho.

Jejich syn tam nechal manželku a jel v nedeli madarskem brzo ráno (cca v 6:00 z Gradacu) a pro ně "klasickou" maďarskou dálniční trasou, dovalil do Olomouce v 18:00. přestávka jedna na 15min.

Včera vyjel zpět za rodinou do Gradacu někdy večer. Před chvíli psal, že dojel ve 13:00 a stejná trasa a že to bylo celkem silný provoz. - Což je logické vzhledem k dotumu. Nejsilnější u Karlovacu a pak U Ogulinu bylo auto na střeše. Počasí na Makarské stále paráda. Tady je proti tomu zima.

Proti tomu, kolega jel v neděli z Krku - Postojna - Graz domů. A Tím, že trošku ještě foukalo, tak si také užil kolonu z Krku, ale také psal, že "dovnitř" to bylo horší. Cesta rakouskem pro karavan pro ně lepší. Provoz normální.
Já nejsem zastáncem "pracovních uzavírek" přirovnávat k naší "super truper D1".

Mimojiné. V so a ne je v Praze koncert Eda Sheerena a to bude teprve "masakr" se tam dostat a zpět. Vlaky už jsou plné...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2019 09:09
Včera jsem se vrátil a .......................
Nebudu to psát všude, tady je odkaz: proč se vrátím k objíždění SLO dálnice
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2019 10:16
To jsi měl smůlu. V sezoně je to trochu loterie. Protože jsem opravdu nikdy nejel do Chorvatska o prázdninách, nemám žádné takové zkušenosti. Vlastně jo, kecal bych. Před pár lety jsme v září stáli asi ve dvou kilometrové koloně před vjezdem do tunelu. Natírali bílou barvou , no jak to pojmenovat, to průčelí při vjezdu. A abych to napsal úplně přesně, tak tam zůstalo v pravém pruhu lešení, nikdo už nic nenatíral, ale muselo se jet pouze levým pruhem celým tunelem. Je to jako u nás, kdy se dokončí nějaká oprava, ale snížení rychlosti tam trčí ještě 2 měsíce. hot smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2019 09:39
Včera (6.7.) odjezd o půl desáté dopoledne zpět z Pag-Bošana, přes Maďary, dost velká hustota provozu. Překvapil mě počet řidičů, kteří jedou v levém pruhu, ačkoli byl pravý volný. Na Demerje zdržení 15 min, na Goričanu půl hoďky, pouze kontrola dokladů a počtu lidiček v autě. Z Nagykaniszy do Szombathely pomalejší jízda kvůli kamionům a traktorům. Pak už to na M86, M85 jelo v pohodě. Konečně na nich staví odpočívadla. Doma na Slovácku před sedmou večer. Cestou jen dvě krátké zastávky na tankování, wecko a svačinu celkem do půl hoďky. yawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2019 09:54
Levý pruh potvrzuji, čerstvá zkušenost. A zipovat neumí nikdo z V4 plus Slovinci a Chorvati (ve Slovinsku).Upraveno 1krát. Naposledy upravil Clive Bixby (07. 07. 2019 11:36).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2019 10:35
Levej pruh je klasika. Nepomáhá už skoro ani blikání, ani troubení, nic. Jedu 120-130 tacho a polib mi prdel. Člověk je musí podjíždět, což taky není košér, pokud se za nim nechce X km táhnout, než se milostpán ráčí uhnout.Upraveno 1krát. Naposledy upravil agent007 (07. 07. 2019 10:36).
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 07. 2019 12:19
Na více místech na A1 je na asi sto metrech snížení na 80 km/h a zákaz předjíždění, které nikdo nedodržuje. Když jsem pátral po důvodu, všimnul jsem si mírně pocuchaná středová svodila. V takových případech se u nás rychlost nesnižuje.

Chorvati mají v oblibě omezování rychlosti na dálnicích na 100 km/h na dlouhých úsecích, které také nikdo nedodržuje, a nevím o tom, že by to tamější policie trestala. Já si myslím, že tato tolerance spolu s množstvím nových radarů mimo dálnic má za účel nahnat řidiče na placené dálnice.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2019 09:05
ta 80tka tam je snížená kvůli větru ..
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2019 09:35
A proč je tam i zákaz předjíždění?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2019 09:53
Druha cast cesty tam, Jajce-Bugojno-Imotski-Zagvozd na dalnici-Ploce a trajektem na Peljesac. Az na zkusenost se zbojniky v uniforme (vlakno pokuty) naprosto super trasa a velika spokojenost s cestou bez aut, stoupaci pruhy v kopcich a prijemna krajina. Asi tak budu jezdit s prespanim v Jajcich i nadale
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2019 05:56
Souhlas s centris610, také jsem letos zažil srny a hned 2x za sebou, nic příjemného. Při mé druhé cestě
28.června bylo vidět, že začaly žně, traktory převážely obilí. Místnímu řidiči v koloně už ujely nervy, asi 150 m před koncem plné čáry a před mírným horizontem vyrazil....a v protisměru se vyhoupla bílá Alfa. Maďar to strhl doleva
napůl do příkopu - zastavili tak 2m od sebe. No jinak na dálničním Goričanu (cca 16.oo hod) asi 25 min, kontrola kufru a stažení zadního skla. Asi 10 km před Zagrebem jsme jeli místy krokem až po Lučko, kde bylo zdržení asi 10 min.
Za Lučkem prvních 30 km kolony, dále už pohoda až do Brely. Cesta zpět (6.července) s přespáním, dálniční Goričan
do Maďarska v 8.55, zdržení cca 30 min (jeden průjezd pro EU). Kontrola kufru a celník zadržoval pasy až do okamžiku. než si manželka vzadu zapla bezp. pás. Ale vše korektně. Až po Szombath opět traktory s obilím. Dále cesta v pohodě. Na dálnici z Gyoru k Bratislavě měřili rychlost. Švagr (jezdil léta jem přes Maďarsko) to vzal ve stejné době přes Rakousko a sl. dálnici, byl velmi spokojen a tím pádem zpět opět přes Rakousko.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2019 10:59
ono si moc nevybereš no ... chtěl jsem zkusit přes Madary ale kašlu na to ... ale ten Macelj je fakt tragicky misto ... asi to vemu na Ptuj a Ormož, defacto to je zajíždka i časove cca 50 min navíc, ale pokud bude na Macelju hodka popostrkovani tak je to furt lepší varianta ... občas je ale pry i Ptuj zasekaná tak uvidím kde nakonec sjedu, asi se budu rozhodovat během cesty ... děcka ted jsou po nemoci takže přesunujem odjezd z neděle na pondělí nebo úterý takže zas bude snad lepší provoz .. zpět to asi vezmu s přespáním někde v okolí ptuje na pohodu ..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2019 12:07
Zatím cesta tam - v neděli ráno odjezd z Brna kolem 7.30 (normálně vyjíždíme tak kolem 5.30, letos jsme ještě ráno řešili nějaké rodinné záležitosti), Mikulov, Vídeň, Ilz, Feldbach, Bad Radkersburg, Ormož, Lepoglava, Sv.Križ, Zagreb, Šibenik. Na cestě žádné velké problémy, Rakušáci na A5 kontrola známek (všichni bokem přes parkoviště, naši elektronickou známku jim to při průjezdu nenačetlo, tak nás odstavili bokem a dohledávali ji v systému, zdržení asi 5 minut), na jednom místě ve Vídni stažení až do jednoho pruhu (něco se tam asi chystali opravovat, měli vykuželovaný úsek asi 50m, ale nikdo tam - zdržení v koloně do 10 min), na přechodu v Ormoži jsme byli sami, Chorvati si oskenovali občanky a hned jsme pokračovali. Zkusili jsme cestu přes Lepoglavu na A2 místo přes Varaždin na A4, ale je to úplný nesmysl - je sice papírově kratší, ale mnohem komplikovanější a ve výsledku rozhodně časově delší. Za Očurou nás navíc chytila děsná průtrž mračen trvající skoro až na Sv.Križ. Na dálnici směrem k moři žádný velký provoz, počasí pod mrakem, takže se jelo docela příjemně.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2019 12:35
To petras
To je několik důvodů dohromady, proč mě se prostě to Maďarsko ekluje.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2019 12:38
To je dobře, více lidem se to nelíbí, aspoň je tam pro nás ostatní volno. smileys with beerUpraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (10. 07. 2019 12:42).
HP
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2019 10:19
Včera návrat z Tučep, odjezd 08,30, nájezd na A1 u Zagvozdu, od Šibeniku silný déšť a u Zadaru, kdy se připojili další auta, tak to byl masakr. Jelo se max. 80, bílá mlha a u Svetiho Rogu to gradovalo, naštěstí bez bouraček, tak to jelo, mezi tunely hustý provoz, ale alespoň už nepršelo. Další zhoustnutí u Bosilijeva, kdy se připojili lidi z Istrie. Na Demerje kolem 12,30 kolona cca 1 km, zdržení 15 minut (využit FAST ENC pruh), Lučko CASH kolona asi 2 km. V opačním směru kolona od Karlovace až po Bosilijevo. Za Lučkem odbočeno na Maďarsko, ale stále silný provoz, opět průtrž mračen, ale jen krátká. Dále Varaždin, Čakovec, tady oběd, Mursko Srediště (kontrola pasů), Lendava, Redics, Szombathely, Koszeg, Eisenstadt, Vídeň, Mikulov, Olomouc. Nejel jsem přes Starý Goričan, protože je do 31.7. zavřen. Maďarsko od hranic až po Vídeň paráda, ve Vídni opět průtrž mračen, silný provoz, rychlost na 60 ale nestálo to. Passohlávky plynule přes most a pak dost silný provoz, hlavně Poláci. Ve 21,00 jsem stál v Olomouci u domu. Nafta INA Makarska 9,70 kn, OMV Kormend 386 Ft.Upraveno 2krát. Naposledy upravil HP (14. 07. 2019 10:23).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2019 10:54
Včera v sobotu návrat z Krku (Baška). Na doporučení fóra jsem tlačil odjezd co nejdříve, podařilo se vyjet 7:45. Přes Krk klidný, plynulý provoz, až poslední km před mostem to houstlo, ale jelo to. Na Rupě jsme byli v 9, zdržení 25minut, Slovinci scanovali. Směr Cro šílená kolona na Rupě, odhadem možná 4km, to muselo být fakt na dlouho. No a pak až do Ostravy úplně v klidu, nikde žádný zásek i přes několik zúžení, omezení vlastně po celé délce (Slo, Rak, Cze - jeli jsme raději opět přes Břeclav). Doma v 8 večer, hodinu jsme stáli na večeři plus další minimálně jedna hodina dohromady další zastávky na kávu a záchod. Velká spokojenost s cestou, nad očekávání.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2019 11:39
Tak to jo velká paráda. Tak hlavně, že se líbilo :-)
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2019 23:23
Dnes s Trpanje ,ráno prvním trajektem z Trpanje 6:15 a v Ploči 7:15 cesta v pohodě ,až na chorvatsko slovinské hranici,tam to bylo asi ve 13:00 45 minut,jinak vše v pohodě.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 07. 2019 11:00
Vítej doma
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 69
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.