Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2019 20:45
Dekuji, ve vojenskem muzeu ve Slovinsku pred obci Pivka maji hezky 3D model letiste i s letadylky
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2019 09:07
Nájezd s M70 na starý Goričan(i cesta od Slovinska) je kompletně sfrézovany,to otevření nevidím realně,to jen aby jste nebyli překvapení.

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (24. 07. 2019 09:32).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2019 09:10
Podle informaci HAK.HR je Goričan otevřený ode dneška od 8:00

Border crossings
Last update 24.7.2019. 08:25
The border crossing Goričan is open from 24th of July from 8am.

Hodlám to prověřit v pátek ráno
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2019 09:14
1.8.jedu nazpět, tak pak napíšu.

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (24. 07. 2019 09:30).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2019 22:58
Zdravím, tak ja to skúsim v piatok ráno, keď sa budem vracať späť domov, tak dám vedieť či to je už otvorené.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 07. 2019 05:40
I na utinform.hu uzavirka zmizela, tak je to jasne, vzhuru pres st. Gorican!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 07. 2019 07:41
Aktualne info z cesty: Vcera 24.7 o 14:30 som presiel cez St.Gorican.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil gedu (25. 07. 2019 07:42).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 07. 2019 21:16
Včera v 9:00 (sobota 27.7.) start z Podgory. Očekával jsem že to nebude snadné, proto jsem měl záložní plán. Chtěl jsem jet po dálnici kam až to půjde a pak vypadnout na starou silnici. Po staré do Karlovace, tam přenocovat a ráno pokračovat po dálnici do Záhřebu a pak směr Maďarsko.
Realita byla trochu lepší, než jsem čekal. První zácpa na semaforech v Makarské. Tomu není kudy se rozumně vyhnout, tak jsem to těch deset minut vydržel. Dál relativně plynule jedoucí kolona pokračovala až k odbočce do tunelu, kam to skoro všichni zalomili. Já jel dál rovzě už skoro sám, protože se nemohu odpustit rozloučení s morem nad Brelou. Nájezd na dálnici v Šestanovači. Provoz na dálnici v pohodě. Postupně se zahušťoval a první problémy s plynulostí začaly až někde u Benkovace. Za střídavého zpomalování a zrychlování jsem dojel až do Posedarje. Dál už to stálo úplně.
Měl jsem v plánu přejezd Velebitu a vůbec mi nevadilo že mne navigace z dálnice vyhnala u Posedarje, místo původně plánované Maslenice. Přejezd Velibitu popíši v příslušném vlákně. Za horama jsem se musel rozhodnout, zda se vrátit na dálnici, nebo se vydat po staré silnici. Dálnice byla volná až ke Karlovaci, tak jsem se vrátil. Provoz hustý, ale až do Karlovace jsem dojel bez komplikací.
Od Karlovace dál to nevypadalo úplně nejlépe, Demerje zacpané, tak jsem sjel a coural se přes vesnice a Jastebarsko do Záhřebu. Na křižovatce Lučko jsem najel na dálnici A3 směr Maďarsko.
Dál už to byla legrace. Protože jsem byl v Záhřebu už odpoledne, padla verze s přenocováním a pokračovalo se domu přes Čakovec, Mursko Središče, Szombathely, Vídeň, Horn, Nová Bystřice, Jindřichův Hradec. V Maďarsku prázdná silnice, Vídeň docela volná a pak dál domu už jenom já sám široko daleko.
Dojezd domu ve 3:00. 18 hodin na cestě se může zdát mnoho, ale jenom přejezdem Velebitu jsme ztratili tak tři hodiny. Normálně to jezdím na 14 hodin, tak na sobotní provoz zůstává tak hodina navíc.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2019 12:15
Včera- neděle návrat. Výjezd v 6.00 od Zadaru, ns Lučku v 9.00, dálnice poloprázdná, na Lučku před námi čtyři auta. V protisměru směrem k moři stojící kolona téměř 5km, žádnou nehodu jsem neviděl, nejspíš problémy v jednom z tunelů. Cesta přes HU naprosto v pohodě, Letenye, Lenti, Szombathely, Czorna, Janosomorja, Bratislava, Vsetín, Valmez, NJ. Příjezd v 16.30. Za celou dovču najeto 2130km, průměrná spotřeba 5,7l nafty.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2019 13:28
Přidám cestu tam (tedy spíše sem) : odjezd v pátek 26.7. z Prahy před 15 hodinou - rovnou objezd kolony na D1 s napojením zpět na benešovské, podle hlášení další kolona na dálnici, tedy u Jihlavy raději odbočka na Znojmo. Tam celkem klidný provoz a zdržení na semaforech celkem tak do 15 minut. Koupě A desetidenní známky na Benzině ve Znojmě (za 247,- Kč). Průjezd Vídní okolo 20 hod. bez komplikací a i dále relativně klidný provoz. Ten docela zhoustnul po napojení na A9. Na SLO hranicích koupě dálniční známky - bez zdržení (bylo čtvrt na 11 večer). Silný provoz, před Ptujem kontrola vebkamer a vzhledem k hlášené půlhodinové koloně na hranicích Macelji operativně odbočeno z dálnice na Lancovu Vas a přejezd přes Leskovec/Cvetlin - naprosto bez zdržení, v čase 23:07. Kromě mě ani jedno auto v obou směrech... Dál napojení na dálnici v HR hned za hranicemi. Ušetřený čas díky objezdu zřejmě vůbec žádný, nicméně jsem nemusel pocukávat v koloně, což mě zrovna moc nebaví. Klidný provoz až před Sv Rok. Pauza na parkovišti Brloška Dubrava. Přijemný odpočinek i přes bouřku co se zrovna přeháněla. Příjezd do Brely před osmou ráno.
No na to, že měl být tento víkend nejvíce dopravně vytížený, myslím celkem slušná cesta.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2019 19:15
Zatim jen cesta tam. Odjezd v sobotu ve 22:00 z Jihlavy, smer Znojmo, ty tri semafory v pohode. Pred Znojmem na Benzine 2x rak.daln.znamka a parek v rohliku, Vídeň plynule bez kolon, za Grazem na Gralle koupě slovinske daln.znamky. Sjezd 226 na cerpacku Temmel. Tam trosku laborovani s automatem, tankovat muze vzdy jen jeden, ostatni musí čekat. Najezd 228, cesta k nájezdu v pohode, par minut. U Ptuje kontrola kamer, promet.si a cekani na Macejl do pul hodiny cca o pul 4 rano, poskakovali jsme asi 20 minut, celnici jen mavli a jelo se dal. Na Lucku nikdo pred nama. Parada. Hodinova zastavka na Dobra west, totalne narvano, odtud až dolů na sjezd Prgomet totalni slejvak, nebylo videt na krok, mistama jsme jeli 30 km/h, masakr. Jen blbci cesi zapnuty mlhovky vzadu, takze nebylo vidět uz vubec. Nechapu. Na Ciovo s prestavkama dojezd v 11. Cesta az na to pocasi celkem v pohode.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil karyon (29. 07. 2019 19:16).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 07. 2019 18:56
Ve čtvrtek v 7h odjezd z Blata, Hr úplně pohodě, demerje Smartkartica😁, z durmanecu objezd slo dálnice přes cvetlin. Nikde nikdo👍. Za ptuji super pizzerie PriMici . Vídeň v 18h , zdržení do 5min. Pak Horn, Halámky a směr Liberec. Doma 22:30. Cesta celkově parádní, spotřeba 5.1

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 07. 2019 21:55
Promazáno co sem nepatřilo. Pokud chcete pokračovat v diskuzi o mlhovkách a jejích použití založte si nové téma.
Popřípadě se přesuňte sem [forum.ihvar.cz]
Toto časem smažu.

.
.

_________________________Jirka_________________________



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (30. 07. 2019 21:57).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 07. 2019 23:21
Citaci
MISAKK napsal(a):
...Za Ptuji super pizzerie Pri Mici...

Jsem rád pokaždé, když tuto pizzerii u Janežovců ocení i kdokoli další. My ji navštěvujeme už několik let, je naší oblíbenou zastávkou.
Abych nebyl tak úplně OT: my nejezdíme z Lenartu přes Mureck, ale přes Benedikt, G. Radgonu a Bad Radkersburg. Tak trochu i proto, abychom si v Rakousku užili na B66 průjezd vesnicemi, kde je místy povolená osmdesátka.
Tó my tu nemamo...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 07. 2019 07:30
Hill - jel jsem do té pizzerie proto, že jsem tu o ní četl. smileys with beer

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 07. 2019 18:43
Tak povinné hlášení o zpáteční cestě.
Oproti původnímu záměru tradičního odjezdu vše přehodnoceno s ohledem na počasí odjezd ze Zavaly v pondělí 29.7 ve 12,15 na trajekt ve SG. Vyplutí ve 14,00., Juraj Dalmatinac. Plavba před Splitem se trochu zpomalila kvůli vlnám a hustému dešti. Vylodění tedy 16,20
70 min. jsme skákali Splitem, jednak hustota provozu, jednak modernizace průtahu na Trogir. Na Dugopolje nájezd v 17,30 Pak místy hustý déšť, ale v oblasti Bisko vyjasnění. Náskedně až hodinová zastávka na Janjče / tankování NM za 10, drobná zobka,kafíno/ Provoz na dálnici rozumný, žádné kolony, plynulá jízda, nefoukalo ani před Sv.Rokem.
Demerje ANC v 21,45, na Lučku tak 30 aut. Pak Sv.Helena, Varaždin, Goričan - jeli jsme snad sami.
23,00 starý Goričan, celkem 3 auta, Maďarka pouze koukla do pasů, snad za jízdy.
M 70 střídavě v protisměru a 60, ale plynule. Pak Lenti a na M85 a M86. U Körmendu v protisměru sražený kus vysoké. Trochu se mi svíraly půlky při spatření cedulí pozor zvěř, ale provoz nebyl velký tak středem a na dálkáče. Projeli jsme HU na jeden zátah, za Moson....várem na dálnici, 2,15 Blava. Hladký průjezd, ale na kraji Blavy nečekaná kličkovaná mezi většími kusy čerstvě sraženého divočáka.
Zastávka na ČS Sekule, ale nefungovaly WC, prý není voda. Tak padlo rozhodnutí - to už dojedem. A dojeli.
3,55 jsem parkoval před barákem.
Celkem pohodová cesta, jedna z těch lepších, trochu mě prudilo noční Maďarsko z obavy ze zvěře. Průměr spotřeby 5,6. Jeli jsme více naložení, vezli jsme zavazadla i mladým a trochu více jsem to místy přišlápl, v rámci tolerance.
Za celou dovču najeto 2 445 km, babča Octávka to dala bez problémů. Spotřeba slušná, měl jsem spočítáno a v BM na mě blikla kontrolka nádrže s informací o zůstatku na 135 km. Další NM již na firemní kartu.
Velmi pěkná 4 týdenní dovolená, proložená lodními výlety, cestováním a setkáními se známými lidičkami.
Takže na příští rok rezervován termín 3. - 28.7. A kam? To je snad jasné....

Druga domovina Hvar - Zavala.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fous 57 (31. 07. 2019 18:47).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 08. 2019 00:48
Tak uz jsem taky doma. Vyjezd ve 14:05 z Caklje, příjezd 0:28. 972 km, celkova doba 10:25, coz je paradni cas. Ve zkratce bych cestu popsal: Jako nuz máslem. Coz se ovsem neda rict o tech, co k mori jeli..
14:05 - výjezd z Čaklje, na Makarský natankování za 160 kn, co mi zbyly v peněžence
14:42 - nájezd na dálnici v Zagvozdu
15:58 - tankování na Tifon Jasenice do plna, krátka přestávka pouze na WC
17:59 - Demerje, asi 8 aut u každé brány, najel jsem si před prostřední bránu, po chvilce jsem si všiml, že u té úplně napravo, označené ENC/SMART CARD, nikdo není, tak jsem si přejel, platba skrze Smart karticu
18:33 - Durmanec. Na mýtnici kolona asi 10 aut na placení v hotovosti, objel jsem je k bezhotovostní bráně kde nikdo nebyl.
18:47 - příjezd na Macelj po vedlejší. Tentokrát zařazení do fronty před hranicí proběhlo bez problémů. Průjezd oběma kontrolama kolem půl hodiny.
19:30 - krátká zastávka, posádka už zas chtěla na WC. Příště zakážu pití cestou...
19:58 - Tankování na Temmelu v Rakousku do plna, pak směr Graz - Linz
23:23 - zastávka na Tank ONO na Dvořišti, v Rakousku mi došlo pití, dostal jsem chuť na Colu
0:28 - příjezd domů
(časy berte s rezervou, jsou opsány z mojí časový osy na googlu)

Měl jsem puštěný Waze, občas hlásilo kolony, jednou nehodu, ale nikde nic, už se to zřejmě rozjelo. Původně jsem chtěl vyjíždět v 16h, ale posunul jsem odjezd dřív o 2h, abych se na Demerje a pak i na hranicích trefil mezi ranní a odpolední špičku. Přece jen jsem jel od spodu HR, nechtěl jsem se potkat s těmi, co vyjížděli kolem 17h ze severního HR.
Byla to parádní cesta (mám pocit že to píšu každej rok), žádnej problém, krize, kolona, nehoda, pokuta. Zato v protisměru směrem k moři stála celá dálnice

Edit: pokud sem chodí řidič bílého Superbu z SK, RZ nevím, co jel v sobotu 3.8. odpoledne domů, tak ho zdravím. Myslím, že jsme si společně cestu užili... Jsem ten, co mu pěkně čistil cestu s černou oktávií. Ztratili jsme se z dohledu až na Demerje



Upraveno 5krát. Naposledy upravil valeri (05. 08. 2019 23:23).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 08. 2019 10:33
Asi s křížkem po funuse, ale taky to mám už za sebou a dovča je minulostí. Odjezd 1.8.v 5,30 z Drašnice,nájezd v Zagvozdu na dálnici. Zastávka na Marune, jen krátká, strašně tam funělo. Za tunelem razantní změna počasí, zataženo a o dost chladněji. Do Záhřebu hladce, jen tuším za Karlovacem v protisměru kolona kvůli dopravní nehodě. Měla cca 8 km. Překvapil mě provoz z protisměru, jak v sobotu dopoledne. Na Demerje ENC bez komplikací, nikdo za mě nezaplatilsmiling smiley Sjezd v Durmanci směr Cvetlin, dost aut v protisměru. Na celnici jen jedno auto předemnou, v proti tak patnáct. Celník skenoval pasy. Po příjezdu do Ptuje jsem seknul jeden kruháč, takže jsem si dal poznávačku Ptuje, než jsem se nasměroval na Lenart. Dále Mureck, nájezd na A dálnici. Za Grazem na necelou hoďku zavřít oči na odpočívadle, jelikož to dělaly samy za jiízdy. Linz klasická odpolední špička, za Dunajem se to rozjelo. Nechápu, proč je stále dálnice směrem na Dvořište omedzena na 100 km. Ano, je to lepší než těch 80, co tam bylo dříve, ale neodsejpá to. D1 před Prahou dopravní nehoda v omezení, takže skoro hoďka poskakování. Vyložení přítelkyně v Práglu a hybaj domů. Motor jsem vypínal těsně před devátou večerní před barákem.
Cestu hodnotím jako jednu z těch lepších. Pokud se nepřerodí myšlenka na zářijový Jadránek ve skutečnost, tak příští rok znova.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 08. 2019 11:27
Tak stejně jako Michal odjezd 1,8 5:00 Drašnice -průjezd podél moře směr Šestanovac kochačka letošního asi posledního moře . Dálnice Hr ok po cca 2 hodinkách krize ,nemohl jsem v noci usnout a pak ráno Poláci pod oknem a troubící auto spal jsem jen 2 hodiny od 12-2 pak vstávání ve 4 což jsem nezabral. Stavěl jsem na 2 odpočívadlech a nakonec Lucka musela řídit . cca 200km . Jak psal Michal byla tam pěkná bouračka v protisměru několik aut okolo jsme projeli skoro v té době kdy se stala fronta byla tak 200 m zastávka hned za tím u pumpy a bageta kouř smiling smiley Když jsem vyjel tak ta fronta mohla být tak 5km . Demerje průjezd plynulý ENC funguje již na 100% píp a jedem . Hranice Macejl cca 45min skokem . Pak zdržení na Slo-A hranicích průjezd stopkou v jednom pruhu a policie jen stál a koukal na známky ? Dále směr Videň provoz hustý ,ale plynulý dále cesta na Mikulov tam špunt od Rakouské strany až na druhý kulaťák v Mikulově -Perná pobyt 2 noci a pěkná pařba smileys with beer Cesta sobota 10 hod směr Brno -D1 - Kladno menší zdržení u Velmezu oprava mostu na D1 cca 20 min jinak u Prahy hustý provoz ale jelo to od 30km/h -80. Cesta super spotřeba tam 7,2 zpět 6,5litru nafty Autí pohodlné člověk vyleze z auta a je fit .

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 08. 2019 11:40
19.7 v 10 30hod tam - OV,Lipník,PR,Otrok,Spyti ONO - N95 - 30,90kč,Sudoměřice,
2 - Skalica až Kúty,pak D2 u park Sekule zůžení a ruční radar,přes BA - v poho bez prokliček jako vloni na mostech,
14 30 nová Rajka M15 - 60,A1 až po Moson,86 Janossos,přes rondel Czornu,M86,Szombi,netuším vloni snad za Nadasz byla cesta nová,ale stále byly 60,letos už ne,18 00 Redics Moll - 399.90ft.
Mursko - cca 5aut - 5min,některé asi mimo CZ kontrolovali pasy,nás odmávli, až po Svetu Helču,
pak dálnice 20 25 Lučko tak po cca 10aut u každé brány,při štrůdeli aut v obou pruzích jsem to nakonec vzal v Karlovacu na Plitvice a " dobře " jsem udělal
radary jsem měl vypsané,jenže - snažil jsem se jet předpisově,ale tlačaři a předjížděči - možná znali přesně kde je radar,něco jsem viděl,jeden na mne mrknul - ve schránce zatím nic,zlepšení bylo v nových značkách - 60 i 80,místy pěkné opravené úseky,tank ne Slunj - jedna a ta samá obsluha a vždy u stejného prvního stojanu +cca 5litrů navíc,
Grabovac toiky,voda,jenže ve 22 02 smůla,už zavřel a nezájem
problém někde u Peručka - Kijevo dojetím do kolony stojících kamionů,venku kosa jak vo žních a na lehko jít někam kdoví kde na zjištění ?od hloučku,kterým jsem nerozuměl jsem pochopil gesto,že dvě bouchající pěsti proti sobě znamená asi bouračku a točící ukazovák nad hlavou s policija a tak jsem zalezl do tepla a dřímkal 0 35 - 1 05,pak projel osobák,kdy těžko říct,jestli někdo z místních,pak oranžmaják dodávka,pak na blikačkách další dva osobáky,tak jsem jel taky,přede mnou stal zády poliš a nemínil se hnout ,žéé bych ho přižduchnul?pak jsem za ním přes přimlžené okno uviděl pásku přes cestu a netuším,jestli to byla ploutvička z někoho a snad i přejetá motorka-raděj moc nezkoumat,patrně se na sloup namotal nějaký dárce orgánu,když oranžáci kutili něco na sloupě.Seknul jsem to před polišem po nějakém chodníku/cestičce a díky vyššímu autu jsem v mraveniští uliček i zbloudilých autíček i z protisměru vyjel po cca 1-1,5km zpět na cestu
další pumpice buď zavřené nebo cisterna a tak jsem to požduchával a dojížděl na neutrál,abych nemusel nocovat někde u pumpy,od rondelu Gračac zase drkotala celkem dost takových úseků,dvakrát dlouhý padák,kdy to samo šlo bez rychlosti i přes 100 a dole značka 30-asi tak jako u nás nikdo nedělá a značky jsou na cestě,Šestanovac,4 25 parking na magistrále,polospánek do 8 30,lehátko se ven nedalo vytáhnout pro drsný fičák
Podgora Luk Oil - 10,35kn a dojezd do místa - 1 046 km
Zpět
3.8. 5 50,přes Makar,Zagvozd,Jasenica Tifon - 10 60kn,krásné nové WC,v poho,pak někde od Pagu ap.to trošku zhoustlo,ale stále jelo,v proti M.Kapela už to i před někde popojíždělo/stálo 6km,pak od Istrie už celkem dost hustější špunty ale jelo,Demerje tak po 5 -10aut,ale zrovna klasicky u nás nebralo mu to žádnou kartu ani s obsluhou-vzal mu prachy a šel zaplatit do boudy,za ním to stejné,ale nakonec použil fungující kartu - zdrž 15min,
klasické Lučko defacto stále od Demerje už stálo,
proti nejmíň od napoj SLO vč. od HU - před Lučkem i za klasické gužvy
Sv.Heli na starou taky v poho,taky nové značky a 60/80,Mursko,cca 8-10aut,nějaký potížista s pasem se našel,nás zase na OP odmávli
Redics - 396,90ft,86,M86,Bossor,Mosson,M1,M15 - 60,ale mazali jsme i 90,nová Rajka,odstavené kamiony několik km i ve dvou pruzích,v BA zúžení a rozdvojpřejíždění a u jednoho omezení papli prvního - jednoho na ruční radar,nás další nechali,obvykle jsem býval vedoucí kolony já,parkink Jarovce skoro se nedalo prodřít,WC fronta,další nešlo,prý nejde voda...
na BM místy drkotala,Blučína to stálo - pravý jeden,proti dva pruhy,déšt místy už HU fest kroupy pak asi 6x,tento úsek jsem jel v 2013 a rozbitá cesta,že jsem to nakonec seknul směr Zlín - parádní nová cesta a na D55
rozbití D2 se snad jen úsekově pozměnila
díky rychlejší jízdě a více po dálnici i vyšší spotřeba a časově jsme se nijak neposunuli
nakonec baňka vysoslá,tak pro jistotu ONO Mošnov - 30,90kč,OV 20 30hod - celk 14 45 hod
ceny mimo ČR uvidíme až bude vyúčto banky - KK někde jsem viděl info,DK má lepší kurz - jestli to není zase nějaký kec
Souběžníci zpět
výjezd stejně,potkali jsme kafíčkáře Jasenica a parking Jarovce,dál domů pak asi nikde nestáli a netankovali jako my a dojetli o 1hod dříve,takže pokud zase měli cca 200km navíc - 13 40hod

Souběžníci tam
většinou LPG
26.7.OV 19 00,BM,BA,BUDA,Goričan,ZG Lučko po dálci až Zagvozd,Baška Voda,Makar a..
celkem prý dobrý až po Lučko,pak štrůdeli že maras - příjezd na místo 12 00 - celk 17 hod s malým děckem -
cca 1 2076km
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 08. 2019 22:13
... návrat včera, v sobotu 03.08., kolem 21,00 ...
a přesto, že jsme vyjeli z Ivan Dolace v pátek před půlnocí, tak naše zpáteční anabáze v podstatě začala až v sobotu, v 05,00 ... odjezdem trajektu ze Sućuraje do Drveniku ...

... chtěl jsem vyjet od apartmánu brzo v noci, abych s časovou rezervou odjel trajektem v 05,00 ... a taky, abych s naší lodí za zády nikoho nepotkal ...
... jak by řekl major Haluška (Terazky) tak se i stalo .... "ále potkal kefalín ... potkááal ..."
do tunelu od Zavaly o půlnoci asi jen dvě auta, ale od tunelu do Pitve a přes dědinu tak asi .... padesát ... oni snad jezdili z pohřbu matky mechanika Pera, významného, a hlavně (i pro mě) potřebného člověka v Ivan Dolaci ... nicméně, přežil jsem to a necoufal ani jednou ...

... od Jelsy do Sučuraje jsem jel langsám, jelikož to bylo po velkém vichru, který začal před naším odjezdem, někdy kolem 23,30 ... po silnici bylo dost naplavených chomáčů jehličí a větví ...
... ostatně, ani pozdní pijani ve Slávince takovou rychlou bouři nečekali a tak jim to z barového stolku, jak papír sfouklo několik lahví, prázdných, i plných, včetně pohárů, všude plno převrácených košů atd. ...

... ale k cestě ... takže do toho Sučuraje jsem jel asi 1 a 3/4 hodiny ... v domnění, že budu na molu první ... na molu už ale před druhou ranní stálo asi tak 50 aut ,kupodivu, všechny bez posádek ... tak jsem si říkal ... takže s tou přistavenou, první ranní kocábkou asi nevodjedu ... mezitím za námi do půl páté zastavilo asi dalších 30 aut ...
... po čtvrté ráno se do přístavní kukaně dostavil jednonohý biletář, já koupil lodní lístky a čekal, co bude ... na to přišla k naší koloně aut dáma s vinětou Jadrolinije, která na můj dotaz, jestli můžu předjet někoho z těch padesáti, pokud se nedostaví jejich posádky ... řekla, že nesmím ... že se všichni dostaví ... do 04,45 se dostavily pouze asi 3 posádky ... a v tu chvíli se na trajektu rozsvítilo vše, co mohlo, jak Němci, při bombardování Drážďan ... taky tam začal pohyb lodníků, z nichž jeden mi přišel říct, že těch skoro padesát aut mám předjet, pač jsem v pruhu "na trajekt" s křižníkem blokoval asi dalších, už dobrých sto aut ... a na lodi byli ti tři, co v lajně stáli od včerejška ...
... tak jsem tam frkl, zaparkoval a v domnění že jsem na něčem podobným, co je jezdí ze Splitu ... jsme šli hledal někoho, kdo tam vaří kafe ...
v prvním patře pár lavic, v přízemí jen auta ... a v "salonu", pod čarou ponoru ... automat na kafe ... vypnutý ...
... vzhledem k tomu, že jsme toho moc nenaspali, tak jsme vlezli zpět do auta a za nějakou půl hoďku jsme se probudili v Drveniku ...

... teprve pak začíná "kontinuální cesta" ... ale abych to zkrátil ... s kolonou za zadkem a při dodržování ukazatelů s přikázanou rychlostí jsme se bez zastavení (krom Makarských semaforů) po staré jadranské magistrále přesunuli do tunelu pod Sv. Iljou ... a po té na dálnici A1 ...
kromě zastavení na Desinci (Petrol, na který mám kartu Shell) jsme se plynule (100/130 km/hod) dostali až na Lučko ...
rádio mělo asi chybné info, pač ve směru od moře hlásili 11 km kolone ... ve skutečnosti to byly kilometry asi 4, cca půl hoďky, jelo to pomalu, ale plynule ... za to od Lučka na moře, po Maslenici jsem napočítal tak 40 km kolon ... těm jsem teda nezáviděl ...

... marast začal na mýtnici na A2, na Macelji ... 3/4 hodiny ... pak hranice HR hodina a po té 3/4 hodiny hranice SLO ... sumasumárum 2,5 hodiny ... mezi čímž se nám na navigaci protahoval jak čas dojezdu do cíle, tak naše oční panenky ...
... odpovědně mohu prohlásit, že největší gauneři z řidičů byli albánští kamioňáci. kteří bezohledně a drsně najížděli do auta i do člunu, se kterým jsme jeli v koloně pro osobáky a oni si z lajny pro kamiony zkracovali cestu mezi auty s turisty ... místy se muselo zastavit a třeba tři z nich pustit ... naštěstí se vše ustálo ...
pak už vše probíhalo jak mělo ... plynule po rakouské dálnici na Vídeň, ta byla projeta excelentně (v sobotu, kolem 18,30) bez jediného zastavení, v rekordním čase ...
... po té Mikulov, kde jsme jednomu zapomněkovi ze Hvaru předali hodinky, které našli domácí a nechali u Jitky ...
Brno ... 20,30 Vyškov ...
a je to ...

smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 08. 2019 10:01
To Bessy- právě přemýšlím, jestli zvolit trajekt z Drveniku nebo Splitu. Vzhledem k tomu, že jedeme v září, tak předpokládám, že se mě už nebudou týkat nějaké přetlaky aut a pojede to jako každý rok v klidu. Z Drveniku mám dojem stojí trajekt tam a zpět cca 1000.-kč. Ze Splitu 2541.- je to sice 1500.- ušetřených , ale mám pocit, že pojedeme ze Splitu do SG. Uvidím. Ono zase na druhou stranu do Drveniku najedu víc km, takže spotřeba plynu, mýtné a čas. Není to tedy úspora 1500, ale méně. hot smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 08. 2019 10:45
Ahoj,v sobotu 27.7. odjezd v 17.00 od Havlíčkova Brodu.Puvodni plán byl jet přes Lublaň,Novo Mesto a Merlíku.Pod Grazem kontrola jak to vypadá na Macejlu a Lučku.Vse bez kolon tak jsem po několika letech objíždění Slo dálnice jel přímo...Na Macejlu cca 10 min Lučko dvě auta přede mnou...U Záhřebu začali bouřky, takže se jelo tak sedmdesatkou....Pak už pohoda... akorát u Šibeniku zavřená dálnice takže objezd přes Šibenik na Vrpolje,zpět na dálnici a v 6:00 zaparkováno u apartmánu na Makarské..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 08. 2019 10:51
A cesta zpět v sobotu 3.8. ve 23:45(původně jsem chtěl jet až v neděli ráno).....Dálnice od moře téměř prázdná takže tempomat na 150 (tunely předpisově)...Macelj do 10ti min....Pak už pohoda až do Znojma...Mezi Znojmem a Jihlavou to byl největší špunt na celé cestě...I tak v 10:30 u baráku.... Dovolená parádní jen ta voda byla ledová...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 08. 2019 15:25
... kikinek ... Split/Stari Grad (tam a zpět ... Hrk po 3,60) sice vyjde 2908,- CZK ... ale pokud jedete dva a auto, tak to beru ze Splitu ... je to ale můj subjektivní názor ...
P.S. ... a byť je to ze Splitu dražší, tak po cestě od Dugopolje na Sučuraj až po křižovatku u Jelsy uděláš téměř 100 km navíc ... to je po dojezdu z ČR ... i věc soustředění se na jízdu, tudíž bezpečnosti ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (05. 08. 2019 15:37).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 08. 2019 19:01
Bessy já jsem to prve špatně spočítal. Je to jak píšeš . Ze Splitu jsem jezdil na Korčulu. Jen jednou jsem jel přes Pelješac a z Orebiče trajektem. Trajekt z Drveniku mám rovněž za sebou. Něco málo jsme si napsali s Michalem a jak psal , cesta přes Hvar je pěkná. Co vím 100% , zpět pojedu z SG do Splitu. Ještě koketuji s myšlenkou jet přes Slunj , tam přespat a pokračovat dolů s odbočkou do BIH město Bihač. Nakoupit a zase vyjet do Chorvatska a pokračovat směr Gračac. Zase na druhou stranu jsem schopen z Brna do Splitu jet tahem s přestávkami a šup na trajekt a v TOMMY v SG nakoupit. Nic s sebou nevezem. Jenom prkotiny. Takže abych neuhnul moc z tématu. Já se ještě nevrátil neboť jsem tam ještě nedojel.hot smileysmiling bouncing smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2019 10:44
Návrat včera 8.8. brzy ráno z Brely, a to tak brzy, že příjezd na Demerje byl po 7 hodině ráno. Obě mýtnice bez fronty. Vzhledem k provozu přejezd do Slovinska přes Macelj, tam zdržení na HR a SLO kontrole max. do 10 minut. Na dálnici za Ptují kontrola všech zda mají dálniční známku, ale bez zdržení. Protože jsem si při cestě do HR nekoupil rakouskou dálniční známku, tak tato zakoupena až na A hranicích, ovšem s komplikací, neb jsem nezastavil na čerpací stanici Petrol (bylo tam hodně plné parkoviště) v domnění, že ji koupím ještě o kousek dál, no nekoupil a od rakouské celnice jsem se pěšky vracel.... Alespoň jsem se trochu prošel.
Rakouská dálnice v oblasti Grazu byl opravdu opruz, neb omezení rychlosti z důvodu ekologie (I-GL) na 100 km/h v docela velkém úseku.
Ale cesta byla vlastně až do Znojma včetně průjezdu Vídni v klidu a bez problémů.
Pak už to bylo až po nájezd na D10 před M. Boleslaví chvílemi k pláči a ke vzteku... Ani se mi to nechce rozepisovat, snad jen největší prasárny : český kamion, který před semaforem u omezení kde se už rozsvítila červená objel několik zastavujících aut včetně dvou jiných kamionů (hovado je slabé slovo pro toho za volantem) nebo tvor který předjížděl ve směru proti mě, ačkoliv já byl už dost blízko a musel jsem kvůli němu brzdit, tak mi ještě na problikání stihnul ukázat.... No však určitě víte co.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil stamar (10. 08. 2019 09:01).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2019 20:02
Včera večer návrat z Pagu do Jihlavy. Cesta z Pagu až k Bosiljevu po dálnici normál, ale hustší provoz, což mě na čtvrtek dopoledne překvapilo. Ovšem od Bosiljeva už to zhoustlo dost, od Karlovace dálnice narvaná v obou pruzích, jeli jsme max 90km za hodinu, spíše méně. Mýto placeno na Demerje, zdržení asi 10 minut, někteří řidiči neumí platit kartou, nechápu co tam pět minut dělají. Jinak by to bylo rychlejší. Na Lučku podle kamer, googlu a Hak šílený fronty, takže zlatý Demerje. Před Durmancem kontrola promet.si, google a kamer Hak na Macelj, fronta na 2 hodiny, tak jsem poprvé v Durmanci sjel z dálnice, směr Trakoščan, Cvetlin a Gradišče. Na přechodu nikdo, oba celníci jen mávli a jeli jsme dál. V Leskovci odbočka na Podlehnik a zpátky na dálnici. Od sjezdu k nájezdu úžasnej čas 35 minut. Pecka. Troška serpentin, z Leskovce pak úzká silnice sotva na dvě auta (prvně jsem se lekl, kam mě to navigačka vede, po pár metrech v pohodě), ale ve dvě odpoledne náherný výhledy a nikde žádný auta. Slovinsko po dálnici paráda, Rakousko taky dobrý, i zúžení u Grazu v pohodě, ovšem ve Vídni masakr, Favoriten zasekaný totálně, a přes Vídeň jsme popojížděli snad přes hodinu. Do Znojma pak už paráda a do Jihlavy i přes tři semafory taky dobrý.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2019 08:28
V sobotu kolem 17:00 výjezd z Živogosce Blato, přes tunel, sjezd v Šestanovaci, dále po staré do Karlovace, provoz ne moc velký, před Plitvičkama začaly policejní hlídky, asi 6 dohromady, bez waze ani ránu, Demerje prázné, A4 taky, starý Goričan asi 5 aut, na M70 je 60, jel jsem 80, z větší části se jede po nové polovině. V Maďarsku po 86 a M86 nikde nikdo. Tomu koko*ovi s ostravskou značkou, co mi jel na nárazníku 15km s neseštelovanýma světlama: doufám, že sis pak mé dálkové xenony užil...! M1 je snad katastrofa v jakoukoliv denní dobu, buď je velký provoz nebo tam jezdí prasácky různí "národové". Slovenská D2 klid, sjížděl jsem v Břeclavi a pak do po 55 domů, žádný provoz.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2019 09:18
Jako Ostravák bych rád připomněl, že po zavedení krajských registračních značek "se kdejaký karvinský trouba schová za nicneříkající T". Takže pokud neměl SPZ z okresním označením OV nebo OS, nemůžeš vědět, jestli byl z Ostravák. grinning smiley grinning smiley grinning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 124
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.