Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 07. 2021 18:13
Za mě Cvetlin, je to v pohodě. To nejsou serpentíny v Alpáchspinning smiley sticking its tongue out

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 07. 2021 21:46
Cestoval nekdo prosim ted o prodlouzenem vikendu? Zajimalo by mne jake bylo (jestli vubec) realne zdrzeni na SLO/HR hranicich resp na Lucku. V novinach jsem se docetl o nekolikahodinovem zdrzeni, ale asi vsichmi vime, ze noviny potrebuji upoutat, takze to nemusi byt zas tak celkem pravda. Predem diky moc za info.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 07. 2021 23:29
Pro všechny, kteří se vracejí ze Slovenska na Moravu a využívají hraniční přechod Horné Srnie, tak je dneska od 19 hodin uzavřený. Je možné jenom Drietoma a Strelenka.

Jeli jsme tam dneska v 20 hodin a šup hnedle kilometry navíc .Vrátili jsme se dnes z Visu a nikde kromě Slovinců, kteří nás skenovali ani živá duše. A doma takové překvápko za rohem. Takže jsme ve Slovenském státě celou cestu ani nevystoupili z auta, netankovali a tak za odměnu jsme se tam poflakovali ještě o hodinu víc .Prý smůla že jsme nepřijeli o hodinu dříve.

Pro nás to byla jednorázovka, která v důsledku na délku a čas cesty kterou jsme přejeli, nebyla nijak katastrofická. Takže jsme těch 2000 km překonali. Dojeli jsme ve zdraví a bez poruch a to je za všechno .Lituji ale příhraničí.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2021 07:32
Vranko, a zdrzeli jste se nejak tema konrolama na SK? Tj pri vstupu a vystupu do/z SK? Nebo ste je zdrzeli jenom tim objizdenim uzavreneho prechodu?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2021 09:33
patrikHR
Toto bylo při cestě z dovolené domů. .Tedy z Sk do ČR hodinu po nabytí platnosti jejich nové vyhlášky o uzavření malých hraničních přejezdů.
Zdrželi jsme se diskusí na hraničním přechodu, jelikož nás posílali na Drietomu a to je pro nás velká zajížďka a posléze objetím. na Strelenku Na hraničním přejezdu ve Strelence si nás nikdo ani nevšiml a v našem směru ani policista nestál, ale v protisměru čtyři lustrovali nějaké vozidlo .Nemyslím si, že to zrovna někdo jel na dovolenou. Spíš vypadal na místního. Tvrdili nám, že boudou kontrolovat každou osobu, jak v osobním voze tak i v autobuse. Vysvětlovali nám co přesně budou dělat , ale nás to v daný okamžik nezajímalo a chtěli jsme přes hranici jelikož za ní bydlíme asi 13km.
Takže tak, jak jsme přejeli ve Strelence jsme klidně mohli podle mě přejet i v Horném Srnie a bylo by po problemu. Toto je naše zkušenost, ale pro Tebe nic neříkající.
To že jsme do Slovenska vjeli na hraničním přechodu Rajka u Bratislavy a nebyla tam živá duše a o necelé dvě hodiny na výjezdu takové divadlo, je komedie. Že vládní nařízení začne platit v 19 hodin večer je poněkud nezvyklé.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2021 11:05
Já bych to vzal přes Červený Kameň na Nedašov. Tam nikdo nebývá. Horší cesta ale je to kousek.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2021 13:18
Slováci jsou chytří. Nechali si zpracovat studii, přes které hraniční přechody se Covid nejvíc šíří. No a ty teď uzavřeli. Brzy se stanou Covid-free country.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2021 13:20
@martin7601: Ja viem, že to je z tvojej strany len vtip, ale príčina je veľmi jednoduchá: nedostatok policajtov a vojakov na všetky hraničné priechody aby kontrolovali 24/7. Takže polovicu zavrieť!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2021 13:30
patrikHR: Aktuální stav na stránkách: www.hak.hr

MV
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2021 16:35
MartinV: diky za link na hak.hr, ale mne to zas tak uzitecny teda neprijde. Mozna mi neco unika, ale v podstate tam jen vidim zacatek kolony, tj nevim jak je dlouha, nevim jake dlouhe zdrzeni mam cekat. Nebo to tam nekde je a ja neumim hledat?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2021 18:18
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2021 18:29
Figaro: perlička k tým uzavretým HP:

Ľudia prechádzajú aj cez hraničné priechody, ktoré polícia uzavrela

V článku som sa dočítal, že policajti strážia aj uzavreté HP.
Tak keď tam už tí policajti sú, nemohli by namiesto stráženia uzavretého HP kontrolovať prechádzajúcich?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2021 20:59
Zatím jen cesta "tam": v pondělí večer odjezd z FM, cesta přes SK/HU/HR. Přes strašení v mediích o tom, jak SK policie zpřísnila hraniční kontroly a vyžaduje 'covid pasy', na přechodu Mosty/Svrčinovec ani jeden (!) SK policista, průjezd bez zastavení. Skvěle se nyní objíždí Svrčinovec a Čadcu po novém obchvatu D3. SK dálnice D1 v pohodě, nevelký provoz.
Podobně přechod BA Jarovce/Rajka bez zdržení, bez kontroly. V opačném směru ovšem kilometrové fronty především kamiónů. Následovala klasika M15, M1, M85, M86, 86 s odbočkou na Lenti a M70.
Přes hodinové fronty na HR přechodech v minulých dnech sjezd na starý Goričan. Zde jsme (poprvé!) prakticky jediné osobní auto na hr. přechodu. Maďarka, stojící mimo svou budku, nejeví zájem a jen letmo omrkne občanky. HR policista, zabraný v družném hovoru s kolegyní, nás nechal čekat až 5 minut, poté hbitě oskenoval OP a vyžádal si i TP, následně nám popřál sretan put. O formulář EnterCroatia ani evropské covid-testy nejevil sebemenší zájem.
Provoz na A4, A3 i A1 minimální, na Lučku zcela bez front. Ve vnitrozemí častý výskyt mlh. Teplotní rozdíl na obou koncích tunelu Sveti Rok: 11,5 / 22,5 st.C. Příjezd do Biogradu krátce před 6 hodinou, hned poté koupačka v příjemném moři.
Ubytovací kapacity jsou naplněny z asi 50%, na plážích je více lidí než vloni. Roušky tady nenosí téměř nikdo, ani personál v restauracích či kavárnách.
O průběhu zpáteční cesty poreferuji po návratu. Přeji všem hezké dny,
Marius



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Marius (06. 07. 2021 21:31).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2021 15:51
Cesta včera ze Slovenska,chtěli jsme jet opět přes Strání-Moravské Lieskové,bohužel betony a nepouštěli nikoho,jak ze Slovenska tak z Česka. Museli jsme zpět a použít jiný přechod na Starý Hrozenkov. Cesta ze Slovenska bez kontrol jen průjezd vyznačený kužely,jinak od Česka na Slovensko fronta a kontrola každého. Bylo tam policajtů jak kdyby byla válka,dokonce tam byla postavená nějaká mobilní buňka.

MirekŠi
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2021 18:01
Dlouho jim ty zavřené hraniční přechody nevydržely:

Cesty na Slovensko by se mohly zjednodušit, opět otevřou všechny přechody



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (07. 07. 2021 18:02).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2021 18:43
Gustav Husák, 1969
„Hranice nie sú korzo, aby sa tu volakdo prechádzal!“

Zdroj: [citaty.net]
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2021 19:11
Ahojky všem, hlášení z cesty ,zatím jen směr tam dolů.

Odjezd BM 3.7. 14,00, 15,30 Blava, pak průjezd HU po M 85,86, zastávka 1/2 hod na čurdu Tesco Szombáthely,
19,00 starý Goričan. Tam jsme byli třetí auto, zdržení 5 min. Na Ině púl hoďky na zobku, u Varaždinu tradičně zatroubeno, Lučko ENC letecky. Pak oblíbené odmoriště Dobra na půl hod. Protažení, presso, zobka a valíme dál. O půlnoci na Vrpolje hodinová pauza na spánek.

Během pokračování rozhodnuto o změně přeplavení na Hvar ze Splitu. Sjezd Dugoplje, natankováno po víčko na kraji ST, 3,00 příjezd na molo. Koupeny lístky, odpočinek, 4,30 nalodění v salonku spánek a 6,45 vylodění ve SG, 7,15 parkujeme doma u apartmánu.

Celkově velmi pohodová cesta, nejhorší bylo opustit BM a D2. V HU jsme jeli snad sami, HR dálnice to samé. Očekával jsem v sobotu větší provoz. Jeli jsme na pohodu, bez nějakých rychlostních rekordů, v HU tempomat na 110, v HR na 120. Ujeto 920 km od baráku k baráku, průměrná spotřeba i s boxem 5,2 nafty, auto šlapalo jak nové.

Oproti loňsku jsem opět nemohl vynachválit přesun v noční dobu, kdy to fantasticky jelo.
Píši až dnes, nějak se zpočátku nechtělo.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2021 23:22
Posílám pozdrav z Pagu a hlášení z pohodové cesty. Start 9.7. v 5:35 nedaleko UH, na Reintalu v 6:38, vjezd do Vídně v 7:20, nejnižší rychlost ve Vídni byla 60 km/h v omezení, jinak stále na tempomat 80 km/h, což na páteční ráno bylo příjemné překvapení. Na Shellce u Ilzu v 8:45 první 20ti minutová pauza, pak kochačka do Bad Radkersburgu, v 10:07 přechod do SLO bez zastavení. V 11 jsme byli v Ormoži na přechodu do HR, před námi 3 auta a jedno z nich tam stálo 5 minut u slovinského celníka. Nás jenom odmávl, Chorvat naskenoval naše pasy a hurá na mýtnici do Varaždinu. Tam chvíle napětí, zda ENC krabka z roku 2013 pípne a zvedne závoru. No tak tak jsem stihl zastavit, aby syn ze zadního sedadla mohl vzít lístek. Krabka je po smrti a cestou zpět mě čeká nákup nové. Mimochodem ve Varaždinu byla před mýtnicí fronta asi 20 lidí čekajících na krabku. V 11:44 půlhodinová pauza na Ině Ljubeščica, ve 12:33 na Sv.Heleně bez zdržení platba podáním kartičky a krabky. Rychlý průlet kolem Zagrebu a těsně před 13:00 asi 300 metrů popojíždění před Lučkem, kde jsem se přesvědčil, že krabka opravdu nefunguje. Z Lučka až kousek za Karlovac docela silný provoz, ale pořád jsme jeli 90-135 km/h. V protisměru taky. Ve 14:00 další 15ti minutová pauze na oblíbeném odmorišti Brinje a v 15:25 sjezd z A1 v Posedarje, platba opět podáním kartičky s krabkou, chlapík v budce: "Neradi?" Já: "Neradi. Bateria. Možno kupit novu?" Chlapik: "Zadar dva." Tam nejedu, takže Varaždin to jistí. V 16:05 jsme stáli před Plodine v Pagu na půlhodinový nákup nejnutnějších věcí, které už z domu nevozíme a pak už jen krátký přejezd přes kopec do Proboje. Ujeto 819 km bez tankování, doba běhu motoru 9:42 hod, průměrná rychlost 84km/h, průměrná spotřeba 6.2 l/100 km. Pohoda, klídek, bez kolon, bez komplikací. A tak to má byt!
smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2021 00:31
Hmm, 6,2 l/100 km na Trabanta" dobrý !
Nebo jsi snad jel něčím modernějším?
Já bych asi uvedl trochu konkrétněji jaké auto mám, pro ty neznalé, aby se dalo srovnávat.
Jinak uvedenou spotřebu naší Kiou Carens s motorem 1,6 benzin na cestě do a z HR mám zhruba o půl litru v průměru větší. Průměrnou rychlost máme taky větší, zhruba o 20 km/h. Podle počítadla v autě.
Musím ještě podotknout, že jízda z místa na místo je jistě 90 % po dálnici.Dalo by se to spočítat, ale nechce se mi. Snad jednou za dlouhých zimních večerů, až nebudu mít do čeho píchnout.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2021 11:21
Priemer 84km/h je naozaj strašne nízky.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2021 12:41
Tak přesně tohle jsem čekal, že kabinet bude první, kdo se ozve a něco se mu nebude líbit. Ale na to už jsem si zvykl a povznesl se nad to. Ale aby byl kabinet (u)spokojen, tak ano, mám trabanta z Ingolstatdu s 200koňovým třílitrovým šestihrnkem...

To ptr277: přestože schopnosti mé i schopnosti auta jsou daleko vyšší, nejsem závodník, jedu na dovolenou a vezu to nejcennější, co mám...

smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2021 13:13
Jojo, právě proto jsem přeložil diskusi o průměrech a autech do vlákna o tom, jak dlouho trvá cesta.
Sem patří hlavně zkušenosti, ne polemika o nich.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2021 14:21
donalde plný souhlas s tím co jsi napsal, takže budu pokračovat ve vlákně, kam hlavní výpravčí Hill přehodil výhybku. spinning smiley sticking its tongue outsmileys with beer

Tady bych dal jen takovou úvahu: stojí za to, koupit novou krabku pokud nevíme přesně, jak platba mýta bude v roce 2022 probíhat a jestli a jak dlouho budou stávající krabky fungovat ?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2021 15:59
No vidíš donalde, že to jde....
Kdyby ses vyjevil hned, nemusel jsi mít nervy, jestli se ti ozvu nebo ne.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2021 16:17
Ahoj, vcera (sobota) odjezd ze Stinice (prijezd trajektu z Rabu) 8:15, dve auta, jedno jelo klasikou pres Graz, Viden, druhe (nase) pres Mursko srediste, Szombately, Bratislava, obe posadky prijezd do Prahy cca 20:15. Jelo se s detma, obe auta jedna vetsi prestavka (cca 1h) na obed, pak uz jen male curaci pauzy. Trasa pres SLO - navigace je hodila pres Cvetlin (objezd upcaneho hranicneho prechodu SLO-HR), pry jinak provoz nebyl extremne husty. My pres HU, SK, vcelku pohodova cesta, bez jakehokoliv zdrzeni (jen asi 2x jsme jeli v HU za traktorem - zatva). Provoz po Zagreb mi prisel dost husty, jakoby se jednalo on beznou sezonu. Prujezd Slovenskem bez zdrzeni - "tranzit".



Upraveno 1krát. Naposledy upravil patrikHR (11. 07. 2021 16:18).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2021 08:34
Mirus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> stojí za to, koupit novou krabku pokud nevíme přesně, jak
> platba mýta bude v roce 2022 probíhat a jestli a jak dlouho budou stávající krabky fungovat ?


Souhlas, letos už bych taky asi novou krabku nepořizoval a doklepal to ručními platbami z té staré nefunkční.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2021 11:51
Včera večer odchod o 18.45, smer Zvolen-Štúrovo - M7-Starý Goričan-Mala Duba. Do cieľa sme prišli dnes ráno o 8:30. Cesta bola super, minimálna hustota premávky. Na hranici H-HR sme boli jediní, takže rýchlovka. Colník zoskenoval pasy a poprial peknú dovolenku. Entercroatia vyplnené doma aj s nahraním negatívnych testov na COVID. Zdržanie cca pol minúty. O polnoci sme prešli cez Lučko. Spali sme na odmorišti Nadin pri Zadare od 2.45 do 5.15.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil figaro (14. 07. 2021 11:53).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2021 12:47
Vis, ctvrtecni navrat domu, stavali jsme ve 4, abychom stihli 5.30 trajekt (auto daleko od apartmanu), navic mne nejaky dobrak pri parkovani zablokoval tak, ze to chvili vypadalo, ze se nedokazi vymotat ven
...
Ze Splitu vyjezd neco po osme, cesta s mirnym provozem, takze se dalo jet na tempomat. Po shlednuti nabidky olezleho jidla na benzonce LUK, jsem se rozhodl, ze se najime jako lidi a pred tunelem Mala Kapela jsme na sjezdu Krizpolje zahli na Brinje s uvahou, ze pred tou zriceninou bude nejaka konoba
...
A byla, Victoria, ceny petinove proti Visu, jidlo luxusni, porce obrovske, napr hovezi polivka za 10 kun. kafe za 7 atd.
...
Na Lucku zdrzeni 5 minut, ovsem Macelj hodina deset a nepochopim proc, kdyz skenovali pouze obcanku. Fronta zacinala hned po sjezdu z dalnice
...
Do Rakouska to taky chvili popojizdelo a nekoho obcas vybrali k vetsi kontrole
...
IGL zacala vicemene az po odboceni na Viden a trvalo dlouho (100km/hod)
...
Ve Vidni Stau, ze se chvilemi opravdu stalo a v Mikulove to popojizdelo od posledniho kruhace k hranicim
...
Chvilemi jsem mel pocit, ze jedu v Polsku, skoro kazde 4te auto je PL. A mam z nich strach, jeden polak se mi motal na krizovatce do protismeru a druhy mi na dalnici odstavnym udelal mysku do mezery, kterou jsem si nechaval jako odstup. A na benzice se particka Polaku rozhodla predbehnout frontu z druhe strany, pak se strasne divila, ze kupony za zachod nestaci, pak shaneli drobne, pak nekoho s platebni kartou, a kdyz se tento zpusob nakupu pokusila zopakovat druha tlupa, tak ji obsluha k uleve ostatnich nakupujicich poslala do prdele.
...
Pred Mikulovem to pomalu popojizdelo od posledniho kruhace a to byl vsedni den. Nekteri zkusenejsi zahnuli na paralelni cestu, ale nepomohli si, ke kruhaci jsme dojeli zaraz a z nasi strany byl najezd z hlediska prednosti snazsi. Ovsem uplni tvrdaci se k hranici po obsluzne komunikaci pro traktory :-).
...
A fotky nebudou, umistil jsem posledni pivo tak sikovne, ze na nem kondenzovala voda a protekla notebookem
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2021 14:58
Necitujte přímo předcházející příspěvky!

Pokud jsi disk (HDD či SDD) nešifroval a vyloženě ho to neproteklo, tak by to mohlo jít vytáhnout, kdyžtak SZ.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil filhou (18. 07. 2021 08:32).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2021 20:10
diky moc, dal jsem to do servisu. problem bude asi i v tom, ze to neni klasicky notas, u ktereho by stacilo odpojit a vyndat disk, ale moderni ultrasim, kde bude na desce par svabu SSD. Mne se to zdalo suchy, ale asi jsem to mel nechat den na slunku. Koukam do inzerce a da se koupi i IP65 :-). Notas byl manzelcin, puvodne mel i brasnu, proste nesmyslny retezec udalosti a samozrejme je tam i spousta jinych nezalohovanych dat. Ale misto na externim disku doslo a nejak jsem nestihal koupit dalsi. Vin o tom, ze android ma 30denni mezikos, ale mazu natvrdo aplikaci Norton Comander a softiky na obnovu smazanyho, taky nic v mobilu nenasly, zbyva par postovnich znamek v adresari Whatsapu...
...
Ad hranice, normalni klasicka nicemnost celniku, kdyby otevreli vic okynek nez 2, tak se ta hruza vubec nedeje
Bavil jsem se sousedem, ti si to vyzrali jeste vic 3hodiny,tam a hodinu zpatky. Jsou tu ku*vy a buzerace lidi jim dela dobre, mozna to maji befelem, co nejvic otravit lidi, at sedi doma na prde*i. Pamatuji si stavku slovinskych celniku, kdy delali svoji praci obzvlast dukladne a pomalu, ale i madary, kteri v noci prohrabavali veci v aute, ci nekolik hodin na hranicich s Bosnou...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (16. 07. 2021 20:15).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.