Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu

Autor vigen 
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
09. 05. 2022 10:41
Určitě by to šlo, nicméně koukal jsem v jiném vláknu, že vyrážíš v červnu a optimalizuješ cestovní náklady...
Pokud chceš cenově optimalizovat nejenom poplatky, ale i tankování, tak nevyjížděj s plnou nádrží, ale naplánuj si maximum tankování v Maďarsku (zatím je do 1.7. zastropován litr za 480 HUF, cca 32 CZK) grinning smiley
Nevím, kolik chceš najezdit po výletech v HR, případně se určitě vyplatí si dotankovat na konci BiH, než pak tankovat v HR... Nevím, kdy se pak vracíš, ani co Maďaři vymyslí po 1.7.2022, ale obdobně lze naplánovat i cestu zpět...
smileys with beer
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
09. 05. 2022 20:31
No v jiném vláknu. Trošku jsem na start tápal. Totiž těhle vlákem je tu více. Ale jsem moc rád za Tvoje rady a rady ostatních. To zní dobře s tou naftou. Pumpy v Hungary jsou nonstop nebo jako Slovinsko, že zavírají po "večerníčku"? smiling smiley

Už mám i místo v kempu po cestě booklé. Ještě řešíme ty kurtny, data už jsem zjistil - zóna 2 u T-mobile a příšerné ceny, jak jsi psal (jak jste psali).

No a cestu zpět, což bude neděle, resp. pokud bez 14 hodinového letu, sobota.

Zde mne napadá ještě možná dobrý dotaz: tam (červen), končím nejlépe sobota, nebo neděle na Bih - HR hranici směr Ploče. A tam může být frontička, že?

PCR test, dle infa z MZV z 2.5.2022 -72 hodin do BiH.... tzn. taktak vyjde i do HR. - Pokud se do té doby nic nezmění.

Ale zpět mi to vychází zase sobota, nebo nedele a to už tam bude asi fronta na té čáře. A to PCR budu potřebovat na průjezd také myslíte?
09. 05. 2022 22:06
Pumpy v HU... Budeš na to muset (opravdu jen trochu) myslet... smoking smiley

Záleží, kterou trasu si ve finále vybereš... a jak si to (po práci?) načasuješ...
Takový "středobod vesmíru" většiny našich tras přes HU do HR a OBVYKLE jistota, je NONSTOP OMV u kruháče - na křižovatce 84 s 86.. thumbs up

Jinak od SVK, hned z kraje v Rajce je MOL do 22-23?... V "Masokombinátu" (Mosonmagyaróvár) už najdeš i NONSTOP...
Od AT na Sopron, v Šoproni snad nonstop pumpa není (o žádné nevím), až na křižovatce 84, 85 je MOL, která bývala NONSTOP (bez záruky).
Kolem Balatonu (při této trase) o žádné NONSTOP pumpě netuším... Občas jsem si dával odpočinkové kafe u pumpy v Balatonszentgyörgy (do 22)...
Jižně pod Balatonem je to prostě horší... NONSTOP měla být OMV v Nagyatád, ALE už jsem tam narazil, že nebyla, tak bacha...
V Barcs není nonstop nic, ani MOL, ani OMV...

Jinak ty otevíračky / zavíračky mají silně idividuální... Někde 19, 20, 21, 22... ráno 4, 5, 6, 7...

Prostě, pokud nejedeš po dálnicích, tak s tím musíš počítat...
10l kanystr "pro strýčka příhodu" mi již párkrát vytrhnul trn ze zadele... thumbs up smiley Jednou zachránil i totálně zoufalého Holanďana s vlekem...
10. 05. 2022 07:17
Děkuji "mnohohezky" smiling smiley, mrknu se na vzdálenosti tedy. Ono je to složitější. Já se budu chystat pořád, ale žena chce abychom ji vyzvedli v pátek ve 15.00. Blbá doba. ... do kempu mám příjezd 1,2.
18. 05. 2022 11:50
Ahoj. Volal jsem na ambasadu bih.
Platí info z MZV. Nicméně jeste se bude rozvolnovat dle jejich slov.
Hodnotne info je, že kdo byl očkovaný, i když ma propadlou tečku. Staci si vytisknout certifikat.

EDIT 1x: nu akurát si píšu s borcema z Nomád.cz a mám takové zajímavé zprávy o tom, že tě bosňák policista kdykoli, kdekoli a za cokoli může zastavit a pokud nedostane co chce (eura), tak i před tím jdeš i s celou rodinou klidně na den do basy. Doku nezaplatíš.

Upraveno 1krát. Naposledy upravil couddy (18. 05. 2022 19:25).
18. 05. 2022 12:55
Díky za potvrzení cestou ambasády thumbs up

Aktuality bych možná raději hlídal na těchto stránkách (MZV mívá obvykle pár dnů zpoždění) BOSNIA AND HERZEGOVINA BORDER POLICE - CONDITIONS FOR THE ENTRY INTO BOSNIA AND HERZEGOVINA.

A foreigner who meets conditions for entry to BiH prescribed by Law on Aliens, may enter BiH if he/she at the BiH Border Crossing Points presents any of the following:

negative PCR test or rapid antigen test on SARS-CoV-2, not older than 48 hours if he/she comes from an European country, and if he/she comes from another country, not older than 72 hours until arrival at the border crossing point ofBosnia and Herzegovina,

certificate that a person has received the second dose of vaccine for COVID-19 before more than 14 days before the arrival to a Border Crossing Point of BiH or has received one dose before 14 days and more before the arrival to a Border Crossing Point of BiH, if it is a single dose vaccine,

certificate issued by doctor showing that he/she has recovered from COVID-19 in the previous period from 14 to 180 days until the arrival to a Border Crossing Point of BiH.

O nutnosti "bůůůůstru" ani slovo thumbs up

Tudíž "tečky" 2/2 (Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Novavax), případně 1/1 (Johnson & Johnson) na vstup do BiH stačí.

Kdo nemá, tak akceptují (rovněž v textu uvedené) AG (48h) nebo PCR (48h) testy nebo certifikát o prodělání Covidu (14-180d).
20. 05. 2022 11:45
Jak je to vlastně s budováním koridoru "Vc" přes BiH? Pokud jsem to dobře pochopil tak by to měla být dálnice přes BiH od severu na jih přes Doboj, Zenica, Sarajevo, Mostar k pobřeží HR. Má to být klasická dálnice? Je nějaký předpoklad kdy má být hotovo? Bude to potom dobrá alternativa k ostatním trasám pro cesty z Moravy? Moc děkuji za reakce.
20. 05. 2022 12:11
Martine, pěkně to budují, až to bude, tak to bude paráda...

Tady máš ochutnávku kousku z roku 2019:

Minulý rok zase přibylo pár pěkných úseků od HR na Mostar atd. Bohužel jsem přišel o záznam z kamery...
22. 05. 2022 12:04
Pojedu přes BIH na Pelješac, prosil bych znalé o názor zda je lepší Banja Luka - Neum přes Jajce - Prozor - Mostar, nebo Mrkonjič Grad - Kupres - Grude?Párkrát jsem jel tou první trasou, ale je to již více let.Pokud někdo ví, zda se tam neprovádí nějaké silniční stavby a s tím dopravní omezení.
23. 05. 2022 19:34
Mám vyzkoušenu první variantu. Ovšem vzhledem k tomu, že jsem kocher(kochající se na cestě), spal jsem v Banja Luce a půl dne strávil na prohlídce města a pak se přesunul do Mostaru. No a pak dál....
23. 05. 2022 20:18
Tou variantou jsem dříve jezdil. Já budu spát v
Laktaši, Dobrý nocleh, dobra cena.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 24
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.