Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 08. 2022 11:08
Trefa mjlh thumbs up...
přesně kvůli tomu chci jet na Mur. Središče , za jedno , je to pohodová cesta přes Lendavu-budem tam ráno kolem 9-10, před tím buď v Szombathely nebo v Kormendu se stavíme na čabajky a za druhé pak kafíčko u řeky Mur.
Přes Slovinsko je to kousek a k dálnici u Čakovce je to taky tak 20 km., pak vydržím tu dálnici do Karlovace a hned šup na starou a pohodička , klideček.
Já neřeším jestli budu v Omiši za 10-12 nebo 14 hodin pro mě začíná dovolená tak 10 km. za barákem až zjistíme že jsme nic nezapomněli a začíná klid na duši ,, vypnutej mobil,,spinning smiley sticking its tongue out a všichni mi můžou víte co,,, a su jenom mamka a jáspinning smiley sticking its tongue out.
Já chtěl původně jen zjistit jestli jet po 86 a nebo M 86 ale tak podle vás těm Maďarům ty 300 stovky asi dám i když je to taky kousek.
Do loňska sem právě jezdil na Vídeň a za ní asi 35 km doleva na HU přes Koszeg a dál to už znáte.
Tak v pondělí vyrážím a dám když tak vědět kdyby se dělo něco mimořádného na trase.
Tak se všichni opatrujte.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
31. 08. 2022 11:23
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Co se týče rychlosti, tak v Maďarsku platí na
> dálnicích a rychlostních silnicích stejné limity
> jako v ČR.


Samozřejmě vyjma souprav s přívěsem eye rolling smiley
Zapomeňte na českou "úchylárnu" typu 110 / 130km/h s vlekem na silnici pro motorová vozidla / dálnici hot smiley
V HU je to 70 / 80 km/h s vlekem na silnici pro motorová vozidla / dálnici.
Omezení pro osobáky s vlekem obvykle platí v civilizovaných zemích, někde ještě rozhoduje, zda je přívěs do nebo nad 750kg atd. Prostě, kdo jedete s vlekem, tak si nastudujte předpisy jednotlivých států... Včetně předepsaného vybavení.

Také bych si dovolil upozornit, že v některých zemích se třeba nehovoří pouze o "přizpůsobení rychlosti...", ale je to dáno taxativně.
Např. jeden zákon / vyhláška v jedné sousední zemi říká: "... že pokud je viditelnost snížena na 50 m (mlha / déšť / sněžení apod.), je povolena maximální rychlost 50 km/h v celé silniční síti. Rovněž je přísně zakázáno předjíždět..."

Tak až někdo zase bude někde chtít jezdit jako "čecháček"... thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (31. 08. 2022 11:23).
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 09. 2022 19:21
Dobrý den,vím že se to tu řešilo asi 100x,ale dneska najít konkrétní info je docela těžké. Vím kolik stojí nafta, kde a za kolik se dá vyčůrat,za kolik jsou klobásy. Ale já,notorický cestovatel přes Rakousko a Slovinsko bych rád vyzkoušel stále víc a víc opěvovanou trasu přes Madarsko. Objíždět nic moc nechci,ale přesto mapy cz. nabízejí třeba jinou trasu než přes Szombathely. Tak se tedy místních znalců ptám, kudy je to nejlepší a díky za odpovědi eye rolling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 09. 2022 19:52
To Jura:
Ale daj sem, kde "štartuješ" smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 09. 2022 19:57
Ahoj, vyjíždíme ze Sadské v sobotu a pojedeme přes Slovensko.yawning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
01. 09. 2022 20:37
Předpokládám, že veškeré změny navrhované trasy se odehrávají SZ od Balatonu, ne?
Dá se jet po 74 (Sárvár - Vasvár - Nagykanizsa)...
Dá se jet po 84, ale BACHA, doporučuji až k Balatonu, pokud ti to bude navrhovat jakoukoli zkratku (silnice západně od 84) na Keszthely, tak se ti ty silničky líbit nebudou... Projíždět kolem Balatonu u Keszthely ve špičce nebo v sezóně také nechceš... Pokud chceš vidět Balaton či Keszthely, tak samozřejmě ano.

Pokud chceš pouze tranzitně projet Maďarsko, tak nic nevymýšlej, pokud chceš poznávat Maďarsko, tak 84 a okolí mám docela turisticky zmapované...
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 09. 2022 20:39
To Jura
Ja sa k moru posledné roky už len ponáhľam, preto už len táto trasa. Pre mňa najrýchlejšia, najlacnejšia, najbezpečnejšia. A keď vieš kde sú radary tak aj super rýchla smiling smiley : (Ja ale štartujem z Trnavy) [www.google.com]
Ten kúsok zo Szombathely po Tornyiszentmiklos má cca 90 km, ale po kvalitných cestách a je to taká malá zmena medzi diaľnicami: [www.google.com]
Samozrejme nenútim Ťa tak ísť.
-----
Doplním nové video [www.youtube.com] od 13:40 CZ/SK po 33:10 HU/CRO INA Starý Goričan. Ja ale nechodím z M1 cez Jánossomária (samá 70 a 50tka) ale potiahnem po Gyor a tam na M85/M86: [www.google.com] Porovnaj si.
A prajem šťastnú cestu a krásnu dovolenku
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vlado tt (01. 09. 2022 22:43).
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 09. 2022 20:39
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 09. 2022 18:42
Vlado tt

Máme stejnou cestu i stejný důvod. Už se nekochám.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 09. 2022 19:51
Ahoj Jíra.

"Máme stejnou cestu i stejný důvod. Už se nekochám."

Veď už ani nie je čo pozerať. Za tie roky to poznám naspamäť. A nie len po HU 86...
No a takéto poznámky ma vždy len potešia spinning smiley sticking its tongue out Presne sa do mňa trafil...smiling smiley
"Jsou i lidé, kteří řídit umí, řízení je baví a není to pro ně jenom otravná část cesty na dovolenou."
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 09. 2022 16:33
Toalety na dálnici M3, MO i M7 jsou čistá katastrofa. Jen pro velmi silné žaludky. Čistý hnus. Asi je nastačí čistit a vyprázdňovat koše.
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 09. 2022 20:54
Lachtan.Proto jezdím na noc a na WC do kukuřice.thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 09. 2022 05:28
Pro ty, kteří jedou z HU po slovenské D1 na sever. Na křižovatce D2/D4 Jarovce se osazují protihlukové zábrany a odbočka na D4 se zdá být uzavřená. Není to tak. Mezi mobilními svodidly je třeba najít mezeru a na D4 odbočit, dále po D4 až na křižovatku Ivanka, kousek po 61 a krátkou spojkou na D1 směr Trenčín, ale to už tu bylo. Rozhodně to stojí za to, časová úspora je velká.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 09. 2022 06:50
Časová úspora je akorát tak ve špičce.
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 09. 2022 23:05
břeťin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Díky chlapi všem, přes AT jsem do HU jezdil také
> léta ale už nechci, protože už mě štve Vídeň a pak
> za Vídní to jejich 80 takové omezení a přes
> Bratislavu jsem ještě nikdy nejen tak proto se
> ptám na tu M 86.

Vídeň oblíždím díky příjezdu od severozápadu přes St. Pölten, Alland a Bad Voslau, protože Vídně jsem měl už po krk. Kdo jede k Vídni od severu, má asi smůlu, ne-li přes Blavu
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 09. 2022 09:40
Člověče, slušně si to tady "zaspamoval". Stačilo popsat ve vlákně "Kdo už jste se...." celou cestu a nemuselo z toho být deset vláken po troškách.
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 09. 2022 22:18
No, pardon, vašnosti, ne každý čte více vláken a informace je informce. Takže pardón, už informovat vícevláknově nebudu.
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 09. 2022 10:19
Vlada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pro ty, kteří jedou z HU po slovenské D1 na sever.
> Na křižovatce D2/D4 Jarovce se osazují
> protihlukové zábrany a odbočka na D4 se zdá být
> uzavřená. Není to tak. Mezi mobilními svodidly je
> třeba najít mezeru a na D4 odbočit.
.
A v noci je to adrenalin. Na poslední chvíli jsem odbočilspinning smiley sticking its tongue out
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 09. 2022 13:27
Proč jsi tam odbočoval v noci, když není provoz a je to rychlejší odbočit z D2 přímo na D1?

Dokonce i teď přes den to vychází o 2 minuty rychleji .
[sk.mapy.cz]
[sk.mapy.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (23. 09. 2022 13:29).
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 09. 2022 13:25
Všetkým ktorý plánujú cestu po Maďarsku v čase od 2.10.200 do 7.10.2022 dajte si pozor na rýchlosť. Maďarskí policajti majú akciu.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 09. 2022 13:49
Díky za info thumbs up
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 01. 2023 08:37
Cesta přes Maďarsko se nám trochu podraží, Orbán nám zvedl cenu dálničních známek cca o 70%.
[www.cebia.cz]
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 01. 2023 11:04
Nema problema jet mimo dálnici. Není kam spěchat. V Chorvatsku to doženu.thumbs up smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 01. 2023 12:07
Pro mě se taky nic nemění. grinning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 01. 2023 23:33
Pokud by to za jistých okolností (opakovaná potřeba měsíční "známky" ) bylo pro někoho zajímavé, tak pro "klasickou" trasu přes HU po M86 lze využít i roční "známky" pouze pro vybrané župy (megye/county):
- Győr-Moson-Sopron megye
- Vas megye
Tím máte pokrytu trasu (po M15, M1, M85, M86) od Blavy po Szombathely.

Pokud objedete ten kousek M70, tak to stačí, jinak ještě:
- Zala megye

Roční "známka" pro jednu župu stojí 5 720 HUF, pro celé HU 49 190 HUF.
Měsíční pro celé HU 8 900 HUF.

P.S. Samozřejmě to je v cenách pro obyčejný osobák a využití je opravdu VELMI individuální. Třeba k Balatonu (od západu přes sever po východ) pak přes Veszprém megye není potřeba nic dalšího...
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 01. 2023 19:17
Slavkov toto je zajimavá informace,osobně bych jí využil.Díval jsem se na jejich stránky a župu Gyor-Moson-sopron megye tam lze najít,ale Vas megye to nenabízí,pravděpodobně má ten kraj jiný název,ale nevím jaký?
[ematrica.nemzetiutdij.hu]

Tak už jsem zjistil kde je chyba,na počítači je ten název kraje Céva v androidu na mobilu to píše správně Vas.

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (16. 01. 2023 19:37).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
16. 01. 2023 21:08
Tady je mapa placených a volných dálnic / silnic pro motorová vozidla - rozdělení na župy:


avatar Re: Přes Maďarsko (2)
16. 01. 2023 23:36
Kopera napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak už jsem zjistil kde je chyba,na počítači je
> ten název kraje Céva v androidu na mobilu
> to píše správně Vas.

Ať koukám, jak koukám, tak na PC mám Vas (megye / county) smoking smiley

Nicméně, jsem si alespoň rozšířil slovní zásobu, neboť jsem měl podezření, zda to v prohlížeči nějak "neupravuje" překladač...
Tak jsem v rámci hledání / bádání objevil, že:

"Vas" je maďarsky železo nebo také žehlička, ta případně "Vasaló" thumbs up smiley

"Vasalódeszka" - to už je skoro napůl česky... a ano, je to žehlící prkno (konzultováno s "obrázkovým slovníkem" na MALL.HU) grinning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 01. 2023 06:59
Zajímalo by mne, jestli nekdo z vás, kterří cestujete přes Maďarsko (jako my), a nemáte cestu "z logistických důvodů" daleko kratší přes Maďarsko, nezvažujete cestu přes Rakousko/Slovinsko (Macelj). Po tom co odpadli konrtoly na hranicích, by ani zmiňovaná trasa nemusela být už tak "riziková" (kolony Macelju), ne?
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 01. 2023 08:10
Jezdím tam už 22 let a vyzkoušel jsem snad všechny trasy. Ze severní Moravy to mám prakticky stejně daleko přes Brno, A/SLO jako přes HU, ale po zkušenostech a po zprovoznění M86 raději volím cestu přes SK, HU, HR. Připadá mi to klidnější než někdy náročný průjezd přes oblast Mikulov, Vídeň a silný provoz s omezováním rychlosti v Rakousku. Slovinsku se vyhýbám a jedu přes Lenti a M70. Ale samozřejmě každému vyhovuje něco jiného.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 155
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.