Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2013 22:27
Vladislavia, ja som sa trochu obaval useku od Baku a rozhodoval som sa, ci nepotiahnem dalej po 74 na Nagykanizu, ten tah je predsa len hlavnejsi a aj na mape je "sirsi". Ale bol som milo prekvapeny stavom cesty, ano bola trochu uzsia, ale kvalita v uplnej pohode a hladka cesta. V noci by som asi potiahol po 74 lebo by som to nemohol ist az tak rychlo, aj ked tym, ze to nie je tak frekventovane, dalo by sa to ist cely cas s dialkovymi svetlami.smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2013 23:16
Bessy ,asi nikdo tu pokutu nedostal, jel za mnou kolík a neměl vinětu.Pak jsme to probrali na odmorišti.
Zdarec
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2013 23:54
Uvidíme, již jsem kontaktoval "hungárošfízloš" ohledně té cedule Dálnice bez tabulky Matrica na nájezdu z M70 na M7 Letenye vs.cedule Dálnice s tabulkou Matrica (dál ve směru na Budapest).... ono totiž cedule Dálnice bez tabulky Matrica je např. i na nájezdu z M15 na bezplatný úsek M1 (pro kategorii D1) po odbočku na 86. Tento úsek M1 je v tom bezplatném seznamu (The M1 Mosonmagyaróvár bypass section - between Route 86 and the M15, 160 - 166)... o kus dál jsou avizované známky a prodejní místo, cca 800m od nájezdu z 86 směrem na Gyor, Budapest... nicméně ihned na tomto nájezdu je již dodatková tabulka Matrica
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
16. 07. 2013 21:50
... Dollpa a další ...
přátelé, ten flastr mezi M70, M7 a dálničním přechodem Goričan ... asi opravdu nikdo nedostal ...
tak asi tak ...
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
16. 07. 2013 22:57
Bessy, co jsem se ptal okolo, tak ti, kteří jezdí přes HU, tak většinou pak přes Lendavu nebo přes Starý Goričan... smoking smiley
Když se někomu povedl omylem neplánovaný "průlet" přes Letenye... tak bez problémů...

Bohužel mám kolegu "magyároš žvatloš" momentálně v Mongolsku, tak ta komunikace s těma "hungároš fízloš" vázne... je to jako "mluvit s Maďarem" grinning smiley ... případně to zkusím cestou přes MZ... pokud nám nový ministr nevyhodí ochotné referentky...

Vladislavia
napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Podľa noriem EU by mali byť úseky po prejazde hranice po najbližší výjazd nespoplatnené

Ptám se opakovaně, opravdu takový dokument existuje? Nemáš nějaký odkaz na takový dokument? Ty referentky jsou spíš "kulturní" pracovnice a nějak se neorientují sad smiley... dost by to pomohlo... než ještě šťourat součinnost od MD...
... pak by šlo samozřejmě rýpat i do situace mezi CZ/SK na D2...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 07. 2013 11:36
... Slavkov ...
... za 5 let existence dálničního přechodu Goričan ... nikdo ...
... tečka
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 07. 2013 13:38
to Slavkov

jediné čo som k tejto téme našla:
OZNÁMENIE KOMISIE
o uplatňovaní poplatkov za vnútroštátnu cestnú infraštruktúru vyberaných za ľahké osobné vozidlá:


[www.google.sk]

citát:

....jediné predpisy týkajúce sa vyberania poplatkov za ľahké osobné vozidlá , ľahké úžitkové vozidlá s celkovou prípustnou hmotnosťou do 3,5 tony, autobusy a autokary vychádzajú priamo zo Zmluvy o fungovaní Európskej únie
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 07. 2013 15:32
ahoj,je to sice mimo trasy do chorvatska,ale nevíte náhodou jestli je v provozu úsek dálnice M3 Nyiregyháza-Mátészalka ? Našel jsem pouze rozpoluplné informace,kde na Google maps je již zakreslená jako hotová,ale google earth ji vůbec nevidí a ve Wikipedii je praděpodobně ve výstavbě....
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 07. 2013 16:01
dle tohoto odkazu M3 je v provozu
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 07. 2013 16:48
darko, zde máš 100% informace, stránky AAK:

AAK mapa HU (pro zvětšení je vlevo lupa a táhnutím vybrat zájmový obdélník)

Informace o provozu na M3 (vpravo nahoře to lze přepnout do srozumitelné řeči EN, DE,...)
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 07. 2013 18:35
dík všem.Pojedu totiž tudy přes Rumunsko
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 07. 2013 21:01
jedno upozornenie pre tých, čo idú z Čiech naša D2 diaľnica bude uzavretá 21.7.13.

info



Upraveno 2krát. Naposledy upravil namazuma (18. 07. 2013 21:19).
MJ
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 07. 2013 18:42
Ahoj, zdravím ze Staniči

Tak jsem to vyzkoušel v pátek přes Maďarsko celé po dálnici M1 a M7. Kvalita dálnic je dobrá, srovnatelná např. s naší D5. Je to ale opravdu zajížďka, do Budapešti to šlo, ale potom to bylo nekonečné... Pozitivní je, že každých cca 15 minut můžete zastavit na odpočívadle, občerstvit se apod. Jo a za Györem je mekáč smiling smiley

M.Jan
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 07. 2013 21:49
Zdravím,letos zase přes Hungáry,nalepit se za nějaký kamion,a frčíme..V noci ta země fakt má svoje kouzlo..:-))A pro moraváka od Ostravy je to fakt asi nejjednodušší,nejlevnější,a nejrychlejší cesta k tomu modrému s těmi šutry..:-)Ještě týden,a voalááá!!smileys with beer
A bez maďarské dálnice,to dá rozum..spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek24 (22. 07. 2013 21:51).
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 07. 2013 16:35
Nemusíš se zavěsit za kamion. Já jsem se letos zavěsil za Fordy Transity ( 2 kousky ) a jel jsem téměř celé Maďarsko za nimi. Krásně osvětlovali cestu a průjezd Maďarskem jsem zvládl v pohodě.
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 07. 2013 16:47
Loni jsem trefil poláka ve Scanii,a fakt,že občas jsem mu nestačil..smoking smiley Oni to fakt hrnou jak blázni.
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 07. 2013 21:29
V sobotu jsem se vrátil domů. Jak jsem již psal v jiném vlákně, tak mám z 86-tky rozporuplné pocity. Jsou místa, která jsou v pohodě, např. od Rajky do Csorny, nebo od Körmendu po Redicz. Také samozřejmě u Szobathely je čtyřproud a další se chystá. Ale některé úseky jsou naopak ve špatném stavu, vyjeté koleje, a to platí dokonce o samotné Csorně, kde jsem díky vyjetým kolejím mírně škrtnul spodkem Oktávky o vozovku.Naštěstí jen velmi mírně bez nějakých škod. Zatím mám tedy obavu hlavně z příštího roku, kdy se stav ještě určitě zhorší, jak některé úseky chtějí akutně opravit, zda to Maďaři vůbec zvládnou.
Jinak mohu konstatovat, jel jsem přes Maďary, Chorvatsko a BiH (Banja Luka, Jajce, Bugojno, Livno) do Omiše, bohužel Maďaři mají suveréně nejhorší cesty.
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 07. 2013 21:30
Karle M - budeš se muset rozhodnout zda si dát pořádný pozor na některých úsecích a nebo "si ho valit" po úzkých dálnicích v Rakousku a dávat jim vydělat. Jel jsem po 86-ce v červnu 2013. Mám dojem, že Czorna ohledně kolejí je velká síla, ale dole od Körmendu po Redicz mne kvalita cesty příjemně a pozitivně překvapila. Mirek
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 07. 2013 22:39
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Dollpa a další ...
> přátelé, ten flastr mezi M70, M7 a dálničním
> přechodem Goričan ... asi opravdu nikdo nedostal
> ...
> tak asi tak ...
> smileys with beer

Je to tam BEZ poplatku ... nějakej pátek tudy jezdím. Z Maďar na Chorvaty je směr Balaton vigneta, směr HR je free, jak je vidět na tabuli ...
[imageshack.us]

Z Chorvat do Maďar je to 700 metrů po první výjezd taky free jak je vidět jasně na tabuli , vigneta je až za výjezdem ...
[imageshack.us]



Upraveno 4krát. Naposledy upravil nalim01 (24. 07. 2013 22:59).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
24. 07. 2013 23:29
nalim01, když si přečteš mé příspěvky na předchozí stránce, tak to tak jednoznačné není smoking smiley

Samozřejmě ty fotky dopravních značek tam mám ty samé jako tu máš ty, z čehož jsem vyvozoval totéž, co ty.... nicméně v dalším příspěvku je odpověď AAK, na základě čeho jsou v HU bezplatné úseky a které to jsou... tento tam rozhodně není...

Odpověď od "hungárošfízloš" ohledně toho dopravního značení, zda je pro placený úsek nutná dodatková tabulka či stačí pouze značka dálnice (která tam samozřejmě je) ... jak to mají vyřešeno s ohledem na ten dekret ministerstva ekonomiky a dopravy apod. zatím nepřišla...
Je tam navíc zřejmé, že pokud mimo sezónu uzavřou Starý Goričan, tak jiná cesta přes hranici, než po dálnici není... a to je možná důvod, proč je to tak, jak to je... nicméně ten dekret (dle dostupných informací) nenovelizovali... tudíž tento úsek na seznamu oficiálně bezplatných není...

Beru shrnutí alá Bessy, že tam nikdo flastr nedostal... tečka... což potvrzuješ. Nicméně s tím tvrzením o bezplatném úseku bych byl opatrný...
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 07. 2013 08:37
Ahoj ,tak letos cesta opět přes Maďarsko a jelo se zase o něco lépe.Snaží se to opravit, takže průjezd za cca 2,5 hod, samozřejmě s pomocí hochů kamioňáků. Průjezd přes Redics . Lendava , Mursko Šrediště. Kruháč za opuštěným hraničním přechodem Redics v pohodě směr na Lendava Dolna Vas .Jsou tam pak čtyři kruháče , tak na nich pozor na výjezdy, dobře to má popsané na svých stránkách Milan Falešník.Ale pozor má tam jen tři, mezi 1a 2 kruháčem postavili ještě jeden a tam je to první výjezd.Letos to bylo v pořadí třetí rok do Drveniku k paní Zlatě. Bylo opět super jako vždy, je to pohoda když člověk ví kam jede a co může očekávat.Dovezl jsem si výbornou ořechovici.Takže příští rok opět Drvenik a opět přes Maďarsko.Nemám s touto cestou problém ,čistý čas když nepočítám přestávky je 13,5 hod.a mám to 1048km.Tak kdo ještě nejel štastnou cestu a kdo se vrátil tak má určitě pěkné zážitky.
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 07. 2013 09:49
Chlapi to tých 2,5 hod cez HU idete v noci? Ja cez deň za 3,00 hod a to nemôžem povedať, že by som dodržoval 50 a 90km/hod (60-65 / 110-130)
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 07. 2013 10:19
No já velký pohodář a zvyklý dodržovat předpisy, jsem na to Maďarskem po 86-tce trochu přišlápl, neboť hrozilo, že takovým tempem se dostanu domů až po půlnoci, což se mi zdálo již hodně pozdě. V sobotu k večeru kamiony nejezdily, tak jsem se zavěsil za cca 4 rychlejší auta, která mě předjela a jako velký hrdina jsem se jim snažil sekundovat. Mezi obcemi tak 120 - 130 km/h, v obcích tak kolem 70-tky. Nebýt mírného škrtnutí spodkem v samotné Csorně ve vyjetých kolejích, tak jsem byl docela spokojený.Ale i tak to škrtnutí bylo bez následků. Domů do Zlína jsem dorazil nakonec půlhodinku před půlnocí, samotným Maďarskem za cca 3 hodiny/ 210 km i s přestávkami. Rychleji jsem Maďarsko projel před několika lety, to bylo v noci a cesta "vláčkem" trvala asi 2,5 hodiny. Ještě že ti místní "fízli " na to kašlou a nechávají vše osudu. Viděl jsem je letos jen jednou, a to se v družné zábavě osádky 2 aut. Ale jinak, jak píši výše, mám obavu, jak budou některé úseky na 86-tce vypadat příští rok. Je toho poměrně hodně, co je třeba opravit a to velmi brzy.
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 07. 2013 12:13
namazuma napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Chlapi to tých 2,5 hod cez HU idete v noci? Ja cez
> deň za 3,00 hod a to nemôžem povedať, že by som
> dodržoval 50 a 90km/hod (60-65 / 110-130)


Ja som išiel Rajka-Redics v noci 2hod 40min, cez deň 2 hod 30 min. Ak sa dalo, tak zavesený za niekým. Ak neišlo predo mnou žiadne auto tak som išiel cez obce do 60km/h a kde bola 30-ka tak max. do 40km/h. Jedine čo som nedodržiaval boli tie 60ky a 70ky medzi obcami, kde to vyzeralo, že ich tam zabudli po rekonštrukcii cesty.
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 07. 2013 15:46
30. 6. letos 18:20 přejezd v Rajce po dálnici,pak M 15 a 6 km maď. dálnice a na Czornou.21:55 benzinka Starý Goričan.Yeti +karavan,rychlost max 90,v obcích 60 km/h.Provoz nulový,cesta ale přes Sarvar,Vasvar,Zalaegerseg,Nagykanisza.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2013 19:39
Dnes okolo 11:00 nabeh na 86tku uplne prazdna cesta smerom k moru. Oproti kopec kamionov ale tie nas netrapili. V csorne opravuju cestu ale bez zdrzania . Najhorsia cesta je prave v csorne , este kde tu opravuju cestu inak je cela 86tka slusne polatana. Osobne sa mi tento rok islo asi najle
psie.
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2013 19:54
Dnes som v rádiu zachytil info, že maďarské úrady kvôli horúčavám povolili jazdu kamiónom ja cez sobotu a nedeľu. Takže je možné, že bude na 86-tke rušnejšie a plnšie.

info



Upraveno 2krát. Naposledy upravil namazuma (26. 07. 2013 19:57).
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 07. 2013 09:08
Pre tych co sa este len chystaju a preferuju cez Madarsko moja skusenost dvoch tras.

Cesta tam (strtok z BA odchod cca 18h) BA, Berg Kittsee (50) Gattendorf (10) Zurndorf z 10 odbočiť na (L303) Mönchhof (51), Frauenkirchen, St Andra Am Zicksee, Wallern im Burgenland Pamhagen hranica Madarsko - Fertöd- Fertöszentmiklós Lővö (84) Sarvar, Kám, Vasvár (74) Zalaegerszeg - Nagykanizsa - Sojtőr - Borsfa - Becsehely - Letenye - Starý Goričan.
Na trase je celkovo minimalna prevadzka. Cast cez Rakusko sa mi pozdava vhodnejsia ako cez Csorna, ktoru som siel v minulych rokoch. Csornu som obisiel cez Rakusko nakolko kolega mi kratko pred ochodom spomenul, ze v nej robia vacsie prerabky na cestach. Trasu odporucam.

Cesta spat (pondelok Letenye cca 6h) samozrejme v obratenom poradi. BA, Berg, Kittsee (50) Gattendorf (10) Mönchhof (51), Frauenkirchen, Wallern im Burgenland Pamhagen hranica Madarsko - Fertöd- Fertöszentmiklós Lövö (84) (iba smer Rabapaty Sarvar) pozor za Tompaládony na kruhovom 84/86 už smer Szombathely (86), Körmend (86), Zalalövö (86), z 86 odbočiť za Zalabaksa smer - Lenty, pokračovať Lovászi, Torrmyiszentmiklós smer na M70, Letenye, cesta po dialnici M70, cca 20km EXIT z M70 pokračovať po (7) na hranicny prechod pre nakladne auta, starý Goričan. Viac aut hlavne nakladne, navyse teraz zhustenie prevádzky okolo vystavby novych usekov pred a za Szombatelly. Inak vyznamnejsia zapcha nebola nikde.

Chorvatsko az do Splitu a spat po dialnici bez zdrzani. Pri navrate nezabudnite platit dialnicu nie cash Lucko ale kartou na Demerie. CCa 2km pred cestarinou Lucko odbocit do pravych pruhov pre ENC a platby Bank card. Hoci na Lucku nebola tiez vyraznejsia zapcha Demerie je otazka 10 sekund. A aj napriek uplne bezproblemovemu priebehu platby kartou tam stala obsluha. Aby sa chalan necitil zbytocne poziadal som ho nech mi stisne tlacidlo a poda pokladnicny blok-racun. Kto by o Demerie chcel viac je to tu riesene v inom vlakne.
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 07. 2013 09:59
Este skusenost k otazke hore a pokutach za matricu na M70. Cestou spat cca 6h pondelok rano som prebehol odbocku na Stary Gorican. :-) Po prejazde hranic dialnicnym prechodom HR/M som prvym exitom presiel plynulo na M70. Stali tam madarski dialnicni policajti. Nasledne som mozno hodinu stal na jedinom odpocivadle, ktory je na tomto kratkom useku M70 cca 3km pred exitom na Lenti. Deti si okrem nutneho a nakrmenia navyse potrebovali zahrat badminton !!! Nic z toho nepotrebovali cca pol hodinu predtym ked som tankoval na OMW pri Varazdine. Bolo po dovolenke tak som ich neriesil :-). Na odpocivadlo pocas tejto hodiny prisli dialnicní policajti. Mozno to bolo to iste auto ako stalo pri najazde. Plynulo presli castou pre osobne auta a pokracovali dalej. Ak by ma chceli pokutovat urobili by tak. Okrem mna tam stali osobakom este talian a slovinec. Myto som samozrejme zaplatene nemal. Vsetkym prajem stastnu cestu.
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 07. 2013 12:15
Pre SVK333 a všetkých ostatných.
13.7. som išiel cez starý a 21.7.cez nový Goričan od Torny..miklos.Možno som sa rozprával /rukami,nohami a nemecky/ s tými istými policajtami /úplne nová octávia biela s modrou/.Na mobile som im ukázal M70 na starý Goričan a tiež trasu od Zagreb cez nový Goričan na Torny..miklos podľa googlemaps.Na matricu krútili hlavami a ukazovali na moju fungl novú octáviu akože také auto netreba.Skrátka z nového i starého Goričanu na Tornyi..miklos bez matrice,ako to tu množstvo ľudí už písalo.Ja som to samozrejme vedel,ale chcel som mať pokoj od ženy,lebo stále pindá,aby som chodil aj služobne cez kruháče v SLO.Lenže tam majú policajti na hranici v zuboch koncernové autá a to nielen VW,ale aj octávie./potvrdzujem Bessyho/.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 205
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.