Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 04. 2014 20:39
bubo236 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A z 86 sa vies pekne napojit na M70 po lokalnej
> ceste.


Je to takhle?
[www.mapy.cz]
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 04. 2014 20:40
z 86 to ide bez poplatku a) aj cez Slovinsko, je treba sa trochu pomotat okolo Lendavy ( 86 Rediscs Dolga Vas Lendava )
alebo b) Lenti - Tornyimiklos - M70 na Stary Gorican alebo novy na dialnici. ( 86 -Zalabaksa - Goričan
Staci si vybrat.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil namazuma (07. 04. 2014 20:49).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 04. 2014 20:56
Petr70 ... je to tak ... " starý " Goričan bude otevřen již od 01.06.2014 ...
[maut-tarife.hu]
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 04. 2014 21:17
Jenom doplním Bessyho zkušenost... přes Slovinsko se NEjezdí s Passaty grinning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 04. 2014 22:35
Ahoj ,chci se zeptat na zkušenost s cestou HK-Brno-Bratislava -Gyor-Budapest-Osiek-Sarajevo-Mostar-Pelješac????
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2014 00:47
Ruza01 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj ,chci se zeptat na zkušenost s cestou
> HK-Brno-Bratislava
> -Gyor-Budapest-Osiek-Sarajevo-Mostar-Pelješac????

Něco o cestě přes BH je tady:
[forum.ihvar.cz]
... další:
[forum.ihvar.cz]
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2014 06:43
petr70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> bubo236 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > A z 86 sa vies pekne napojit na M70 po lokalnej
> > ceste.
>
>
> Je to takhle?
> [www.mapy.cz]


presne tak by som išiel aj ja.
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2014 06:44
namazuma napsal(a):
-------------------------------------------------------
> z 86 to ide bez poplatku a) aj cez
> Slovinsko, je treba sa trochu pomotat okolo
> Lendavy ( 86 Rediscs
> Dolga Vas Lendava
)
> alebo b) Lenti - Tornyimiklos - M70 na
> Stary Gorican alebo novy na dialnici. (
> 86 -Zalabaksa -
> Goričan

> Staci si vybrat.


b) sa mi viacej páči..
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2014 08:47
bubo ja ju tiež jazdím posledné roky (od r. 2009) dovtedy som jazdil na Mursko Središte, ale to motanie po Lendave a hlavne Čakovci (vtedy bez Navi, dnes by to asi bola lahoda) sa mi už nechce absolvovať. Okrem toho je to rozdiel len 10 km navyše oproti alter. a) a asi aj b) je rýchlejšie. Ale použi radšej starý Goričan, tam sa zväčša ani nezdržíš (+ je tam zázemie Restaurant, čerpačka...) na diaľničnom novom Goričane niekedy môžeš chytiť trochu áut tak cca do 30 min. A pozor na M70 stavajú policajti, najmä smerom od mora (merať som ich nevidel, ale radšej držím rýchlosť podľa navigácie)
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2014 09:41
Já to "střihám" za Zalabaksou vlevo přes Lenti... cesta naprosto pohodová a vůbec se nemotám přes Slovinsko...
Samozřejmě jedu přes starý Goričan...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2014 11:33
namazuma napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ale to
> motanie po Lendave a hlavne Čakovci

Kde se tam motáš? eye popping smiley Hlavně v tom Čakovci? Před Čakovcem doprava (dnes už je tam kruháč), na první světelné doprava a jsi za ním. Je to vlastně takový malý obchvat. smiling smiley

A Lendava je taky celkem v klidu - buď si to přečist tady, nebo se stačí podívat na mapu a nedá se zabloudit.

Tenhle průjezd je ideální, pokud se v HR jede mimo dálnici, nebo se na ni napojuje až u Varaždinu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (08. 04. 2014 11:34).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2014 11:34
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jenom doplním Bessyho zkušenost... přes Slovinsko
> se NEjezdí s Passaty grinning smiley

Jak je to ve Slovinsku s Passatama netuším, ale Golf, Touran a starší BMW bez problémů (u toho BMW se teda ptali jak se staré a potom jestli je to nafta, když jsem řekl benzín, tak jenom kývl hlavou a jel jsem dál smoking smiley )
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2014 12:25
Peťasi, nerieš. Ako som písal, jazdil som to bez navi a doplním, že v noci, decká boli krpaté a radšej som s nimi šiel na noc, pekne to prespali a prežil s nervami spinning smiley sticking its tongue out
Ja si pamätám ten pocit z tej cesty, ale jasné, že by som sa toho nebál a kľudne to dal aj cez Lendavu.
Ako keď to niekto ťahá z Varaždinu na Karlovac popri diaľnici tak áno, máš pravdu.
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2014 12:54
Skuste ma dostat do obrazu, ze co to znamena ist na "stary Goričan"?
Dakujem



Upraveno 1krát. Naposledy upravil bubo236 (08. 04. 2014 13:29).
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2014 13:28
bubo236 - Starý Goričan je mimo dálnici a jak tady bylo psáno, je funkční od 1.6. do 31.8. Nový Goričan se nachází přímo na dálnici smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2014 13:29
Taky mě to přijde přes Lendavu docela v pohodě. I napoprvé jsem to projel bez bloudění a motání i bez navigace... a Čakovec se vlastně objíždí...
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2014 13:42
Stary Gorican je stary hranicny prechod z madarskej cesty č.7?
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2014 13:59
bubo236: Přesně tak. Letos ho chci poprvé vyzkoušet.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2014 14:14
Mohu vřele doporučit, využívám pravidelně jako první či druhou zastávku...
Většinou "mávačkový" průjezd, restaurace, pumpa, dost místa...
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2014 14:19
A zo stareho Goricanu pokracujes po chorvatskej A4?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2014 16:06
Ano, předpokládám to jako jasné většinové řešení...

Nicméně, dá se najet a na prvním sjezdu (ještě před mýtnicí) sjet na silnici č. 3 (Hodošan) a jet okolo po okreskách až na Sv. Helenu bez poplatků... Samozřejmě je to nesmysl, pokud si nechceš na Goričanu trochu schrupnout nebo se vyhnout SLO, neboť pokud chceš jet mimo dálnici, tak je lepší to jet rovnou přes Nursko Središče, Čakovec...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2014 17:28
... kurde ... teďs ňa teda dostal ... krajane ... smoking smiley

Slavkov
Re: Přes Maďarsko 07. 04. 2014 21:17
... Jenom doplním Bessyho zkušenost ... přes Slovinsko se NEjezdí s Passaty ... grinning smiley


... ještě doplním namazumu ...
cestou od moře mě chytili na M70 ... a že jich tam bylo ... jakoby se chystali připojit chorvatské Zagorje ...
kontrola probíhala dobře do chvíle, než začal zkoumat řidičák ... který svého času nemíval dobu konce platnosti ( a zrovna tuto verzi jsem mu podal ) ...
... hungaroautostradepolicajtáš to furt otáčel ... hřbetem ruky mlátil do dokladu jako by to datum z toho mělo vypadnout ... pak to zase konzultoval se svými kolegy, kterých tam bylo 5 aut ... zřejmě je přesvědčoval, že blbý není on ...
...nakonec přišel za mnou a z jeho různých maďarsko německo anglických výrazů jsem pochopil otázku že ... do kdy ? do kdy ? do kdy ... ? ...
tak jsem mu řekl ... na furt ...
... nevěřícně na mně vyvalil oči ... utřel si čelo ... vrátil mi pas, řidičák, zelenou kartu ... a bylo to ...
smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (08. 04. 2014 18:24).
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2014 17:57
Bessy si zabil: ....na furt....som si predstavil toho policajta..... som sa pobavil.smiling bouncing smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2014 20:11
Tak my jsme se vraceli bylo to tuším v roce 09 taky po M70 a měl jsem již špatný pocit při pohledu kolik policajtů stálo právě na té msedmdesátce.
Tu jsme s úlevou zdolali a sjeli na Tornyiszentmiklós a myslím že osádka dalších dvou jedoucích aut co jela s náma si odechla také.Ale hned v té obci stál ten co ho výše zmínil Bessy..hungaroautostradepolicajtáš a mě v čele vláčku zatlo když nás začal stavět.V tu chvíli jsem uvažoval co jsem udělal špatně a jediná věc co mě napadla bylo že nás na M70 vzali radarem.Další věc když už jsme stáli mi blýskla hlavou jak se s tím autostrádeš domluvim?
Ty další dvě rodiny co jely s náma zastavily též,ale ty pokynem ruky poslal aby pokračovali dál.To mě více znejistilo že ho zajímám jen já.
No a přišel další a spustil...dokument tak jsem vytáhl na co jsem si vzpoměl a podal mu to..ten druhý se choval jako by mi chtěl auto očima zrentgenovat ..koukal na gumy a u kufru stál asi dvě minuty.Pak na něj kývl ten první aby šel za ním...něco tam řešili a znovu mě oslovil ten co bral papíry a povídá...šoférdokument a já zjístil že jsem mu nedal fakt řidičák,podal jse mu ho,odešel a obratem se vrátil...s dokumenty, mluvil něco o značce škoda a packou nám konečně pokynul k odjezdu.
Bylo to tehdá bez úhony ale něco určitě hledali...naštěstí my to nebyli.grinning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2014 21:04
Páni možno budem za blbca, ale čo to majú Slovinci za problém s Passatmi? Nejako sa neviem chytiť.
Dúfam, že s Fordmi nemajú problém?
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2014 21:21
Kontrolujú či nie sú kradnuté a lubia vraj vyložiť celé auto aj v 35-36C bez ohľadu, či vezieš v aute mimino alebo svokru.

vlakno



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (08. 04. 2014 21:23).
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2014 21:26
Zdravím,mám Ford mondeo-nový dva roky-nezaujímal ich.Ale Pasaty sa tu asi veľa kradnú,alebo v nich pašujú,tak ich vraj radi preklepnú.Možno ak majú nahlásenú takúto krádež a to Vaše auto sa popisovo hodí,tak vás prešacujú.Ja som to zažila so 605 Peug. Už je to nejaká 15-ka rokov nazad trčala som na Rakúskej colnici vyše dvoch hodín.
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2014 21:59
Podělím se o svůj zážitek, i když se netýká dovolené. Již před mnoha lety jsem cestoval do Zagrebu. Byla neděle večer, 4 dny před Štědrým dnem. Dojel jsem na Letenye a maďarce v budce podal pas. Pořád ho četla zepředu dozadu a zpět a začala být pěkně nevrlá. Pochopil jsem, že chce vědět, kdy jsem vstoupil do Maďarska. Tenkrát platilo, že při pobytu nad 30 dní to nebyl tranzit, ale muselo být vízum. A ona našla vstupní razítko asi 6 týdnů staré. Tak jsem jí našel to aktuální, ale kupodivu jí to nestačilo, resp. se naštvala, že je za blbce. A v pasu byla tenkrát fotka pod folií, která ráda praskala. Samozřejmě jsem tam tu závadu měl měl i já. A tak začala nehtem zkoušet pevnost. No už jsem to viděl, že vánoce a Silvestra strávím pojídáním čabajky zapíjené tokajským. Ale vydrželo to, tak se naštvala ještě víc a zavolala si posilu dvou celníků. Ti naštěstí mluvili chorvatsky, tak jsem se alespoň domluvil. Toho jsem využil, když mi probrali auto a zeptal jsem se v čem je problém. Prý žádný, ale tam bude a mávli rukou na Goričan. Naštěstí nebyl, ale než jsem přejel most Hu - Hr, tak mě orosilo při představě, že se druhý den budu vracet přes troje hranice s poškozeným pasem. Naštěstí všechno dobře dopadlo a největší problém bylo rychlé vyřízení nového pasu na další cestu 6. ledna.
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 04. 2014 10:18
Přes Slovinsko už nikdy s Passatem.
Od roku 2007 jezdím výhradně přes HU.
Ta buzerace ,že mám kradené auto to nepřeji nikomu.
Auto bylo nové!!! A zpáteční cesta to samé.

Zdarec
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 04. 2014 14:18
Taková nepříjemnost se může stát kdekoliv a vůbec to nemusí být Passat.... viz
auto



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (09. 04. 2014 14:19).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 193
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.