Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 07. 2013 15:05
1. já jsem byl jaksi vychován k dodržování předpisů
2. divím se, že v těch vesnicích při tomto způsobu jízdy ještě nikoho nepřejeli. Místní jsou asi na tyto způsoby zvyklí a dávají si bacha.
3. jet za nimi, tak bych trnul, že se někde vybourám při tomto způsobu předjíždění. To předjíždění osobních aut ve vesnici přes ostrůvky na přechodech jsem snad ještě nikde neviděl.
4. Zpátky jsme jeli od Balatonu po 84 a pak od kruhového objezdu zase po 86 v úterý, tak to jsem se přizpůsobil kamionům, bál jsem se, že při dodržování omezení na 60 bych skončil rozmáčknutý pod jejich koly.
5. těch 30 km/h je skutečně málo, ale oni nedodržují vůbec nic
6. už jsem dost starý na to, abych "valil přes Maďarsko", rád jedu v pohodě, zastavím se na dobrý oběd (tentokrát u Jozsi bácsiho za Szombathely), u nějaké památky (cestou zpět to byl hrad Sumeg) a cestou do HR mám vždy alespoň jeden nocleh.

Takže příště asi radši M1-81/82-M7 - na dálnici nejsou kamiony tak nebezpečné a na 81/82 se téměř nevyskytují. 86 zkusím zase snad za několik let, až zapomenu na letošní zážitky.
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 07. 2013 21:58
Mám dotaz, Odsud k prvnímu kruháči musím mít dál. známku ? Spíš se jedná o cestu opačným směrem, ( od kruháče sem ). Uvažuji jet od Jadranu částečně přes Mad'arsko a v Rakousích po A3.
[maps.google.com]

A druhá otázka, vedou se tu diskuze o starém a novém Goričanu a z toho jsem jelen a ještě jestli je tento úsek zpoplatněn. Na mapě jsem schopen najít jen toto ,zkuste někdo poradit.
[maps.google.com]
Dík Karel.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
11. 07. 2013 22:01
Karle, ne a ne smiling smiley

M70 je do 3.5t zadarmo.

Ke kruháči normál bez známky.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2013 10:21
Taky se přidám do diskuze. Tak že od přechodu Redics po kruháč kde se dá odbočit na starou cestu směr Mursko Šredišče je to bez poplatku? Někde jsem četl že je ten kruháč zpoplatněn. no to je asi blbost co.Dík za odpovědi a omlouvám se pokud opakuji otázky ale nechci bloudit nebo platit Slovincům pokutu. Dík B.yawning smiley
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2013 10:50
Jeli jsme tudy letos a značka začátku rychlostní silnice je až za kruháčem, takže do Lendavy na kruháči doleva jedeš bez poplatku.

Mě by spíš zajímal asi 1 km úsek maďarské M7 od dálničního přechodu Goričan po výjezd na M70. Na oficiální stránce [www.motorway.hu] není v seznamu bezplatných úseků. Několikrát jsem to projel bez viněty a nechytli mě, ale letos jsem už radši jel na starý Goričan.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2013 11:56
Dík za info. B
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2013 12:08
EDIT: POZOR, dle vyjádření "hungárošcálošfirmoš" ÁAK Zrt. je M7 v tomto úseku opravdu PLACENÁ na základě dekretů 36/2007 a 37/2007 jejich Ministersva financí a dopravy (viz. můj příspěvek níže). Proč jinde tu dodatkovou tabulku Matrica/Vignette mají a tady ne? Ještě zašlu dotaz na župní "hungárofízloš" a případně doplním informace, jak to je. Problém je, že mimo sezónu (starý HP pro nás uzavřen) zde není mimodálniční alternativa a to by asi takto nemělo být...

mdr
... je to bezplatné

Třeba mrkni i tady:
Za Letenye a pak ... o kus dál

Myslím si, že je to jasné a že nás to bezproblémově projíždí více...

V opačném směru (do HR), na nájezdu M70 - M7 je na tabuli M7 doplněna značka matrica/vignette pouze rovně směrem na Budapešť , doprava směrem na Zagreb není... takže asi tak
Před nájezdem z M70 na M7 na Letenje a pak ... o kus dál na Budu



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (15. 07. 2013 15:16).
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2013 12:15
Tak proč to ti Maďaři nenapsali i na své oficiální stránky? (to byla básnická otázka, odpověď neočekávám). Mimochodem, pro nákladní auta nad 3,5 tuny od 1.7. Maďaři zavedli mýto:

[www.hu-go.hu]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (12. 07. 2013 12:16).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2013 12:37
... já ano, poslal jsem jim email smoking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2013 13:02
[www.highwaymaps.eu] ... všimni si fialové M70 bez poplatku do 3,5 tuny ...
pak zvětši mapu, kam vede tučně zabarvená zpoplatněná M7 ... ne až na hranici s HR ...
naprosto zřejmě z toho vyplývá, že ...

1) z M70 ( ve směru od Tornyiszentmiklos ) jedeš bezplatně ( do 3,5 tuny ) na " starý " Goričan
2) od dálničního Goričanu ... ve směru do Letenye jedeš bezplatně po kousku M7,pak po M70 a E7 ...
případně pak po M70 dále na sever
3) obdobně po A4 na chorvatské straně ... od přechodu HU / HR jedeš bezplatně na odbočku na komunikaci č. 3, t.j. na Hodošan ...

... je to logické ( příhraniční provoz ) aby dálniční poplatky neplatilo obyvatelstvo na obou stranách hranice, tedy z městečka Goričan, Hodošan ad. do Letenye ad., resp. naopak ...
smileys with beer



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (12. 07. 2013 17:57).
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2013 20:52
Pánové dík. Karel. smoking smiley
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2013 11:44
Logické to je, ale ne vždy je to pravda. Například rakouská A6 je placená už od hranice SK/A a rakouská policie velice ráda pokutuje řidiče, kteří sjíždějí na prvním sjezdu za hranicí a nemají rakouskou známku.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2013 14:37
... však D2 u Břeclavi ve směru CZ/SVK je to u Slováků to samé sad smiley Opačně je to v CZ po první sjezd free...
... by se bratia asi posr*li, kdyby to po Kúty bylo také free. Na SVK/HU je to také "super"... bezplatný obchvat Blavy od Lamače končí na sjezdu Jarovce a ten kousek k HU hranici je opět zpoplatněn thumbs up smiley... následuje nezpoplatněný úsek HU M15...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2013 21:28
... prosím o sdělení, jestli za posledních 5 let ... od otevření " nového ", dálničního přechodu Goričan v roce 2008 ...
dostal někdo pokutu a kolik ... za to, že jel bez maďarské dálniční viněty ...
z M70 na " nový Goričan ", či zpět ...
děkuji ... drinking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (13. 07. 2013 21:30).
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2013 21:31
Tak zdravím vás. Píšem poznatky a dojmy z cesty späť. Vrátili sme sa včera zo Živogošče, t.j. cesta 12.7. v piatok cez deň.
Skúsil som nový tunel sv. Ilja za 20kn /2,68 €. Môj dojem neviem, či to urobilo až 1/2 hod ušetreného času.
Čo sa týka jazdy cez HU.
Smerom hore som zvolil trasu Starý Goričan - Lenti - 86 - a pri Hegyefaku na kruháči odbočenie na 84 cez Lovo - Pamhagen - Berg BA. Chcel som totiž trochu zhodnotiť stav 86 a porovnať to s trasou, čo som použil smerom dole (popis viď môj príspevok z 4.7.13 na str. 32)
Po odbočenie z 86 celkom 6 kamiónov a jeden traktor som musel predbehnúť no a po Szombathely som chytil + 50 vozov predo mnou magora na traktore, ktorý to ani za toho boha neodstavil na chvíľu na kraj cesty odbočil na vedľajšiu až keď vlastne ani nemohol ísť ďalej na tú rýchlostnú dvojprúdovú cestu kúsok za Szombathely. Policajti len jeden sediaci v aute (v Nadászi) maďar proti mi blikol tak som sa zo 65 km/h umravnil na 50 km/h, ale v podstate nemeral, len sedel ako strašiak a prevencia.
Časovo to bolo čistý čas 3 hod a 15 min oproti ceste dole 3 hod 1 min. Ak zoberiem do úvahy rozdiely cesta tam Nedeľa a späť Piatok vychádza mi to, že alternatíva smerom hore je o trochu rýchlejšia (ktovie, čo by to urobilo, ak by som šiel ďalej klasika na Csorna a M15, ale tá Rakúska časť stojí za to a je to lahoda). Môj dojem z 86 tky, tak ako stále tvrdím, nič hrozivého. Niektoré úseky hlavne dole za Zalabaksou pekné, hladké a aj dosť široké, niektoré úseky síce žiadne výmoly, len také viac prehĺbené profily (asi) betónových podkladových platní, niečo podobné, ale vzdialené, ako česká diaľnica. Sú to tie úseky (ale aj iné) kde pripravujú vedľa tie dva nové pruhy. Evidentne potom, keď spustia dva nové pruhy, budú robiť aj ich profily.
Čo neviem pochopiť, je že na asi 70% (berte ma z rezervou) úseku, čo som išiel po 86tke tam je permanentne 60 tka. Neviem, čo tým tí maďari sleduju, ale ak by boli takí smradi ako naši zelení, tak by vybrali na polovicu štátneho rozpočtu na budúci rok.
Neviem posúdiť aká by bola premávka v Piatok na trase, ktorou som šiel smerom dole, ale taký nejaký môj pocit, z hľadiska pohody na ceste, stavu vozovky a premávky, by som dnes volil smerom hore cestu Letenye - Becsehely - Bak - Vasvár- Sarvár - Lovo- Pamhagen - Berg BA alebo alternatíva na začiatku Letenye - Nagykaniza - 74 - Vasvár ....atď.

Toľko môj dojem, možno niekomu pomôže. V zásade všetky vyššie uvádzané trasy sú hore dole rozdiel 20 km / 15 min, čo nehrá rolu. Možno na noc je lepšia 86 tka (z hľadiska viditeľnosti a prehľadnosti pri rýchlosti 100-110km), keďže je trochu širšia.

Kto vyráža, želám šťastnú cestu, príjemnú dovolenku a šťastný návrat domov.
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2013 21:38
Bessy: ja r. 2010, 2011, 2012 bez známky tam aj späť úplne bez problémov (Nový Goričan - M70 - Lenti)
Tento rok som šiel tam aj späť Starý Goričan poznatky osobné nemám, ale ďalší čo s nami boli, dokonca nabehli na diaľnicu už Nagykanize a prešli cez Nový Goričan bez pokuty. Vraj to riskli, lebo išli v noci a mysleli si, že v noci ten kúsok nebude nikto kontrolovať. Ja vravím, že mali šťastie. byť maďarským diaľničným policajtom, postavím sa za Nagykanizu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (13. 07. 2013 21:39).
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2013 00:37
Slavkov - platenie diaľnic v pohraničných oblastiach je samostatná kapitola. Podľa noriem EU by mali byť úseky po prejazde hranice po najbližší výjazd nespoplatnené - t.j. hranica z ČR po výjazd Kúty, resp. z SK po výjazd Břeclav. Predpokladám, že českú diaľničnú známku máš, preto Ťa problém medzi nájazdom Břeclav a hranicou so SK nezaujíma. Mňa však prevelice - keď cestujem k Vám, Policie ČR s osobitnou radosťou kontroluje známky hneď po prejazde bývalého hraničného prechodu a vôbec ju nezaujíma, že po Břeclav by som platiť nemal. Rovnako je to tu na Slovensku - a preto sa (ne)právom do bratov Slovákov navážaš. Už som mal tú česť, mesačne totiž jazdím do Moravskej Novej Vsi a pomohlo by, keby som ten úsek po břeclavský nájazd mohol ísť bez známky.
Zaťatosť štátnych úradníkov núti aj od "novej" diaľničnej križovatky pri Stupave používať po Bratislavu diaľničnú známku a preto jazdia tisíce áut denne cez Záhorskú Bystricu a aj Lamač, vrátane Vás, českých motoristov, ktorí si nekúpite známku a od Kútov idete po starej ceste (mimochodom tiež by som tak robil) - peklo pre miestnych obyvateľov. Viem, o čom hovorím, keďže tu žijem. Podobne to je medzi Jarovcami a diaľničným prechodom do Maďarska. S obľubou nadávame na Slovincov a ich 7-dňovú známku - ako vidno, nie sme o nič lepší a nemáme právo na nich soptiť.
Mimochodom, syn mi s rodinou žije v Pelhřimove a nič na svete ma už nedonúti použiť českú diaľnicu. Nielen pre jej kvalitu, ale aj spôsob, akým sa na nej jazdí. Takže v Hohenau vbehnem do Rakúska, pod Znojmom zase k Vám do ČR a potom sa len kochám cestou po Vysočine. Tých niekoľko minút navyše ma nezabije, plomby v zuboch mi zostanú na mieste, autu sa nemusím ospravedlniť a sľúbiť, že po diaľnici už fakt nepôjdeme.
Takže, všetkým prajem, aby sa cestou do HR a späť kochali a hlavne sa oddýchnutí šťastlivo vrátili domov.
Tak toľko ...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2013 12:01
Vladislavia, nějak tomu úseku CZ D2 po Břeclav (ve směru do CZ) nerozumím, ono tam nastala nějaká změna? Bývala tam cedule dálnice s dotatkovou tabulkou "přeškrtlá známka", jako je to na Googlu: D2 SK-CZ free... a předpokládám, že pokud to tomu příslušníkovi sdělíš, tak OK... případně bych mu to pustil z kamery grinning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2013 09:09
slavkov nerozumieš tomu, lebo nerozumieš dodatkovej tabulke 5km... zpoplatná D2 je od odpočívadla pri lanžhote. teraz to poviem tvojími slovami. oni by sa bratia češi asi posrali keby to po breclav bolo free. použi google než sa najblyžšie strápníš.
[www.ceskedalnice.cz]
street wiew
po breclav to bolo free a teraz ma niekto doplnte ale je tomu viac ako 15 rokov.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mihal306 (15. 07. 2013 09:13).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2013 09:35
Tak mi přišla odpověď na můj dotaz:

Hello,

Is the part (cca 2km) of M7 between the country border (HR/HU) and M70 free (and via versa) for Vehicles in categories D1?
This part of M7 (Google Map): [goo.gl]
By traffic sign it looks may be, but this part of M7 is not listed here: [www.motorway.hu]

Thx for answer


Odpověď:

Dear Pavel,

In response to your e-mail written to our Company we would like to inform You as follows.

The use of toll expressways and national primary roads in Hungary is regulated by Ministry of Economy and Transport amended decree no. 36/2007. (III. 26.) on the tolls to be paid on motorways, expressways and main roads (“Toll Decree”), and Ministry of Economy and Transport decree no. 37/2007. (III. 26.) on toll motorways, roadways and primary roads (“Decree”).

By the Decree:

• M70 expressway, between the border and the M7 motorway (0–19 km) may be used free of charge for vehicles in category D1. (D1 category: motorcycles and motor vehicles with a maximum total permissible weight of 3.5 tons, including any trailer).

M7 motorway between the junction of M70 and the border crossing (Letenye) is subject to toll for all vehicle categories.

We wish You a safe and pleasant journey!

Yours sincerely:
ÁAK Zrt.
Customer Service



Tak raději přes Starý smoking smiley
Ještě zkusím oslovit jejich župního "šéfoš hunárošfízloš" (až tady bude kolega magyároš žvatloš), jak se tváří k tomu dopravnímu značení, situaci a jak to posuzují...

Vladislavia napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Podľa noriem EU by mali byť úseky po prejazde hranice po najbližší výjazd nespoplatnené

Nemáš náhodou odkaz na nějaký takový dokument? Bylo by zajímavé se cestou MZ dotázat jejich MF a dopravy...


Bessy... já raději přes Starý, vždy si tam plánuji pauzu, případně dotankování atd. Přes Nový jsem jel asi 4x a bez pokuty...
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2013 10:32
No jo, ale starý není otevřený celý rok, jak tady někdo psal confused smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2013 11:16
Vladislavia napsal(a):
-------------------------------------------------------
.... ktorí si nekúpite známku a od Kútov idete po starej ceste .....

Chápu to správně, že si myslíš, že od státní hranice, po sjezd Kúty je D2 v SK bez poplatku?
Můžeš dát na to nějaký odkaz, nebo StreetView?
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2013 11:37
Asi áno, myslí si to tak, ale žiaľ u nás to je spoplatnené už od hraníc (Brodské) a nie až od Kútov, na rozdiel od bratov Čechov, ktorí to majú do zjazdu na Břeclav bez poplatku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (15. 07. 2013 11:37).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2013 12:10
mihal306 eye popping smileyeye popping smileyeye popping smiley dodatkové tabulce samozřejmě rozumím (úsek 5km), jenom mě ani ve snu nenapadlo, že to těch 5km není až po sjezd na Břeclav (jsem si myslel, že je)... ale pouze na to odpočívadlo... kde nejde sjet hot smiley Takový "Kocourkov" jsem opravdu nečekal... a jelikož mám vždy CZ známku, tak jsem to pouze tak nějak registroval, že tam je cedule bez poplatku... zapamatoval si to... a pak si to nedostatečně ověřil na Google... nic víc... Navíc v mém příspěvku je věta: "...ono tam nastala nějaká změna?" Sám přiznáváš, že to tak v minulosti bývalo... Věř mi, s klidem se "ztrapním", bude-li to ku prospěchu věci... tzn. cestě přes HU, kdy část jede přes SK.

OFF TOPIC... když už jsme u toho ztrapňování, trochu pokory a sebereflexe by neškodilo:
mihal306 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> .. zpoplatnená D2 je od odpočívadla pri Lanžhote. teraz to poviem tvojími slovami. oni by sa bratia Češi asi posrali keby to po Breclav bolo free. použi Google než sa najbližšie strápníš.
smileys with beer

namazuma, dle předchozího sdělení od mihal306 to vypadá, že CZ D2 je bez poplatku pouze po odpočívadlo Lanžhot (5km), kde velmi pravděpodobně nejde sjet (zákaz vjezdu, závora?) a nikoli po Břeclav, jak jsem se mylně domníval...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (15. 07. 2013 12:12).
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2013 12:17
Dá se alespoň na tom odpočívadle koupit dálniční známka? Pak by ten 5 km úsek bez poplatku měl smysl. Neporušíš zákon, než si dojedeš pro známku na to odpočívadlo.

Edit: je to tak, na území ČR vjedeš legálně i když nemáš známku, ale na odpočívadle Lanžhot si ji musíš koupit: [maps.google.com]

Otázka je, co v případě, že mají vyprodáno, nebo zavřeno.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (15. 07. 2013 12:23).
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2013 12:24
Slavkov, dik, ked tak pises, tak si aj spominam, ze som niekde cital, ze to je chore, ze sa neda zist na ten Lanzhot, aby si clovek kupil CZ znamku.
Takze tych 5 km nie je az do Breclavi ale len po Lanzhot, kde sa neda poriadne zist dole? No parada a ako pises Kocurkovo. Takze sme obe republiky na tom rovnako blbo.

Idem popatrat po ten nejakej tu spominanej smernici, ci nariadeni EU o poplatkoch pri hraniciach po tie prve zjazdy. To by malo plne opodstatnenie.

EDIT aj ked uz som uplne off topic, predsa len je to vlakno o Madarsku.
tu je znacka upozornujuca na znamku znacka

a tu zase, ze zjazd na Lanhot je otvoreny zjazd

Tak teda neviem, som z toho jelen. V kazdom pripade si ja kupujem CZ znamku bud uz v BA, alebo na CS Sekule pri Kutoch.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (15. 07. 2013 12:39).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2013 13:00
na tom odpočívadle známka kúpiť ide (skoro na konci jak je zmenáreň) ale aj na hociktorej pumpe na slovensku cestou tam. z toho odpočívadla vedie cesta len je zaterasená.
je to bývalý hraničný prechod a tá cesta slúžila pre zamestnancov.
zjazd po breclav fungoval naozaj len krátko a stráááášne dávno.
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2013 15:02
... teraz pre vodičov zo SR idúcich po diaľnici v smere do ČR - moja skúsenosť spred 3 týždňov. Kamarát ma mýlne informoval, že na bývalej diaľničnej colnici sa známka kúpiť nedá a preto som ju kúpil na pumpe Slovnaft v Sekulách. Cena 14,50 € mi vyrazila dych, no čo mi už zostávalo, keď som s odstupom dlhšieho času nechcel zase platiť ešte pred břeclavským výjazdom pokutu 3500,- Kč. Môžem potvrdiť, že za 310,- Kč na bývalej colnici známku kúpite - je tam aj tabuľa s oznamom. Tak som teda prerobil 2,40 €. V žiadnom prípade teda známku na Slovnaft pumpe nekupujte.

Ešte malé doplnenie k môjmu predchádzajúcemu príspevku - takáto situácia v príhraničných oblastiach je mimo chápanie nás, bežných občanov. Keďže sa ináč nedá, musíme sa prispôsobiť. Napr. aj takémuto zážitku - informoval som sa, či je obchvat Brna nespoplatnený - pumpár v Slavkove u Brna mi na túto otázku povedal, že čecháčci by to zneužívali. No, ... a to už je vrchol zvrhlosti v zmýšľaní.

Tento rok chcem cestou do HR v Maďarsku použiť inú trasu ako klasickú 86 - poraďte, prosím, v akom aktuálnom stave je cesta z mesta Bak cez Borsfu do Becsehely.
Ďakujem, V.
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2013 16:37
to Vladislavia
na cestu, čo sa pýtaš som prešiel 30.6. smerom dole a trochu ľutoval, že aj nie smerom hore.
Stav perfektný.

btw, moja trasa trasa



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (15. 07. 2013 17:02).
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2013 22:03
To namazuma - ďakujem, je rozhodnuté, presne takto som tento rok cestu naplánoval. Z Dúbravky som po mesto Bak už išiel, no odtiaľ som musel kvôli nehode ísť ďalej na Lenti a potom som to zobral na Rédics, keďže prejazd Lendavou máme za tie roky zvládnutý aj so zavretými očami. Aj ten úsek cesty bol v pohode.
Ešte raz srdečná vďaka, V.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 248
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.