Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
02. 07. 2013 13:36
... Rudlo ... no jistěééé ...
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 07. 2013 14:40
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Rudlo ... no jistěééé ...
> smileys with beer

Ty jsi mně tu cestu před několika lety poradil a já jsem stále spokojený. Na starém Goričanu načerpám plyn a jedu dál. Letos jsem ho čerpal 1.7.2013 v 1:30 a na benzince jsem byl naprosto sám. Díky za radu .Až se někdy setkáme tak povykládámesmileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
02. 07. 2013 16:12
... Budu rád ... SZ
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 07. 2013 20:00
Pánové včera cesta přes Maďarsko _ trasa část AT/ szombathely/ kolem SLO hranice/ starý Goričan a jízda Ok cca 3,25 h .Začínal jsem V Bratislavě v 20 hod. Nashle Dobro došli
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 07. 2013 22:21
Letos jsem se po 6ti letechvrátil na trasu přes Maďary po 86 na Lendavu a mužu říct, že spokojenost, cesty jak u nás žádný tankodrom nečekejte, dá se jed klidně 110 a na nové čtyřproudovce před Szombathely klidně 150, zvěř sem nepotkal žádnou, tam 3 policejní hlídky, ale spíš zašití než v akci, kamiony hlavně v protisměru.
P.S. pozoroval jsem že maďaři rozšiřujou 86 na čtyři pruhy, hlavně za Szombathely.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 07. 2013 22:35
Ahoj chlapi, ja hlasim prechod cez Madarsko v Nedelu 30.6. trasa BA Berg cez Aut prechod do HU v Pamhagene potom Lovo a napojenie na 84 do Sarvar, dalej Vasvar, Bak, Sjotor, Bescehely, Letenye, Stary Gorican. Rakuske cesty uplna lahoda = cista rovina, Madarsko v pohode az na jeden asi 2km, nez sa to napojilo na tusim 74 smer Nagykaniza ten hlavny tah /sice ziadne vymoly, ale proste bolo to take hojdavejsie nez ostatok/. Ked som z toho hlavneho tahu zisiel v Baku, myslel som ze to bude horsie,ale vsetko v poriadku. Kamion som nestretol ziaden. Cas od hranica Sk po Hu/Hr 3 hod a 1 min priemerna rychlost tusim 76 km/hod. Naspat idem bud tadial znova, kedze idem v piatok a to nie je nedela, co byva volna aj 86tka, ktoru zvycajne chodim a vtedy skoro ziaden kamion alebo zase obkuknem 86tku Lenti po Hegyefalu kruhac a odbocim na 84 zase cez Lovo a Pamhagen cez Rakusko az do BA a tak obidem Csornu. Budem sa rozhodovat na kruhaci stret 84 a 86tky
PS: v Zivogosce je fantasticky.
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 07. 2013 23:16
Tento rok som to dal cez Mor a po diaľnici. Bola to dobrá voľba. Za tri hodiny bez problémov. Nový Goričan bola zlá voľba 20 minút - 6 aút, Mal som odbočiť na Starý, cestou nazad to aj urobím. Všetkým prajem šťastnú cestu.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2013 09:30
Pokaždé jezdím přes Mór a po dalnici, ale letos jsem snad nepotkal české auto. Na hranicích bez problému, jen mladý maďarský celník jak uviděl udice za sklem mi řekl, že jestli chci chytat ryby tak ať jedu raději na Balaton. Ale jak tady čtu pořád o trase na silnici 86 , jak to tam všichni drtíte ,tak to tam někdy zkusím
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2013 09:42
86 je super. Chytneš se kamionu z Lotyšska a jedeš za ním přes celé Maďarsko.Rozráží ti cestu a v noci osvětlujehot smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2013 18:57
smileys with beer Rudla to si vystihol.
Skutocne na kamiony s LT znackou sa nechyta nikto ani poliaci a mam pocit, ze ani my s osobakmi.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2013 19:41
... občas je to tu o zvěři v příhraničí HU / SLO ... používáte tedy někdo tohle ... ? [www.rajce.net]
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2013 20:55
Ne jenom v příhraničí. Zkušenost z jiného fora : Včera sme išli tú istú trasu 8-krát ,ale pri vstupe do obce Bosorkány pred Csornou, kde by to nikto nečakal vodičovi idúcemu v kolóne asi o 3 miesta pred nami skočila do cesty srna, ktorú zachytyl,ďalší šofér ju prešíšl kolesom a ja som prebehol ponad ňu, lebo oproti mastili kamióny,žial urobila mi asi 3 cm dieru do nádrže( zo spodu) a tak naša misia na Pašman skončila nejakých 30-40 km za Bratislavou. Nasledoval odťah do značkového servisu v Blave, kde samozrejme nádrž nemajú na sklade, takže konečná... Ale hlavne že sa nestalo horšie a sme zdraví. Ostatným prajeme šťastnejší koniec zaslúženej dovolenky.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2013 22:20
Včera sme išli tú istú trasu 8-krát, ..... Už asi nerozumím slovenčine - to ste išli v jeden deň 8 krát tam a zpet?
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2013 22:26
Jsme jenom lidi....nemyslel autor 8 krát projeto?
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2013 22:49
hanah napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Včera sme išli tú istú trasu 8-krát, ..... Už asi
> nerozumím slovenčine - to ste išli v jeden deň 8
> krát tam a zpet?

Autor myslel, ze tu trasu isiel osmy krat za zivot. Spravne malo byt napisane "8. krat" a nie "8-krat".
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2013 22:51
Zajtra sa chystam 86-ku prejst. Naposledy som tadial siel v roku 2011. To bola katastrofa. Dufam, ze to tohto roku bude lepsie.
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2013 06:15
letos po dvanácté do HR, bohužel poprvé přes A,SLO(s ohledem na děti a dostupnost Istrie). takže o dojmy z průjezdu Maďarska se podělit nemůžu, tak já jen, aby jste se mnou nepočítali!grinning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2013 08:22
liodo, ak si povazoval 86 v r. 2011 za katastrofu tak r. 2013 nebude nic lepsie /az na par novych usekov skoro ako rychlocesty/.
Moj nazor r. 2011 aj 2012 86tka ziadna katastrofa. A asi ju cestou spat z HR okuknem a prejdem nech si urobim nazor aj na r.2013.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2013 10:14
... Michalx ... grinning smiley
thumbs up
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2013 11:25
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> včera jsem "prolétl" madarsko (přes den).Jediné
> zdržení jsou místní domorodci,kteří na deseti
> kilometrové rovince jedou osmdesátkou.Pokud
> nedejbože odbočují,připomíná to přistání
> raketoplánu.Odbočují zásadně na jedničku.


Ahoj možná jsme se potkali :-) příjezd do Rajky 20,00 za cca 3,20 jel jsem po 86ce.Ve Varaždinu jsem nabral LPG Lendava a pořad rovně. Cesty se jakž takž dali žádný zátrak ani hrůza. Ale je to opravdu subjektivní. Jinak přes den jsem nezahlédl ani chrobáka natož srnku. A ti domorodci byli opravdu DĚS. Jinak ta nová 4 proudovka u Szombately je fakt super :-)
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2013 11:32
Ahoj včera návrat z Bašky Vody, cesta přestože v sobotu ok, platby kartou Demerje bez problémů (kolona začínala přesně u odbočení na bezhotovostní platbu), potom směr Varaždin, Čakovec, Lendava, Dolga Vas, Redics, Szombathely, Oberpulendorf, Eisenstadt, Vídeň, Mikulov a Olomouc. Kvalita cest v Rakousku perfektní a hlavně bez provozu. Maďarská 86 moc pěkná od Redics asi po Zalovo, potom horší. Ze Szombathely na Rakousko po 87 bez provozu a dobrá. Celkově doporučuji. Malé zdržení u Poysdorfu cca 4 km kolona, ale nevím zda se to dá objet. Jinak pozor na déšť a silný vítr ve vnitrozemí Chorvatska pokud Vás to chytne, není to příjemné a omezení na tabulích tam nedávají jen tak pro nic za nic. Takže všem kdo vyrážíte Sretan put a nikam nespěchejte, moře Vám nikdo nevypustí. Celkem cesta 12,5 hodiny i s přestávkama na oběd a refresh, žádné divočení s dětma vzadu a přesto to frčelo thumbs up
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2013 17:56
S tím větrem je to pravda silný a nečekaný vítr jsem zažil v pátek u tunelů a stoupání od Zadaru. Na ceduli svítilo 60 a byl jsem rád , že nemám přívěs . Za tunelem zase klid . Kdo by to nečekal nebo nevěřil cedulím tak se mohl divit.
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2013 19:35
já to samé v bleděmodrém.Byl sem rád že sem se udržel ve svém pruhu.Manželka to vyfotila a je to na Rajce.net
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2013 20:41
... přesunuto ...
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (07. 07. 2013 20:43).
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 07. 2013 22:09
Takze dnes som isiel cez den opat (po dvoch rokoch) po 86-ke. Do Csorny luxus - novy asfalt. Potom nasleduju useky...ako by som to povedal... taky vychodoeuropsky standard. Pred aj za Szombathely je vystavba novych usekov. Myslim, ze biduci rok by to mohlo cool.
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 07. 2013 23:30
Pánové cesta přes HU letenye, lenti, stará 86, pamhagen a bratislava je stále bez problémů. Viz LIODI. DOPORUČUJI
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 07. 2013 11:23
My jsme letos jeli BA-Pamhagen-Lovo-84-86-Lendava. Netvrdím, že by tam byly nějaké extra problémy, ale je tam dost omezení, občas uprostřed silnice nebo na kraji hrbol jak kráva... jsou tam i perfektní úseky, ale i poslabší.

Největší kulturní šok jsem zažil při přejezdu hranice AT/HU - v AT i okresky perfektní, bez jediné záplaty, hned za hranicí pravý opak. Ani hlavní silnice 84 od Vídně tento dojem moc nevylepšila.

A kamiony jsou kapitola sam pro sebe. Cestou tam - v neděli - nás v místě, kde se 86-ka rozšiřuje a je tam omezení na 30 až 60 dojeli tři polské kamiony a předjížděli nás asi stovkou. V následující obci - tuším Zalalovo - jsem je už jen viděl v dálce, jak nezměněnou rychlostí všechny předjíždějí přes ostrůvky, které dělí vozovku v místě přechodů pro chodce na dvě části. To tam ještě nikoho nepřejeli?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
11. 07. 2013 12:01
mdr ... jsi potkal "vláček"... sen každého, kdo letí přes HU po 86... ideálně se pověsit za ně a jedééém thumbs up smiley
... i s ohledem na zvěř je to dobré.... kamióny nás nebrzdí, kamióny nás tlačí nebo v závětří táhnou grinning smiley
Navíc si s kolegama předávají info o výskytu Rendőrség (policie) přes CB kanál 10, takže téměř jistota "průletu" bez pokut... CB na palubě má stále své kouzlo smoking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
11. 07. 2013 13:34
... zdá se, že díky našemu Foru maďarská 86ka ... získala i v Maďarsku statut ...
... Koridor bratrství ... či Od Baltu po Jadran ...
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
11. 07. 2013 13:53
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
To tam
> ještě nikoho nepřejeli?


No, za ty roky, co jezdíme přes HU, tak jsem u silnice viděl fakt minimum lidí a když někdo valí na kole, tak musí mít reflex vestu/super nápad/. Mě spíš zaráží, že tam je tam málo policajtů, za 10 let cesta tam i zpět potkány 3 hlídky. Jako ject přes obec 90-100 je fakt mazec, ale člověk si tam tak nějak na to zvykne... za mě musím říct, že to je těma omezením na 30km/h atd, prostě kdyby tam bylo 50km/h tak to člověk asi bude dodržovat, ale pri 30km/h se to (alespoň ve mě) zlomí poměrně brzy....
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 279
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.