Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?

Autor artmle9 
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
03. 02. 2015 13:45
? nevím dávám NIGHT BREAKER PLUS H4 a myslím ,že to bude podobné .
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
03. 02. 2015 14:00
Já osobně v poslední době vyzkoušel osramky night breaker a nějaké Philipsky, které tady někdo uváděl a co se týká svítivosti, tak ty Osramky jsou, co se týká svítivosti lepší (bělejší světlo a asi i o něco delší kužel). To co se mi na nich nelibí je ovšem životnost, ale s tím nic nenadělám ... Srovnával jsem to tak, že jsem měl v autě na levé straně Phlipsky a na pravé Osramky a jezdil tak nějakou dobu ...

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
03. 02. 2015 16:15
Ty Silverstary mají o něco nižší svítivost než NB, ale vydržely déle...Oproti klasikám svítí samozřejmě znatelně víc...
Teď jsou na trhu SS 2, které by měly mít při stejné svítivosti (jako původní SS) delší životnost.
Osobní zkušenost s SS2 nemám a ve formátu H4 už vůbec ne...
Co jsem u různých svítivějších H7 (SS, NB apod.) vypozoroval, tak že mají obrovské problémy s životností na autech s elektrickým servem (např. Fabie), ale tam odcházejí častěji i klasiky... prostě když skončí záběr serva a odepne se velký proud, tak vyskočí napěťová špička smoking smiley ... jasně dají se koupit ty "předřadníky / odpory", ale stejně to prostě někdo ve vývoji posr*l...
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
03. 02. 2015 19:16
Silverstary 1 jsou + 50% a Silverstary 2 jsou + 60%. Jinak čím je vyssi +% tím je nižší životnost,vlákno se rychleji prepaluje(ubyva-ztencuje az praskne). U Silverstaru je nejlepší poměr vykon, cena, zivotnost.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
04. 02. 2015 09:52
...nakoniec som kúpil nejaké obyčajné osramky, pretože som mal po ceste Kelly grinning smiley.....a keďže nejazdím v noci max. v meste, tak pre tentokrát som do žiaroviek neinvestoval.....ďakujem za recenzie....

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
04. 02. 2015 22:53
Řekl bych, že v současnosti asi nejlepší žárovky

OSRAM COOL BLUE INTENSE
OSRAM NIGHT BREAKER UNLIMITED
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
05. 02. 2015 19:01
valeri
Ty druhé mám svítí pěkně uvidím kolik vydrží
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
07. 02. 2015 07:31
Mám v octavii vyzkoušené jak osram night tak philips a byl jsem zklamaný výdrží těchto žárovek. Ano, svíti oboje super ale výdrž u osrmek 4 měsíce a u philipsek 8 měsiců se mi za tu cenu zdá příliš krátká.
Nyní mám v autě 3 rok žárovky od firmy Automotive, prodává je firma Elmepo v Polné a to žárovky Arctic white - bílé světlo za cenu 105kč za pár a je klid. V červnu pojedou do Hr již po 4té.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
07. 02. 2015 11:14
u mňa za osram cool blue intense thumbs up
ono je pravda, že H4 vydržia viac ako H7 alebo H1

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
08. 02. 2015 12:00
ja mám osram silverstar 2.0 už viac ako 2 mesiace a svietia znateľne lepšie - biele svetlo a dlhší dosvit - spokojnosť.... dosť často sa mi stáva, že mi blikajú, lebo si myslia, že mám diaľkové svetlá zapnuté, takže evidentne majú silnejšiu svietivosť.
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
08. 02. 2015 12:17
jaspa
a neblikaju protože je třeba oslnuješ?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Milan Hubner (09. 02. 2015 14:14).
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
08. 02. 2015 12:18
to se nemáš čím chlubit...je to dost nepříjemné když takovej blbec jede za tebou nebo proti tobě..je to hnuseye rolling smiley
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
08. 02. 2015 12:28
... a není to o seřízení světel ... i těch svítivějších ... ? ... schválené žárovky se přece nevyrábějí proto, aby vypalovaly oči ...
smileys with beer
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
08. 02. 2015 12:39
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to se nemáš čím chlubit...je to dost nepříjemné
> když takovej blbec jede za tebou nebo proti
> tobě..je to hnuseye rolling smiley


Ale takhle přece né .... kolisto , je to přece přítel na foru , bud k němu trochu tolerantní a bud rád , že ti posvítí tím hnusem proti tobě na cestu .[www.google.cz]
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
08. 02. 2015 18:56
smazáno



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Schimi (08. 02. 2015 19:03).
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
09. 02. 2015 08:51
Pánové, nemám pocit, že by SS či NB ve správně seřízených světlech oslňovaly smoking smiley
Oproti tomu idiotů s HID sadami, případně dodělanými xenony bez niveláků potkávám celkem dost... a o těch naložených Fábiích, co svítí do nebe, protože řitič asi ani neví, že by měl patřičně "kolečkem" upravit sklon světlometů ani nemluvě sad smiley
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
09. 02. 2015 08:56
je pravda s tými oslňovačmi....dnes vodič sadne do auta a hlavne že to jazdí...nejaké štelovanie svetiel nezájem....a stačí tak málo a žilo ehm jazdilo by sa nám lepšie grinning smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
09. 02. 2015 12:31
... Slavkov ... souhlas, včetně výrazu řitič ...
smileys with beer
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
09. 02. 2015 12:32
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pánové, nemám pocit, že by SS či NB ve správně
> seřízených světlech oslňovaly smoking smiley
> Oproti tomu idiotů s HID sadami, případně
> dodělanými xenony bez niveláků potkávám celkem
> dost... a o těch naložených Fábiích, co svítí do
> nebe, protože řitič asi ani neví, že by měl
> patřičně "kolečkem" upravit sklon světlometů ani
> nemluvě sad smiley


Lépe to napsat nejde.thumbs up
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
09. 02. 2015 21:57
V dnešní době jsou mnozí rádi, že vědí, kam se dolívá olej (zkušenosti z okolí). O nějakém seřizování světel nevědí (a o kolečku už vůbec ne).
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
09. 02. 2015 22:24
To jsi hodně optimistický. Ten kdo ví, kam se dolévá olej, je dneska už odborník. eye rolling smiley A národ je de***ní čím dál tím víc. Kolikrát se, v práci, divím, že ten člověk má vůbec občanku a řidičák. confused smiley
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
09. 02. 2015 22:36
Chtěl bych jen podotknout na narážku na fabie,že ji vlastním,používám obyč žárovky,mám světlomety seřízené a přesto na mě často blikají,že oslňuji.Domnívám se,že to bude asi špatným řešením světel z výroby.Novější typy fabií už tolik neoslňují.Mám nejstarší model a po 12 letech jsou světlomety stále čiré,jak nové.
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
10. 02. 2015 00:33
Souhlasím taky se Slavkovem. Že má žárovka větší svítivost přece neznamená, že musí oslňovat, důležitá jsou seřízená světla. A mám pocit, že neseřízená světla by měl poznat každý sám, když se někde na prázdné silnici pořádně z auta zadívá, jak mu to svítí.

Myslím si, že například po výměně žárovky by se seřízení světel mělo vždy zkontrolovat. Přiznám se, že nemám ale vždycky čas jezdit kvůli tomu do servisu, tak si to dělám sám. Stačí večer zajet někam na rovnou plochu, nebo nějakou vedlejší silnici kde není moc provoz. Jak má vypadat lom světel, samozřejmě vím. Dělám to většinou tak, že světla sklopím aby svítila blíže před auto, lépe se to seřizuje. Po seřízení světla tím zázračným kolečkem opět zvednu, aby svítila tak daleko, jak se mě to zdá optimální. Případně ještě doladím a je to. Já pak vidím dobře a přitom na mě nikdo nebliká, že bych ho oslňoval.
Je mě jasné, že to asi není úplně optimální. Na druhou stranu se mě stalo, že jsem byl s autem v servisu a tak jsem jim řekl, ať se mě při té příležitosti podívají na seřízení světel, že jsem si to dělal sám podle oka. A po kontrole jsem dostal odpověď, že mám asi dobré oko protože je to naprosto v pořádku.

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (10. 02. 2015 00:37).
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
10. 02. 2015 10:31
Tak to já asi dobré oko nemám. Byl jsem s tím jak světla svítí spokojenej, nikdo na mě neblikal, já viděl dobře... Pak jsem jel na technickou a prej že to mám blbě nastavený. Tak technik přenastavil a týden jsem mu nadával, jak to dementně seřídil. Týden jsem to po něm dával zpátky do kupy. V květnu se uvidíme na technický zas...
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
10. 02. 2015 10:46
Žárovky kupuji stále stejné, lépe řečeno stejně levné. Z dražších jsem vyléčen a z těch super svítivých obzvlášť. I levné žárovky umí svítit dobře a vydrží dlouho. Kupuji převážně značku Elta. Při výměně žárovky je třeba dávat bacha na dvě věci. Zaprvé, zda je žárovka opravdu řádně usazená a pokud se fixuje drátkem, tak obzvlášť, ráda se při fixaci pohne. Pak není ve středu paraboly a špatně usazená svítí na veverky na okolních stromech. Zadruhé, motorky naklápění světlometů jde kolikrát při výměně žárovky přetlačit. Proto je nejlepší před výměnou světlomety sklopit dolů, vyměnit žárovky a zase je zvednout nahoru.
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
10. 02. 2015 11:10
Fando, to nebyla cílená narážka na Fábie smileys with beer
Prostě krátký rozvor v kombinaci s "měkkým zadkem", pak vyvolá velkou změnu úhlu na světlech... a jelikož Fábek jezdí nejvíc, tak jsem je použil jako příklad... a ano FI má taková "ostřejší" světla...
Osobně průběžně "kontroluji" světla na vratech garáže, prostě vím, kam mají svítit... dokonce jsem si tam udělal křížky, takže i výměna a nastavení světel proběhlo bez problémů smoking smiley

valeri, to je bohužel realita, že technici na STK to na nových autech nastavit neumí. Ne všechny světla se nastavují tak jak za komančů... Na druhou stranu, to není jejich povinnost a s klidem za to můžou vyhodit..

Zahajskej, "přetlačení" motorku při výměně žárovky by nemělo vadit. Součástí "motorku" je odporová dráha z které jezdec na základě polohy dává daný odpor - napěťový dělič, tato hodnota je porovnávána napěťovým komparátorem a na základě toho je motorek roztočen jedním či druhým směrem dokud nedojde k vyrovnání...
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
10. 02. 2015 11:13
nehci do toho kecat ale takhle BAJ VOKO se světla seřídit nedaj musíš si udělat takovejhle nějakej rys na zeď doma v garáži a dodržet postup....

avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
10. 02. 2015 11:47
Jasně, křížky na vratech jsou, kde mají být a auto stojí na dlaždicích, kde má stát grinning smiley

V první variantě si to může udělat každý jako "domácí úkol z geometrie"....
Ve variantě druhé si to někde nechat seřídit a pak si to na podlaze a vratech "očmárat"...
Žádná věda to opravdu není, stačí selský rozum... bohužel v dnešní době nedostatková věc
smileys with beer

To, když si někdo vymění žárovku a nesedne pořádně do paraboly (nebo je to čínský zmetek se špatnou geometrií vlákna) a svítí jinam... to uvidí na lomech světla i na těch vratech ihned...
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
10. 02. 2015 12:24
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Žárovky kupuji stále stejné, lépe řečeno stejně
> levné. Z dražších jsem vyléčen a z těch super
> svítivých obzvlášť. I levné žárovky umí svítit
> dobře a vydrží dlouho.

Pokud ta levná žárovka není zrovna nějaký neznačkový šunt, tak bude nejspíš svítit stejně jako základní řady těch značkových. Žárovky se zvýšenou svítivostí (bavíme se o těch schválených) význam určitě mají a to hlavně u aut, které nesvítí moc dobře. Já jsem je začal používat v Golfu III, kdy jsem po přesunutí z Golfu I byl nemile překvapený tím, jak to nesvítí. Po výměně už se s tím v noci dalo jezdit. yawning smiley
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
10. 02. 2015 12:58
Jen maličko k tomu příspěvku Zahajskýho. Má totiž na svém přibližovadle lampy ze staré bryčky a ke všemu už osleplá
odrážecí zrcadla tak musí jezdit pomalu aby stíhal všechny funkce řidiče.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 206
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.