Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?

Autor artmle9 
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
12. 03. 2010 18:53
Třeba u Octavie II je možné skoro všechny světla i vzadu nastavit podle svého uvážení v % svítivosti a různé kombinace.smileys with beer
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
12. 03. 2010 20:56
S prebíjaním alternátora mám dobrú skúsenosť ešte s Felíciou. Raz ráno som naštartoval a svetlá svietili jak xenóny. Najprv ma netrklo, ale keď som zapol ventilátor tak ten na prvom stupni nabral rekordné otáčky. Radšej som navštívil servis - napätie bolo asi 19V. Odišiel nejaký diódový mostík. Mal som šťastie, že neodišla aj riadiaca jednotka, čo sa vraj stáva.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
12. 03. 2010 22:40
Pavel.R napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Třeba u Octavie II je možné skoro všechny světla i
> vzadu nastavit podle svého uvážení v % svítivosti
> a různé kombinace.smileys with beer


Tak to by mě docela zajímalo smileys with beer Přední světla u O2 stojí podle mě za pěkný hovno -rád si nechám poradit smoking smiley
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
13. 03. 2010 07:46
renonous napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pavel.R napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Třeba u Octavie II je možné skoro všechny světla
> i
> > vzadu nastavit podle svého uvážení v %
> svítivosti
> > a různé kombinace.smileys with beer
>
>
> Tak to by mě docela zajímalo smileys with beer Přední světla u
> O2 stojí podle mě za pěkný hovno -rád si nechám
> poradit smoking smiley

Tak hlavní světla se asi nedají nastavovat.Jinak ostatní ano.Třeba mlhovky,denní svícení,zadní světla,tam se třeba dají nastavit mlhovky jako brzdové nebo jako parkovačky a právě v %.Přední mlhovky mohou i v zatáčce přisvětcovat ale jen do rychlosti 50 km.To vše záleží jaká je tam řídící jednotka palubní sítě.U Octavie I nejsou přední světla nic moc.U dvojkové je to podstatně lepší.Vždy jsem svěla nějak řešil,třeba přídavnýma nebo žárovkama ale u dvojkové mi to docela vyhovuje.
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
13. 03. 2010 20:38
...prosím Vás ...ještě jednou na můj neodpovězený dotaz ... ( nechci zakládat nové vlákno ...kvůli " sklům " na světlometech ) co děláte se zašlou umělou hmotou na světlometech ( VW Passat B5 ... nemá na světlometech sklo, ale umělou hmotu ) ...leštíte, nebo je to žárovkama ... ? smiling smiley
Anonymní uživatel
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
13. 03. 2010 20:54
Peťo, já vždy jdu a koupím nové auto.smileys with beerhot smiley

Nyní vážně, myslím si že to ani nejde vyhladit, vyčistit nebo jinak renovovat. Vím ale, že existují možnosti zakoupení nových skel světlometů. Potom staré vyjmout - ať hlavně nikdo neříká že to nejde - a nové do perfektně vyčištěného otvoru do lepidla vsadit. Já jsem to tedy jednou do auta dělal.
Stojí 19.000,- kč a nebo prasklé sklo nebo plast vyměníš. za 1 hod jsem byl hotov. Ale před tím jsem ho snad dvě hodiny různě čistil. Musí do těch drážek - osazení přesně padnout, jinak bude oslňovat. Krásné nové jsem sehnal přímo ve firmě tedy na vrakáči z bouračky v A.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
13. 03. 2010 21:13
Shodou okolností jsem se o tento problém s výměnou skla světlometů nedávno zajímal. S jistou dávkou šikovnosti a odvahy (u světlometu za 20 tis. Kč) to jde zvládnout i v domácích podmínkách, nicméně se dají najít i firmy, které to dělají na profi úrovni. K mému překvapení je podle jejich sdělení snažší měnit sklo "ze skla" než z polykarbonátu. Podstatné ale je, že jde obojí a garantují i těsnost.
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
13. 03. 2010 21:46
... kámoš, co nám Passata dovezl... skla přeleštil ... byly pěkné 1/2 roku, a je to tak ...jak to bylo ...
... nové kupovat nebudu, ale asi to dám zase jemu, taky mě upozornil, že pokud bych to dělal jako laik, tak bych světlomety zničil ...průser je, že na tento typ nedělají skla ... ( ta by vydržela ) ... yawning smiley
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
13. 03. 2010 21:57
To sámé má Octavia.Plast.Ten je za chvíli matný a oklepaný od kamínků.Na AUKRU ale se dají světla koupit docela levně nebo na vrakovišti s bouraček.smileys with beer
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
14. 03. 2010 12:14
Mrkněte třeba sem, sice Praha, ale daj se poslat poštou i výměnným způsobem... [www.bixenony.com] spinning smiley sticking its tongue out
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
14. 03. 2010 12:18
Na Chrysleru jsou taky plastová světla.2x ročně to leštím,nejdřív Tempem na leštění laku karoserie,doleštím zubní pastou s popelem z cigarety.Každé světlo pěkně ručně,20 - 30 minut.Funguje to! Bezbarvý lak nepoužívám,časem se stejně loupe.

Karel
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
14. 03. 2010 15:42
kvalitní 2složkovy autolak se neloupe akorád musíš plast předem připravit na lakování a nastříkat nejdříve takovou vodičkou Primer na plasty která plast naleptá a pak na tom drží lak super jinak některá světla jsou lakovaná už nová.Dají se tím zachránit i světla na vyhození akorád při broušení pod vodou to vypadá že je vyhodíš okamžitě konečnej vysledek je super
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
14. 03. 2010 18:55
... tak to je alchymie ... thumbs up
... nicméně to nechám svému kamošovi, automechanikovi ... ale je vidět, s čím vším si pomůžou české ručičky ...smiling smiley
... by se nejen ve Volkswagenu ...divili ...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (14. 03. 2010 18:56).
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
29. 03. 2010 04:12
PŘEVZATO Z NOVINEK CZ. Odkaz mi nešel uložit tak jsem to sem dal celý.

"Problém u STK s upravovanýma světlama na xenony."

Problémem ovšem je, že takto přestavěné vozidlo často neprojde při technické kontrole.

„Stává se, že řidič si světlomet upraví, navrtá či vybrousí a vloží do něj místo halogenů sadu xenonových svítidel. Takové úpravy jsou naprosto nepřípustné, světlomet je totiž homologován jako celek,“ řekl Právu Jiří Počta, vedoucí oddělení schvalování vozidel ministerstva dopravy.

Na otázku, jestli je přestavba zcela vyloučena, Počta odpověděl: „Vyloučeno to není. Musela by se ale vzít vždy celá xenonová sada, určená pro daný typ vozu. Ne u všech typů aut, to ovšem jde. Nelze například zaměnit světla golfu a pasátu, i když mají stejného výrobce.“

Poradit se s odborníky
Kdo se tedy pustí do přestavby světlometů, měl by se nejprve o konkrétních podmínkách a možnostech poradit s odborníky.

Přestavba navíc není lacinou záležitostí.

„Kompletní xenonový světlomet přijde u autorizovaného prodejce nejméně na 30 000 korun a pro některé luxusnější značky, například Audi, stojí i 70 000 Kč,“ potvrdil Právu Lukáš Gasnárek ze společnosti Jonal Peugeot v Hodoníně.

Potíž je i v tom, že xenonová světla mají automatický systém výškového naklápění podle aktuálního zatížení auta, který při umístění xenonových výbojek do halogenového světlometu přestane fungovat. „Vůz by pak v provozu osvětloval protijedoucí vozidla, a to je důvodem, proč by tato úprava v STK neprošla,“ vysvětlil Gasnárek.

Xenonové světlomety musí mít vždy i ostřikovače, protože když se zašpiní, světlo z nich se rozptyluje. Nejlepší je tedy místo přestavby rovnou si koupit nové či ojeté auto, vybavené xenony přímo výrobcem.



Co prokázaly testy


Že se investice do dražších xenonových výbojek vyplatí, prokázaly testy, které provedli odborníci z rakouského autoklubu ÖAMTC.



„Xenonové výbojky mají ve srovnání s halogeny výrazně vyšší světelný výkon a nabízejí tak i větší bezpečnost,“ ujistil Steffan Kerbl z ÖAMTC. Jak informoval, z testovaných pěti vozů se xenony nejvíce vyplatí u Opelu Insignia, kde proti halogenům zvyšují svítivost světlometů o 70 procent. U Mercedesu třídy E je to o 49 %, u Volkswagenu Golf o 42 % a u Škody Superb o 42 %.



Pozor na zloděje


Dobrou zprávou ovšem není fakt, že na xenonové světlomety se v České republice stále více zaměřují zloději, pro něž se jejich krádeže staly letošním hitem. Na to už reagovali internetoví prodejci, kteří nabízejí kompletní xenonové sady i za podstatně méně než 10 000 korun.



Na dotaz, zda není riskantní tak laciné nabídky využít, odpověděl Počta: „Pokud bylo vozidlo vybaveno xenonovým světlem, které zloději ukradli, nebo se rozbilo při dopravní nehodě, nic nebrání tomu, aby si řidič do něj koupil nové xenonové světlo přes internet, či z druhé ruky. Musí si ale dát pozor, jestli má kupovaný světlomet či sada evropskou homologaci (E). Jestliže ji má, nemusí mít řidič obavy, že by proti takto pořízenému xenonu měla STK nějaké výhrady.“

Jiří Novotný, Právo



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jendaHR (29. 03. 2010 04:29).
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
31. 03. 2010 11:05
jo to sem cetl, clanek o nicem. Ten redaktor o tom evidentne nic nevi
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
31. 03. 2010 13:04
tak holt sem napiš, co víš TY...
ať to pitomé zde vlákno konečně skončí v propadlišti....angry smiley
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
31. 03. 2010 17:34
Když nevidíte v noci,jezděte ve dne a do auta si dávejte jen co tam patří
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
31. 03. 2010 18:27
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tak holt sem napiš, co víš TY...
> ať to pitomé zde vlákno konečně skončí v
> propadlišti....angry smiley


Ten článek mi přišel dost jednoduchej a nic neříkající. Stačí si přečíst jakýkoliv autoforum a dozvíte se mnohem víc.

Btw. co založit vlákno "na čem jezdíte? Já začnu, mám funglovky CONTINENTAL SportContact 3 225/45 R17 91W thumbs up
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
31. 03. 2010 19:03
-----> valeri
vo gumách vím prdlajs, ale slyšel jsem že pod ten dojčlandskej Continental spadá i náš Barum....
rozjeď vlákno : " jak obouváte do HR miláčka ?"...úspěch zde zaručen...smiling smiley
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
31. 03. 2010 19:16
Já to myslel ironicky, ale věřím, že by se to chytlo. V gumách nejsem taky žádnej odborník, můžu posloužit názorem jen na ty, co jsem měl.
Tohle téma pod Chorvatsko ale opravdu nepatří
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
31. 03. 2010 22:52
Ty gumy by tu možná patřit mohly...... Třeba které gumy jsou nejlepší na mokré Chorvatské silnice. ;-)
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
31. 03. 2010 23:19
A jak bys to posuzoval,ty máš možnost dojed do Hr,odzkoušet tam 5-10 typů gum a pak sem své postřehy hodit.Stejně by to zkončilo odkazy na oficiální testy.Za mě,nejhorší gumy co jsem kdy na autě měl jsou Semperit.
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
01. 04. 2010 02:47
Mára napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A jak bys to posuzoval,ty máš možnost dojed do
> Hr,odzkoušet tam 5-10 typů gum a pak sem své
> postřehy hodit.Stejně by to zkončilo odkazy na
> oficiální testy.Za mě,nejhorší gumy co jsem kdy na
> autě měl jsou Semperit.


Tak to bych si na auto nedal, gumy jsou to co te drzi na silnici. Setrit na nich je blbost. Totez protektory,kdo si je nazuje, je u me sebevrah. Kamaradce kdysi ve 120 km/h protektor na boku prasknul. Tou dirou jsem prostrcil pest. Zrovna dneska jsem na netu hledal znamymu jak jdou ceny u R16. Tak treba ty Continentaly sport contact 2 205/55 stoji 1 700/ks. Za 4 gumy 6 800 a mate perfektni obuti. A navic na aute pekne vypadaji.....
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
01. 04. 2010 07:53
Když jsme u tématu pneu tak jsem tak před 10lety zkoušel kolik mě to přibližovadlo udělá.no prostě jsem frajeřil před mojí manželkou na začátku vztahu.Jenže jsem si neuvědomil že zadní pneu zn.Pneumont nazuté při dovozu vozidla občas trochu ujde-no prostě při asi 165km rychlosti rána jako by mě upadly dveře auto tancovalo po silnici ale dalo se uřídit.od té doby jen pořádné pneu a hlavně dobře nahuštěné a ok.Od té doby jsem vycvičen a jezdím jak mam.Jsou takoví šílenci co přijedou vozidlem dodge stealt 3000 a má gumy že s toho trčejí dráty hrůza.mam kamaráda ten si koupil transportera za 360000 a hledá pneu za 1000kč kus nechápu mam plečku za pár tisíc a pneu a podvozek to mě veze nešetřim na tom Martin
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
01. 04. 2010 08:48
Gumy, brzdy a riadenie musí byť vždy OK. To sú tie najdôležitejšie veci na aute. V lete poožívam Goodyear alebo Michelin a v zime mám obuté Nokian.
Som s tým spokojný. A ešte jedna poznámka, nikdy pneumatiky nederiem na zákonom určenú hranicu, je to risk v prípade dažďa.

peter
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
01. 04. 2010 21:10
Zdravím

Jaké používám žárovky?
Domnívám se že není u předních světel problém ve svítivosti ale v na stavení sklonu světel!!! Origo xenony jsou krásná věc ale ta cena.
Mám Fabii I a v předu jsou H7 pro potkávací světla a H3 pro dálkové dálkové světla. Když mi praskla jedna origo žárovka, koupil jsem drahé osramky ale nevydržely ani půl roku. Tak jsem namontoval světla pro denní svícení aby se mě "neroztekla" světla a koupil H7 65 W a H3 100 W. (nejsou povoleny na silniční provoz ale mám jich už před rok a půl a pokud mám dobře seřízená světla tak na mě nikdo nebliká. Cena cca 100 kč/ks) . Fabia I má při dálkových světlech zapnuty i tlumená světla. Když někdo neumí otočit kolečkem aby neoslnil ostatní.... 330W dělá divy yawning smiley. A to nepočítám parkovačky. Všechny drahé žárovky nám vytahují peníze z kapes.

Zašlé světlomety?
Pokud je plastový světlomet zašlý z venku, stačí aku vrtačka , leštící kotouč na suchý zip a leštící pasta (nejlépe zelená- kovomat, ferona...) a 5 min práce na každé světlo.

Protektory?
Na auto NIKDY!!!!! Jedině tak na nějaký traktůrek.
Divím se že EU to ještě nezakázala.
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
06. 04. 2010 19:44
Něco jsem prošvih ? Chorvatské fórum se mění na autoforum? drinking smiley
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
06. 04. 2010 20:35
po dobré zkušenosti na felicii s Osram +30% jsem si dal na zánovní Octavii tour Osram coolblue H4 na netu za cca 100,- kus mají bílé jasné světlo, mám je asi 4 měsíce a každý den v provozu.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
06. 04. 2010 22:04
Aj muj vuz má žárovky. Ale jaké to teda nevím.thumbs up smiley
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
07. 04. 2010 06:52
Ahoj

Ajax a svítí ti to??? jestli ano tak je to v pořadku, smileys with beer
u našeho auta to taky svítí, nejdříve svělo najede nahoru
pak i dolu někde uprostřed se zastaví a je vidět jak ve dne...

bob
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 169
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.