Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?

Autor artmle9 
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
10. 02. 2015 14:09
Drahoslave, asi bych potřeboval příspěvek od tebe přeložit.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
10. 02. 2015 14:22
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
10. 02. 2015 14:25
Aha, ale tak staré auto zas nemám. A mosaz by šla určitě vyleštit.
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
10. 02. 2015 14:44
Slavkov
Za to jak to poladil bych vyhodil já jeho. Levá žárovka svítila křížem přes pravou někam na krajnici. Když pominu, že koukat na ty kužely světla mě dost vadilo, tak do levotočivých zatáček jsem jezdil téměř poslepu. Před tím mlel cosi o chodcích, že je neuvidím, tak jim zřejmě obětoval celej kužel světla... No prostě idiot a navíc všeználek, vražedná kombinace
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
10. 02. 2015 20:16
Pokud si dobře pamatuji podle tehdejší vyhlášky č.90 by měla tlumená světla svítit 40m .Občas to sleduji na patníciích,které,by měly být od sebe 25m
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
14. 02. 2015 01:13
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Pak jsem jel na technickou a prej že to mám blbě nastavený. Tak technik přenastavil
> a týden jsem mu nadával, jak to dementně seřídil. Týden jsem to po něm dával zpátky do kupy. V
> květnu se uvidíme na technický zas...


Taky se mě to už stalo, ještě kdysi na Felicii. V servisu mě tehdy seřidili světla, ale to se fakt nedalo, jezdit s tím večer byla doslova tragédie. Zajel jsem jinam, no a tam mě seřídili světla doslova ukázkově. Hold to někdo odfláknul, nebo měli křivou podlahu, nebo vadný přístroj na seřizování, nebo nevím...

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (14. 02. 2015 01:13).
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
28. 08. 2015 06:49
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Řekl bych, že v současnosti asi nejlepší žárovky
>
> [url=http://tuning.autodoplnky.cz/zarovky-osram-co
> ol-blue-intense-studena-modra/zarovka-osram-cool-b
> lue-intense-h7-12v-55w-patice-s46320389]OSRAM COOL
> BLUE INTENSE[/url]
> [url=http://tuning.autodoplnky.cz/night-breaker-un
> limited/zarovka-osram-night-breaker-unlimited-h7-1
> 2v-55w-s477226493]OSRAM NIGHT BREAKER
> UNLIMITED[/url]

Tak ty Cool blue intense uz jsou v eshopech. Pred chvili jsem objednal 2ks H15. Je to teda darda 1560,-, ale snad to za to bude stat.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
24. 11. 2016 09:07
Omrzelo mě svítit žlutě, tak se chystám svítit bíle. Hlavním důvodem je v tomto slizkém počasí jak z majora Zemana, při rozednění a smrákání, tj časy, kdy jedu do a z práce, vůbec něco vidět. Na jednom autí jsou čočky s H7, na druhém klasika čiré světlomet taky s H7. Obojí svítí zhruba stejně. Doporučte nějaké žárovky, ale abych při jejich koupi nevykrvácel? Co třeba toto [www.prodejdilu.cz] ?
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
24. 11. 2016 11:55
Tyto celkem vydrží Philips i svítí pěkně. Osram svítí lépe, ale zase nevydrží.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
24. 11. 2016 14:53
To je dobrá cena. Jsem před 3mi dny měnil na Fordu. Jeden kus 1500kč. Sem myslel že mě jebne.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
24. 11. 2016 15:05
bixenon D2R a za "rozumnou" cenu kolem 3.000,- kč.
Najeto 280 tis km a zatím měnil jen jednu. Pochopitelně že jsem ji měl za cenu polskou.
U stareho auta najeto asi půl mil km a nejsem si vědom že bych Bi-xenon D2R, měnil. A svítí to skutečně fest.


Objednávácí kód HE 8GS007001-151
Maloobchodní cena
bez DPH2 628 Kč
s DPH 3 180 Kč
Skladem na: 0 pobočkách
Není na centrálním skladu
Toto je staženo z autokelly.

Dříve to bylo tak, že se bixenon měnil jen v servisu. Cena jak sviňa. Dnes je normálně k mání a cena je jak jsem se díval také malinko jinde.
Myslím že jsem platil kolem 1200 stovek. Koupeno v Polsku. Fakt je ten, že jsem ji pro kamaráda nedávno také kupoval v Polsku a byla za pět set. Osobně bych si ji tam opět koupil také. Byla to Varta. A cena dnes bude asi také něěěěkde jinde.spinning smiley sticking its tongue out A funguje jemu i mně bez problémů.
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
24. 11. 2016 17:41
Zahajskej
Ty z tvýho odkazu svítit nebudou. Budou mít hezký bílý světlo ale nikam nedosvítí. Kup buď OSRAM Night Breaker Unlimited nebo OSRAM COOL BLUE INTENSE. Už když porovnáš zabarvení baňky těch "tvých" a těchle Osramů, je jasný že tamty laciný propustí míň světla.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
24. 11. 2016 18:00
Přesně tak. Nedávat nic co má modrý baňky. Já mám ty Philipse z odkazu - Vision 30%, H4 za 70,- kč a svítí pěkně. Nemám dobrou zkušenost s modrým a bílým světlem, hlavně za deště.
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
24. 11. 2016 19:41
Za mě OSRAM H7 SILVERSTAR +60% Je to verze 2.0 s delší životností. V poměru svítivost / životnost je podle mne SS lepší než Nightbraker... ty jsem používal předtím.
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
24. 11. 2016 20:40
Mohu potvrdit, že s těmi levnými není nic vidět. Měl jsem je v autě asi týden a tak dlouho to bylo jen proto, že se mi tam nechtělo dávat zpátky ty standardní žlutě svítící.
Nahradil jsem je Osram Nightbreaker Unlimited. Ty byly super, ale jedna praskla asi po roce. Stejný typ jsem dal jako dálkový, ty jedou už víc než 2 roky a pohoda.
Mezitím jsem do mlhovek pořídil Osram Cool Blue Intense a byl jsem mile překvapen, jak bíle svítí, takže po úmrtí toho Nightbreakeru to byla pro nové H7 jasná volba.
OSRAM COOL BLUE INTENSE mohu jen doporučit.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
24. 11. 2016 23:34
valeri thumbs up oboje Osramky som vyskúšal a bomba svetlo....momentálne mám v aute Night Breaker a veľká, VEĽKÁ spokojnosť a čo sa výdrže týka.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
25. 11. 2016 09:28
Václave, teď mají v autokelly D2R v akci za 440 s daní [www.autokelly.cz] Jinak cena D2R okolo pětikila je vcelku běžná i u nás, nejenom v PLR.
Jinak díky za rady, ale osramky mi nesmí do auta, v minulosti velmi špatná zkušennost. A měl jsem dokonce pocit, že čím dražší žárovky od nich, tím kratší životnost. Vzhledem k tomu, že autí je každý den v pracovním procesu a nasvítí se více než dost, je pro mě životnost dost důležitá, protože měnit žárovky co dva až tři měsíce, se mi rozhodně nechce. Proto pokukuji po něčem levnějším na zkoušku, hlavně aby to svítilo bíle.
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
25. 11. 2016 09:57
Jenže ty modrý s barvou světla 4300K jsou cina a vydrží ještě míň. Jedny takový mam doma z doby mýho experimentování, klidne venuju...
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
25. 11. 2016 10:57
Ja nevim, asi nejaky elektricky...

Do Laguny jsem daval Elty, staly par korun a dva, tri roky vydrzely. Jednou jsem koupil neco podle toho slovenskeho vtipu ("Mate autoziarovky?", "Mame, obycajne alebo Osram?", "Dajte mi obycajne, osram si ich sam"winking smiley a ty do pul roka vyhorely jak svicky. Tam stejne nebyly nejvetsim problemem zarovky, ale kryci plast. Pred par lety to uz moc nesvitilo, tak jsem se dokopal k rucnimu prebrouseni, vylesteni vrtackou (cca 1 hodiny prace, do tri stovek naklady) a pak kazdy podzim prelesteni (tak cvrthodinka a par korun za Tempo) a "hele mamo, ja vidim!".

Uvidime casem, kam dospel pokrok.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
25. 11. 2016 11:04
Coz mi pripomina prihodu, ktera se vaze k Jadranu... jsme se pred par lety vraceli pres Mikulov a prvni, co moje draha polovicka na nasem uzemi udelala, ze malem prejela cajta, co nas stavel. Vzal to sportovne, jen ji nechal vystoupit z auta a cosi ukazoval. Kdyz od ni zanelo "Ja nevim, to snad delaj chlapi ne?", tak jsem vystoupil taky. A jakoze jo, prave svetlo jen parkovacka. Bodry moravak nadhodil jestli muzu opravit zavadu na miste. Ja na to ze jo a hrnul jsem se pro zarovky. On mne zastavil a poslal mne kousek dal k benzince, ze je tam lip videt. To sice bylo, ale prvni, co jsem udelal bylo to, ze jsem odklapl perko a to udelalo cvrnk a zmizelo kdesi v motoru. Vzhledem k tomu, ze za celych osm let jsem vlastne motor nevidel (shora plast, zespoda plast) jsem se vzdal jeho hledani, usoudil, ze urcite melo dost rozumu aby se nemotalo do cesty nejakymu remenu a s kamaradem jsme se jali zarovicku stabilizovat paskou. Vydrzelo to az domu.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
27. 11. 2016 18:19
Michale, kouknul jsem na to. Jenže tento výrobek resp. firmu vůbec neznám. A pokud HELLA je s cenou nad tři tisíce toto bude asi za ty čtyři stovky nějaká nepovedená náhrada. Viz dřevotřískový PANDUR od rakušáků.
Raději v klidu jezdit a těšit se ze života. spinning smiley sticking its tongue outsmileys with beer
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
27. 11. 2016 20:10
Starline je obchodní značka - "sračka" produktů AutoKelly smoking smiley
Je to přebal kdečeho... možná jsou mezi tím i kvalitní věci, které koupit lze... nicméně neznám nikoho, kdo by na něco takového narazil...
Možná jsou to právě tyto výbojky... grinning smiley
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
30. 11. 2016 20:07
Osramky Night Breaker super
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
01. 12. 2016 19:34
Teď mají novinku - Night Breaker Laser. Proti klasickým žárovkám mají mít svítivost vyšší o 130%.
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
01. 12. 2016 20:34
Srovnání Osram Unlimited/Laser

Hodnocení z Heureky:
-znatelně vyšší světelný výkon než standardní h7 (VW passat 2016).
-širší záběr světla
-delší dosvit
-výrazně bělejší světlo, na večerní suché vozovce jsem několikrát kontroloval zda nemám zapnutá dálková světla
-zatím nelze posoudit životnost, ale při ceně 600Kč za obě dvě zatím žádný zápor není
-ještě jedna aktualizace po několikadenním používání, velká nevýhoda je, že pokud nemáte mlhovky a potká vás hustá mlha, tyto osramky laser svítí tak hodně že pojedete krokem, protože nic neuvidíte :-)
-Velmi výrazné zvýšení světelného výkonu. Předpokládám že to bude také závislé na typu světlometů. u Volkswagen Passat 2016 velmi výrazné zlepšení.
-Samozřejmě nelze čekat barvu světla jako u LED ale posun do bílé části spektra je znatelný a napomáhá lepší viditelnosti
v kombinaci s LED denním svícením super!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (01. 12. 2016 20:39).
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
02. 12. 2016 09:27
Životnost této žárovky je výrobcem uváděna 150h/250h (nějaké dvě životnosti B3/Tc) Když bych z toho vzal průměr 200, jsem s ní hotovej za tři měsíce, tj.4xsada do roka. Trochu drahé svícení. Denní svícení nemám, které by životnost natáhlo třeba na půl roku. Už i ta nejobyčenější Osramka má životnost delší. To taková Ultra Life má udávanou životnost přes 1200 hodin. Night Breaker Laser je doporučována hlavně do dálkových světel, asi vědí proč. Malý úlet špatně seřízeného světlometu a řidič protijedoucího auta shoří na popel.
Ještě by mě zajímalo, co dělají se žárovkami start/stop systémy v dnešních autech. Asi jim to dobře nedělá, když žárovky při startu svítí.
Zrovna včera jsem měnil H1 v potkávacím světlometu, z nouze koupena Philipska u čerpačky, za nemalé peníze. Ač je žárovka usazena dobře, světlomet svítí na 5 metrech o cca 2cm výše. Žárovka je křivá. Světlomety jsou seřízeny někdy na konci léta, takže jsou v tom nevinně. Po dojetí domů jsem zkusil jinou žárovku za pár kaček a světla jsou opět v lajně. Holt drahé neznamená dobré.
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
02. 12. 2016 09:48
Philips: "Let's make things better".
Vždy jsem se ptal jejich obchoďníků, kdy už se tím heslem začnou konečně řídit... smoking smiley
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
02. 12. 2016 17:53
.... žárovky jsou jedna věc ... a v jakém stavu prosím máte kryty světlometů ...
plasty ... sklo ?
... stačí, aby Vám trošku " sešly " ... a pak nemusíte řešit ani typy nebo snad výrobce žárovek ...
především z hlediska Vašich očí a co jimi vidíte ...
P. S. ... kolik kdo má dioptrií a jak má nasazené brýle ... na 0,5, nebo na 1 cm od očí ? yawning smiley

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (02. 12. 2016 17:57).
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
03. 12. 2016 11:15
Ty žárovky dost pomůžou. Měl jsem první generaci těch Osramů na VW Golf III (který měl ještě skleněné kryty světel a paraboly jsem měl vyčištěné) a rozdíl proti obyčejným žárovkám byl znatelný - i manželka po výměně pronesla (nevěděla, že jsem tam žárovky měnil), že to auto nějak líp svítí, jestli jsem s tím něco dělal. ;-)

Teď už je mám jenom v dálkových, aby to vedle xenonů bylo o něco míň žluté. Ještě je mám teda, asi pět let, ve VW Golf I, ale s tím najedu max. 5tkm/rok. Zase ale svítí celou dobu¨jízdy a ty Osramy jsou tam pořád ty první. Možná tam hraje roli i to, že paraboly jsou dost veliké a žárovky se tolik nepřehřívají....???
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
03. 12. 2016 11:48
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Životnost této žárovky je výrobcem uváděna
> 150h/250h (nějaké dvě životnosti B3/Tc) Když bych
> z toho vzal průměr 200, jsem s ní hotovej za tři
> měsíce, tj.4xsada do roka. Trochu drahé svícení.
> Denní svícení nemám, které by životnost natáhlo
> třeba na půl roku. Už i ta nejobyčenější Osramka
> má životnost delší. To taková Ultra Life má
> udávanou životnost přes 1200 hodin. Night Breaker
> Laser je doporučována hlavně do dálkových světel,
> asi vědí proč. Malý úlet špatně seřízeného
> světlometu a řidič protijedoucího auta shoří na
> popel.
> Ještě by mě zajímalo, co dělají se žárovkami
> start/stop systémy v dnešních autech. Asi jim to
> dobře nedělá, když žárovky při startu svítí.
> Zrovna včera jsem měnil H1 v potkávacím
> světlometu, z nouze koupena Philipska u čerpačky,
> za nemalé peníze. Ač je žárovka usazena dobře,
> světlomet svítí na 5 metrech o cca 2cm výše.
> Žárovka je křivá. Světlomety jsou seřízeny někdy
> na konci léta, takže jsou v tom nevinně. Po dojetí
> domů jsem zkusil jinou žárovku za pár kaček a
> světla jsou opět v lajně. Holt drahé neznamená
> dobré.


Po každé výměně žárovky by mělo následovat seřízení světlometu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 171
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.