Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?

Autor artmle9 
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
10. 03. 2010 13:49
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 15:35).
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
10. 03. 2010 17:28
Pánové a co tak použít aby nepraskaly žárovky předřadný odpor.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
10. 03. 2010 17:59
No nevim ,ale u žárovky se většinou přepálí vlákno z důvodu:
1.Vysoký příkon watáž doporučené kolem 55-65W při použití silnějších 100W vysoký přechodový odpor hlavně u starších patic tím pádem rozpad a vyhřátí konektorů,žárovka se přehřívá a tím se vlákno přepálí.
2.nekvalitní výrobek
3.špatná montáž
Ke svítivosti světel skleněná světla jediná nevýhoda rozbytné
plastová světla nevýhoda starší světla jsou osekaná od kamínků a již nejsou průsvitná ,ale mléčná a matná těm nepomuže žádná žárovka!Světlo se zastaví na plastu a svíti to jak bludička.
Tyto světla se dají opravit 1.přebrousit smirek pod vodu 800 a pak 2000 hrubost
2.nalakovat bezbarvým lakem na auta (pistolí )
Toto doporučuji raději nechat na lakovnu
Nebo výměna za nové.
Jinak čistit parabolu chrom nesmysl.Jakákoliv mechanická nebo chemická operace dříve nebo později zčernání lesku.
Parabola též odejde do věčných lovišť když do ní jde vlhko což se často děje při netěsnosti krytů
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
10. 03. 2010 17:59
Bomiňo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pánové a co tak použít aby nepraskaly žárovky
> předřadný odpor.

kontrolní otázka soudruzi, proč už na tohle nepřišli soudruzi ve světových automobilkách....confused smiley
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
10. 03. 2010 18:22
Myslím, že za to může také souhra náhod - nekvalitní žárovka (myslím tím, že může být i dobrá značka , ale mohla být chybička ve výrobě), nekvalitní montáž do auta a v neposlední řadě hlavně stav elektroinstalace auta.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
10. 03. 2010 18:36
A taky se vlákna utřepou. Což je nejčastější příčina prasklých vláken v H7.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
10. 03. 2010 20:40
> Bomiňo napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Pánové a co tak použít aby nepraskaly žárovky
> > předřadný odpor.
>
> kontrolní otázka soudruzi, proč už na tohle
> nepřišli soudruzi ve světových automobilkách....confused smiley

Ford jo, při automatickým zapnutí světel jde do žárovek 12.3V a při zapnutí spínačem 13.7V thumbs up
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
10. 03. 2010 22:28
Ahoj chci varovat každýho kdo by jsi chtěl dát do Citroena xsara picasso silnější 100W žárovky a ještě k tomu ty modré co testovali,vyhořeli mi u světel zásuvkyyawning smiley
Od té doby dávám pouze Philips
S pozdravem Stenly
Letos kemp Boban
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
11. 03. 2010 08:53
No teda, když by měla prasknout vyšším napětím, proč nepraskne při zapnutí světel? Snížení proudu výše uvedeným nesmyslem sníží svítivost žárovky, takže blbost, jen aby si zase nějakej chytrounek přivydělal nějaké prašulky.
Důležité je nešahat na sklo žárovky, řádně ji "uložit", tak aby se neklepala ve švětlometu, nemít zaoxydované kontakty a konektor musí držet jako přivařený. Pak i žárovka za pár kaček vydrží dlouho.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
11. 03. 2010 17:18
Ve Š 120 jsem měl 100/80, ve Fordu Escord 60/55 +30% svítivosti a ted', co namontovali minulý rok ve Škodovce, vždy správně seřízené.Co mě ale vytáčí jsou kreténi ,kteří jedou v čisté tmě, (bez deště,mlhy nebo sněžení) s rozsvícenejma mlhovkama vpředu i vzadu,to přepínám na dálkové.Karel.
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
11. 03. 2010 17:30
A jak tě může v čistý tmě oslňovat přední mlhovka když je u země a svítí pár metrů před auto? Asi jenom z principu že... spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
11. 03. 2010 17:47
nemám problém se žárovkami...ale s tím, že na VW Passatu B5 není na reflektoru sklo , nýbrž umělá hmota... ta i vlivem tepla žárovek přestává být čirou a způsobuje zhoršení svítivosti reflektorů... zatím jsem řešil ...přeleštěním, ale za pár měsíců je stav stejný...thumbs down
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
11. 03. 2010 17:47
ja nedavno koupil do OII H7 Philips Extreme power a sviti vcelku dobre, pred tim jsem mel Osram Night breaker, ty jsou srovnatelny. Do mlhovek jsem koupil v USA H8 jedovate zluty Nokya, sviti pekne, ale v mlze nebo ve snehove vanici jsem jeste nemel sanci. Uz se na nejakou mlhu tesim
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
11. 03. 2010 18:21
teda lucano se tady pěkně rozohnil, i Ka.S, já tedy musím přiznat, že jízda zejména v proudu aut ráno do práce, když je opar s viditelností nad cca 300 - 400 metrů a přede mnou jede trdlo s puštěnejma mlhovkama, to mne vždycky nastartuje na první našlápnutí. já na něj bliknu dálkovejma a samozřejmě nic - to teda zcela zbaběle pouštím dálkový, což má milá vždy okomentuje že jsem bezohlednej motorista. ale co mám dělat, když mne to tak irituje, ten co to dal takhle do zákona musel být i.d.i.o.t. sice tady pěkně debatíme o žárovkách, ale už se těším, až se začnou lidi hádat kvůli kvůli plnění "povinností" vyplývajících z letáku první pomoci v novejch lékárničkách, to jsou teprve bláboly . . . . od zjišťování pohlaví a věku až po zastavení 50 metrů za nehodou . . . .
Anonymní uživatel
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
11. 03. 2010 20:43
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 13:39).
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
11. 03. 2010 21:28
---->inox
čili když se to podle tebe na světelném toku ani nepozná confused smiley, tak je ten úbytek napětí tak mizivý, že to asi kór moc vliv na životnosti žárovky nemá....a navíc ten inzerovaný omezovač je v ceně nové žárovky....ale, nekup to....
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
11. 03. 2010 21:52
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 22:18).
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
11. 03. 2010 22:25
nerozumněl jsi mně, dej si tam třeba deset odporů, ale pak ať nikdo netvrdí, že svítivost je stejná....
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
11. 03. 2010 22:39
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 22:17).
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
11. 03. 2010 23:01
Taky jsem si říkal že mám špatné žárovky na O2 ale výsledek je takovej že žárovky mám dost dobré /cca 1500kč / za jiné ale už si musím dojít k očnímu confused smileyTak u mě to je tedy očima a né žárovkama ,třeba to bude u vás podobné ale chce si to jenom přiznat .smoking smiley
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
12. 03. 2010 09:48
na 100%pravda thumbs up Zahanskej



Upraveno 1krát. Naposledy upravil martas74 (12. 03. 2010 09:48).
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
12. 03. 2010 10:00
dj.DEKL napsal(a):
-------------------------------------------------------
> > Bomiňo napsal(a):
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > Pánové a co tak použít aby nepraskaly žárovky
> > > předřadný odpor.
> >
> > kontrolní otázka soudruzi, proč už na tohle
> > nepřišli soudruzi ve světových
> automobilkách....confused smiley
>
> Ford jo, při automatickým zapnutí světel jde do
> žárovek 12.3V a při zapnutí spínačem 13.7V thumbs up

Ten rozdíl napětí nemá nic společného s tím, že by na to, zrovna Ford, myslel. grinning smiley
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
12. 03. 2010 10:02
Jinak žárovka má životnost danou fyzikálníma zákonama tož vlákno se čases odpařuje a slábne páry wolframu se usazujou na skleněné baňce která má menší teplotunež vlákno tím žárovka méně svítí je jedno zda je za 500 nebo 50kč. tento jev je dobře vidět na žárovce když se wolfrámové vlákno přepálí tak žarovka ztmavne.každá žárovka která je nová svítí dobře to platí i o parabole světlometu i když si myslíš že je v pohodě tak stárne a je matnější.Závěrem čím tmavší žárovka třeba do modra tak čím starší tim horší svítivost.jo jinak k mlhovkám já zase občas zapnu zadní když mě někdo oslní zezadu.každému se ale taky stane že již mlha není a zapomene to vypnout?jinak přední mlha tolik neoslnuje jen když ji někdo má seřízenou a ne do nebe což je u starších aut časté Martin
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
12. 03. 2010 12:11
Taky jsem si prošel obdobím, kdy jsem se snažil o co nejvíc bílé až lehce modré světlo. Ne žádný extrém, koupil jsem v UK žárovky o barevné teplotě 4350K. Dost jsem si od nich sliboval, ale opak byl pravdou. Na pohled zvenku svítily pěkně, ale v noci, zvlášť za mokra bída a utrpení. Mokrá silnice "žere světlo" a u těhle zabarvených žárovek to platí dvojnásob. Na autě mi vydržely asi měsíc a šly dolů. Mimo jiné jsem zjistil, že tyhle modře zabarvené žárovky jsou dost citlivé na čistotu světlometů. Proto jsou u xenonů podmínkou ostřikovače. V těhhle plískanicích jsem každý večer světla musel umýt, jinak nesvítily. Proto vám radím, nekupujte je. Kupte si Night breakery, Silverstary nebo třeba ty Philipsy, ale nic do modra.
Takže co vlastně teď na autě mám:
H1...Osram night breaker
H7...Philips X-treme power
H8...Nokya hyper yellow



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (12. 03. 2010 12:25).
Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
12. 03. 2010 13:48
> Ten rozdíl napětí nemá nic společného s tím, že by
> na to, zrovna Ford, myslel. grinning smiley


A proč to teda tak je? tongue sticking out smiley
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
12. 03. 2010 14:27
no mně můj mechanik říkal ( nemám Forda) , že některé Fordy s xenonama mají při denním svícení aktivní jen xenony, které svítí cca 70% intenzitou. Teprve při zapnutí světel nebo na auto svícení v noci se zapíná všechno, rozsvítí se palubovka apod.....proto možná ta změna ve voltáži, co psal dj Dekl
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
12. 03. 2010 17:27
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> no mně můj mechanik říkal ( nemám Forda) , že
> některé Fordy s xenonama mají při denním svícení
> aktivní jen xenony, které svítí cca 70%
> intenzitou. Teprve při zapnutí světel nebo na auto
> svícení v noci se zapíná všechno, rozsvítí se
> palubovka apod.....proto možná ta změna ve
> voltáži, co psal dj Dekl


Svítivost xenonů nelze regulovat změnou napětí jako svítivost žárovky. Xenon prostě svítí pořád stejně a nějaké 0.5V výkyvy v napětí na to nemají žádný vliv.
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
12. 03. 2010 18:21
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> no mně můj mechanik říkal ( nemám Forda) , že
> některé Fordy s xenonama mají při denním svícení
> aktivní jen xenony, které svítí cca 70%
> intenzitou. Teprve při zapnutí světel nebo na auto
> svícení v noci se zapíná všechno, rozsvítí se
> palubovka apod.....proto možná ta změna ve
> voltáži, co psal dj Dekl


Ahoj nejde o Forda je to pomálu stejné na všech takhle vybavených autech.Xenon buď svíti nebo nesvítí na 70% nejde je to normální výbojka se zapalovačem a zdrojem VN.Auto múže být vybaveno denním svícením,třeba ledkovým odběr skoro nic přímo v parabole potkávajících světel.Pak má normální svícení potkávající a když přepne dálkové tak nahodí xenon výbojky.Dnes už jsou i BI Xenony jsou to v podstatě xenony z clonkou.Už při potkávajících světlech svítíš xenonem a při přepnutí na dálková se jen odkolní clonka.
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
12. 03. 2010 18:31
Standa* napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dnes už jsou i BI Xenony
> jsou to v podstatě xenony z clonkou.Už při
> potkávajících světlech svítíš xenonem a při
> přepnutí na dálková se jen odkolní clonka.

Tahle sranda už se používá cca 10let. Ale to jenom tak pro doplnění.... ;-)
avatar Re: Jaké používáte žárovky ve svém vozítku?
12. 03. 2010 18:50
xenon je výbojka plyn uvnnitř ionizuje k zapálení je potřeba vysoké napětí (předřadník,trafo) potom k výboji ionizaci stačí napětí 12V při poklesu napětí nebo při stárnutí výbojky toto napětí nestačí na ionizaci tím pádem výbojka bliká a pak zhasne
Již jsem se setkal že klasická žárovka přestala svítit po týdnu a po výměně se vše opakovalo-špatná regulace alternátoru přebijel systém místo max 14,2Volt dával až 17Voltů.Potom každá halogenová žárovka shoří.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 173
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.