Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 07. 2011 12:05
hele Zahájo...já ten tvůj vemu až půjdeš do většího a udělám si katamarán jo thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 07. 2011 13:35
Standa-dík za vysvětlení-jedná se v podstatě jen o lodě ,které" parkují"na prostorách,kde na to majitelé nemají povolení(něco jako u nás podnikání na černo?)Dalo by se prokázat,že to tam mám zdarma?Nebo to není možné?
Stenly ,Zahajskej a další-už jsem to tady jednou psal-takhle ta "nemoc" začíná-napřed bez člunu, to nemá cenu,potom se silnějším motorem by to bylo lepší-to" léčení "je sice velice příjemný ale leze to do peněz,ale stojí to za to.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 07. 2011 15:05
toto podle mně není problém podnikání na černo, to je celní problém, pokud to tam někdo oficiálně provozuje, tak pod celním dohledem, něco jako celní sklad, za co určitě platí a ručí nějakou jistinou, chorvatský stát přece platí celníky za to, aby hlídali, že se po krajině nepovaluje neproclené a nezdaněné zboží, ze kterého stát nic nemá, to znamená, že nechat tam loď i zadarmo, neodjet s ní po dovolené je taky celní přestupek. Toto všechno skončí vstupem do unie.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil sunrider (11. 07. 2011 15:34).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 07. 2011 20:06
jj, panove, take jsem tak po prvni dovci dopadl a myslim, ze jsme na to zde upozornoval, 5HP bude malo, resp. neni nad silnejsi, ale ucel take splni.

Co se tyce 3 nebo 3,6 nebo 4 m gumaku, je to hlavne o clunu, pokud se clun bori kW navic pomuze, ale porad to neni ono :-)

Kdyz vezmu klasicky clun s nafuk. kylem, tak urcite 15HP, 10HP resp. 9,9HP bude OK na lamin. kylu.

Ja sel po 5HP do clunu s lamin. kylem a 15HP motorem, co mam rikat SUPER jizda s celou rodinou, po prechodu do skluzu je vykonova rezerva pro udrzeni na vlnach, ale dovedu si predstavit i 20 az 25HP, hlavne ten zvuk :-)

Cena clunu do 3,6m s lamin kylem neni tak rozdilna, ale zase to chce vlek, s cenou motoru uz je to horsi, ale zase pribude mnoho mista na veci pri preprave na dovolenou a hlavne tento set za autem neni citit.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 07. 2011 10:26
StandaM napsal: .......a hlavne tento set za autem neni citit.
Musí být cítit, na mýtnici a trajektu při placeni thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 07. 2011 10:47
To ANO, ale jestli dam za dalnici tam i zpet (Makarska) o 500,- kc vice, uz je burt
Ale jak pises, s vetsim parnikem je to vse o neco slozitejsi.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 07. 2011 11:02
no já bych zcela vyjmečně asi až zas tak neřešil těch 500kc, ale spíš omezení při jízdě ...rychlost,manévrovatelnost,atd. Ale faktem je, že pak u moře je to určitě úplně jiný " žrádlo". thumbs up
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 07. 2011 12:04
tosecniku, ja mel spise problem nezapomenout, ze vezu clun. Muze to byt vetsi vahou auta a motorem 2.0 HDI, ale opravdu pokud se jedna o samotnou jizdu po dalnici a i silnici, kde jsem kolikrat zapomel, ze neco vezu a musel stahnout nohu s plynu.
Celkova vaha na koleckach byla cca 280kg.Couvani a davani clunu na vodu, kdyz neni sjezd je zase kapitola sama o sobe.

Kdyz jsem vezl celolaminat bez motoru, vaha celkem cca 600kg, bylo to mnohokrat horsi, hlavne pri brzdeni a spotrebe :-)

Ale jak pises, je to jine zradlo. Prosel jsem take 5HP + mensi gumak a pak tohle, za penize ktere do toho investujes dostanes odmenu v podobe zradla:-)
Je potreba si to vyzkouset a poznat rozdil, jinak se tezko veri a musim dodat, ze neni skluz jako skluz.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 07. 2011 14:29
Že bych odsunul fasádu na baráku o rok? Jenže vysvětlit manželce, že místo fasády máme větší člun se silnějším motorem, to by bylo nad moje síly i kdyby mi půlka lidí z fóra s vysvětlováním pomohla.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 07. 2011 17:07
to Zahajskej:
Mohu se zeptat, co jsi to pro letošek pořídil za člun a motor, můžeš li i s cenou ;-) ? Nějak jsme to z fotek (pravda povedených) nevyčetl. Díky.
Já to musím letos ještě zajistit půjčováním si na místě, snad tam něco k půjčení bude (jedeme o víkendu na blind někam na Pelješac). Ale jak se to blíží, mám svrbění něco pořídit. A že by to bylo na poslední chvíli a jak se v tom nevyznám, udělal bych určitě "dobrý kauf", tak mne žena plácá přes ruce, nikoliv já přes kapsu.
tož tak
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 07. 2011 17:50
fm72 tak se stav u mne v Pještatě na Pelješaci a můžeš okouknout. Mám stejnou kocábku jako zahájskej a v podstatě stejnej motor. Odjíždím 19.7. tak to máš termínově jako dělaný yawning smiley.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
12. 07. 2011 20:09
to Zahajskej
Rekl bych, ze fasada ma mit prednost pak zabava. Ja v tom mam jasno, delam rekonstrukci baraku a az dodelam a nastehuju se bude zase parnik. Ted musim co nejdrive dodelat barak a opustit mestskej byt abych jim neplatil ten nekrestanskej najem, pokud vezmu rocni najem bez plynu a el. mam novy 15-20HP motor:-)
Ale abych rekl pravdu uz jsem byl nalomeny, "ze by uz letos zase clun" a bum dalsi vydaje za barak :-)
Letos ani nejedu do HR, moc prace.

Tak si to uzijte a hlavne at vam neupave parnik.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 07. 2011 15:59
to fm72: už to tady bylo řečeno, kocábka nová 13 tis.(teď už za ní chtějí 17), je to zn.SEABO, délky 294cm, motor jetej na inzerát Yamaha 5CS za sedmičku. Takže dvacka komplet. Plus samozřejmě spousta blbin, od kotvy přes lana až k vestám, to hodilo taky nějakou tisícovku navrch.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 07. 2011 16:14
trosečník nevim kde nakonec hlavu složíme (kde bude volno), ale když bude příležitost, tak se rádi stavíme a omrkneme. Jak to vypadá v oblasti Drače, Pještata, Brijesta se šnorchlováním? Nebo jinak, kde to není ono, vadí tráva, řasy? (sorry, to by mělo jít asi do jiného vlákna)
Na lodi bude prima všude...
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 07. 2011 16:17
Zahajskej díky, teď už koupi lodi řešit nebudu, a příští rok může být všechno jinak.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 07. 2011 16:27
fm72 jo hochu já ti v této lokalitě o potápění nic neřeknu...jedu tam poprvé.( doufám, že bude perfektní yawning smiley ) Odborník na tuhle oblast a potápění bude Štír.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 07. 2011 20:51
Dodal bych jednu historku z letošní dovolené na Pelješaci. Ubytovaní jsme byli v Luce Dubravě. Pokud se mrknete do GE, tak zjistíte že je to zhruba uprostřed širšího zálivu s mnoha ostrůvky. Dorazili jsme v sobotu. V neděli jsme nafoukli loď a začali šmejdit. Byl jsem trochu nervózní kvůli vinjetě, ale stejně jsme jezdili. V pondělí ráno jsme zajeli do Trsteniku a vinjetu koupili. Když jsme jí lepili na motor, tak přišel domácí a docela se nám vysmál. Že se máme na policajty vyprdnou a ať si z nich nic neděláme.
V úterý dopoledne vyjel táta na projíždku. Po hodině přijel, že ho hned ve vedlejší zátoce kontrovala policija. Chtěli vidět všechno. Papíry od lodi, seznam posádky, oprávnění řídit loď. Mezi tím kontrolování koukal druhej policajt do člunu(viděl vesty i výlevku). Jediný co mu odpustili byl pas(zapoměl ho v apartmánu). V té době bylo v dohledu dalších asi pět loděk. Všechny zkontrolovali!
Z této zkušenosti si beru velké ponaučení. Já tam pak jezdil zbylích deset dní a o policajta jsem nezavadil. Oni tam přijeli jen na jedno odpoledne a zkontrolovali všechny kdo byl v dosahu jejich dalekohledu.
Pokud si budeš fm72 pořizovat narychlo nějakou sestavu, tak dej bacha na ty jejich po... zákony a vyhlášky. Nevím jaké jsou postihy a pokuty když tě chytěj na moři bez papírů.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
13. 07. 2011 22:24
Stenly, jsem rad, ze jsi sem dal a ukazal, ze neni nad to se spolehat jen a jen na svuj rozum.
Co ti na to rekl, pak rekl domaci?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 07. 2011 00:32
stenly rozhodnul jsem se, že pro tentokrát si nic nebudu pořizovat, ale jen si občas půjčovat (bude li kde). Řidičák mám hodně mokrej, asi 2 týdny z Přerova. Švára se mi hodně divil, že co blbnu papíry na loď do Chorovatska... tož tak
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 07. 2011 07:09
Domácímu jsme to ani neřekli. Byl taková divná povaha. Pro mě bylo jisté, že jsme s tátou z celé záležitosti vyšli jako vítězové.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 07. 2011 08:48
To já jsem kontrolu letos nezažil, ale jeli poldové okolo a jeden mužík stál s dalekohledem na palubě a koukal. Jen kolem propluli. Pas ani OP jsem na loď sebou nebral. Kapitánskej průkaz má vše, co je potřeba včetně foto. Taky si nedokážu představit, že bych pas ždímal, tak jako jsem po jednom návratu ve velkejch vlnách musel vyždímat všechno a v lodi hodně vody. Těm spešl futrálům nevěřím, kdysi jsem jeden měl a stejně do něj nateklo.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 07. 2011 09:30
Ja jim verim, resp. tomu svemu :-), ktery i dle potreby pouzivam, kdyz fotim pod vodou a to nemam fotak za par stovek:-)
Myslim, ze mam AQUAPAC 445.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 07. 2011 14:08
Používám ten 12l
Plně dostačující. Ale zatím jsem nezažil velké vlny.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 07. 2011 14:41
Tak jsem se vrátil z HR z první DV na člunu, z Živogošče.
Nevím, jak vám, ala mně při vystavování viněty řekli, že další rok mám slevu 10%, slevy za další roky se pak sčítají až do výše 50%.
Kotvení v maríně zadarmo, pomocník správce, co má apartmány hned u přístavu, říkal, že policie kontroluje jen málo a spíše namátkově. Dlouhodobé kotvení je možné za minimální peníze. marína je malá, ale slušně vybavená včetně skluzu, jeřábu, suchého stání.
Zkušenosti s lodí bezva, tak jsem se rozhodl vinětu využít a za dva týdny jedeme znovu.
Jediné co selhalo byl utopený mobil a prasklé potápěčské brýle. Obojí vem čert. smiling smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 07. 2011 14:48
Jj, tou slevou to nám říkal taky. To už tu někdo psal
Ještě ještě jsem si vzpoměl, že nám k vinjetě naůčtoval poplatek za světelnou signalizaci a poplatek za kotvení v přístavech. Také námořní mapu HR. Celkem jsme na kapitanátu nechali 330kun. Nějak jsme to prostě zaplatili a neřešili.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 07. 2011 17:47
hele kluci kdo se nezeptá, ten se nic nedozví.....
neporadí někdo, kdo dokáže " otevřít" motor na výšší výkon? Teda myšleno někde u nás...né v Polsku yawning smiley
[www.celysvet.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (14. 07. 2011 17:48).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 07. 2011 17:58
Ahoj Trosečníku,

tady
Loni když jsem kupoval motor, tak mi to tento pán nabízel. Ale už si nepamatuju podrobnosti. Kdyžtak mu napiš. Je velice hodný a i potom co jsem mu řekl, že si u něj nic nekoupím, tak mi poradil.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 07. 2011 18:07
já ti děkuji za rychlou reakci.thumbs up Jelikož po neděli odjíždím, zaúkoloval jsem zahájskýho thumbs up smiley . Třeba dostanem množstevní slevu spinning smiley sticking its tongue out
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 07. 2011 19:38
Homer261:
jj, tak nejak to s vinjetou je + ty prispevky co uvedl Stenly

osobne mam Zivogosce celkem projete nevim kde jsi presne byl zda primo v dedine Zivogosce nebo jinde, ale doporucuji se podivat smer Mala Duba, Blato, Drvenik jsou tam zatoky kde budes sam a super freediving.

Trosecnik:
a co z toho chces mit 6HP?, jestli se nepletu mas 5HP 2T zde jedine v karbecu(tryska) jinak to nema vyznam, lesteni, svetsovani kanalu, vybrus apod.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 07. 2011 20:22
jo Stando máš pamatováka yawning smiley . Když jsem sháněl motor, tak mi prodejce tvrdil, že 5HP se dá otevřít na nějakejch 8HP. Každej kousek dobrej. Já se v tom vůbec nevyznám, ale špatný by to nebylo. Uvidím, jestli něco uvidím smoking smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 241
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.