Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
16. 08. 2011 09:34
ahoj vsem

opravdu se omlouvam za hloupy dotaz , ale poprve jedu more s baylanirem cam 5.5m delky, mam dotaz ke kotveni na mori.
domaci rikal ze tam ma uvaz rpo lod dal od brehu a tady se potrebuju optat , lod se kotvi jen za spicku ,nebo i vzadu?
a jak je to v pristavech ? ze vsechny ty lode stojej rovne a netoci kolem ? :-)
nakopnete me prosim
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
16. 08. 2011 10:07
Na na volné vodě k bójce se váže jen za špici, tak aby se mohl člun točit dle větru a vln. U mola v přístavu uvázat špicí k molu, zadek různě, dle podmínek. Kotva, bóje atd. stačí se jen dívat, jak to mají ostatní.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
16. 08. 2011 22:42
tak tohle mne celkem pobavilo [www.novinky.cz]
byl tam vůbec někdo, kdo prošel ??? Koho jsem letos na vodě potkal, tak by šel domů bez průkazu.

Mám v průkazu ještě piják, ale o plavbě ve vzdálenosti 300m od pobřeží si nic nepamatuju. Co je myšleno "pláží" . Nesmím ohrožovat lidi, vytvářen vzdutí a pod. ale 300m ????.........to jsem byl asi nemocnej. No von mi to určitě Hujer Zahajskej vysvětlí yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (16. 08. 2011 22:46).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 08. 2011 08:47
Pokud já vím, tak je určena vzdálenost 200m od břehu, kdy není možno jet ve skluzu.
Jinak, proč by neměli kontrolovat? I zde se kdosi pochlubil, že jezdí 5 let bez papírů.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
17. 08. 2011 10:23
omezeních plavby si jak výše uvádím pamatuji, ale tady píšou " přiblížení se ke břehu na 300m při plavbě podél pobřeží " . Asi to člověk musí brát s rezervou co pisálkové napíšou.Jinak by mi to nedává smysl.
Jinak kontroly musej bejt..... když už jsem si papír pořídil, tak ať kontrolujou.
Ó jak rád cítím vítr ve vlasech při jízdě na vlnách.... co to kecám ve vlasech..... na pleši. [www.celysvet.cz]
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 08. 2011 22:04
Ahoj těch 300m platí /sice jsem měl v paměti 250/,ale je to když kopíruješ pobřeží a je li v malé zátoce vyázaná /ukotvená/ loď tak jí kolikrát ani ve skluzu nevidíš ovšem nebýt hluku motoru tak řev toho kapitána je slyšet slušně Standa.
Také na to občas zapomenu viz odkaz








Upraveno 1krát. Naposledy upravil Standa* (22. 08. 2011 22:07).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
23. 08. 2011 08:04
Nie občas, ale hneď tri razy sa sebou si sa tam predviedol. A potom tu lutujeme chudákov ktorí boli pristihnutí a potrestaní.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
23. 08. 2011 10:14
teď Standa pošle video tý baby, před kterou se tak předváděl. To budem teprve čumět. Teda jestli to nebyla ta posádka co ji sem před časem dával co neměla na plavky ( ta neměla chybu ) yawning smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
23. 08. 2011 13:21
Ahoj ta baba byla moje žena a protože točila kamerou poprvé je to vidět tak jsem to musel jet 3x a pak z toho sestříhat nebe,nohy a vše ostatní co se povedlo natočit.
Záběr měl být jeden jak vypadá moje loď ve skluzu měl jsem to projet jednou a točit na 3 kamery projel jsem to 3x a točil jednou hahaha Standa.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
01. 09. 2011 15:17
Zdar kapitáni, vyčetl jsem z jedné vyhlášky, že závěsný motor musí být zajištěn lankem proti spadnutí do vody. Máte to někdo vyřešeno, případně, kontroluje to někdo?
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
01. 09. 2011 16:34
Áno kontroluje to "Úrad na kontrolu závesných motorov proti spadnutiu do vody". A hlavne to zaisťovacie "lanko" musí mať CE certifikát.
Človeče, Ty sa musíš strašne nudiť.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
01. 09. 2011 17:44
Máme vyřešeno. Mám to přivázaný normálním kusem lana. I na zrcadle je na to oko. Všechno ti ukážu na Slapech.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
01. 09. 2011 17:45
no dyk jsem mu to říkal......kanička od bot...jen trochu silnější yawning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
01. 09. 2011 21:08
Pro vtipálky je to vyhláška Ministerstva dopravy 223/1995, příloha č.2, kapitola 3, odstavec 3.01.6, poslední věta "Přívěsný motor musí být zajištěn lankem (řetězem) proti ztrátě".
A teď se Ozzie bav. Jinak se nenudím. Nerad bych při případné kontrole narazil na úřada, kterej se špatně vyspal a cupoval mě kvůli tomu na cucky.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
01. 09. 2011 21:36
no já jsem to nějak nemohl najít, ale našel jsem požadavek na :
i) revizní kniha parních kotlů
to ale asi nebude na nás co yawning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 09. 2011 22:59
Dá se u moře v HR bezpečně "přejíždět" s lodí 270-300 cm /nafukovací podlahou/ a motorem 2,5 HP/ Suzuki 13 kg/ - 2 dospělý ?
Chci si koupit to nejlehčí.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 09. 2011 07:25
Samozrejme ano, do 500 m od brehu.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 09. 2011 07:30
Kup si 300cm a 6HP - to už ve 2 pojedeš ve skluzu. Ve výtlaku pojedeš kamkoliv strašně dlouho.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 09. 2011 07:35
mám 300cm a motor 5HP a je to asi to nejmíň co si dovedu představit. Do skluzu se ve dvou dostanu, ale nesméme být moc vyžraní. Do 2,5 HP bych určitě nešel. Je to vážně moc málo. Ono to ani s těma 5HP není na vyskakování, ale jde to. Moc daleko bych se s tím ale taky nepustil. Je to jen na přibližování. Jedem tenhle víkend s klukama z fóra na Slapy se člunama, tak si to přijď vyzkoušet jestli to nemáš daleko.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 09. 2011 08:49
pro broze i Ozzie-pokud neuhlídá počasí,tak těch 500m je už dost kritických pro 2,5 koníku.Zkus si změřit ,jak dlouho jedeš s 2,5 těch 5OOm za rovné hladiny.S 2,5 bych se pohyboval co nejblíže u břehu pokud to půjde.FM
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 09. 2011 11:46
mám vyzkoušeno, že počasí je kritický faktor i u těch 5HP yawning smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 09. 2011 12:08
5HP je na moři málo. Ale jezdit se s tím dá. Kup a uvidíš. Pokud tě nakazí ta nemoc jako některé tady, tak je 5HP startovní motor.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 09. 2011 13:38
Kluci díky za odpovědi. Nějak tak jsem je očekával.
Ještě jednu otázku.
Kamarád kdysi kupoval člun 3,6. Pořád tvrdil ,že s nafukovací podlážkou se každá loď láme. Jenže já budu všechno tahat sám a proto bych radši airdeck. Má stím někdo zkušenosti?
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 09. 2011 15:04
Co myslíš tím tahat sám? Jestli to budeš vozit autem, tak to ty podlážky uveze. Jestli to budeš vozit vlakem,tak to chápu.
Jinak samozřejmě s podlážkama je to lepší. Také je dobré vybrat takový,aby tam byl kýl. Bez kýlu nebrat!
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 09. 2011 16:06
Nafukovací podlážky se dělají dva druhy. Buď klasika, tj.nafukovací kýl a místo překližky nebo hliníku jsou "desky" nafukovací, druhý typ je nafukovací podlaha do V, hůře se na ní stojí, protože není rovná. Každá má svoje výhody a nevýhody. Společná výhoda pro obě je nižší váha člunu a skladovatelnost, nevýhodou nižší tuhost a menší nosnost člunu.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 09. 2011 16:37
Dovol mi nesúhlasiť s Tebou Zahajskej. Gumák s nafukovacou podlahou je celok, t.z. musíš ťahať sám napr 38 kg. Kým s pevnou podlahou sa dá rozobrať a zobereš to na dva krát. Napr. Zodiac Cadet Solid 310 váží 42 kg(cca podlaha 15 kg + 27 kg čln, je to iba odhad nikdy som nevážil podlahu, ale je dosť ťazká) a Zodiac fastroller 325 váží 38 kg a je to celok a riadný balík.
Pri Suzumar 290 cm je 47 kg s hliníkovou podlahou a s nafukovacou 310 cm je to 32 kg
Pri Quicksilver 310 cm pevná laminátová podlaha 55 kg a pri 310 Airdeck 40 kg
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 09. 2011 17:21
Protože mám malý kufr, budu už muset člun dávát do rakve. Motor se tam nevejde a asi to není ani dobrý řešení. Jezdíme totiž do kempu a to se bere ještě spoustu krámů. A tahat k vodě to budu s manželkou. Nikdy nemůžu vědět zda ho jen rozložím a složím přímo u vody, nebo budu muset kousek donýst. A kolečka nechci. To je další krám.

Jo a ještě je na člunech na typovém štítku nějaký rozměr lodě? Jde mi o to až budu HR policajtům vysvětlovat kvůli nálepce, že člun není 3 metry, ale 298 cm. Jednou kluci modrý přijely před kemp loděj a každej kdo měl něco na vodě musel s dokladama. Kdo měl člun na břehu tlemil.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 09. 2011 18:51
Já to mám vyřešený jednoduše. Nechal jsem si člun i motor registrovat u Loyda a mám sebou potvrzení, kde je vše na kartičce napsaný. Jinak sebou ber pásmo a člun trochu upustíš yawning smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 09. 2011 20:37
Každé riešenie je podľa mňa dočasné, aj to Tvoje Trosečníku. Chorvatom ide o to aby platil každý kdo sa na ich mori chce plaviť. Dnes je hranica 3 metre a len pán Boh vie aký zákon odsúhlasia o rok. Yachting je totiž luxus a za to sa všade platí!

To Broze: Ano na každom štítku je rozmer a rôzne iné dôležité údaje. Najlepšie člny pod 3 metre sú: Honda T30 AE. Dlžka na štítku je 298 cm, alebo Suzumar 290 cm. A ešte k nafukovacej podlahe: Podlaha ako taká je najháklivejšia časť na gumáku. Keď prederavíš látku pod pevnou, rozumej preglejkovou, hliníkovou, alebo laminátovou podlahou tak ju zalepíš pomerne jednoducho. Predstav si ale, že si prederavíš vysokotlakovú, takzvanú "Shark Skin" podlahu dajme tomu na Honde, alebo na Selve čo stým urobíš?
Moja rada: kúp si niečo lacné z druhej ruky, vyskúšaj si to a potom uvidíš kam ďalej. Prejdi si inzeráty, je tam dosť gumákov na predaj.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
19. 10. 2011 20:10
[www.novinky.cz]

Ruku na srdce. Čí člun to je? Trosečníku, neříkal si že máš takovej výtlak?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 239
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.