Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley

Autor StandaM 
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 06. 2011 07:49
To stenly: kde si ten alarm kúpil a za kolko, ja som také niečo videl zatial iba v Rakúsku a nechce sa mi tam ísť pre jeden "zámok".
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 06. 2011 08:41
já mám o člun a motor taky strach, ale tohle mne nenapadlo. Asi mám profesionální deformaci, páč se alarmama živím a vím, že tohle je na ......kurňa jak se to řekne slušně thumbs up smiley . Ale na druhou stranu proč ne, jestli to nestálo balík. Už jsem si chtěl takhle dělat alarm na spaní, když mám otevřený v apartmánu okna a dveře na terasu, ale ten alarm na člun mne teda fakt nenapad.yawning smiley
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
14. 06. 2011 08:59
Pánové, on je to nápad mýho táty. Když jsem to nachalupě viděl a prozkoumal, tak ono to je vážně bezva věcička.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
16. 06. 2011 10:56
To stenly : Hlavně aby to nesežrala sůl. Mám vždy problém se zámkem, musí být opravdu odolný proti soli. Jinak - pilka a řezat řetěz a koupit nový zámek.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 06. 2011 20:27
Taky mám obavy o člun tak sem pořídil GPS Tracker který po prozvonění odešle GPS souřadnice, mimo to je dokáže poslat sám pokud překročí přednastavenou rychlost, nebo což je asi nejzajímavější opustí vymezenou zónu... zámek dám pro jistotu ale taky.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
20. 06. 2011 22:38
Ahoj

pánové můžete mi někdo poradit, na lodi Bayliner mam ovládání (rychlost a otáčky),
je připevněné (prošroubované) na boku lodě , kde je díra jen na prostrčení vnitřku,
myslím tím bez ovládací páky... Nevíte náhodou jak se toto rozdělává?
Na jedné straně je převodka do které jdou bovdeny a kabely a druhá strana je venku
páka kterou řídíš. Nevím kde je fígl na sundání této páky...

děkuji bob
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
21. 06. 2011 08:12
Bobe,nekdy se tam leze pres kajutu. Sundas zevnitr na strane paky tapecirung a natahnes ruku :-)
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
22. 06. 2011 09:40
Ahoj u mojí lodě ve vnitřním prostoru / kajuty malé / pod tou pákou musím sundat celou jednu stěnu,abych mohl sundat část víka stropu pak se mne ukáže 30cm prostor až nahoru a zhruba 100cm od tohoto prostoru nahoře jsou 3 nebo 4 matky na povolení celého systému a sundá se celá tato páka.Od toho vede řazení a plyn a ele trymu.
U mne to jinudy nejde protože je vše laminátová skořepina.Jednou jsem to rozebíral a už nikdy je to hrůza hrozně malej prostor.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
23. 06. 2011 21:09
Ahoj

chlapci děkuji za postřehy , ale prostě mi nejde rozdělat páka od boxu...

je tam něco co bych měl povolit a nevím kde to najít...

bob
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
23. 06. 2011 22:23
bioubi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj
>
> chlapci děkuji za postřehy , ale prostě mi nejde
> rozdělat páka od boxu...
>
> je tam něco co bych měl povolit a nevím kde to
> najít...
>
> bob


ahoj ta páka je přidělaná na laminátu skořepině z druhé strany té desky skořepiny je malej prostor tam budou matky které to drží.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 06. 2011 08:29
Ahoj

Stando není, už jsem to s Luky řešil přes SZ,
De facto je tam příčka , v té příčce je přidělán celý box,
Šrouby jsou tam 3 a 3 od páky, jedny jsou přišroubované do této příčky
a druké spojují box s pákou, ale po odstranění všech šroubů to nejde od sebe...
Pouze se uvolní box od příčky, a díra je malá , tzn to muselo býti od sebe při montáži...

r
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
25. 06. 2011 09:40
bioubi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj
>
> Stando není, už jsem to s Luky řešil přes SZ,
> De facto je tam příčka , v té příčce je přidělán
> celý box,
> Šrouby jsou tam 3 a 3 od páky, jedny jsou
> přišroubované do této příčky
> a druké spojují box s pákou, ale po odstranění
> všech šroubů to nejde od sebe...
> Pouze se uvolní box od příčky, a díra je malá ,
> tzn to muselo býti od sebe při montáži...
>
> r
Ahoj tak mne ještě napadá je tam lanko pro řazení a plyn jestli se nemusí nějak nejdříve odpojit dej do vyhledavače boot centrum nebo p. pasler jsou to dva dobří a zkušení mechanici lodí kteří rádi poradí Standa
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 06. 2011 09:12
Tak jsem se vrátil z první dovolené s člunem a musím říci, že to nemělo chybu. I když to každý den na ježdění nebylo kvůli velkým vlnám, přesto jsem si to užil. Zde malá ochutnávka.

avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
28. 06. 2011 09:16
jo vlny jsou prevít kapitáne .....a my máme člun prdítko...ale ten upřený výraz starého námořního vlka už máš zmáknutej na jedničku thumbs up smiley
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 06. 2011 09:09
Zdravíčko. Nikde sem to nenašel, tak se chci zeptat tady. Platí se něco za kotvení v zátokách na Kornati (myslím v těch ve kterých je povoleno kotvit) ? Díky moc za info.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 06. 2011 13:45
jj za vztup do Kornati se platí,ceník je tady na webu. Je to národní park.

MirekŠi
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
29. 06. 2011 17:02
tvsat: O vstupu vím, na ten jsem se neptal. Můj dotaz směřoval ke kotvení v zátokách jestli se to zvlášť platí :-)
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 06. 2011 15:29
ahoj třeba tady sice je to rok staré ale uvidíš
Kornaty
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
30. 06. 2011 20:24
Standa: Díky. Koukám, že co člověk to jiná zkušenost z Kornati :-) Chorvati si nechají za všechno zaplatit, takže sem čekal, že se bude platit.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
07. 07. 2011 21:07
Stando-to co píšeš na jachtingu je pravda nebo jak?To se už nebudou sm+t nechávat lodě v CH? nebo za jakých podmínek?Víš o tom něco podrobnějšího.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 07. 2011 05:14
Nám to již skutečně v EU nepřijde, ale vzpomeňte si, že před vstupem se u nás taky s neprocleným autem nedalo jezdit jenom tak.. Pokud tady bylo auto v dočasném režimu, tak se zaplatilo clo a DPH za ten čas, co tady bylo jako nějaké procento z hodnoty auta (už je to doba, přesně si to nepamatuji, ale tak nějak to bylo) . Jadranka taky hledá, kde se dá.. a než vstoupí do EU, tak tam platí normální celní režim, jak všude jinde a nechat tam loď mimo marinu je skutečně riziko.. Naše moře to není už od dob mocnářství (bohužel) - i když to tak mnozí cítíme - jsme tam jenom turisté na škubání...



Upraveno 4krát. Naposledy upravil sunrider (08. 07. 2011 05:43).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 07. 2011 15:09
No,já si říkal ,že bychom to tam zase zkusili s lodičkou,už jsme tam asi čtyry roky nebyli.Ale když sleduju ten" vývoj" ,tak raděj ješte nějaký rok počkám.Je to ale přece jenom nejbližší a pěkná lokalita.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 07. 2011 15:43
fioma napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Stando-to co píšeš na jachtingu je pravda nebo
> jak?To se už nebudou sm+t nechávat lodě v CH? nebo
> za jakých podmínek?Víš o tom něco podrobnějšího.


Ahoj je to pravda holá skutečnost na kterou už někteří v HR doplatili.Máš li loď v oficielní marímě která je pod celní zprávou státu a marína platí z toho odvod státu tak je vše ok.
Příklad mám zaplaceno roční kotvení na vodě molo č.1 pozice 236 je to moje místo které mám placené a marína z něj odvádí státu poplatky tady je vše ok.
Vyndám loď na delší dobu z vody /podle mne 3měsíce/ a bez vědomí maríny a hlavně potřebné smlouvy nechám venku mám problém.
Chorvatští celníci se zaměřili na zahrady a různé plochy svých občanů kteří za směšný peníz z kterého stát nic nemá nechávají uschovány lodě turistům.
V zimě mimo sezónu si píšou čísla lodí a vyzývají vlastníky k doplacení cla DPH atd. úředně odhadnou loď a chtějí 40% ceny ???
Jinak jde loď do dražby.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Standa* (08. 07. 2011 16:21).
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
08. 07. 2011 18:02
Je pravda že v Živogošti na jaře zacáloval skopčák za lod kterou tam nechal přes zimu 20000knangry smiley zdroj od majitelethumbs up
kontrola celní správy.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bažinák (08. 07. 2011 18:04).
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 07. 2011 18:46
Ahoj,
Tak jsem se dnes také vrátil. Byla to moje první dovča s člunem. Bylo úžasný. Bez člunu nemá vůbec cenu tam jezdit.
Každopádně jsem ujistil velkou věc. Na člun 3,6m je pěti kůň málo. Alespoň teda na moři.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
10. 07. 2011 21:38
Takže jdeš do silnějšího? Já už taky jedním okem okukuju inzaráty na 10HP.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 07. 2011 06:46
10 HP je málo, nerobte zas blbosť. Pri gumáku 3,6 potrebuješ 15, alebo 20 HP. Ja mám Zodiac 3,4 m + Suzuki 15 HP, s tromi dospelými jazdí ešte super, ale keď sme boli štyria a trošku urastení už žiadná sláva. Já to rátam veľmi jednoducho: na každého dospelého 5 HP.
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 07. 2011 09:06
tak nějak,.. myslím že je to 1hp = 20kg
Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 07. 2011 09:06
Nejlépe od 50HP nahoru. Jo, takových řečí už jsem slyšel, s 5HP to v životě nedostaneš do skluzu, budeš stát na místě, když to naložíš, tak to nepojede vůbec, ve vlnách budeš couvat atd. Tak jsem si to zkusil. Do skluzu se v pohodě dostanu a to mám přes metrák, naloženej jsem jel cca 8km v hodině na 1/3 plynu, zkusil jsem si i vlny skoro 1m, proti větru a taky jsem jel, naloženej, jen o malinko pomaleji a mokrej a v člunu snad 100 litrů vody. A to mám jen 3m gumák.
Ono nejde o to se s tím honit a trhat rychlostní rekordy, ale dopravit se tam, kam potřebuji.
avatar Re: Kotvení,vyvazovaní nejen malých gumových člunů a další radysmoking smiley
11. 07. 2011 10:42
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nejlépe od 50HP nahoru. Jo, takových řečí už jsem
> slyšel, s 5HP to v životě nedostaneš do skluzu,
> budeš stát na místě, když to naložíš, tak to
> nepojede vůbec, ve vlnách budeš couvat atd. Tak
> jsem si to zkusil. Do skluzu se v pohodě dostanu a
> to mám přes metrák, naloženej jsem jel cca 8km v
> hodině na 1/3 plynu, zkusil jsem si i vlny skoro
> 1m, proti větru a taky jsem jel, naloženej, jen o
> malinko pomaleji a mokrej a v člunu snad 100 litrů
> vody. A to mám jen 3m gumák.
> Ono nejde o to se s tím honit a trhat rychlostní
> rekordy, ale dopravit se tam, kam potřebuji.


Tak jak píšeš thumbs up
jde o to že se pohybuji rychleji. Nemusím tam mít celou rodinu a jet s ní ve skluzu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 232
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.