Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Koupě člunu

Autor mirek b 
30. 05. 2021 22:29
4 Bessy. Už jsme to zde rozebírali, ale tedy znovu. Nerezervuji dopředu, ale až na místě, dle nálady a počasí. Již se dobře známe a není problém.
Platí se kauce 500 éček, po návratu vratná. Motorizace 70 - 220 Hp, spotřebu neřeším, plavba dle nálady. Dotankuje se z auta po připlutí, mají v MB 200 l nádrž s cejchovanou pistolí.
Čluny jsou RIB Manta, 7 - 12 osob. Pújčovné 150 - 190 éček/ den, vícedenní pronájem nižší sazba. Tohle neřeším, vždy se nějak domluvíme. Za ty roky...
Již jsem se odklonil od týdenních pronájmů. Zvrtne se meteo a člun visí na bóji. Takže denní výpůjčky. Stačí dopředu zavolat a ráno cupitám pro klíčky. Vyvazuji na jejich bójách, případné škody jsou jejich problém. Při zhoršení počasí sami kontrolují vyvázání celé flotily.
Jasně, může se namítat výše půjčovného, ale za to pohodlí...Představa, že vláčím 7 m celou cestu. A ještě se s tím spustit do Zavaly. To si raději dopřeji jiné radovánky.
A za to, co jsem prodal člun mám několik let vystaráno.
01. 06. 2021 10:18
... Fousi, děkuji za info ... ve tvém případě to asi drahé není, zvláště, pokud jsi prodal svou loď a máš tam, jak píšeš ... kamoše, kteří ti udělají cenu ... taky už jsem slyšel, že majitel lodi sbalil kauci za nějaký škrábanec na zapůjčené lodi, kterého si turisté při odjezdu nevšimli (a že se takové věci u betonového mola stanou i s fendry není nic nového) ...
... takže bilance je asi taková, jak jsem předpokládal ... pro normálního turisty (kapitána s papíry na řízení lodi) ... cca 4.500,- Kč / 1 den, plus benzin ... plus pravděpodobně vratná záloha ...
... proti tomu stojí starosti s vlastní lodí, platba na kapitanátu, dražší přeprava na Jadran (ve srovnání s cestou bez přívěsu), časově delší cesta, servis lodi v ČR (případně i parkovné v ČR), pojištění za podvozek, odpovědnostní pojištění za loď ... asi to zkusím taky vyčíslit ...

smileys with beer
Re: Koupě člunu
03. 06. 2021 08:50
nové foto,

Upraveno 4krát. Naposledy upravil josef12345 (03. 06. 2021 21:15).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 146
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.