Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Koupě člunu

Autor mirek b 
Re: Koupě člunu
16. 05. 2020 07:06
Pro Slavkov. Mám to po čem se díváš. Boat007 290 + Mercury 5HP. Motor je super bezproblémový. Člun má nafukovací podlahu, což asi nebude vzhledem k tvým potřebám ideální. Na nějaké velké chození po člunu to není. Myslím že do Oktávky to dostaneš. Můžeš to dojet omrknout.
Jo čtyři dospělé to uveze i na moří.
16. 05. 2020 09:03
Boat007 mají špatné reference, odlepování zrcadel apod.Dá se dohledat na Jachting info.
Selva Naxos 5xs, má jí Trosečník. Hodně stará koncepce, jednoduchý motor, uřvaný, tvrdý, hodně vyosená pína do strany, díky tomu není tak skladný a dá se jezdit jen na jednu ruku...po delší plavbě bolí záda. Měl velké problémy s benz.pumpou, nakonec mu to opravil nějaký motorkářský servis.
Hidea, Parsun jsou kopie starších Yamah, mají shodné díly. Po vychytání počátečních much jsou to spolehlivé kousky, mají je dost v půjčovnách.
Přepapírované motory na 5HP dříve SPS neřešila, bylo to mimo jejich gesci. Teď už po nich pasou. Ono taky vidět gumák ve čtyřech lidech jet s tímto motorem v kluzu.....to pětka nezvládne. Taky jsou na první pohled poznatelné...dvouválec, silná noha.
Udělej si VMP, kup nějakou patnáctku s 360cm gumákem s pevnou...překližkovou...podlahou a budeš mít klid. Pozor, jsou dost velké vnitřní rozdíly v délce při stejných vnějších délkách. Můj Adventure Master 330 je uvnitř stejně dlouhý, jako mnohé 360cm. I to dost rozhoduje.
25. 12. 2020 08:42
zdravím všechny! mám dotaz, do současné doby jsem vlastnil gumák 4m motor 15 hp, chci si koupit menší laminát pokukuji po člunu ANETA LUX 400 máte někdo zkušěnost? mají je na krátkou nohu, tak bych ani nemusel ani mněnit motor!!!
Děkuji za informace
[azboat.cz]
26. 12. 2020 10:15
... josef12345 ...

... Aneta Lux 400 by na klidnou pobřežní jízdu s 15 Hp asi stačil ... nevím ale jaké si děláš nároky, když chceš měnit loď ...
pokud Tě svazují náklady ... tak čtyři metry za čtyři metry, budiž ...
1) tzn. zůstane Ti podvozek i motor ... laminátem se Ti zvýší kvalita materiálu lodi, bude trošičku rychlejší, protože bude líp řezat vodu
2) zůstane Ti motor ...
3) z prodeje gumáku částečně pokryješ náklady na nákup celolaminátu ...

... pokud by jsi ale přece jen přehodnotil celolaminát a zvolil jsi RIBa ... tak tubusy výhradně z materiálu Hypalon !!! ...
pokud by jsi chtěl rychlejší jízdu a lepší stabilitu, tak jsou 4 metry málo ... bylo by potřeba minimálně 5 metrů ... ale tomu odpovídá i vyšší výkon motoru ... to už je ovšem asi jiná písnička, protože jsi asi rozhodnut pro svou variantu a tomu odpovídající náklady ...

... snad jediná připomínka k Anetě ... její šířka je 150 cm ... to už mají čluny o délce 3 metry, takže pozor na stabilitu lodě ...

smileys with beer

Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (26. 12. 2020 10:17).
27. 12. 2020 18:26
Děkuji za informaci, jak píšeš, zůstane mi vlek a motor s krátkou nohou, chci konzoli řízení a investovat max do 100.000 Kč , užívat ji budu hlavně na našich prehradách a Labi. Jednou za rok Řecko lefkada podél pobřeží. Chci využít loď jako úložný prostor na krámy. A asi laminát je jiný levl než gumak s hliníkovou podlahou.Jezdíme hlavně se stanem a těch blbosti vlozime hodně. Přeji hezké svátky. A to
27. 12. 2020 22:01
... tak potom je to v pořádku ...

smileys with beer
28. 12. 2020 13:49
Hlavně v laminátovém člunu bude při stejných vnějších rozměrech MNOHEM více místa. Na druhou stranu předpokládám, že ten 4m gumák jsi s 15hp motorem a 2-3 osobami dostal do kluzu, u té Anety nevím nevím... Ten trup vypadá spíš na výtlačnou plavbu.
29. 12. 2020 16:27
Viděl jsem video na YouTube s 15 to jede pěkně určitě prostor bude větší a vice úložného prostoru proti gumáku. Předtím jsem měl vnitřní šířku 85cm a délka 300 cm měl balóny 50 cm ty ubiraly na vnitřni šířce i délce a zrcadlo 40 za zadními buřty. Gumak měl 85 kg Aneta má 120 kg s gumakem jsme jeli ve 3 dospělých 1 dítě max 28km/h v pohodě ve kluzu. Počítám že s anetou nebude problém.

[youtu.be],
ba naopak bude mít snad lepší jízdní vlastnosti než ten gumak s nafukovacím kylem ten to asi dost brzdil
30. 12. 2020 18:55
raschi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hlavně v laminátovém člunu bude při stejných
> vnějších rozměrech MNOHEM více místa. Na druhou
> stranu předpokládám, že ten 4m gumák jsi s 15hp
> motorem a 2-3 osobami dostal do kluzu, u té Anety
> nevím nevím... Ten trup vypadá spíš na výtlačnou
> plavbu.

počítá se to zhruba 1hp na 20kg aby to šlo do skluzu...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 70
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.