Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Koupě člunu

Autor mirek b 
Re: Koupě člunu
16. 05. 2020 07:06
Pro Slavkov. Mám to po čem se díváš. Boat007 290 + Mercury 5HP. Motor je super bezproblémový. Člun má nafukovací podlahu, což asi nebude vzhledem k tvým potřebám ideální. Na nějaké velké chození po člunu to není. Myslím že do Oktávky to dostaneš. Můžeš to dojet omrknout.
Jo čtyři dospělé to uveze i na moří.
Re: Koupě člunu
16. 05. 2020 09:03
Boat007 mají špatné reference, odlepování zrcadel apod.Dá se dohledat na Jachting info.
Selva Naxos 5xs, má jí Trosečník. Hodně stará koncepce, jednoduchý motor, uřvaný, tvrdý, hodně vyosená pína do strany, díky tomu není tak skladný a dá se jezdit jen na jednu ruku...po delší plavbě bolí záda. Měl velké problémy s benz.pumpou, nakonec mu to opravil nějaký motorkářský servis.
Hidea, Parsun jsou kopie starších Yamah, mají shodné díly. Po vychytání počátečních much jsou to spolehlivé kousky, mají je dost v půjčovnách.
Přepapírované motory na 5HP dříve SPS neřešila, bylo to mimo jejich gesci. Teď už po nich pasou. Ono taky vidět gumák ve čtyřech lidech jet s tímto motorem v kluzu.....to pětka nezvládne. Taky jsou na první pohled poznatelné...dvouválec, silná noha.
Udělej si VMP, kup nějakou patnáctku s 360cm gumákem s pevnou...překližkovou...podlahou a budeš mít klid. Pozor, jsou dost velké vnitřní rozdíly v délce při stejných vnějších délkách. Můj Adventure Master 330 je uvnitř stejně dlouhý, jako mnohé 360cm. I to dost rozhoduje.
Re: Koupě člunu
25. 12. 2020 08:42
zdravím všechny! mám dotaz, do současné doby jsem vlastnil gumák 4m motor 15 hp, chci si koupit menší laminát pokukuji po člunu ANETA LUX 400 máte někdo zkušěnost? mají je na krátkou nohu, tak bych ani nemusel ani mněnit motor!!!
Děkuji za informace
[azboat.cz]
avatar Re: Koupě člunu
26. 12. 2020 10:15
... josef12345 ...

... Aneta Lux 400 by na klidnou pobřežní jízdu s 15 Hp asi stačil ... nevím ale jaké si děláš nároky, když chceš měnit loď ...
pokud Tě svazují náklady ... tak čtyři metry za čtyři metry, budiž ...
1) tzn. zůstane Ti podvozek i motor ... laminátem se Ti zvýší kvalita materiálu lodi, bude trošičku rychlejší, protože bude líp řezat vodu
2) zůstane Ti motor ...
3) z prodeje gumáku částečně pokryješ náklady na nákup celolaminátu ...

... pokud by jsi ale přece jen přehodnotil celolaminát a zvolil jsi RIBa ... tak tubusy výhradně z materiálu Hypalon !!! ...
pokud by jsi chtěl rychlejší jízdu a lepší stabilitu, tak jsou 4 metry málo ... bylo by potřeba minimálně 5 metrů ... ale tomu odpovídá i vyšší výkon motoru ... to už je ovšem asi jiná písnička, protože jsi asi rozhodnut pro svou variantu a tomu odpovídající náklady ...

... snad jediná připomínka k Anetě ... její šířka je 150 cm ... to už mají čluny o délce 3 metry, takže pozor na stabilitu lodě ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (26. 12. 2020 10:17).
Re: Koupě člunu
27. 12. 2020 18:26
Děkuji za informaci, jak píšeš, zůstane mi vlek a motor s krátkou nohou, chci konzoli řízení a investovat max do 100.000 Kč , užívat ji budu hlavně na našich prehradách a Labi. Jednou za rok Řecko lefkada podél pobřeží. Chci využít loď jako úložný prostor na krámy. A asi laminát je jiný levl než gumak s hliníkovou podlahou.Jezdíme hlavně se stanem a těch blbosti vlozime hodně. Přeji hezké svátky. A to
avatar Re: Koupě člunu
27. 12. 2020 22:01
... tak potom je to v pořádku ...

smileys with beer
Re: Koupě člunu
28. 12. 2020 13:49
Hlavně v laminátovém člunu bude při stejných vnějších rozměrech MNOHEM více místa. Na druhou stranu předpokládám, že ten 4m gumák jsi s 15hp motorem a 2-3 osobami dostal do kluzu, u té Anety nevím nevím... Ten trup vypadá spíš na výtlačnou plavbu.
Re: Koupě člunu
29. 12. 2020 16:27
Viděl jsem video na YouTube s 15 to jede pěkně určitě prostor bude větší a vice úložného prostoru proti gumáku. Předtím jsem měl vnitřní šířku 85cm a délka 300 cm měl balóny 50 cm ty ubiraly na vnitřni šířce i délce a zrcadlo 40 za zadními buřty. Gumak měl 85 kg Aneta má 120 kg s gumakem jsme jeli ve 3 dospělých 1 dítě max 28km/h v pohodě ve kluzu. Počítám že s anetou nebude problém.

[youtu.be],
ba naopak bude mít snad lepší jízdní vlastnosti než ten gumak s nafukovacím kylem ten to asi dost brzdil
Re: Koupě člunu
30. 12. 2020 18:55
raschi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hlavně v laminátovém člunu bude při stejných
> vnějších rozměrech MNOHEM více místa. Na druhou
> stranu předpokládám, že ten 4m gumák jsi s 15hp
> motorem a 2-3 osobami dostal do kluzu, u té Anety
> nevím nevím... Ten trup vypadá spíš na výtlačnou
> plavbu.

počítá se to zhruba 1hp na 20kg aby to šlo do skluzu...
Re: Koupě člunu
12. 05. 2021 22:37
zdravím, chci se pochlubit!!! tak jsem si včera přivezl tu ANETU z AZ Boat. Sice jsem 4 měsíce čekal, ale mohl jsem si vybrat barvu a doplňky a ještě se prodloužila doba instalace dálky k motoru. Barvu má kapučíno. Ještě si přidělám po obvodu okrasné lano, a na podlahu umělý teak a bude hotovo. Už se těším na vodu. Nemám páru jak vložit Fotky. Rád bych se s Vámi podělil!!!
Re: Koupě člunu
13. 05. 2021 09:58
josef12345 tak fotky na rajče ...smoking smiley
avatar Re: Koupě člunu
13. 05. 2021 11:31
Celolaminátová ,dvouplášťovka, 4 metrovka plavba kat C. Ve své podstatě nepotopitelný člun. Spustit na vodu se dá i na sjezdu, netřeba jeřáb.
Pozor na ostré útesy a celkově pohyb blízko pobřeží. Motorizace 15 hp max. Popluje to pěkně ve skluzu, řeže vlny Trochu se to bude více houpat při bočních vlnách.
Re: Koupě člunu
13. 05. 2021 18:05
na sjezdu spustíš i 3t Crownlina 250 to není problém akorát musíš hluboko do vody, horší je to zpět na vlek na našich vodách nevidíš středový rolny….a vždycky se namočíš.. jeřábování je ale rychlejší, snadnější a levnější a do moře bych s vlekem nejel ani s vodotěsnýna nápravama. !
avatar Re: Koupě člunu
13. 05. 2021 19:36
Tohle ale bude vážit tak 160 i s motorem, neměl by být problém.
Re: Koupě člunu
14. 05. 2021 19:55


tak jsem něco nafotil, snad to bude vidět? moc se mi fotky nepovedly, ale aby jste měli představu?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil josef12345 (14. 05. 2021 19:56).
Re: Koupě člunu
14. 05. 2021 21:37
Pokud dobře koukám, ty máš motor 5xs?
avatar Re: Koupě člunu
14. 05. 2021 22:40
Také jsem na tu velikost motoru a popis koukal... thumbs up smiley
Re: Koupě člunu
15. 05. 2021 06:21
Jo je to Selva 5xs 4t kupovaná v Italii. Přivezl mi ji kámoš co jezdi s TIR. Už ji mám 7 let, měl jsem ji předtím na gumáku. Právě u ní byl velký problém udělat dálku. Připravu má, ale ovládání plynu, resp. přidávání na karburátoru je opačně jak u jiných motorů. Klasickou řadicí pákou se do předu zasřadí a přidává plyn, ale místo aby plyn přidávala, tak ubírala. nakonec ten co mi to dělal v Azboat sehnal přes distributora lodních motorů Yamaha ta už maká.
Samozřejmě VPM mám, ale nechce se mi přihlašovat loď a platit ty nehorázné poplatky a chodit na technické! Mám to za sebou! Blbec jsem poctivě přihlásil 6HP, chodit na tk a vybalovat jim tam gumák, mě už s..lo. Další problém je že mně pravidelně kontrolovali na našich vodní cestách, asi protože viděli číslo. Teď mám klid! Za celou dobu co ho mám mne kontrolovali 1x. Stačil doklad od cs loidu který mám kvůli chorvatsku. Koukli na výrobní štítek oddekloval Koukli na VČ motoru, ještě se chechtal , že to určitě není 5hp., No hlavně jsme ukáznění, žádní závodníci.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil josef12345 (15. 05. 2021 14:37).
Re: Koupě člunu
16. 05. 2021 08:47
Hmmm, doby, kdy SPS tohle nekontrolovala, protože 5HP nebyl v její gesci, jsou pryč. Dokonce jsem někde začul zmínku, že se v tomto případě jedná o podvod, pokud motor není uškrcen na skutečných 5HP. Takže s problémy se dá počítat. A Hrvati taky nejsou blbí, přicházejí o peníze.
Já vím, že zaregistrovaná loď je pakárna, rozbalovat gumák v dešti na chodníku za peníze mnohonásbně vyšší, než co stojí STK na auto, je nedůstojné. Ale bohužel je to realita suchozemského národa, který taková pravidla určuje.
Re: Koupě člunu
16. 05. 2021 13:58
Já bych tu kontrolu na SPS zas tak neodsuzoval, zkontrolovat číslo lodi, motoru, musí, že je to plavbyschopný musí taky nějak posoudit...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (17. 05. 2021 16:00).
avatar Re: Koupě člunu
17. 05. 2021 08:32
Tomme ... měl jsi na mysli Státní plavební správu ... ?

smileys with beer
avatar Re: Koupě člunu
17. 05. 2021 08:49
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já vím, že zaregistrovaná loď je pakárna,
> rozbalovat gumák v dešti na chodníku za peníze
> mnohonásbně vyšší, než co stojí STK na auto, je
> nedůstojné. Ale bohužel je to realita
> suchozemského národa, který taková pravidla
> určuje.

Michale, není lepší si to nějak zasynchronizovat s prohlídkami někde na vodě...
Např. u nás SPS Přerov 2021, na Baťáku je to 3x za sezónu..
Re: Koupě člunu
17. 05. 2021 08:55
Připadá mi opravdu ulítlé, že technická na loď se v Praze na SPS provádí na chodníku či parkovišti, prostě tam, kde je zrovna v tu chvíli místo. Gumák vyndám na zem, klidně i v dešti, rozbalím, nic nefoukám, ouřada zkoukne typový štítek a reg.číslo, obojí nafotí. Totéž motor. Pak zkontroluje povinnou výbavu a zhvízdá mě, že mám hasičák jen jeden kg, když mám mít dva kg. Nevím proč ho mám mít, když je okolo tolik vody? A taky že nemám bílé světlo, i když můžu jezdit jen od východu do západu slunce? Napíše si to do bumážky. Žádná kontrola plavbyschopnosti. Za tohle zaplatím násobky toho, co stojí STK na auto, kde mají halu s né levným zařízením. Za duplikát ztraceného techničáku od gumáku jsem zaplatil 500Kč. Je to jen žvanec papíru. Duplikát velkého TP na auto ti vystaví za násobně nižší cenu, má hlubotisk, hologram a udělají ti ho na počkání, kdežto na kocábku jsem musel počkat týden a neště mi do něj napsali blbost, takže jsem tam musel jet znovu. STK na loď musíš udělat do data vypršení technické, nebo se alespoň na technickou do vypršení objednat. Jinak platíš další peníze navíc a ne málo.
V HR jsem gumák neměl tuším už dva roky po sobè? Uvažuji, že s tím praštím, právě kvůli tomuhle bláznivému systému suchozemského státu. A možná i kvůli takovým vysmátým, co lítají ve čtyřech v kluzu s 5sx motorem.
avatar Re: Koupě člunu
17. 05. 2021 10:13
OK, já myslel, že tě nejvíc s*re ten chodník...
smileys with beer

Jinak i SPS Praha 2021 dělá výjezdní TK.

Mimochodem, kolik platíš za TK na tvůj člun? 500 + 1500, ne?

... nebo zaregistrovat třeba v Holandsku grinning smiley
avatar Re: Koupě člunu
17. 05. 2021 12:03
Přesně, proto šel člun z baráku a nadále si na místě půjčím to, co chci a kdy chci, podle nálady. Starosti žádné, nic neskladuji, nepřevážím a se 120 , případně více koníky je jiný požitek. Dotankuji, vrátím a jdu na smileys with beer Mám to do přístavu 5 min po chodníčku.
Už se zase těším na letošek, co budou mít za novinku.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Koupě člunu
17. 05. 2021 16:15
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tomme ... měl jsi na mysli Státní plavební
> správu ... ?
>
> smileys with beer


jj opraveno grinning smiley
avatar Re: Koupě člunu
17. 05. 2021 16:34
... Fousi ... jak dopředu musí být šíf zamluven (dny, týdny), co když nevyjde počasí a musím ztornovat výjezd ... kolik stojí denní taxa při půjčení ... platí se vratná záloha ... co je to za typ člunu (asi RIB ), pro kolik osob, výkon, spotřeba benzinu (hodinový průměr) ... (otazníky jsem zapomněl napsat) díky ...

smileys with beer
Re: Koupě člunu
17. 05. 2021 16:42
To Fousi,souhlasím.
thumbs up
Re: Koupě člunu
17. 05. 2021 18:51
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Připadá mi opravdu ulítlé, že technická na loď se
> v Praze na SPS provádí na chodníku či parkovišti,
> prostě tam, kde je zrovna v tu chvíli místo. Gumák
> vyndám na zem, klidně i v dešti, rozbalím, nic
> nefoukám, ouřada zkoukne typový štítek a
> reg.číslo, obojí nafotí. Totéž motor. Pak
> zkontroluje povinnou výbavu a zhvízdá mě, že mám
> hasičák jen jeden kg, když mám mít dva kg. Nevím
> proč ho mám mít, když je okolo tolik vody? A taky
> že nemám bílé světlo, i když můžu jezdit jen od
> východu do západu slunce? Napíše si to do bumážky.
> Žádná kontrola plavbyschopnosti. Za tohle zaplatím
> násobky toho, co stojí STK na auto, kde mají halu
> s né levným zařízením. Za duplikát ztraceného
> techničáku od gumáku jsem zaplatil 500Kč. Je to
> jen žvanec papíru. Duplikát velkého TP na auto ti
> vystaví za násobně nižší cenu, má hlubotisk,
> hologram a udělají ti ho na počkání, kdežto na
> kocábku jsem musel počkat týden a neště mi do něj
> napsali blbost, takže jsem tam musel jet znovu.
> STK na loď musíš udělat do data vypršení
> technické, nebo se alespoň na technickou do
> vypršení objednat. Jinak platíš další peníze navíc
> a ne málo.
> V HR jsem gumák neměl tuším už dva roky po
> sobè? Uvažuji, že s tím praštím, právě kvůli
> tomuhle bláznivému systému suchozemského státu. A
> možná i kvůli takovým vysmátým, co lítají ve
> čtyřech v kluzu s 5sx motorem.

No já nelítám ve čtyřech v kluzu a vysmátý! hlavně ne tady v ČR. Ten motor má omezovač plynu, který jde deaktivovat. Jinak lze s aktivaci přidat jen na jednu třetinu plynu , tudíž výkon odpovídá 5 HP. Jezdíme do Řecka Itálie tam není problém do 25 HP bez papíru! Jak jsem již psal. Nejsem žádná ojebávka, vychcánek nebo něco podobného. První silnější motor byla 6Hp řádně jsem celý set zaregistroval, udělal jsem si papíry. Ale ty drahé zbytečně TK. Pak jedu s manželkou po Slapech kochame se a kolem nás profrčí gumak s 5 lidmi v kluzu s tou dvoutaktni Selvou 5xs a za chvíli po nich jede hlídka SPS a nás začne kontrolovat protože máme číslo na člunu, samozřejmě neměl jsem hák a tím pádem jsem ohrozil bezpečnost státu!! co státu, celé Evropy! To je důvod proč už bez registrace. Tak jsem šel do této Selvy 4 t s omezovačem plynu. Pak na moře se ty koně navíc hodí, je to dvou válec a vydrží určitě 100 X víc jak 5hp. Vysmatej asi jsem protože ušetřím peníze a čas šaškováním na SPS a to co bych vrazil do benzínu a TK mi to zaplatilo třetinu naši nové lodě. Podotýkám nejsem žádná vypatlaná řepa co si koupí člun a silný motor a litá jak magor. Plaví se už 15 let a začínal jsem s Elektro motorem, první spalovák byl 2,5hp vždy jen gumak, nejdelší gumak byl 4m s touto 15 HP. Plavil jsem se v černé hoře, Řecko chslkiriki, lefkada, Kréta, Itálie Sardinie, corisica. Vím jak se na vodě chovat a jaká jsou pravidla! Nemůžu si dovolit právník za půl mega, ale vodu miluji propadli jsme tomu celá rodina ježdění na člunu a jsem vděčný i za to co můžu dovolit a teď jsme šťastní za laminatovku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil josef12345 (17. 05. 2021 19:01).
avatar Re: Koupě člunu
18. 05. 2021 07:56
... josef12345 ... hezky napsáno a od srdce ... thumbs up
hodně příjemných zážitků, nejen na vodě a hlavně, ať Ti to jede ...

smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 76
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.