Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 06. 2020 22:23
Ina je možné, zdálo se mi, že je mírně dražší než třeba v Gradacu nebo po cestě.
Chystal jsem si "prázdnou" nádrž a nakonec zde našel přízpěvek od Hilla, že není dobré tankovat a že ne vždy kartou. Tudíž, pak už jsem neváhal a raději nabral v Orebiči, kam jsem z Dubrovníku zajel.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 06. 2020 08:39
V Neumu mi vždy vzali kartu na INA nahoře na výjezdu na Dubrovník. Dole ve městě to bylo dvakrát "terminal neradi", tak už jsem to víckrát nezkoušel.
Kolik chtěli na té pumpě bpo před Orebičem za litr? Pamatuji, že tam byli obvykle o půl až půldruhé kuny na litru dražší, než na INA v Potomje.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 06. 2020 10:06
Teď jsem dostala informaci, že z hranic přes Bosnu na Pelješac vrátili turisty ze Slovenska, museli jet trajektem... Zítra vyjíždíme, jestli máte prosím podobnou zkušenost, budu ráda za informace!
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 06. 2020 10:23
Tahany aj ja som mala informaciu pred cca 2 týždnami o slovenke žijucej v HR ktoru otočili na hranici a nielenže ju otočili ešte aj vyfasovala papier že je osoba nežiaduca lebo predstavuje vážnu hrozbu pre bezpečnosť krajiny a jej obyvateľov . Manžel chorvat mohol prejsť ona slovenka nie . Takže aj keď sľubuju možny tranzit fakt asi zaleži na akého colníka človek natrafi resp. ako sa vyspí ?!
Ťažko povedať či maju niečo len prosti slovákom ( podľa fora viac čechov už prechod v pohode absolvovalo )alebo ozaj maju oficialne nariadenia . Poprosím aj ja info o prechode BIH v Neumu rôznych národnosti ako budete mať niekto k tomu čo povedať. Ďakujem.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 06. 2020 10:35
Zde je k této problematice článek, včetně linku na velvyslanectví v Sarajevu. Samozřejmě i fakt jak se ten který policajt vyspí je zde důležitý.
odkaz
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 06. 2020 13:40
Já bych si to vysvětloval nějakou jistou chronologií "semaforu" v EU. Slováci jste to měli od pár dní jinak ne? Takže to bude asi tím. Navíc ležíte "jinde" s jinými hranicemi. Tudíž v tomto má ČR mírnou výhodu. Ale slováci tu jsou nicméně je fakt,že jsem viděl jen pár aut v Bristu a Gradac. V Dubrovníku jsem potkal jen čechy, němce a rakušáky a slovince. Slovenská spz nikde.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 06. 2020 16:57
Otázka je jak to celé bylo. Sk je na tom s koronou daleko lépe než CZ. Viděl bych to na novinářskou poplasnou zpravu.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 06. 2020 06:12
Od 30.6. jsme v Boraku, prosím, nemá z Vás někdo informaci, zda je alespoň jedna ze dvou restaurací v provozu? Děkuji
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 06. 2020 07:45
LOVA
2.7. tam přijedu, tak ti dám info.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 06. 2020 09:50
taky tam budu od 30.6. o těch dvou nikdo nepsal ale před tunelem je otevřená
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 06. 2020 11:57
Včera byla na jižní straně Pelješace vidět po 18-ti letech velkolepá podívaná. V oblastech Borje, Podobuče a Dingač-Borak turisté mohli sledovat Plejtváka myšoka - odkaz ZDE
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 06. 2020 13:15
Wau to musela byť "podívana" . Zážitok na celý život. Ja som mala zatiaľ v HR šťastie len na delfínov a minulý tok sme chodili pozerať v Žuljane na murény. TO keby toto stretnem na kajaku tak určite zinfarktujem ale po vzkrieseni by som to isto ocenila smiling smiley Foristi ste tam niekto momentálne videli ste včera aj naživo ?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 06. 2020 13:35
Chudáček Plejtváček, nejspíš zabloudil a tím se zřekl "množení", minimálně do doby, než najde opět směr Gibraltar a dále do oceánu. Takže ho lituji.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 06. 2020 14:20
V Gradacu jsme předevčírem v 10:37 viděli Delfiny. Dle informací z netu to není nijak ojedinělá záležitost v případě Delfínů na Jadranu a já si myslel, že jezdí jen kolem velkých ostrovů. Naposledy jsem je viděl před 20ti lety na Hvaru.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 06. 2020 16:51
Ne, delfín není na Jadranu ojedinělý. S par výjimkami je v Boraku pozorujeme každý rok. Akorát letos na toho žraloka jsem neměl štěstí zrovna tak když byl před lety v Zuljane a v Orebici😭
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 06. 2020 23:05
Radek a Rosťa

Restaurace v Boraku -Tak jsem zjišťoval u paní Koucké a jedna by tam měla být v provozu. A taky jak jsi uvedl před tunelem...
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 06. 2020 09:54
Tak my jsme se na toho žraloka jeli podívat den poté do Dubrovníku. Už tam na nás nečekal grinning smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 06. 2020 10:20
couddy
však on se vrátí, ale nějak neřekl, kdy se mu bude chtít. Určitě to ale bude po sezoně, nebo před ní. Chápu ho, že i když je sice zvědavý, tak moc turisty nemusí.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 06. 2020 13:04
... furt se maká ...
[www.whatsupcams.com]

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 06. 2020 13:16
a dneska v HR médiích psali, že se stavba daří a příští rok se po mostě už v letní sezoně bude jezdit. To, že přístupové cesty budou kompletně až za rok po otevření mostu vyřeší dočasnou novou křižovatkou u napojení se stávající silnici po poloostrově.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 06. 2020 19:55
Tak jsou otevřeny obě v té na pláži zrovna sedím a dávám si čepované Ožujsko
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 06. 2020 20:34
Ale asi poslední 25 kun to je za to jejich moc
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 06. 2020 21:53
A proč si nedáš v Lipsku a nebo v té druhé či třetí? Podporujes mafiána Matuška.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 06. 2020 21:56
Blbá zpráva - oblast u Kućište a vrch Sv.Ilja nad Orebicem hoří. Jestliže Rosťa sedí na tom pivu na pláži jak psal tak by to měl vidět a i slyšet hasičské letadla. Je to tak?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 06. 2020 22:55
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 07. 2020 08:05
Včera odpoledne bylo vidět dým dneska nic takže asi uhašen
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 07. 2020 22:19
Dneska Orebič a žádná známka po požáru.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 07. 2020 19:14
... konstrukční segment vozovky už je položen na druhém pilíři ... pořád jsem ale nenašel co se děje s ve skále zaseklým tubusem, ostatně, tento konkrétní pilíř ještě neroste

[www.whatsupcams.com]

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 07. 2020 06:13
RadekK

Proč si myslíte, že je. Matuško mafián?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 07. 2020 11:28
Má zvláštní obchody a obchodní styky které místní vůbec nemusí. Jinak samozřejmě nic proti němu. V Potomje vyrůstal, jejich vinařství bylo malé a hodně rodinné. Má vůli a tah na branku, to se mu musí nechat. Vystudoval vinařskou vysokou školu a po dokončení školy se vrhl na rozvoj do té doby malého rodinného vinařství společně s kamarádem panem Skaramučou (ten již nežije). Oba dva jako jedni z prvních vytvořili v okolí Potomje docela veliké vinařské podniky. Mato Matuško Violič v Potomje a Skaramuča v Pijavičinu. To se samozřejmě hned tak někomu nepovede o tom žádná.

Pokud si k němu půjdete koupit víno, tak pozor, je tam systém stejný jako u nás na Moravě. Mají víno pro "Pražáky" a pro ostatní. Tak chtějte to lepší, nebo v lahvi za vyšší cenu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.