Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smiley Fr. a It. 2014 smiling smileyPraha 2015smiling smiley Chorvatsko 2015

Autor Rero 
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
01. 12. 2014 17:38
Pokr.

Ráno vyjíždíme směrem na Itálii. Po nezbytné kontrole apartmánu odevzdáváme klíče - a vyrážíme. Je nádherný slunečný den...a nějak se nám vůbec nechce. Ale co se dá dělat. Všechno má svůj začátek i konec. Naše první zastávka na toaletu atd. na odpočívadle - není zase tak daleko. Ale proč tam zastavuje tolik lidí? Kouknu za stromoví a křoviny - a co nevidím. Aha - tak proto... Při výjezdu fotím alespoň název místa... a doma se pak dočítám, že v tom místě bylo divadlo kdysi vypáleno - a teď už nevím - jestli milenkou nebo milencem - prostě jeden z nich v tom divadle pracoval. No jo, vášeň, ta dokáže stavět i bořit...

Pokračujem v cestě... a někde na dálnici nad St.Tropez si připomínáme krásný pobyt písničkou... [www.youtube.com] Rozhodla jsem se, že na léto si pořídím na kolo dopředu takový košíček... a do něho budu nakupovat třeba paštiky...co z toho, že budou třeba Hamésmiling smiley a ne super francouzské... A z tohoto pohledu "české paštikářky" byla vlastně Francie má země zaslíbenásmiling smileysmiling smileysmiling smiley

Blížíme se k Monaku. Ne, nepojedem dolů do města, jednak už jsme tam kdysi byli / v roce, kdy jsme byli i v La Ciotat/, a jednak tam není moc kde parkovat, a taky si nemůžeme dovolit takové zdržení - a na chviličku to nemá cenu.

Ale uděláme si asi hodinovou přestávku na jídlo - a pohledy na Monte Carlo - z nádherného odpočívadla nad Monakem.

Monako: [cs.wikipedia.org]


Video z odpočívadla - Monte Carlo: [www.youtube.com]



Odpočívadlo nad Monte Carlem:
Koukněte, jak tam někdo bydlí nad Monte Carlem...


Monte Carlo - z odpočívadla:


Pokr.

avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
03. 12. 2014 10:59
Pokr.


Dobře se sedí a kouká na Monte Carlo... ale musíme se posunout dál...tady více na východě se už dříve stmívá, a musíme dorazit na ubytování v nějaké přijatelné době...
Jen pár kilometrů od Monaka /asi 10 - 15 km/ po dálnici vjíždíme do Itáliesmiling smiley "Au revoir" Francie... "Buona giornata" Itálie [www.youtube.com]



Cestou...


Přes "hory a doly"...míříme tady...


Pokr.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
05. 12. 2014 14:28
Pokr.


Jak jsem vypozorovala...tak francouzská dálnice byla o dost dražší na poplatky...a benzín asi 1,65 E. Platili jsme pro jistotu hotově. Výběr za dálnice podél pobřeží byl na francouzské dálnici častější. A systém byl takový - že se třeba platilo 17E, dalo se tam třeba 20E - a zbytek drobných vypadl. Italská dálnice poplatkama byla skoro o 50% levnější - ale benzín na dálnici 1,7E.

Dojíždíme k Lago di Garda [maps.google.com]- ...a sjíždíme z dálnice... Máme platit asi 37E. Ale co to? 30 E automat "spolkl" ale posledních 10E nechce, stále se to vrací zpět. Aha - problém - a tolik drobných nemáme.
Co teď? Francouzi byli takoví hraví a příjemní - co Italové - macha a tak trošku nevěrníci - budou gentlemani? Vystartovala jsem z auta s 10 E a tak nějak automaticky roztáhla italsky ruce ze široka - něco jako "Mama mia"smiling smiley [www.youtube.com] .....a nevyměnili mi sice na drobné - ale jen otevřeli závoru - usmáli se, zamávalismiling smileysmiling smileysmiling smiley - a jeli jsme...cítila jsem, že jsem přijela zase do přátelské země...a že tam bude - byť 3 noci a 2 dny - fajn.




Lago di Garda: [cs.wikipedia.org] [sdeleni.idnes.cz]




Dojeli jsme už po setmění...ubytovali se v pokojíčku s malým balkónkem - byl to takový menší hotýlek se snídani. Jen jsem si tak říkala, že už jsem si zvykla na ty prostornější apartmány - kde je kuchyňka, terasa a prostě všechno...Pokud to není nezbytně nutné - upřednostňuji tedy rozhodně apartmán...byť bez jídla. Cítím se tam taková volná...

Bydlíme asi 2 km od Torri - v Albergo del Garda.... ...u jezera, a těším se na ráno - co asi uvidím. Počasí bylo nádherné.
Jak jsem zjistila, ráno byly po oba dny hory v oparu - a nebyly skoro vidět. Kolem poledne začínaly vykukovat - a v podvečer byl na ně nádherný pohled.


Ráno pohled z balkonu hotýlku...


Kolem poledne pohled z balkonu hotýlku...




Nejbližší okolí hotýlku... [www.youtube.com]






Pokr.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
06. 12. 2014 16:35
Ahoj Rero, omlouvám se za tento vstup, jen že jsem vypátral kde by se hrnek s cikádou dal ve Fr. éšopu objednat, ale nevím jestli a jak by poslali / hrnek je za 7,90 €..případně kdyby měl ještě někdo zájem "nějak to zkusit pořešit" drinking smiley




Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (06. 12. 2014 16:58).
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
06. 12. 2014 18:31
Ta cena na místě samém byla asi 5E...a jak se manžel pořád vyptával - jak dlouho je záruka na ten "cvrkot"...tak raději dal slevu - ale neodpovědělsmiling smiley Uvidíme. Ale než se tam "harcovat" jen pro hrníčkysmiling smiley - tak cena přijatelná. A možná i podnikatelská mezera, která by se dala využít v Chorvatsku. Ale teda Milošhr...tak to jsi fakt dobrý "pátrač"... najít to. Skoro se začínám na Tebe spoléhat - že vypátráš i to letadlo - co mi pořád "leží v hlavě"... [zahranicni.eurozpravy.cz]
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
07. 12. 2014 05:57
Rero A možná i podnikatelská mezera, která by se dala využít v Chorvatsku. Tohle je zajímavá úvaha, i když pro mé uspokojení by stačilo aby mi poslali 2 kousky. Vypadá to ale, že s cikádou dělají jen ti frantící, všelijakých s jinou melodií jsem našel spoustu..no poslal jsem Ti v SZ odkaz a já u nich budu pokoušet štěstí smileys with beer
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
07. 12. 2014 15:42
Pokr.

Milošhr - díky, s radostí nakouknu...


Písnička na fajn neděli... [www.youtube.com]



Za ty dva dny jsme se pokoukali po pobřeží asi v délce 25 km...je to jen malinký výsek pobřeží Lago di Garda - které má celkem asi obvodovou délku 150 km. Tak snad - doufám - příště...je tam totiž moc pěkně.

Jak už jsem psala, nejblíže našemu ubytku - asi 2km - bylo městečko Torri del Benaco... [italie.svetadily.cz]

Protože Lago di Garda je zároveň i rájem cyklistů...v malebném městečku Torri del Benaco se v roce 2012 oženil i známý český cyklista [www.lidovky.cz]

Dnes se podíváme trošku na nábřeží Torri del Benaco - příště si vychutnáme atmosféru tohoto městečka...




Torri del Benaco: [www.youtube.com] [www.youtube.com] [www.youtube.com]



Pokr.
Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
08. 12. 2014 14:23
Gardu jsme zkusili poslední dva roky a za ty dvě návštěvy můžu jenom doporučit.Projeli jsme skoro celý protější břeh než bydlela Rero a byli jsme nadšeni.Trochu jsme po těch pobytech zanevřeli na Chorvatsko,ale nikdy neříkej nikdy.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
08. 12. 2014 20:15
Máš pravdu...bylo tam krásně. A na té druhé straně Lago di Garda je ještě asi krásněji na některých místech - jak jsem si četla. Ale taky asi tomu nahrálo i počasí...protože kdyby bylo škaredě...ale počasí si fakt člověk nevybere - nikde. Já jsem se jen koukala na druhou stranu z dálky... a říkala si - možná - příště smiling smiley [www.youtube.com]
Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
08. 12. 2014 21:27
Taky jsme byli se ženou na Gardě. Počasí bylo super, ubytování jsme měli přes Booking v Rivě del Garda. Výlet do Tremosina a okolí, jízda tunely, soutěskami a výhledy na jezero, Malcesine, Monto Baldo ... - nádhera. Lidé vstřícní, usměvaví, v pohodě. Doufám, že se tam ještě někdy vrátíme.
Další rok jsme navštívili Lago di Como a Luganské jezero, výhledově nám ještě zbývá třetí italský klenot - Lago di Maggiore.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
09. 12. 2014 05:49
Magiore, Lugano i Como opravdu stojí za návštěvu, už pro mediteránskou flóru na jihovýchodních svazích a jedno z nich "proslavil" i Jan Werich..víte jak ? drinking smiley
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
09. 12. 2014 10:19
Tak jsem ráda...že jste taky na ty jezera nakoukli - a nejen to - i tam určitě déle než já - pobyli. Klidně sem dejte fota - budu ráda...nebo doporučte konkrétní místo... U nás to byla jen taková tečka za výletem - ale krásná - a hodna změnit na trošku delší pobyt. Taky jsme už byli na Lugano nakouknout - ale z té švýcarské strany. Spouštěcím motorem k návštěvě byl ten Tessinsmiling smiley [mojesvycarsko.com] Přibráno bylo i Lokarno. Schválně nesrovnávám s Chorvatskem - protože každá oblast je jedinečná - a něčím výjimečná...Chorvatsko je takový trošku můj rituál...velmi příjemný - a slanýsmiling smileysmiling smileysmiling smiley.

Jan Werichsmiling smiley... [www.citarny.cz] Tak jsi mě navnadil - že si to asi koupím ty Italské prázdniny - v knižní podobě - pokud bude knížka k mání...




Pokr.

Slíbila jsem... pobrouzdání po městečku...Torri del Benaco:
[www.youtube.com]



Pokr.
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
09. 12. 2014 11:00
Rero..ano Italské prázdniny, kde zmiňuje "komáče", ale ne ty dvounohý ! drinking smiley Knížka se dá ještě na Netu sehnat, já mám jedno z prvních vydání. Fotky bych sem někdy nějaké určitě dal, jen se musí seskenovat (onehdá se ještě fotilo jenom na film, mám i hodně diapozitivů).
Nemít ve švajcu sestřenku těžko bychom si tenkráte něco takového mohli dovolit..pojezdila s námi co se dalo a dodnes jsem jí za to vděčný..na to se prostě nezapomíná, pro připomenutí mám odevšad nějaké kamíny, ale jeden pro mne obvzláště cenný z Tolochanaz, jestli někdo uhodne ?..jsem holt šutrákový maniak. yawning smiley
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
11. 12. 2014 09:17
Pokr.

Je nádherné sluneční dopoledne...a tak jedeme nahlídnout do městečka Garda... [cs.wikipedia.org]


Ale co to...něco se tam děje...dokonce to natáčí televize. Jsou to závody... Ale je zvláštní, že veslují ve stoje...Dokonce i cyklisté se sjeli pokoukat...

Pobřeží Garda...


Můžete si i zatelefonovat...


Přípravy ke startu...Regata: [www.youtube.com]






A start a závody Regata v Gardě: [www.youtube.com]




A tady jsou rozhodčí a taky televize...



Pokr.

avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
13. 12. 2014 09:06
Pokr.

Ještě městečko Garda... Na nábřeží se dá taky krásně posedět a porozjímat...To posezení mají takové "vymazlené" - každá restauračka má jiné prostírání, židličky - spojuje je pohled na jezero... A jednotlivá místa okolo jezera Garda spojuje třeba taková "lodička"... [www.youtube.com]



Posezení na nábřeží...městečko Garda...
[jpeg.cz]


Uličky městečka Garda jsou uzounké..... něco tam v pozadí hudbu "tepe"...že by tep mého srdce? S vlastním chlapem?... Tak to asi ne - co tedy...smiling smiley [www.youtube.com]



Brzo bude název aktuální...


Pokr.

avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
15. 12. 2014 09:29
Pokr.


Tak tady jsme to taky nestihli, přestože Verona je jen asi 30 km od Lago di Garda. [cs.wikipedia.org] Tak příště. Na milý pondělní den... [www.youtube.com]




Ale tady jsme se nakoukli - Brenzone u Lago di Garda... [italie.svetadily.cz] Hory nad městem...hory a jezero před městem...krása...



Brenzone: [www.youtube.com] [www.youtube.com]


Nábřeží...
Městečko... Hory nad městem...

V pozdní odpoledne se opar z hor snesl nad jezero - a vytvořil jedinečnou podívanou... [www.youtube.com]



Pokr. - příště poslední...

avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
18. 12. 2014 09:06
Pokr. tak nakonec předposlední...smiling smiley


Poslední podvečerní zastávkou bylo Malcesine. [cs.wikipedia.org] Krásné městečko... [www.youtube.com] ale bohužel - tam už jsme příliš nepobyli, a ani lanovku už nemohli využít...tak snad příště - mám v plánu právě toto městečko a na protějším břehu - Limone.

Jen pár momentek... z Malcesine:
Poslední večerní pohledy na jezero...


Ráno ještě nakouknem na jezero... zastavíme se v městečku Bardolíno - kde si koupíme víno [cs.wikipedia.org]) ...




A jedeme...Dálnice vede nádhernou scenérii okolních hor... [www.youtube.com]


Odpočinek... A zase dál...bylo tam tak krásně - že bych jezdila tam a zpátky - a pořád se bylo na co koukat...


Pokr. fakt poslední...
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
18. 12. 2014 11:11
Rero tak to bude škoda seriálků, lecos z toho jsem si připomněl i videa shlédl, ale co jednoznačně převládá, všude vládne pohoda a "orduňk"..pomalu jako u nás smiling smiley
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
19. 12. 2014 15:53
Pokr.

Máš pravdu, Milošhr...fakt všude vládla pohoda - snad s výjimkou St.Tropez - kde bylo těch aut více, než bych si přála. Je dobré nakouknout "za humna" - protože pokud člověk jen čte na internetu nebo v novinách, tak se zdá, jakoby všude byly jen negativa či už už hrozí brzká apokalypsa. Ti novináři asi brzo samými mínusy tu naši psychiku "ubijí".

Pokračujem v cestě směrem na Rakousko.. a připadáme si, jakoby se odvíjel před předním sklem auta - krásný film...nicméně nahrává tomu i nádherné počasí...málokdy se vidí vrcholky hor bez obláčků... [www.youtube.com]

Ještě kousek Itálie...


Tak ještě zaplatit, koupit rakouskou známku...kousíček - a jsme v Rakousku...




A náš poslední odpočinek...v restauraci Landzeit [landzeit.at] u jezera Mondsee...
[cs.wikipedia.org])

Kupujem si po kávě a jeden "mňam" zákusek - napůlsmiling smiley. No jo, jen půl...co se dá dělat, když pan Singer musel vyhrát a být první...když předběhl tou devalvací koruny o jeden rok dokonce i pana Putina s jeho rublemsmiling smiley ... ale pohled na jezero byl fakt nádherný... Koukněte...



Pohled na jezero Mondsee...z restaurace: [www.youtube.com]




Konecsmiling smiley

Krásné a pohodové vánoce 2014... přeje všem fóristům a jejich rodinám smiling smileyR.
Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
19. 12. 2014 19:08
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (21. 04. 2016 17:13).
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
21. 12. 2014 11:13
JirkoD. - děkuji. Máš pravdu, tuto dominantu Lago di Garda - Monte Baldo - jsme už nestihli navštívit. Dojeli jsme tam až k večeru do Malcesine - a to už lanovka nejezdila. Jen jsme koukali zespod nahoru...Možná Ty ...smiling smiley jsi byl? Bylo super?

Škoda ...ale dá se i v zimě...možná je to ještě krásnější - když vyjde počasí...
[www.youtube.com]

Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
21. 12. 2014 13:30
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (21. 04. 2016 17:12).
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
23. 02. 2015 10:25
JirkoD. Lituji toho, že jsme měli tak krásné počasí - a toto nám uniklo....

Aspoň ještě pár obrázků jezera "zespod"smiling smiley... možná, se budou některé opakovat...ale co už...alespoň budou ty pohledy - které se mi moc líbily - pohromadě...





avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
11. 03. 2015 07:33
Zdravím. smiling smileyR.

Dám sem pár - ještě "teplých" foto - dokud se mi "nevybil" foťáksmiling smiley...Prahy.

Praha a Vltava:
[www.youtube.com]




Ještě Praha a Vltava...
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
11. 03. 2015 07:38

avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
11. 03. 2015 07:44



Příště...večerní "Staromák"smiling smiley
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
13. 03. 2015 10:00
Mezi Karlínem a "Staromákem"...smiling smiley



avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
13. 03. 2015 10:06

Ale je to Chorvatsko nádherne.....
avatar Re: Ztráty a nálezy - aneb mini Expedice "Jugoslávie" 2013 smiling smileyBRAČ 2014smiling smileyFr. a It. 2014 smiling smiley
15. 03. 2015 09:58
Je krásné...a je škoda, že už tady nejsou mé obrázky s relací z Hvaru, Pagu, Pisaku a Rabu...atd. Tak je tady na tomto vláknu "jen" relace z jihu Chorvatska a Brače... [forum.ihvar.cz] a [forum.ihvar.cz]


Ale nebudu kvůli relacím neustále zakládat nová vlákna. Kdo nechce, prostě neotvírá...jsou tady přece stovky jiných vláken.

Ps. Ale čekám a těším se - na Tvou relaci a obrázky z Albánie...smiling smileysmiling smileysmiling smiley

Staroměstské náměstí v Praze: [www.youtube.com]



Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 239
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.