Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ivan Dolac Hvar

Autor Moniulik 
Re: Ivan Dolac Hvar
29. 06. 2022 09:18
Škoda, že kamera v ID na pláž nefunguje a není možné se podívat, jaká je tam situace.
Re: Ivan Dolac Hvar
08. 07. 2022 23:58
Kamera funguje, podľa videa z včerajšieho dňa začala vysielať okolo obeda.
Pred chvíľkou polnočné plavkové kúpanie, dve rodiny + 2 menšie deti.
Voda je asi dobrá, lebo do nej vliezli všetci naraz. Vzduch ukazuje 22°C.
[www.livecamcroatia.com]

Vodice za 9
smileys with beer
Re: Ivan Dolac Hvar
09. 07. 2022 07:16
Mužu potvrdit. Camera funguje. Na pláži nikdo. Ani karimatky.thumbs up smiley
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
09. 07. 2022 11:49
... Ajaxi ... tak se mrkni znovu ... grinning smiley

smileys with beer
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
09. 07. 2022 13:07
A je trochu jinak natočena...

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Ivan Dolac Hvar
09. 07. 2022 15:00
Bessy. Musíš dříve vylézt z pelechu. thumbs up smiley
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
13. 07. 2022 20:38
Ajaxi, hlavně ať dají do pořádku Věrku ... a Ty ju ochraňuj jak voko v hlavě a vůbec (já vím, že to tak je)
že ji zdravíme, ať může v rámci možností ještě letos k Jadranu ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (13. 07. 2022 20:38).
Re: Ivan Dolac Hvar
19. 07. 2022 12:24
Dnes juknul na id a to je masakr...to snad je za trest...zlaty mimice
Re: Ivan Dolac Hvar
20. 07. 2022 10:00
Dá se předpokládat, že letos bude masakr všude. Koncem srpna uvidíme jak to bude v ID vypadat.
Kdyby někdo věděl o volné bójce pro uvázání nafukovacího kajaku tak cca 200-250 m od hlavní pláže směrem k FKK, dejte vědět.
Díky.

Zdeněk



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Panďák (20. 07. 2022 10:02).
Re: Ivan Dolac Hvar
20. 07. 2022 18:55
Tak si bójku udělej.
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
21. 07. 2022 16:31
... já se budu o víkendu snažit domluvit s mechanikem ze Slávinky (Pero) ... s tím vždycky spouštím nebo vytahuji loď, na nafukováku mi kdysi udělal servis, aby šlapal motor ... no ale letos člun neberu, mám předjednáno v místě půjčení 6 metrovky laminát ...
takže se chci domluvit, zda by šlo dát bóju kousek od hlavní pláže směrem ke Slávince ... úvaz za nějaký šutr apod. parkování s bojkou pro 2 paddleboardy ...
někteří blázni to nechávali přes noc uvázaný u bojek kolem pláže, ale to dost riskovali, že jim to Jure odváže ...
... rád bych ale, aby to bylo kvalitní, tzn. řetěz ... lano k bojce ... pod ní smyčka na dvě lanka s karabinkami tak, aby byly paddlboardy za sebou, ne vedle sebe, aby se nešťuchaly ... lano by mělo udržet celkem 500 kg, tenší neměli ... a uvidíme ... nechce se mi to nechávat ani ležet na břehu, protože za ty roky vím, jak se na břehu dělají místa pro čluny ... a tahat to denně až nad obchůdek a zase dolů ... na to už mám taky věk ...
... i když Jitka říkala ... "letos máš apartmán nahoře, takže ... cvičit, cvičit, cvičit " ... no, zatím jsem se učil, učil a učil ... grinning smiley

smileys with beer
Re: Ivan Dolac Hvar
22. 07. 2022 07:14
Máme apartmán kousek od moře. Tak jsme nosívali kajak k apartmánu a nebo také nechali na břehu. Později jsme objevili bezprizorní bójku a využili ji. Tak letos uvidíme. Dělat bójku schválně mi přijde vcelku zbytečné. A také se mi moc nechce. Nějak to prostě dopadne.
Re: Ivan Dolac Hvar
22. 07. 2022 08:57
Bójku na kajak není potřeba nějak dramatizovat. Když jsme byli před lety poprvé se člunem (tehdy 2.8m nafukovák s 5hp motorem), tak jsem si vyrobil bójku z PET flašky na 8mm lanku (něco jako toto)protaženém dírou v nějakém kusu betonu na dně. Proti prodření od hran betonu jsem na lanko navlékl kus hadice. Kajak má ještě mnohem menší odpor vůči vodě i větru, tam by s trochou nadsázky stačila i prádelní šňůra. V dalších letech už jsme měli čluny větší a větší, tam už jsem pak vysloveně hledal ubytování s možností kotvení.
Re: Ivan Dolac Hvar
25. 07. 2022 14:05
Zkoušel jste někdo projet silnicí po hřebeni Hvaru od tunelu Pitve směrem k Sučuraji? Podle mapy by zde měla být zřejmě nezpevněná polňačka, ale snad průjezdná. Dá se případně po ní jet vcelku bezpečně osobákem, dá se sjet někde jinde ,nebo je potřeba se vrátit k tunelu? A z které strany se dá případně na hřeben lépe najet. Stojí to vůbec za to se tam štrachat autem?
Díky za případné info.
Re: Ivan Dolac Hvar
25. 07. 2022 15:12
Jel jsem to kdysi od Humace a sjel pod tunel na straně k Zavale. Po hřebeni fajn, dolů velký adrenalin, protože to bylo asi 14 dní po velkých bouřkách, takže v cestě vyryté koryto od stékající vody, něco málo velkých šutrů, bylo třeba stavět a odklízet a taky koumat, kudy vůbec jet. Stejně jsem si několikrát škrtnul. Pak jsem jel ještě z opačné strany, najel jsem ze staré do Hvaru u vápenky, ale otáčel jsem se zpět a vracel. Zrovna tam byl nějaký velký provoz a nebavilo se mě furt s někým vyhýbat, kór když se mnohým ani nechtělo.
Místní mají tam nahoře políčka, hlavně od Humace. Jsou odtud nádherné vyhlídky a když je bez oparu, je vidět hodně daleko. Jen auto pozbyde původních barev, kvůli prachu.
Re: Ivan Dolac Hvar
27. 07. 2022 12:38
Projel jsem to tam celé v roce 2019, od nového stanoviště požární hlídky pod vrchem Hum (604 m) přes křižovatku se sjezdy k tunelu a do Humace a dál na východ po té hřebenovce, ale na motorce. Za Humacem se ta široká prašná cesta postupně hodně zužuje a je dost hrbatá, na asfalt (D116) vyjedeš mezi obcemi Gdinj a Zastražišče. Autem bych tam nejel.
Re: Ivan Dolac Hvar
27. 07. 2022 15:23
Díky za info. Měl jsem představu vyjet od tunelu a projet to k Humacu a tam sjet. Ale ještě to zvážím.
Re: Ivan Dolac Hvar
28. 07. 2022 07:42
Od tunelu (za mě je lepší jet od Pitve) do Humacu v pohodě i autem. Doporučuju se tam nahoře trošku rozhlédnout. Dá se autem i na druhou stranu, kostelíček Sv. Ante nebo až ke stanovišti vatrogasců (výhledy na Zavalu a ID). Na svahu nad Jelsou věž Tor a Galešnik.Ta cesta se zhorší na východ až za Humacem.
Re: Ivan Dolac Hvar
15. 08. 2022 09:32
Tak pokud vše půjde hladce, zítra v ID.
Re: Ivan Dolac Hvar
27. 08. 2022 18:40
Asi to neni uplne spravne tema,ale ..nasli jsme na plazicce kousek vedle Slavinky klice od Mercedesu. Byly v kamenech v zidce.
Kdyby nekomu chybely,dali jsme je k p. Jitce
Re: Ivan Dolac Hvar
07. 09. 2022 16:28
V ID tak jako stále klid a pohoda a co je nejdúležitejší, teplo a slunečno. V září je tu kopodivu dost školoupovinných dětí. Stále sa tu staví. Zdejší obchod už nefunguje. Asi ho zruinoval obchod Plodine a Tommy v Jelse.
Re: Ivan Dolac Hvar
05. 10. 2022 10:27
Zdravím všechny.
Mám prosbu , chtěli bychom s mamkou někdy začátkem června uskutečnit změnu lokality a protože pročítám téměř vše tak chceme zkusit ID a teď dotaz, jak jezdíte na místo - jet trajektem ze Splitu do Hvaru nebo Stari Grad nebo jedete autem až dolu do Drveniku a tam přejet do Sučuraje?
A druhý dotaz , napsal jsem do agentury paní Jitce o ubytování ale nedáte i Vy typ na AP blíže k moři ať nemusíme daleko tahat paddleboardy?
Jsme jen dva.
Děkuju Břetin.
Re: Ivan Dolac Hvar
05. 10. 2022 10:28
smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil břeťin (11. 10. 2022 11:14).
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
07. 10. 2022 13:41
Trajekt ze Splitu do Stari Grad (do Hvaru jezdí jen katamarány) je na necelé 2 hodiny, Drvenik - Sučuraj třeba půl hodiny. Cena kratšího je nižší, ale je potřeba započíst navíc mýtné a projetý benzín (spotř. cca 8,5l/100), protože je to o dost dál. Mám pocit, že jsem to kdysi počítal a vyšlo mě to na jedné cestě spodním trajektem o 700kč míň. To je tedy finanční stránka věci.
Druhá věc a důležitá, je řidič. Já to mám do Splitu 900km, vyjíždím ráno po páté a jsem na molu po 15té hodině. Jízdní limity dodržuju, 2x tankuju, přitom wc a svačinka. Řídím celou cestu. V době covidové jsem jel na spodní trajekt, bo nám nejel ze Splitu a pak komplet přes celý ostrov na severní cíp až za město Hvar. Nebylo to tak strašné, rád řídím, na místě jsme byli úplně přesně stejně jako bychom jeli dlouhým trajektem, akorát, že jsem najel asi o 150km více.
Za mě Split-SG....ve Splitu mě tím vlastně končí cesta, jdu si na zmrzku před odjezdem, na trajektu už odpočívám, kochám se a pak těch 18km po ostrově je už výlet.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
07. 10. 2022 15:17

Re: Ivan Dolac Hvar
07. 10. 2022 18:37
Za mě Drveník Sučuraj. 1500 je uz dost peněz.thumbs up
Re: Ivan Dolac Hvar
10. 10. 2022 07:49
Díky Bomiňo , díky Ajaxi , jak sem psal že to bude poprvé , tak asi zvolím obě varianty a uvidíme. Taky nemám s řízením problém a navíc jsem ,, odpůrce smiling smiley,, dálnice takže jezdím po staré cestě tak to šupnu tam asi dolů a zpět přes Split.
Ubytování už máme takže teď už jen ať v tom červnu vyjde počasíthumbs up
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
12. 10. 2022 09:13
... hlavní pláž ... 12.10.2022 ... 09,12 hod ... [www.whatsupcams.com]
2 plavci ve vodě ... asi se otužují na letošní zimu ...

smileys with beer
Re: Ivan Dolac Hvar
14. 10. 2022 11:09
... ještě mám dotaz až tady někdo budete, projížděl sem příspěvky a chápu to dobře že v ID není žádný obchod a jezdí se nakupovat do Jelsy ? ...a pak, budete někdo zde z fora v ID od 11.6. ?...ať pochytáme nějaké rozumy smiling smiley
Díky Břetin
...to momentální počasí v ID mě s..e , je tam parádně smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil břeťin (14. 10. 2022 11:10).
avatar Re: Ivan Dolac Hvar
14. 10. 2022 14:42
břetin ...
bohužel, obchod v I.D. letos nefungoval ... pouze pekárenské zboží ... a ovoce od dovozce ...
... jak píšeš, jezdí se (nejblíže) do Jelsy ...

smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.