Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 02. 2015 17:31
O tom mi není nic známo. Jak jsem uvedl, od roku 89 jsme tam nebyli, ale domnívám se, že ne. Když, tak pouze oddělená část. Ale jak jsem psal, možná podá info, kdo tam byl v nedávné době. Cedule u cesty není s označením FKK.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 03. 2015 14:22
Vie mi niekto dat info o ubytovani u Sime Carica v Ivan Dolac?Chystame sa tam prvykrat,tak by sa hodili informacie.Chceme trajektom zo Splitu koncom juna.Cakava tam v tuto dobu vela aut,je sanca sa dostat na ranny trajekt?
Dakujem za info
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 03. 2015 07:30
Trajekt by měl být bez problémů, pokud budeš včas. V 5 hodin mají přednost nákladní vozidla zásobování a pokud jich bude hodně, nedostaneš se na trajekt. Loni jsem přijel těsně před pátou a musel jsem do Drveniku.
Ohledně ubytka napiš SZ Jitce2, nebo mail jitka.caric@vip.hr. Ale je už dost pozdě.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 03. 2015 12:42
Nebylo by lepší jet na noc a v 1,30 ze Spitu by to mohlo být bez nejistoty, ve 4 ráno jsi ve SG, chvilku dospíš na parkingu u Tommy a v 9 bydlíš.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 03. 2015 13:18
Jenže tenhle trajekt jezdí až od 28.6. Takže by musel jet doslova až "koncom juna". Jinak na další trajekt v 8,30 mají přednost osobáky.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 03. 2015 14:25
Vyrazame 24.6 a prave na ten trajekt o 8,30 by sme sa chceli nalodit.Myslim,ze by sme mohli byt v pristave tak cca,o 7,00 rano.Mohlo by to postacovat??Do Drveniku sa nam moc nechceconfused smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 03. 2015 17:27
... dany, buď tam raději v 06,30 ... vyjíždíte ve středu 24.06. a přijedete ráno 25.06. ... což je v Chorvatsku svátek ...
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (28. 03. 2015 20:26).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 03. 2015 12:44
Zdar všem Hvarmenkám a Hvarmenůmspinning smiley sticking its tongue out,tak konečně po roční přestávce pojedeme na Hvar,těším se jak nevěsta na svatební noc,včera jsem se domluvil s domácí a 26.7 na sv.Annu boucháme šampussmileys with beer ve 4.00 hodin v ID.Přeji všem hezkou dovolenou a doufám,že se vydaří vše tak,jak si plánujeme.smiling smiley
P.S.nejvíc se těším na vínečko u Tome L.Doufám,že byl loni dobrej rok???yawning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 03. 2015 13:53
Toho 24.6 uz nastupujeme na ubytovanie,takze rano sme v pristave.Naozaj tam uz v tuto dobu byvaju navaly,co potom v hlavnej sezone??No je to asi aj o stasti a nahode...
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 03. 2015 17:51
Nejde o návaly, ale že mají v HR svátek a bude se hodně Chorvatů stěhovat k vodě. Svátek je v týdnu, tak by to nemuselo být tak hrozné. Problém je taky v tom, že když si koupíš lístky a nedostaneš se na trajekt, musíš tam pak čekat na další 3,5 hodiny. Z Drveniku to jezdí každou chvíli, cca po hodině a půl. Obojí má své výhody i zápory.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 04. 2015 21:17
Hajduk - přesně v tu dobu již budeme na cestě do Sučuraje na zpáteční trajekt angry smiley Ale možná, možná posuneme nástup o nějaký den dříve. Vypadá to nadějně, ještě musím probrat detaily s domácím. Pak asi upravím i výjezďák.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 04. 2015 17:45
Ahoj 16 let jsem jezdila do Rovinje, ale co napsal Forbes že je to nejlepší místo na dovolenou jezdí tam celý svět a to městečko není nafukovací.Takže letos změna jedu do Starého Gradu, jedu busem Toorbus linka Praha Makarska,jedu z Brna,takový vlk samotář mluvím chorvatsky co jsou děti velké,kamarádka nemocná a drahá polovička moře nemusí, jezdím sama a jsem neřidič.Domácí pro mě přijedou k trajektu ze Splitu.Až budu na trajektu mám číslo na mobil.Rezervovala jsem přes Booking.com,tak jak loni, mám studio a vyšlo na 192 Euro.Loni 412 Euro ale to jsem se rozmazlovala a měla jsem bydlení v centru Rovinje a nádherně zařízené lednice s mražákem trouba,myčka pračka SAT TV a internet .Letos jsem skromější.Na Hvaru jsem nikdy nebyla,autobusů tam jezdí poměrně hodně tak když nebudou horka jedu 20.6-27,6 tak se kouknu i do Jesly a Hvaru možná půjčím i kolo.Jaké je to na Hvaru s vodou kupujete na pití?Mám si brát hamaku najdu tam dost stromů na zavěšení?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 04. 2015 19:27
Vodu netřeba , na ostrově je pitná, Nevozíme,pouze na cestu. Odklonu od Rovinje po loňské zkušenosti se nedivím, Velký přetlak.
Možná bych byl mírně opatrnější v otázce kola. Větší provoz na páteřní komunikaci, chybějící stezky a členitost terénu.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 04. 2015 20:41
... Janča12 ... pokud jsi vášnivá cyklistka, tak bych se půjčení kola vůbec nebránil ...

1) ze St. Gradu ... mezi sady k letišti ... k Vrbošce ... dobrá cesty z Vrbošky po pobřeží až do Jelsy ...
2) nebo ze St. Gradu pouze přejet ( jak píše Fous ... tu páteřní silnici ) a pustit se na Dol ... Vrbanj ... Svirče, případně na Vrisnik ... a pak mezi vinicemi do Jelsy ...
3) pokud by se Ti chtělo škrabat do kopců ze St. Gradu do Brusje po silnici 6252 ( opět se vyhneš páteřní komunikaci ) v červnu to ovšem stojí za to, protože cestou do kopců uvidíš tolik levandule jako snad jen v Provence ...

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 04. 2015 07:50
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 04. 2015 08:24
Tak nová silnice od Sučuraje před Jelsou je již měsíc hotová. Je výše položená než původní, tím se i narovnala. To je ta dobrá zpráva. Ta špatná je, že tímto ostrov ztrácí to svoje kouzlo, do kterého patřila i ta stará, rozbitá, úzká, bez svodidel, silnice. Jinak mi Jitka psala, že v ID už pár lidiček bylo, koupali se a odjížděli opálení do černa. Hmmm, doufám, že počasí bude letos moudré a nebude to jako loni, kdy jsem se v červnu týden koukal na spousty vody okolo. Ale padající z oblohy.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 04. 2015 08:52
... do černa ?
... v dubnu ?
... Fousi pomóc ... v Zavale našli ropu ...
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 04. 2015 16:40
Kdepak ropa, běženci z Libye ztratili směr a mírně se odklonili od plavební dráhy. Navíc Jíťa ještě v kukani není, kdo ví, co viděla.Ale jestli valili fofrem navrch, tak možná tmavá čmouha.
V Zavale je pouze prokazatelný život, jednou jsem tam našel ho.....,no, však víte co.grinning smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 04. 2015 08:53
prosba prohlížela jsem videa na youtobube... a nastupují pěší na trajekt do Stariho Gradu přes garáž nebo po takových těch bočních schůdcích z lodi
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 04. 2015 09:06
Janča12...síce som nebol na trajekte Stari _Grad. ale podobné premávajú medzi Zadarom a Prekom a tam sú na začiatku dokonca eskalátory. Samozrejme dá sa po schodoch aj z garáže/podpalubie bočnými vchodmi...

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 04. 2015 09:12
... pasažéři otevřeným čelem trajektu buď vjedou autem dovnitř, nebo tou samou cestou vejdou ...
... u čela trajektu je lodník, který kontroluje jízdenky ...
pak se dostanete ke schůdkům uvnitř trajektu, po kterých vystoupáte buď ... do kryté paluby, nebo ještě o patro výš ( mají velké trajekty ) na otevřenou palubu ( nahoře, zvláště v noci je chladno a pofukuje ) ...
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 04. 2015 09:19
díky na yutobube sem viděla nějaký vratký schůdky z boku už jsem měla strach- jednou sem ze Splitu jela na jiný ostrov a nastupovalo se normálně vraty
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 04. 2015 10:07
jsou na trajektu toalety? zase ta videa z yooutube
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 04. 2015 10:52
Na všech trajektech, na kterých jsem jel, byly toalety. A protože jsou až dole, je zajímavé kouknout okýnkem jen kousek nad hladinou.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 04. 2015 11:18
díky tím se vysvětluje to yooutobe video prohlížela jsem celou loď Petar Hektorovič
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 04. 2015 11:10
Těším se a začala jsem cvičně skládat věci jedu jen s malým batůžkem a plážovou taškou, to bude trošku oříšek jak to tam dostat, kolečkový kufr jsem zavrhla skrz vlak po ČR a trajekt ve Splitu,doufám že do června to zabalím furt mi něco přebývá,už mám i jízdenku na bus..a těším se moc pouštím si videa z Chorvatska
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 04. 2015 18:02
Tak ze Splitu jsou toalety nahoře na kryté palubě a zatím byly vždy OK. Po výjezdu se otevírá bufet a výýýborné kafíčko , už se těším .
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 04. 2015 19:08
...ano, ano..kafíčko možem potvrdiť - výborné...a lacnejšie ako niekde na dialnici grinning smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
24. 04. 2015 09:18
pojedu jen s batůžkem,měli by se tam věci vlézt, tak si trajekt projdu..na kávičku se těším
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 04. 2015 09:17
Ahoj všichni, zdarec Janča 12 !

Přeju krásný vyvedený pobyt a expedici na Hvar. Už cesta bývá dobrodružná a s mnoha zážitky. Do Splitu autem, letecky, vlakem i autobusem v poho.
Pak se nalodit a vyplout vstříc levandulovo sluníčkovo mořskovlnkovo viničnému ráji.

Najít si super místečko na pobřeží, není to žádná masovka jak někde na pobřeží, kde bývává hlava na hlavě.

A zkus mluvit i česky :-), předloni i loni jsem dostal " sprďana", proč nemluvím česky, když jsem Čech :-). Poprvé, když jsem se ocitl v Ivan Dolac a ptal se, jak se dostanu k paní Jitce. Zkomoleně jsem to zkusil anglicky, ale pán odpovídá- nemusíš se snažit, synku, já mám manželku od Prostějova :-).
A podruhé myslím v Jelse, když jsme si vychutnávali super zmrzlinu a procházeli kolem pána lákajícího na projížďku člunem po nábřeží- v přístavu loděk....anglicky nabízel svezení, já mu anglicky odpověděl. Jenže jsme se bavili rodinka mezi sebou, ušli jsme dva kroky- a pán najednou: " Jsi Čech- tak mluv česky !!!" :-)

Jaké mám doma šprýmaře - před pár dny mi k svátku darovali vůni do auta- L E V A N D U L O V O U !!!!!!! OUUUU !!!!!!!!

Taká provokačka !!!!!! Když mi letos pauzírujem, dovolujem se letos od Šumavy k Tatrám - teda spíš od Štrby po Volyni, Hošticích a okolí ....:-)

Na kole i pěšky- k vidění vinice, levandule i vršky




Těmito schody se naloďuje na trajekt


Dolní paluba

Horní paluba - / WC za holkama //chlapi// , holky kousek analogicky vpravo/


Samo nejlíp prošmejdit celou loď, objevíš sama kdeco.... :-)

Ahoj všichni, mějte se suprově a hvarkoví pozdravujte na jihu !!!!!

Kolin.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

cvt , ivka , Mirus
Hosté: 237
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.