Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

MLJET

Autor Stenly-KE 
avatar Re: MLJET
05. 08. 2019 21:04
TOTTI - já tam jel myslím 1. trajektem a vracel se posledním. Stejně jsem nestihl vše. Je ale pravda, že jsem to celé absolvoval pěšky a krokoměr mě ukázal přes 18 km. Dost jsem se zdržel na perfektním koupání u mostu zde: koupáníčko - skočíš do vody na jedné straně a příliv tě odnese na druhou. thumbs up smiley
Pozor, vyjížděl jsem z Gradacu a na těch necelých 80 km cesty mě tak, tak vystačila 1:30. Chytl jsem 15 min na hranicích Bosny a u Stonu i nákladák. Pozor také na rychlosti v Bosně, mají tam vše o 10 km/h méně !!!!! 50 - vesnice, 80 - silnice a 120 dálnice.Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (05. 08. 2019 21:07).
Re: MLJET
06. 08. 2019 07:28
Grizzly : vynikající info, moc díky!!!!!
avatar Re: MLJET
07. 08. 2019 14:05
Pod mostem se vyplatí i šnorchlovat. Proudící voda mezi mořem a jezery přináší velké množství potravy a jsou zde hejna poměrně velkých ryb, jaká jinde v moři neuvidíte.

Michal
Re: MLJET
15. 12. 2019 20:07
Zdravim vespolek. Poslednych par prispevkov sa riesila najme navsteva ostrova a NP Mljet. Ja uz par rokov chodim na Peljesac a vzdy na tento ostrov pokukujem. Buduci rok by som sem chcel ist na dovolenku na nejakych cca 10 dni. V ktorej casti ostrova by ste poradili sa ubytovat ? Budeme dvaja dospeli a ide nam hlavne o snorchlovanie, mozno nejaka fajn restika pobliz ubytka a hlavne klud... Samozrejme doprava autom. Podla google maps sme si nejak tak vytipovali dedinku Pomena, no akekolvek napady na fajn lokalitu, ubytko a dobre miesta na kupanie
resp. snorchlovanie uvitam, kedze som tu nikdy nebol. Vopred dakujem smiling smiley .
Re: MLJET
16. 12. 2019 16:22
My sme boli na Mlejet-e 2 x Saplunara apartman Posta Môžem povedať že super. No je to vec názoru my sme boli vždy spokojní. Majiteľom na nedalekej pláži patrí aj bufet na takže kavičkovanie alebo pivko som nemusel nikdy nosiť zo sebou peniaze Vyrovnali sme sa vždy až večer a aj to bolo veľa odpustené. K diszpozícii davaju aj menší čln. proste pohodička. A šnorchlovanie si myslím je na celom Mljet-e perfektné Nedaleko sú aj malé reštaurácie čisto domáckeho typu.
mdr
Re: MLJET
01. 01. 2020 11:53
Tiež sa nám v Saplunare páčilo. Je to fajn miesto pre toho, kto má rád kľud. Len s nákupmi v miestnom obchodíku bol trocha problém, pečivo sa muselo objednávať a bolo tam dosť draho, takže na väčší nákup sme išli radšej do supermarketu.
avatar Re: MLJET
07. 01. 2020 15:19
V Saplunaře se šnorchlovat dá, ale je tam písčité dno. Na dně lze vidět kyjovky, které jsou přísně chráněné. Při levém okraji zátoky blízko malé pláže s bufetem jsou plži značných rozměrů, jaké jsem v Chorvatsku jinde neviděl. O jaký druh se jednalo, nevím. Ryb je možné nalézt v této části ostrova asi nejvíce u zátoky Blaca, ale musí se vyplavat k útesu, který ji obklopuje. Sama zátoka má průměrnou hloubku pod jeden metr.
Na šnorchlování mně také přišla dobrá uvala Garma pod vesnicí Ropa. Větší množství různých hvězdic jsem jinde neviděl. Dno je zde rozeklané.
Ubytování v Pomeně bych se spíše vyhnul. Je to živé středisko, ale hlavně pro jednodenní návštěvníky, bez lepší možnosti ke koupání. Pokud tedy nepočítám nedaleká jezera v parku. Saplunara mi přijde prima a je to asi jediná kvalitní, písečná, nepřeplněná pláž v Chorvatsku.

Michal
Re: MLJET
07. 01. 2020 15:43
Tento chlap mi proste hovorí z duše smileys with beer
Re: MLJET
09. 01. 2020 08:48
V Saplunaře, tam jak je tam malá písečná pláž, tak tam jsem při šnorchlování viděl platýzy, chobotničky, ale taky starý pneumatiky a zbytky po stavební činnosti.
Re: MLJET
12. 01. 2020 20:10
Admin, fakt vycerpavajuci prispevok a mozno zaklad mojho itineraru :-) . Uvidim, ako na tom budem pred letom a mozno po siestich rokoch zamenim Peljesac za Mljet. Ako som pisal vyssie, nemam rad davy, nepotrebujem nejaky extremne rusny nocny zivot. Staci mi nejaka prijemna konoba na veceru a pekne miesta na kupanie a snorchlovanie.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 80
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.