Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Placení mýtného

Autor kvido 
Re: Placení mýtného
05. 08. 2009 09:13
jo díky zkoušel jsem to 5x a na po šesté jsem konečně něco našel. Díky moc omlouvám se.
avatar Re: Placení mýtného
05. 08. 2009 09:34
já se těm týpkům, co se ptají na každou blbost divím, že si napřed nepřečtou toto :
[www.chorvatsko.cz]
toto fórum nám umožňují zmíněné stránky....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (05. 08. 2009 09:37).
Re: Placení mýtného
05. 08. 2009 11:54
V Chorvatsku jsem byl několikrát a při placení v obchodech a u benzinek používám kartu s PIN. Mýtné jsem dosud kartou neplatil. Lze platit mýtné i kartou, kde je nutno zadat PIN ( mám Maestro - Česká spořitelna)? Kde je prosím na Lučku sjezd na mýtnici s placením kartou (směr Split) a jak je označen? Hledal jsem odpovědi i v jiných vláknech a je to dosti zmatečné. Dík za odpověď.
Re: Placení mýtného
05. 08. 2009 12:16
Směr na Split se kartou platit nedá, žádný sjezd a mýtnice na kartu tam není.
avatar Re: Placení mýtného
05. 08. 2009 12:32
rybář
když se přjede k Lučku od Zagrebu směr Split, tak tam se akorát vyzvedávají účtovací lístky,cestou od Spltu se kartou platí na novém terminálu Demerje vpravo, kousek před původními budkami, kde se platí teď platí hotově....maestro to bere bez pinu...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (05. 08. 2009 13:55).
Re: Placení mýtného
05. 08. 2009 14:02
To Rybář: manžel platí Maestro od Spořky na mýtnicích běžně:-) Tam, kde je automat to PIN nechce a někde u okýnek, kde berou hotovost i karty mu podají strojek a on zadá PIN. Takže žádný problém:-)
avatar Re: Placení mýtného
05. 08. 2009 14:02
rybář napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V Chorvatsku jsem byl několikrát a při placení v
> obchodech a u benzinek používám kartu s PIN. Mýtné
> jsem dosud kartou neplatil. Lze platit mýtné i
> kartou, kde je nutno zadat PIN ( mám Maestro -
> Česká spořitelna)? Kde je prosím na Lučku sjezd na
> mýtnici s placením kartou (směr Split) a jak je
> označen? Hledal jsem odpovědi i v jiných vláknech
> a je to dosti zmatečné. Dík za odpověď.


je to jedno mám taky Maestro od čs a v pohodě jsem s ní všude platil někdy pin ani nechtějí
Re: Placení mýtného
05. 08. 2009 18:51
Určite sa dá platit aj EURom mýtne...
Re: Placení mýtného
06. 08. 2009 07:57
dá sa platiť aj Eurom,
Re: Placení mýtného
11. 08. 2009 09:02
Zdravím,
letos se nám stala taková nepříjemná věc. Na úseku Macelj-Zagreb nám automat napočítal mýtné něco přes 180 Kn, což je 4 kategorie pro náklaďáky. Řešili jsme, jak je to možné a na jakém principu to posuzují. Zda tam jsou nějaké kamery nebo čidla na snímání rozměrů vozidla. Prostě nevím. Normálně jsme si vyzvedli lístek jako všichni ostatní a jeli. Nakonci jsme platili kartou v tom automatu bez obsluhy. Vyšlo nám to tedy asi o 140 Kn víc. Člověk někdy přijde o víc peněz. Stalo se stalo no. Ale přesto bych ráda věděla, kde se stala chyba, aby se nám už příště tohle nestalo.
Re: Placení mýtného
11. 08. 2009 10:15
Keď pôjdem od Splitu pred Lučkom je razcestie smer Demerje,alebo je tet terminál pri Lučku?Vďaka
Re: Placení mýtného
11. 08. 2009 10:46
to garybaldy: mýtnice je 3 km před Lučkem, jsou tam obrovské cedule už 2,5 km před tím . Cestarina no cash, sjedete do pravého pruhu a odbočíte na mýtnici, 2x enc a 8x pro platbu kartou. Pak jedete souběžně po dvou nových pruzích dálnice a až za Lučkem vyjedete na společnou dálnici, u spojení je omezení na 40km, protože je tam takové esíčko, není to moc šťastě vyřešené. Vezme to jakoukoliv mezinárodní platební kartu, pin se nikdy nezadává. Jel jsem tudy letos už 2x a vždy byla na místě nějaká obsluha, aby to šlo rychle, celé odbavení včetně stání trvalo minutu, jednou bez obsluhy (holka stála a dívala se zda je to ok) jednou s obsluhou. Kolona na Lučku byla 2km a to byl všední den čtvrtek.

to bambinna : po bitvě je každý generál, ale při strčení dálniční karty do terminálu se vám na displeji ukáže kategorie a cena, tedy pokud je to chybně zavoláte obsluhu a nedáváte platební kartu do otvoru. Chápu že to člověka nenapadne ale je třeba se dívat. Princip snímání auta nevím do dneška jak funguje. Zkusil bych jim napsat a poslat kopii účtenky k reklamaci, je jasné že turisté náklaďákem nejezdí.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (11. 08. 2009 14:06).
avatar Re: Placení mýtného
11. 08. 2009 12:22
2rik2 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dá sa platiť aj Eurom,


jo,dá,ale ten kurzangry smiley,raději kartouthumbs up,funguje to bezvadně!!

vino,prošek rakija,hvala Boga Marija
avatar Re: Placení mýtného
11. 08. 2009 12:55
Pripojím vlastnú skúsennosť z 26.7. 2009.
Na platenie mýtneho používam vždy, keď je to možné, platobnú kartu.
Mám kartu Maestro SLSP s čipom, chránenú PINom. Na každej mýtnici som musel pri platení PIN zadať.
Na mýtnici Demerje, kde sa PIN nezadáva, mi terminál kartu odmietol. Musel som použiť inú kartu - Visa Electron, kde mi platbu stiahlo už bez zadania PINu.
Zaujímalo by ma, ako by som sa dostal cez mýtnicu, keby som nemal inú kartu k dispozícii.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirod (11. 08. 2009 13:32).
avatar Re: Placení mýtného
11. 08. 2009 13:20
to garybaldy
jen doplním Davida, tady je ještě pro vysvětlení informační leták - mýtnice Demerje

Minulou neděli jsem se vracel z HR a ještě před půlnocí byl na dálnici docela hustý provoz, protože se vraceli místní od moře. Většina aut jela rovně na Lučko, já jsem odbočil na Demerje, kde bylo volno a okamžitě jsem byl odbaven. Platil jsem kartou Visa Electron.

to Mirod
karta Maestro na tom informačním letáku je také zobrazená, třeba by pomohla obsluha, je tam tlačítko na pomoc při problémech s placením.
Re: Placení mýtného
11. 08. 2009 13:25
Da se platit Eury ale vrati vam kuny
avatar Re: Placení mýtného
11. 08. 2009 13:35
Moje zkušenost je platit jedině kartou. A to do doby než tak bude platit většina. Nejmarkantnější to letos bylo na Lučku. Cash 60 min Card 0 min.(pátek 31.7) Svitící informační tabule o tom informují jak v chorvatštině tak angličtině několik km před mítnicí. Jen je škoda, že někteří méně chápaví a neznalí napravovači nepravostí zablokují pravý pruh a nechtějí před sebe pustit ty, co je podjíždí na mítnici, kde se platí kartami.
avatar Re: Placení mýtného
11. 08. 2009 13:58
TO: Luděk To je přesně to co nechápu, když se dívám na webky z Lučka! To se bojí dát tu kartu z ruky? Na Demerje skoro nikdo, jen jednotlivý auta a na Lučku fronta. Už jsem pochyboval jestli to není na Demerje jen na ECN, ale všude se píše že je platba možná i na běžné kreditky. Já jezdím v týdnu, tak je Lučko volné, ale asi Demerje prubnu i když pojedu ve všední den.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (11. 08. 2009 20:01).
avatar Re: Placení mýtného
11. 08. 2009 15:53
Luděk, Racetiger, tak to mi leží v hlavě už dlouho.PROČ se více nejezdí na Demerje.Jeli jsme tudy před měsícem a naprostá pohoda, tak proč stát na Lučku ve frontě.
avatar Re: Placení mýtného
11. 08. 2009 18:51
no my, když jsme viděli tu frontu v31.7. v pátek kolem 14:30hod před Lučkem, tož sme byli rádi, že na Demerje nikdo nebyl, nechápu ty lidi..asi rádi stojijou ve frontách..šup tam lístek, pak kartu a za 20 vteřin odbavenídrinking smiley
Re: Placení mýtného
11. 08. 2009 19:34
Všetkým vďaka za odpoveď,veľmi ste mi pomohli.Prajem vám veľa šťastných km.
avatar Re: Placení mýtného
11. 08. 2009 21:41
¨Ještě bych přidal zkušenost z Macelje. Tam se pro změnu tlačit doleva. Opět jsem objel frontu těch co platili cash a ušetřil si čas. Možná by bylo zajímavé sjet i na Durmanec (nebo jak se jmenuje předposlední sjezd).
Re: Placení mýtného
12. 08. 2009 06:22
Demerje versus Lučko: Ešte nie sú turisti zvyknutí na Demerje a asi väčina platí Cash, neveria platbe kartou. No myslím že na druhý rok sa to rozšíri a Demerje bude viac obsadené
avatar Re: Placení mýtného
12. 08. 2009 13:38
Ono asi také závisí na tom,zda-li je na Lučku fronta.Já to dnes v noci zkusil na Demerje,a byl to fofr,ale na Lučku taky nikdo nebyl,tak jsem si nijak nepomohlsmiling bouncing smiley
Re: Placení mýtného
12. 08. 2009 14:08
Ahoj všem ,jsem tu nový,ale nikde jsem nenašel jak to funguje při placení kartou na jiných úsecích dálnice.Pojedu ze slovinské Postojne směrem na Rijeku a dál na Krk.Dá se na této dálnici v Chorvatsku platit kartou?Jel jsem tudy asi před 6 roky a to byla dálnice ve výstavbě,tak vůbec nevím .
Dík za každou radu.
Re: Placení mýtného
12. 08. 2009 15:53
hledat a citat !!
Re: Placení mýtného
12. 08. 2009 16:31
A co vlastně znamená slovo Demerje?
Re: Placení mýtného
12. 08. 2009 16:36
Jo tak to jsi mi moc nepomohl ,hledal jsem ,ale nenašel.A všechny témata kde by mohl být odkaz vážně projít nestihnu .Poraď aspoň téma když máš vše nahledané a načítané.Dík Tomáš.
avatar Re: Placení mýtného
12. 08. 2009 16:38
Re: Placení mýtného
12. 08. 2009 19:33
Tak jsem to projel celý a o úseku Rupa -Rijeka jsem se tam nic nedozvěděl.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 173
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.