Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 08. 2009 09:38
inOx díky za videa.hot smiley
Stále jsem hledal v mapách jak nejlépe projet Ptuj, zda na nový most, nebo na Tržec.
Cesta tam i zpět perfektně popsaná.
Jsem rozhodnut, videa už mám nastudované, odjezd 4.8.
Ještě jednou díky
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 08. 2009 12:25
Pro majitelé navigací TomTom, nebo iGo nabízím itinerář průjezdu zpracovaný podle Michala (tento odkaz ve fóru) - jde o trasu z Mikulova, přes Vídeň, napojující se za Varaždinem na A4.

Odkaz ke stažení

Soubor mikulov_varazdin.itn nakopírujete do podadresáře ITN hlavního adresáře navigace TomTom.

Soubor mikulov_varazdin.kml (otevřitelný i prostřednictvím Google Earth) nakopírujete do adresáře \iGO8\content\userdata\route navigace iGo.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 08. 2009 21:46
Nemáte někdo vyfocenou značku upozorňující na dálniční známku a značku označující začátek placeného úseku?
Jestli je to tabulka s textem ve slovinštině, tak to asi těžko rozeznám.
Díky
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 08. 2009 22:53
třeba :
[ris.vecer.com]
[static.panoramio.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (01. 08. 2009 22:56).
PE
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 08. 2009 23:47
Objel a před skoro 4 hodinami se i vrátil. Místo toho, abych spal, tak píšu do různých rubrik tohoto diskuzního fora. Jel jsem trasu před Mureck - Lenart - Ptuj -Macejl (nazpět to samé) Doporučuji úsek Mureck - Lenart jet ve dne. V noci to musí být zajímavé, samá kukuřice a přejeté lišky a sem tam i prase. To muselo to auto asi dost "bolet". Od Murecku do Lenartu (přesněji k odbočce k Sv. Anna - jsou tam v úseku 5 km čtyři) je silnice špatná. Kdo má závratě, mohl by dostat mořskou nemoc anebo možná přijít i o jedno kolo na autě. Opravdu pěkné městečko je Mureck. Vyplatí se zde zastavit a projít se.
K moři jsem odjížděl v 21:00 hodin při lokálních povodních 15. července, kdy jsem na trase Svitavy - Brno 2x stál - zatopená silnice. Ptuj jsem projížděl 16. července kolem 5. nebo 6. hodiny ranní,pár hodin před otevřením nového dálničního úseku. Vše je vcelku dobře značeno a kdo není zmatkař, tak celý úsek od Murecku do Macejl v pohodě projede i bez návodu. V autě mám navigaci s mapami Mio 04.2008 a ve Slovinsku je to trochu slabší. Musí se jet podle rozumu. Pozor na policisty s laserovými měřiči - v Lenartu u vjezdu z obou směrů. Na zpáteční ceště to chce odbočit vpravo před nájezdem na novou dálnici na Ptuj a přejet přes řeku ve směru na kruhové objezdy, zde směr centrum a poté přijedete na křižovatkou s krásně vyznačenou odbočkou vpravo na Lenart.
Musím jít spát, těch 900 km už na mne začíná být znát:-)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2009 01:31
Zdravím vrátil jsem se včera nad ránem. Slovinsko projíždím přes Šentiljskou cestu a Maribor.
U Ptuje jsem to objel na západ přes místní vesničky. Takže jsem našel i 2. zátarasu na E59. Více info na mapě:

http://maps.google.com/maps/ms?hl=cs&ptab=2&ie=UTF8&oe=UTF8&msa=0&msid=100359427133505106985.0004701be4fbf2634dc77&z=10

Variantu 1 jsem nezkoušel. Cestou tam jsem zbrkle projel placený kruhový objezd. Ale jde to objet variantou 2. Tak je ale vhodná asi spíš cestou zpět. V obou případech jsem jel asi kolem 1 v noci.

Více informací na mé stránce.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil mpecho (02. 08. 2009 15:18).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2009 12:11
klasicky Mureck, Trate, Lenart, Ptuj 19.7.kolem 23:50hod ( po novém mostě podle mapky uveřejněné zde pohodička) ale nenechte se zmást tím že se tam objeví značka dálnice je to jenom na 100m pak končí a pokračuje cesta č.9 na Macelj..přes řeku Mur na přechodu do Slovinska sem narazil na 3 auta z česka všeci měli zaplou navigačku a jeli krokem asi nevěděli jak dál..tož sem je předjel..myslel sem, že se mě budou držet...ale asi mě nevěřili a pokračovali ve stejném tempu a nad serpentýnama jak je ta odbočka na Šentilj zastavili....jejich smůla grinning smiley..jinak sem narazil u Lenartu na přikrčenou lišku u příkopy...zpět taky pohoda...od Macelja stále rovně a až bude začínat dálnica tak odbočit na Ptujsmileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2009 14:37
Přesně tak,ted se vrátil kamarád a jel podle mapy co jsem mu dal a projel absolutně bez problémů,k tomu se za ním se vezli ještě nějací češi a rakušáci,které taky vyvedl na Macelj.Zpátky taky absolutně žádný problém,jen v rádiu slyšeli jaké jsou fronty v Mariboru,takže hezkou cestu a nezmatkujte,,,on jel totiž po poprvé a děkoval za plánek a já taky toto cestou děkuji tomu co ji stvořilsmileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2009 21:39
Vasnivykolisto, vítám tě zpět a upřímně - jsem moc ráda, že tu vidím Váš příspěvek. Loni jsme jeli přes SLO podle Vámi popsané trasy a celá cesta proběhla na 1.
Letos jedu tedy opět stejnou cestou.
Ta uveřejněná mapa je ta nad Vaším příspěvkem?????



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pádˇa (02. 08. 2009 21:48).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 08. 2009 07:52
páďo..mapa podle kterej jsme jeli je tahle:



v Ptuji na první světelné doleva a dál podle mapky



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (03. 08. 2009 07:53).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 08. 2009 10:37
A jak dál za novým mostem? Sjezd z nové silnice na bývalou 9 vede cca 150 metrů po dálnici.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 08. 2009 10:58
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> klasicky Mureck, Trate, Lenart, Ptuj 19.7.kolem
> 23:50hod ( po novém mostě podle mapky uveřejněné
> zde pohodička) ale nenechte se zmást tím že se tam
> objeví značka dálnice je to jenom na 100m pak
> končí a pokračuje cesta č.9 na Macelj

Opravdu jedu těch cca 100 m po dálnici ? Pokud tomu tak je, tak to není ideální trasa ... Moc bych se divil, kdyby tam nestáli slovinští policisté.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 08. 2009 12:38
----> tomik3,
panika musí být kdyby na sůl nebylo....smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 08. 2009 12:49
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ----> tomik3,
> panika musí být kdyby na sůl nebylo....smileys with beer


Žádná panika, na to jsou tady jiní experti. Viď ?
Pouze žádost o seriózní informaci. smoking smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 08. 2009 12:54
Jel jsem tudy 23.7. kolem půlnoci a opravdu je tam skoro u konce sjezdu na 9 značka dálnice a cca po 150 metrech končí. Přitom to žádná dálnice není, je to stará silnice 9, pouze dva proudy. Počítám, že z důvodů objíždění se ti slovinští šmejdi to snaží co nejvíce to znepříjemnit. Naštěstí tam nikdo nebyl a tak jsem to projel bez pohromy. Zpět pěkně přes Tržec, takže v pohodě.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 08. 2009 13:42
znova, jedu od Maceljlu domů po devítce.....
přijedu k velkému dálničnímu rozvaděči (Draženci), kde začíná nová dálnice....
stává se z devítky následně čtyřproudá cesta....
dám se do pravého pruhu asi po 100- 200 m když se tam dojede, vidím odbočovací pruh, žluté cedule na Ptuj a dálniční známka mne nezajímá...
já to tak viděl, akorát jsem to praskal za nosem po nové dálnici....

jestli tam někde stojí policajti dle Tomíka3, tak nevím, neviděl jsem, kdyby chtěli zmáknout objížděče, tak to mohou udělat třeba 100x přes Ptuj a Lenart jinde...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 08. 2009 13:55
Macku, díky za informaci...
.. ale zajímal mne opačný směr, od Ptuje po novém mostě, sjezd na devítku, potom oněch 100 m a hurá na Macejl ...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 08. 2009 14:28
tomik3 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Macku, díky za informaci...
> .. ale zajímal mne opačný směr, od Ptuje po novém
> mostě, sjezd na devítku, potom oněch 100 m a hurá
> na Macejl ...

nevím, bohužel, já jel po dálnici a pak rovně....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 08. 2009 15:28
stamar [ Soukromá zpráva ]
Re: prodej kun
31. 07. 2009 15:28 Datum registrace: 1 rok nazpět
Příspěvků: 182

TO mack:
tys taky pěkný prudič což?!


... asi jo ...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 08. 2009 16:18
tomik3 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> vasnivykolista napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > klasicky Mureck, Trate, Lenart, Ptuj 19.7.kolem
> > 23:50hod ( po novém mostě podle mapky
> uveřejněné
> > zde pohodička) ale nenechte se zmást tím že se
> tam
> > objeví značka dálnice je to jenom na 100m pak
> > končí a pokračuje cesta č.9 na Macelj
>
> Opravdu jedu těch cca 100 m po dálnici ? Pokud
> tomu tak je, tak to není ideální trasa ... Moc
> bych se divil, kdyby tam nestáli slovinští
> policisté.

Jestli ti nestačí co je tu napsáno,jed jinudy,nebo si kup známku.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 08. 2009 17:52
Pri prijezdu od Lenartu do Ptuje... se dejte na prvni svetelne krizovatce doleva, pak pres mestske kruhace na novy most, za mostem vas to navede na dalnici a po 100m dalnice zase konci. Je tam pouze znacka dalnice. Pokud by byla placena bude pod touto znackou cedule vinjeta, neni se ceho bat. Cesta zpet je to same jen pred placenou dalnici odbocite na Ptuj.
Jestli budou letos nebo pristi rok pokracovat ve stavbe dalnice, pak to bude slozitejsi :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (04. 08. 2009 08:45).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 08. 2009 22:51
to miroslav57:
Díky. Po Tvém příspěvku už to je úplně jasné ...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 08. 2009 22:53
To se mi nezdá, kde jsi to vyčetl??
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 08. 2009 22:56
Jurajs napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To se mi nezdá, kde jsi to vyčetl??


Pochopil jsem, že ptát se některých, nemá smysl ... drinking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomik3 (03. 08. 2009 22:59).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 08. 2009 23:07
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil StandaM (03. 08. 2009 23:09).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 08. 2009 07:05
To StandaM: v Ptuji na první světelné doleva, nikoliv doprava. Není-liž pravda?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 08. 2009 08:44
to Regisek:
jj, samozrejme doleva, uz jsem to opravil, dik za upozorneni
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 08. 2009 11:16
A tak jsem jel 18.7 tam a 1.8 zpět, obě cesty přes Mureck - Lenart - Ptuj a Ptuj - Lenart - Mureck.
Takže :
I když je u Ptuje těch 100 metrů označeno jako dálnice, není tam obrázek "Vinjeta" a tak bez obav projet. Při cestě tam jsem jel za mladíky z D a ti se zalekli a otočili zpět. Když mě viděli projet, tak se za mnou odvážili také. Při cestě zpět tak po výjezdu z dálnice tam byla policie u silnice a chytali ty co se lekli a obraceli to před sjezdem na dálnici !!! To se nesmí, tam už jsou plné čáry !!! Potom další vychytávka je, že když se vracíte tak v celém Ptuji není ukazatel na Lenart až u toho semaforu, kde je T křižovatka. Chorvati jim řikají asi správně "zejebanci". Snaží se to znepříjemnit za každou cenu. Jinak se připravte, že opravdu v Lučku si počkáte, pokud platíte hotově. Při cestě zpět jsem čekal od 10,00 do 11,00 a popojížděl. Jinak cesta po Ch. díky otevřeným tunelům pohodová.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 08. 2009 13:20
Mám dva dotazy.

1. když pojedu přes rakousko, slovinsko, chorvatsko na cca 9 dní kolik budou stát dálniční poplatky a známky při průjezdu přes dálnice.
kolik bych ušetřil jet mimo placené useky?

2. na začátku se píše jet z A/SL hranice na Šentilj a potom na kruháči jakoby do leva na Lenart a tam do prava na Ptuj tam jakoby směr Maribor a do leva na chorvatsko. Proč se nejede přes Maribor a tam na Ptuj - je tam nějaký problém?

Byl by někdo tak laskav a popsal mi nějak opravdu rozumně průjezd slovinskem opravdu ale ne po polích a loukách ale po pěkné cestě neplacené? po placené je to jasné tam se není o čem asi bavit. díky všem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil autocult (04. 08. 2009 13:31).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 08. 2009 13:30
Téma "Už jsme objeli placenou silnici ve Slovinsku" má 30 stran, tak zalistuj a čti. Přece nečekáš, že ti, kteří to nejen tady popsali už xkrát, to pro Tebe popíšou znovu. Více Ti asi neporadím. Měj se.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 216
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.