Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 13:12
A keď nastane problém v pravom pruhu FAST ENC tak čo?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 13:14
Jak píše jaspa je lepší používat pravý pruh. Lze si to prohlédnout viz mapka můj příspěvek výš.

PS: pokud nastane problém v pravém pruhu tak tě to šoupne doprava a zůstáváš pořád na Demerje, ale vlevo jedeš na Lučko.

.
.

_________________________Jirka_________________________



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (01. 06. 2017 13:18).
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 13:21
Jo, už to vidím. Díky.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 14:23
Dik ale furt je mě záhadou proč mě hnali pryč z toho FAST ENC
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 14:36
Třeba dělali údržbu nebo měly poruchu těžko říci.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 06. 2017 14:44
Mně se to stalo vloni taky a domnívám se, že to mohlo být kvůli nedodržení předepsané vzdálenosti kolegy za mnou, protože ho to taky vyhnalo za mnou na Lučko. Naštěstí tam nebylo narváno. Příště už jen pravým pruhem.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 06. 2017 08:12
no tak to už za mňa bolo objasnené, že pokiaľ zlyhá pravé FAST ENC, vyhodí ma to na iný exit stále v Demerje. ENC používam od 2014 a myslím, že už 2x som cestou cez Demerje videl, že FAST ENC bolo buď uzavreté úplne, alebo fungoval iba ten pravý pruh....asi sa im to často kazí alebo čo....
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 06. 2017 11:41
Jaspa v noci pokud je malý provoz tak co jsem jel byl vždy zavřený levý Fast ENC.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 06. 2017 22:31
Zdravím všechny na fóru, jsem tady nový.
Chci se zeptat, byl jsem rozhodnutý si tento rok pořídit na mýtnici v Ogulinu krabku ENC od HAC.
Ale včera na auto.cz vyšel článek, že ministerstvo dopravy plánuje tento systém zrušit
a chtějí přejít na nový na bázi GPS. Nemáte k tomu někdo více informací? Vyplatí se to tedy ještě vůbec
pořizovat? Nechci koupit něco, co příští rok hodím do popelnice. Jde mi o úsporu času, už netoužím stát
a cukat v CASH frontách. Tak snad jediné rozumné řešení je platební karta..?
Díky
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 06. 2017 09:40
Ještě nedávno bylo info o tom, že HR zvažuje zavedení dálničních známek. Teď je info o GPS systému. Do toho EU přišla s tím, že do deseti let se systém v EU sjednotí na mýto, takže se budou rušit dálniční známky. Takže z toho vyplývá, že je třeba si vzít křišťálovou kouli a podívat se do ní. Nikdo ti neřekne, jak to doopravdy bude. Krabka si při jedné cestě na sebe nevydělá.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 06. 2017 09:45
Jak tak koukám do křišťálové koule, vidím, že bude nutné mít krabičku na skle, podlepenou dálniční známkou, kterou bude překrývat všeobjímající velkoEUkrabice s GPS čipem. eye rolling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 06. 2017 15:22
Vcera se na impulsu reklo,ze mame pockat s koupi ENC,nebot Chorvati uvazuji o zruseni vyhod teto krabicky a ani se nedivim pri zadluzenosti kvuli stavbe dalnic,tak kazda kuna dobra.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 06. 2017 20:28
Někdo vždy řekne nějakou blbost či v parlamentu zazní návrh a média z toho udělají senzaci. ENC zatím je a pokud budou rušit její výhody, asi těžko to bude letos. Já už zaplatil kredit a vše v poho. Pokud někdo jede třeba za měsíc, myslím si že i kdyby krabičky rušily až za rok, stále se mi vyplatí jí koupit. (pokud tedy nejedu jen 100km) sleva 21% je 21% + výhody rychlého průjezdu mýtnicí, což si každý snadno spočítá. Ale to jsou jen mé domněnky, přesto jsem přesvědčen, že letos se už nic měnit nebude.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 06. 2017 21:43
Já se chystím si krabičku letos koupit. I kdyby to za dva roky zrušili, tak nemohu prodělat. Když koupím paket za 544HRK, tak je v tom nabito 555HRK. Přinejhorším ušetřím pouze těch jedenáct lasiček, ne očekávaných dvacet procent.
Jenom mne štve jejich systém prodeje. Proč se to sakra nedá koupit někde na pumpě. Každý rok to odkládám, protože se mi nechce postávat někde na kraji cesty před Lučkem. Letos možná pojedu přes Varaždin a tam na to bude mnohem víc prostoru.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 06. 2017 23:54
Ano, ve Varaždinu je nejlepší možnost koupě ENC.
Dle sdělení ministerstva dopravy HR bude letos zachována výše slevy u ENC (21,74 %), tato se bude snižovat až příští rok.
Mimo to, pořídíte-li si ENC od HAC-u, slevu získáváte v okamžiku koupě/nabití, takže pokud vám letošní kredit zůstane i napřesrok, výše slevy vám zůstane vlastně zachována.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2017 05:54
Kupoval jsem až ráno na Dugopolje kam jsem zajel když již sluníčko pěkně hřálo na Lučku byla fronta a toho roku pěkně chcalo a lítat kolem půlnoci po mýtnici nesmysl. Vzal jsem si na Lučku listek na Dugopolje jsem neprojel mytnici ale zastavil 150 m před vyřídil vše s Chorvatem 4 ks Plzně to urychlilo prodej a rady na používání .Pakjsem se otočil přes plnou zpět na dálnici a na Šestanovac jsem dal obsluze lístek a krabičku od té doby jezdím v pohodě mám HAC a dobijim z domova

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2017 07:05
No nemyslím si, že krabičky zrušia, to už potom naozaj nebude im nikto po tých diaľniciach chodiť, iba turisti. Každý Chorvát, ktorý jazdí po diaľniciach často, má krabičku a šetrí aspoň dačo. Ako Marius napísal - kto si dobije kredit už teraz, ušetril do budúcnosti určite aj keď znížia zľavy, lebo krabička od HACu dáva zľavu ihneď pri dobíjaní.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2017 08:00
Veškerá diskuze ohledně rušení ENC se rozjela po návrhu z Bruselu, že chtějí sjednotit v celé EU výběr mýtného. Od té doby se skoro ve všech státech unije novináři zbláznili a přinášejí zaručené info co a jak bude. Já se sázím, že bude trvat min 5 let, než se něco konkrétního vyvine.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2017 11:50
Marius 

Mimo to, pořídíte-li si ENC od HAC-u, slevu získáváte v okamžiku koupě/nabití,
 takže pokud vám letošní kredit zůstane i napřesrok, výše slevy vám zůstane vlastně zachována.
Pokud se bude zdražovat (tj snižovat sleva) tak zůstatek na účtu ENC bude patřičně zkrácen. Bude to stejné jako když slevu zvyšovali.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2017 12:10
O víkendu mě domácí říkal že si ji chtěl koupit ale nikdo neví jak to bude takže si ji radši nekoupil
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 06. 2017 19:51
Po delší době opět zasílám své zkušenosti z nákupu ENC.Minimálně 4 známí co také jezdí na dovolenou do jižní části Chorvatska postupovali stejně jako já před 3 roky.Na Lučku vzít jen lísteček a jet na jih.Na Dugopolje zastavit vlevo před mýtnou bránou,zaklepat na dveře se samolepkou ENC a bez problémů ENC koupit.Já(neděle),2 další(sobota odpoledne) ji koupily i v době,kdy je podle internetu prodej nemožný.Asi je tam kancelář na celou mýtnici,tak tam furt někdo sedí.Pomůže malý dárek(krabička cigaret,pivo,sušenky atd)Většinou obsluha pomohla vyplnit údaje a ostatní věci.Pak nastoupit do auta a obsluze kde se platí mýto podat lístek z Lučka a rovnou i krabičku ENC a ona Vám rovnou odečte cestovný z té krabičky.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil bamra (06. 06. 2017 19:53).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 06. 2017 17:11
Prosím,pochopil jsem dobře,že ENC nelze použít na úseku Macelj - Trakoščan?

Karel
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 06. 2017 17:39
Áno diaľnica A2 je súkromná a tam ti ENC nepomôže. Úsek Trakoscan - Zapresic ENC nepoužiješ.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2017 00:36
Dálnice A2 patří společnosti Strabag a není na ní instalován systém ENC.
Nelze zde tedy použít platební prostředky z jiných HR dálnic, např. SMART kartu od ARZ.
Lze zde pouze použít jejich vlastní SMART kartu od AZM, která se však vzhledem k min. dobití příliš nevyplatí.
Místo toho existuje legální způsob, jak podstatně snížit náklady na průjezd A2, totiž přerušit jízdu (platit mýtné nadvakrát), popř. vynechat jeden úsek této dálnice.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2017 08:51
A taky si tato společnost pospíšila se zdražením mýtného. Když zdražil HAC, tak proč né i oni. Stačí za celnicí sjet a najet až v Durmanci. Ušetří se necelá půlka peněz z celé trasy a časově to vyjde nastejno, né li rychleji, protože na okresce můžu 90, kdežto ve stejném úseku dálnice jsou omezení na 80 a jezdí se převážně jen jedním pruhem.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2017 10:24
Žádnou informaci o zdražení mýta na dálnici A2 jsem nenašel, jejich oficiální stránky stále uvádějí stejnou cenu za průjezd celé dálnice autem kategorie I. 48 kun, což platí už dost dlouho. Dokonce nehodlají tuto cenu navýšovat v letní sezoně (červenec-září), jak to oznámil HAC a ARZ (o 10%).
Že je to nejdražší dálnice v Chorvatsku (v přepočtu na km), je ovšem pravda.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2017 10:48
Někde tu prolítl odkaz na nové ceny a tam bylo uvedeno 53 kuna. Zkusím to pohledat.

edit: Tak už jsem to našel, je to uvedeno zde. Je možné, že páni redaktoři přepočítali vše plošně. Nic to nemění na tom, že najedu zase až v Durmanci



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (08. 06. 2017 10:58).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2017 11:03
Při tom prvním zdražování o 5% se A2 nezdražovala, ale to sezónní zdražení o 10% už se jí týkat bude. Pak bude stát těch 53kn.
Edit.
Tak máme stejnej zdroj, uvidíme jestli to tak bude, protože jinde o tom opravdu nepíšou



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (08. 06. 2017 11:08).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2017 11:17
to Zahajskej - ten nájezd až v Durmanci mne zaujal, ne ani tak ušetřením peněz, to je snad 20Kn, to nestojí za to, ale jak je to časově?
Koukal jsem na Google mapy (i street) a úplně to jako dobrý nevidím, ale street je z r.2011, tak snad je to teď lepší.
Připadá mi, že se tam budu motat (podjet dálnici, pak zase v Durmanci podjet nájezd a vracet se, atd) oproti konstantní jízdě po dálnici (pokud tam nejsou v současné době nějaká omezení). Jak řikám, 20Kn šetřit nebudu (ale SLO objíždím spinning smiley sticking its tongue out v pohodě po paměti), ale pokud by to vyšlo časově stejně... uvažoval bych o tom....
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 06. 2017 11:57
TO: santy
no malé zdržení s ohledem na cestu po dálnici asi bude, ale jak píše Zahajskej rozdíl nebude zásadní. Jel jsem tam tudy taky párkrát. Nicméně se vyhneš jak nájezdu na mýtnici Trakoščan a možné mini koloně při vjezdu, no stejně v Durmanci budeš muset vjet smiling smiley. Ale kolony nemusí být tak velké jak na začačátku dálnice.
Ale při plánováném objezdu SLO dálnice bych plánoval i hr. přechod Cvetlin, s ohledem na stavbu nového úseku SLO dálice do Ptuje až na hranice.
U hradu Trakoščan odbočit doprava a potom po souběžné cestě do Durmance. Dříve jsem tankoval LPG, tak jsem tudy jezdil až na nájezd Začrtje mimo dálnici. Před ním je Tifon s LPG (5-22 hod).
Ted už používám nájezd v Durmanci, ten to jistí. Jinak cesta tudy je vhodná především při návratu, kdy se vyhneš dvojímu stání - na mýtnici a i na hr.přechodu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pali.B (08. 06. 2017 12:11).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.