Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2013 12:40
Dobrý den
Měl bych dotaz na Slovenské dálnice. Před rokem jsem jel po slovenské dálnici do Chorvatska a bylo tam omezení dalo se tam jet v některých úsecích 130 jen od 19 nebo 21 do 7:00. Bylo to tam vždy pod značkou jako doplňková informace. Je to tam stále nebo je tam všude 130. Jedu přes Rožnov p. Radhoštěm a na Bílou. Díky moc za info.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Cd-rom332 (26. 06. 2013 12:42).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2013 14:27
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2013 18:30
Pokiaľ máš na mysli obmedzenie rýchlosti v úseku D1 medzi Trnavou a Bratislavou na 110 km/h počas dňa, tak to tam stále platí. Možno sa budem mýliť, ale zdá sa mi, že toto obmedzenie neplatí v čase od 19.00 do 05.00.

K nabíjaniu ENC kartou cez internet - je možné dobiť ľubovoľnú čiastku, nielen po rádovo 100 Kn.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vrto (26. 06. 2013 18:56).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2013 18:39
vrto je to tak.
thumbs up
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2013 20:22
Tady to nepatří,za to se omlouvám,ale...

Tady je taky něco té rychlosti..110 před Bratislavou...[forum.ihvar.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (26. 06. 2013 20:28).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2013 20:47
Tak po včerejším neúspěšém nákupu kreditu pomocí karty se to dnes podařilo.
- SMS na potvrzení zatím nepřišla,
- e-mail potvrzující transakci přišel ihned
- na běžném účtu v sekci Karty - nezaúčtované transakce je vidět částka, která bude stržena z účtu
- kredit na účtu mého ENC by připsán cca za 5 minut po zaplacení kartou

Jenom nechápu jedno. Kupoval jsem kredit 175 Kn (platil jsem 136.95 Kn), ale na kreditu přibylo "jen" 174,99 Kn.
Nejde o to 1 Lipa, ale když chci 175, tak proč to dá 174,99?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2013 23:10
Jiří, no vida, tak se povedlo.
Jinak já o žádné SMS nepsal. Možná kdybych vyplnil telefonní číslo v tom kroku 2,
ale povinné pole to nebylo, tak by možná něco došlo.

Já jsem psal, že mi přišel email z adresy sms_payment @ hac.hr. Teď jsem tam schválně vložil mezery, aby se nenaformátovalo do emailového tvaru a bylo tam vidět to podtržítko. yawning smiley

Co se týče té částky, tak je to divné, mě se přičetlo celá částka, která se zadávala v prvním kroku.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2013 23:27
Schválně jsem v druhém kroku vyplnil i tel. číslo, kdyby náhodou přišlo potvrzení přes SMS, ale ono asi nene. Hlavně, že jde ten kredit zaplatit přes web kartou.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2013 11:44
Dá se někde stáhnout formulář na předvyplnění, pokud bychom ho nechtěli vyplňovat až na místě????
Nebo se musí vyplnit až v budce yawning smiley _
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2013 12:21
Formulář HAC a o jeden příspěvek výše je i ARZ



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (27. 06. 2013 12:23).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2013 13:40
Registrace dříve koupených ENC od HACu je prodloužena do 30.9.2013.

Zbog mnogobrojnih upita o postupku registriranja ENC uređaja Hrvatske autoceste produžit će rok do 30.09.2013. godine kako bi svi korisnici mogli registrirati uređaj.
zdc
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2013 14:27
Dovolte mi napsat svojí zkušenost s ENC. ENC jsem kupoval na Lučku, těsně před mýtnicí vpravo. Jak popsal rohoco 11.06., tak to přesně funguje. Projel jsem závorou, kterou mi vrátný automaticky otevřel, a zaparkoval jsem na parkovišti vpravo hned za závorou. ENC prodávají v šedé budově vlevo za závorou. V bližším vchodě je prodejna ARZ, v dalším vchodě prodejna HAC. Jasně označeno. Já jsem zvolil prodejnu HAC. U okénka mají vypsané druhy balíčků, takže stačí jen ukázat. Je nutné vyplnit formulář, propisku Vám nabídnou. Vyplnil jsem jméno, adresu, číslo nějakého dokladu (pas nebo OP), email, podpis. Možno platit hotově nebo kartou. Dostal jsem fakturu a ENC krabičku, která byla ihned aktivní a zaregistrovaná. Průjezd přes mýtnici je na Lučku zcela vpravo. ENC se nemusí lepit, stačí držet za sklem. ENC pípne a zvedne se závora a jedete. Při výjezdu (u mě Šestanovac) ENC pípne a zobrazí se výše mýtného a zbytek kreditu a zvedne se závora. Potud bylo všechno OK. Problém nastal, když jsem se chtěl přihlásit na jejich server. Na faktuře jsem nenašel žádné heslo na přihlášení. Naštěstí tam mají tlačítko „zapomněli jste heslo?“. Tak jsem ho použil a zadal svůj email,uvedený ve formuláři. Ovšem systém můj email neznal. Prodávající se neobtěžoval tento email vůbec zadat. Po různém zkoumání jsem zjistil, že se dá k serveru přihlásit i anonymně – pouze pomocí čísla ENC. Tímto způsobem jsem se přihlásíl, poté zadal veškeré chybějící údaje včetně emailu, opět použil „zapomněli jste heslo?“ a nechal si poslat nové přihlašovací údaje a vše je OK. Snad to někomu pomůže.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2013 21:34
Nevím jestli už to tady někdo psal, ale před pár dny jsem zaznamenal změnu v dobíjení ENC bonem, místo kartičky se stíracím okénkem mi na benzince OMV někde za Zadarem vytiskli něco jako účtenku, kde byl kod pro SMS dobíjení, já jsem to po příjezdu do apartmánu dobil přes internet. Zajímavé je, že na nějaké předchozí benzince mi řekli, že ENC bony nemají (asi se už neprodávají ty stírací kartičky ale musí mít přístor na generování a tisk kódu). Platil jsem 300, připsalo to něco kolem 380 nebo tak nějak. Vždycky to děláme tak, že po návratu do ČR nám na ENC zůstane kredit na minimálně další cestu tam, ENC bon vždycky koupíme cestou tam a dobijeme přes internet po příjezdu na místo.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2013 22:00
Alf60 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Díky. Já jsem už poslal e-mail s jednoduchým
> popisem situace, kopiemi obou dokladů a požadavkem
> na nápravu na info-naplata@hac.hr. Zatím jsem
> dostal odpověď pouze z automatu, že byla zpráva
> přijata a bude co nejdříve vyřízena.

Tak HAC se zatím s nějakou odpovědí nenamáhal. Zítra se vracím a jsem zvědavý, jestli bude ENC fungovat (pípat). Zůstal mi tam kredit 189,- kn, takže z Dugopolje do Demerje by to mělo stačit. Přemýšlím, že si vezmu i tiket a když budou na Demerje problémy, omlátím jim to ENC o hlavu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2013 17:33
Martine,
to je již několik let zcela běžná věc. Dobíjecí kupony na telefony i na ENC se dnes již většinou prodávají jako elektonický. Rozdíl pro uživatele není žádný, pro prodejce je výhodou, že nemusí skladovat a chránit před krádeží zásoby kuponů, ale rovnou si je vytiskne z malého terminálu (je to obvykle terminál shodný používaný pro platby platební kartou). Je to běžné v trafikách, supermarketech,...

Jinak přesně před týdnem jsem z Chorvatska poslal obyčejnou poštou žádost o registraci a dnes mi přišla emailem.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2013 17:42
ad funkčnost ENC mam ji druhy rok vlastní a letos v květnu nechtěla načíst a pustit musel jsem mavat a tak, na další v poho za sklem nebyl problem, na jedne mytnici jsem šel za obsluhou a ten to přiložil a jeli sme dál, doma jsem vše kontroloval na netu a vše v pořádku, nevim zda je problem v krabičce nebo v umístění ale očekávanou službu a usporu jsem dostal.
trasa přes madarsko do Splitu a zpět taky tak
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2013 21:44
Také by mě zajímal princip krabičky, zda por roce, dvou, třech, .... nechcípne.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2013 22:22
Podle zpráv co zatím říkali se počítá s životností baterie v krabičce cca 5 let. Ale asi nebude výměnná. Pak to asi poletí na smetiště.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2013 08:24
Přijedu přes hraniční přechod Goričan.Na které nejbližší mýtné bráně zakoupím krabičku ENC??Pojedu na noc takže na Goričanu budu kolem 21 hodiny.Ví někdo?Nebo už někde poblíž koupil ENC?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2013 09:15
ako už písali predo mnou, Varaždin
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2013 09:36
včera v TV řikali že na všech mytnicích, dokonce maji info i v češtině :-)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2013 10:19
Pokud jsem dobře poslouchal,řikali že na všech mýtnicích až od Záhřebu dolů..
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2013 11:01
Tak průjezd zpět proběhl bez problémů a situace zminulého týdne se neopakovala. Teď už jen zbývá z HAC vytáhnout ten flastr.
Jinak, na Demerje si dejte pozor na to, že snímače jsou umístěny na portálu ca 60 m před závorou, takže pokud ENC přiložíte k oknu později, nemusí vás zaregistrovat.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2013 19:50
Alf60 napsal(a):
-------------------------------------------------------
...
> Jinak, na Demerje si dejte pozor na to, že snímače
> jsou umístěny na portálu ca 60 m před závorou,
> takže pokud ENC přiložíte k oknu později, nemusí
> vás zaregistrovat.

Toto je velmi důležitá informace. Takže to je asi důvod, proč mi to před čtrnácti dny na Demerje ENC nepřečetlo a přesměrovalo do bočního pruhu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 06. 2013 08:35
Při cestě zpět odzkoušeno na Lučku a funkční i při položení na palubní desce.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 06. 2013 08:46
když má krabička životnost cca 5 let, tak co se stane s kreditem, který tam zrovna je když krabička přestane fungovat. O něj přijdu nebo se dá převést na novou krabičku?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 06. 2013 10:02
Puamik: kredit ti převedou na novou krabičku.

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 06. 2013 10:29
Tak jsem se pokusil přihlásit na účet zadáním čísla ENC do obou kolonek na této stránce:

Po odkliknutí se mi otevře nové okno, ve kterém ale nemám možnosti nastavení o kterých píše o pár postů výš zdc:
Tak jsem zkusil při přihlášení zadat jiné číslo ENC (změnil jsem poslední číslici) a ejhle, přihlášení proběhlo. Bohužel ale na stránku úplně někoho jiného:
Jak vidíte, není pro mě problém změnit údaje o majiteli a jeho heslo. Dobré, ne? Takže všichni, kteří jste si koupili (zaregistrovali) ENC si co nejdříve změňte heslo, než to udělá někdo za vás (hlavně Vy, paní Jano).
Podle všeho ale můj formulář, který jsem vyplnil při koupi ENC, hodil svědomitý úředník HAC do koše a moje ENC není zaregistrováno. Myslíte si totéž?

Abych tedy shrnul své zkušenosti s HAC a ENC:
1. Koupil jsem ENC po ca 35 minutách čekání v kanceláři HAC na Lučku, kdy venku bylo 34,5°C a v kanceláři o ca 10°C a já se koupal ve vlastním potu.
2. Při prvním průjezdu přes Lučko se závora zvedla, ale ENC pravděpodovně průjezd nezaregistrovalo.
3. Na sjezdu Dugopolje jsem za to dostal pokutu i přesto, že jsem obsluze mával před očima účtenkou o koupi, kde byl uvedený čas, kdy a kde k nákupu došlo. Normálnímu člověku by tedy došlo, že jsem nemohl jet jinudy, než po trase Lučko-Dugopolje. Pracovníkovi HAC ale ne...
4. Na e-mail, který jsem posílal 22.6. a ve kterém jsem žádal o nápravu zatím odpověděl pouze automat.
5. Když se chci přihlásit na účet pomocí čísla ENC, dostanu se pouze na stránku, kde si maximálně můžu prohlédnout "Preglet prometa".
6. Pravděpodobně budu muset znovu vyplnit a poslat na HAC formulář, který jsem už vyplnil na Lučku při koupi ENC.

Asi se nebudete divit, že nepatřím mezi spokojené zákazníky HAC...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 06. 2013 12:46
Dobrý den.
Prosím Vás někoho o stručný návod jak a kde zaregistrovat ENC, kterou jsem koupila 29.6.2013 v 02:20 hod. za 544,35 KN na Goričanu. Nemůžu to nikde najít. Pokud se najde nějaká dobrá duše, která pomůže, poprosila bych i o vypsání možností dobíjení.
Předem děkuji.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 06. 2013 12:50
KatkaV napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den.
> Prosím Vás někoho o stručný návod jak a kde
> zaregistrovat ENC, kterou jsem koupila 29.6.2013 v
> 02:20 hod. za 544,35 KN na Goričanu. Nemůžu to
> nikde najít. Pokud se najde nějaká dobrá duše,
> která pomůže, poprosila bych i o vypsání možností
> dobíjení.
> Předem děkuji.


Je to tady několikrát pospané
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 205
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.