Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2013 09:51
[/color]Alf60 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> S napětím jsem očekával jestli se závora otevře a ona se opravdu otevřela. Při sjezdu z dálnice v Dugopolje jsem očekával totéž, leč nestalo se. Na displeji se zobrazilo Ulaz neupoznat (nebo tak nějak). Kde jsem udělal chybu?

Ak tam bolo "ULAZ" znamena na to, ze system nedokazal identifikovat miesto vstupu na plateny usek. Je to dost nepravdepodobne, pretoze na Lucku isla zavora hore.

Nebolo tam nahodou "UREDAJ"? Znamenalo by to, ze senzor nestihol zareagovat na tvoju ENC krabicku. Inymi slovami: bol si prilis rychly. Mne sa to uz stalo dvakrat. Bolo to minuleho roku. Oba pripady na Goricane. Hned prve pouzite/aktivacia pri ceste tam (krabicku mi doniesol kolega) a potom pri ceste domov. V oboch pripadoch som musel trocha cuvnut (nastastie za mnou nebol nikto) a potom zbesilo mavat krabickou v ruke vystrcenej z okna auta. Po chili sa rampa zdvihla.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2013 12:56
Ctirad napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ....... Tady někdo psal, že baterka
> resp. ENC vydrží 4roky tzn. že za 4 roky se kupuje
> zase nová krabice nebo se jen dokoupí baterka.
> Díky za info a všem klidnou cestu - šrutan put

V loňském roce jsem ji používal čtvrtý rok a pracovala normálně jak na začátku prázdnin, tak i na konci prázdnin. Letos to bude 5 rok, tak uvidím jestli se závora zvedne nebo ne. Případné zkušenosti s výměnou sem pošlu. ;-)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2013 14:34
Markox napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ak tam bolo "ULAZ"
> znamena na to, ze system nedokazal identifikovat
> miesto vstupu na plateny usek. Je to dost
> nepravdepodobne, pretoze na Lucku isla zavora
> hore.
>
> Nebolo tam nahodou
> "UREDAJ"? Znamenalo
> by to, ze senzor nestihol zareagovat na tvoju ENC
> krabicku. Inymi slovami: bol si prilis
> rychly.
Mne sa to uz stalo dvakrat. Bolo to
> minuleho roku. Oba pripady na Goricane. Hned prve
> pouzite/aktivacia pri ceste tam (krabicku mi
> doniesol kolega) a potom pri ceste domov. V oboch
> pripadoch som musel trocha cuvnut (nastastie za
> mnou nebol nikto) a potom zbesilo mavat krabickou
> v ruke vystrcenej z okna auta. Po chili sa rampa
> zdvihla.

Bylo tam stoprocentně ULAZ ....
Z HAC mi prozatím nic nepřišlo (pokud jsem tady četl správně, měl by mi přijít e-mail s přihlašovacími údaji), takže nevím kolik se skutečně odečte, ale na účtence je 366,- kun

avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2013 16:11
tak to je rána, a že se něco zblblo zaplatil Alf za cestu do Dugopolje 366 KN, což je mýtné se stoprocentní pokutou
co se mohlo pokazit ? expertů je tu dost
je něco napsáno na tabuli pro ENC při vjezdu dálnici, aby dotyčný věděl, že je v systému?
nebo ten den při prvním použití vyzvednout lístek a při výjezdu ho ukázat s krabičkou pro zaplacení (jak tu mnozí psali ?)
já to chci zkusit v neděli večer 30.6. rovněž z Lučka, ale pokud to nebude vysvětleno dobře, tak na to házím bobek smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (21. 06. 2013 16:13).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2013 16:42
Tak dneska v 3:40 jsem přijel na mítnici do Varaždinu. Pán mě otevřel. když jsem mu řekl co chcu tak nebyl problem. rekl ze pokud ti co sedí v autě potřebují nazáchod že tam mají a že můžou přijít. Sám bez říkání za mě vyplnil formulář, ještě se mě ptal kam jedu a počítal kolik kreditu budu potrebovat. Platba kartou, rozloučil se, poprál příjemný pobyt a řekl že určitě bude pekne pocasí. Tak sem mu ještě hodil flašku vína :-)
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2013 21:19
Tak toho bych chtěl tedy taky potkat. Víno má, vezmu mu pivko smileys with beer .
Radek Bene
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2013 22:41
Alfe, měls především maníkovi ukázat krabičku s papírama od nákupu a ne říkat, že nemáš lístek.
Totéž se mi stalo v opačném směru na Lučku. Jel jsem kousek mimo dálnici, první nájezd / sjezd proběhl ok, ale při sjezdu na Demerje levý rychlý pruh jsem málem urazil závoru a na semaforu červená. Pokračoval jsem tedy jediným možným směrem na Lučko, kde v ENC pruhu bylo to samé. Naštěstí je na Lučku v každém pruhu obsluha, nejdřív mi řekli ať vystrčím krabičku z auta (pokovené sklo je sviňa), párkrát jsem tedy s krabičkou v ruce čtecímu zařízení požehnal, a nic, pak jsem podal krabičku obsluze do okénka a nahlásil odkud jedu. Po příjezdu domů jsem se podíval na ispis a vše bylo ok.
Upozorňuji, že krabička musí při průjezdu přes bránu pípnout, jinak není vše ok!
Re: ENC krabičky pro placení mýta
21. 06. 2013 23:40
No, asi není obsluha jako obsluha. Dokladem o koupi jsem mu samozřejmě začal mávat před nosem hned, jak nastal problém. To ho naprosto nezajímalo a pořád ukazoval na displej, kde bylo napsáno, že je nájezd neznámý a mlel svou a tom, že musím mít tiket. Kdyby se podíval na čas, kdy bylo ENC koupeno (na Računu je uveden) a na svoje hodinky (ani nevím, jestli nějaké měl), došlo by mu, že jsem se nemohl po jejich zas**ných dálnicích nikde courat. A mimo to, jestliže jsem koupil ENC na Lučku, kde jinde bych asi na dálnici najel?
Jestli krabička pípla nebo ne, tím si jistý nejsem (ani jsem nevěděl, že pípnout má a nesoustředil jsem se na to). Pokud ale nebylo vše OK, proč se otevřela závora?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (21. 06. 2013 23:42).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 06. 2013 07:28
Včera jsem mluvil s kámošem chorvatem a četl celý návod k ENC a je zde uvedeno, že krabička je registrována na určitou osobu a pokud s krabičkou chce jet jiná osoba, musí toto včas písemně oznámit. Klasický úřednícký opruz.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 06. 2013 09:02
Ahojte. Pokud si vzpomínám, tak minulý nebo předminulý rok bylo několik pracovníků na mýtnicích propuštěno - protože vědomě okrádali zákazníky... Tento pracovník tam není jen proto, aby vybíral, ale v případě nesnází nezaviněných zákazníkem i pomohl - a né odkazoval na nějaký telefon/skoro na lampárnu/ - a nechal zákazníka/turistu který je živí/ v nouzi. Není to naprosto zanedbatelná částka. Určitě bych napsala stížnosti na postup pracovníka, a chtěla zpět navýšenou částku - včetně kompenzace a omluvy. Stížnosti bych adresovala na HAC/ARZ, dále ministerstvo turizmu Croatia a ambasádu./Rozdělovník by byl vypsán/ Nejde jen o Tebe - Alf - ale i další zákazníky. Mnohým se to sice podaří vyřídit rychle - a bez potíží i projedou...ale zatím vidím tuto oblast jako nepříliš jasnou - což i vyplývá z množství zde uváděných na tomto vláknu dotazů. Vůbec se nedivím Jelimanovi za jeho dotazy.Nejsou to dotazy naivní, ale konkrétní. Pokud to má být k užitku - musí být vše zcela jasné... A to prostě zatím není.../pracovní doba, kde, kdy, máchat rukou s přístrojem či co...atd.atd./ Zdravísmiling smileyR.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rero (22. 06. 2013 12:41).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 06. 2013 13:55
Pro ty kteří jezdí Maďarskem. Pravidelně tankuji LPG na pumpě Petrol za Čakovcem /
těsně před nájezdem na A4/. Minulý rok tady "bon" neprodávali a letos ano. Obsluha mi ochotně poslala i sms.Mirek
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 06. 2013 14:33
Alf60 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dnes jsem koupil ENC...
> Na Lučku jsem zajel do objektu HAC/ARZ. Chlapík na
> bráně mě po otevření závory poslal na parkovište
> vpravo za branou. Zašel jsem do objektu, který mně
> ukázal (+45° 45' 1.44", +15° 53' 1.51" ) a vlezl
> jsem do prvních dveří, kde jsem viděl logo ENC. Z
> příjemně klimatizované místnosti s dvěma
> přepážkami (obě obsazené pracovníky) mě slušně
> vykopli po sdělení, že jedu na Split a ne na
> Rijeku. Vešel jsem do vedlejších dveří a dále pak
> do prvních dveří vlevo. Tam byly sice tři
> přepážky, ale pouze jeden úředník. Přede mnou byli
> dva zákazníci (jeden invalidní průkaz a druhý
> registraci 5 ks ENC). Vzhledem k tomu, že venku
> bylo 34,5°C a za mnou postupně přibyli další čtyři
> zákazníci, v této místnůstce bylo minimálně o 10°C
> víc. Po asi 45 min. jsem se stal šťastným
> majitelem ENC balíčku v ceně 544 kun (mimochodem,
> mají popisy těch balíčků vylepené i v češtině -
> vlastně pouze v češtine). Sedl jsem do auta a
> projel jsem mítnicí v pruhu pro ENC. S napětím
> jsem očekával jestli se závora otevře a ona se
> opravdu otevřela. Při sjezdu z dálnice v Dugopolje
> jsem očekával totéž, leč nestalo se. Na displeji
> se zobrazilo Ulaz neupoznat (nebo tak nějak).
> Přišel maník a chtěl po mě tiket. Řekl jsem, že
> nemám, a že jsem projel přes pruh ENC. On tvrdil,
> že to není možné, že musím mít tiket. Nakonec mi
> dal potvrzení, kde je, m.j., číslo ENC a odpočet
> 366,- kun s tím, že to mám vyřešit na tel č.,
> které je na nákupním doklad. Dost drahý průjezd
> úseku Lučko-Dugopolje (a to už vůbec nemluvím o
> komentování celé situace ze sedadla spolujezdce).
>
> Kde jsem udělal chybu?

Alf60...mohl bych, s tvym souhlasem, poslat E-mail pro vysvetleni či potom stižnost HAC-u...jestli souhlasiš, a jestli to bylo vše tak jak popisuješ...ne jen k vuli tobe...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 06. 2013 15:07
Poslal jsem jim tenhle text info-naplata@hac.hr automaticky odepsali, že pošlou odpoved co nejdrive...

Molim, pojašnjenje u ime češkog turiste od prije nekoliko dana...
...čovjek je na putu prema moru, prije ulaska na autocestu, u objektu na Lučkom (šalter za Split...) kupio ENC za 544 kune....krenuo na traku ENC-a i rampa se je PODIGLA...nastavio je vožnju sve do Dugopolja...krenuo na traku ENC-a...ali rampa se NIJE podigla...Pisalo je: ULAZ NEPOZNAT...opsluga: gdje je tiket?...turist: nemam tiket, ušao sam na ENC...opsluga: NEMOGUĆE!!!....dajte da vidim ENC...zapisao broj ENC-a i ispostavio račun na čak 366 kn...malo preskupo za Lučko-Dugopolje...prema času kupnje ENC-a bi turist morao voziti preko 300 km na sat da bi tada stigao do Dugopolja...MOLIM pojašnjenje za ovaj slučaj....(račun mogu poslati također...) Hvala. M.
.
Ten učet (račun jsem jim poslal taky).



Upraveno 2krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (22. 06. 2013 15:18).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 06. 2013 15:19
JIRKA Z RIJEKY thumbs up thumbs up

OT
já podobné situace řeším obvykle tak, že když mám před sebou někoho takového, co Alf ,tak se nehnu a vyžaduji jeho nadřízeného ( molim šefa ), to je snad srozumitelné a nehnul bych se a nezaplatil, (nicht zahlen, not pay), pokud by někdo další neřekl něco vysvětlujícího
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 06. 2013 15:36
Racetiger...krabičku klidne mužet pujčit kamaradovi...zabere to take...chce to mit, ale ten držak na skle kvuli uhlu...nebo mavat krabičkou zvenku než pipne...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 06. 2013 15:39
JIRKA Z RI
Díky. Já jsem už poslal e-mail s jednoduchým popisem situace, kopiemi obou dokladů a požadavkem na nápravu na info-naplata@hac.hr. Zatím jsem dostal odpověď pouze z automatu, že byla zpráva přijata a bude co nejdříve vyřízena.
Vůbec ale nemám nic proti tomu, abys poslal e-mail s popisem kamkoliv uznáš za vhodné. Bylo to skutečně tak, jak jsem to popsal. Možná bych ještě dodal, že na Dugopolje mi maník vystavil to potvrzení po několika minutách dohadování, kdy už za mnou stály další 4, možná 5 aut (je tam jen jeden pruh pro ENC).
Doklad o koupi


A ještě něco. Na stránce HAC je popis, jak to má fungovat (anglická verze - [www.hac.hr]). V krabičce ale nic takového není a já moc nevěřím tomu, že někdo na internetu hledá a studuje ten popis před nákupem ENC.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 06. 2013 22:12
JIRKA Z RI napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Racetiger...krabičku klidne mužet pujčit
> kamaradovi...zabere to take...chce to mit, ale ten
> držak na skle kvuli uhlu...nebo mavat krabičkou
> zvenku než pipne...
No na funkci to vliv nemá smiling smiley jen jde o to, že když se chorvatský polda rozhodne pro kontrolu, tak může opruzovat, že zapůjčení není písemně oznámené.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
22. 06. 2013 22:35
JIRKA Z RI..thumbs up. Smekám a velice si vážím tvého přístupu k problému ALFa 60. Kdyby se to stalo mně asi bych měl po dovolené. Věřím, že situaci HAC přezkoumá a napraví. Jirkovi velké díky za ochotu.

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 06. 2013 08:44
ENC jsem zakoupil včera ve 4 hodiny ráno na mýtnici ve Varaždině. Měl jsem s sebou již vyplněný formulář (ten, který má kolonku na číslo ENC) z domu (vrto, díky za překlad), tak to šlo velice rychle. Paní byla velice ochotná a za 10 minut bylo vše vyřízeno. Funkční okamžitě. Nájezd ve Varaždině, sjezd Sveta Helena. Potom nájezd na Lučku a sjezd Šestanovac.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 06. 2013 12:37
Ahoj

prosím o radu ,
sice jsem to tady pročítal, ale ptám se :
Kde koupím ENC box na 2. skupinu (auto + vlek) ze směru Graz - Maribor - Macelj v pátek odpoledne - večer - noc.???
A od jakého dodavatele ji mám vzít?

děkuji předem za odpověd.
bob
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 06. 2013 14:08
Alf 60 - mám poznatek, že se kredit přičítá nestejně rychle a někdy to docela trvá. ENC mám od roku 2012. Letos jsem koupil "bon" na pumpě Petrol těsně před nájezdem na dálnici A4 od Čakovce. Obsluha pumpy mi ochotně poslala sms, ale bohužel při zadávání nesprávně napsala číslo mojí ENC. Toto se odehrálo tento čtvrtek /20.6 2013/ po desáté hodině dopoledne. Po zjištění volala na zákaznickou linku kde to cca půl hodiny nikdo nebral. Potom si ofotili č. ENC a doklady o zaplacení /placeno kartou/ a poslala mi znovu kredit za 300Kn a že si to s nimi vyjasní. Potom jsem odjel. Projel jsem A4 na Lučko, při průjezdu se mi ukazoval původní stav kreditu patřičně snížený. Dál jsme pokračovali na A1 a A6 na ostrov Krk, kde se mi teprve ukázala připsaná částka, tedy asi po pěti hodinách. Mýtné brány, jak při vjezdu tak při výjezdu projíždím pomalu a někdy dokonce musím zastavit než ENC pípne, otevře se závora a na tabuli se ukáže aktuální stav kreditu na mé ENC.
Z Bašky zdraví Mirek
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 06. 2013 18:22
mám dotaz, pojedu v pátek trasu Vídeň, Graz dále sjezd 226 - Murfeld, Mureck, Lenart, Ptuj, Macelj, Zagreb, Karlovac.... dál a dál až ke Gradacu. Poradí někdo, kde koupit ENC krabičku cca ve 22h večer, předpokládám, že ve 22h budeme na chorvatských hranicích. Kde? někdo tady psal, že koupil i ve 4 ráno, v oficiálních prodejních místech mají všude nejpozději do 20:00... nebo jsou někde i déle? díky
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 06. 2013 18:43
Dle tvé trasy jedině na mítnici Lučko. Od spol. ARZ (0-24 hod). Je tam i HAC, ale pouze do 20:00 hod. a v sobotu do 12:00 hod.

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mahony (23. 06. 2013 18:45).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 06. 2013 18:43
Kwiku, asi bych to zkusil na mýtní bráně, nebo na některém výjezdu. O čtyři příspěvky dopředu píše Pepe 75, že to koupil mimo pracovní dobu na sjezdu ve Varaždinu. Nebo po příjezdu na místo si udělat výlet na nejbližší mýtní bránu. Mirek
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 06. 2013 18:47
Jenže jede na Macelj spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mahony (23. 06. 2013 18:48).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 06. 2013 19:21
Smazáno



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (23. 06. 2013 19:25).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 06. 2013 19:53
dobrá, za pokus nic nedám, takže na mýtnici... na Lučku, kde tam? resp. kam najet? normálně k ENC pruhu? nebo k pruhu s kartama? či kam? díky
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 06. 2013 20:05
Před mítnicí po pravé straně je parkoviště, budova za závorou jsou jejich kanceláře. Je to psáno včetně odkazu s fotem několik stran zpět. Zkusím prohledat a nasměrovat tě.

30. strana příspěvek M2CZ a 31. strana příspěvek Jiří z Valmezu.

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Mahony (23. 06. 2013 20:17).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 06. 2013 20:11
Jeď k pruhům ENC a před mýtnicí odboč doprava. Je to vjezd do HAC/ARZ (45.750202, 15.884793 nebo +45° 45' 0.73", +15° 53' 5.25" ). Pokud bude někdo na vrátnici, zeptej se ho. Pokud ne, před vjezdem je na levé straně malé parkovišťe, tak tam zajeď a zkus se zeptat na mýtnici.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (23. 06. 2013 20:25).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
23. 06. 2013 21:26
Pánové děkuji i za ostatní , jen se zeptám je lepší HAC a nebo ARZ?
Anw v dnešním blesku je článek o ENC. Akorát si myslím že od Macelj není možno ENC...,
tam píšou že ano. Jak to je?
Až na Lučku, že jo?

bob
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 121
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.