Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kruháč u Mariboru-objezd dálnice

Autor miru 
Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
10. 06. 2008 18:11
Ahoj, chystáme se na Pag koncem června,zpátky domů zač. července. Dle Informace od Silvie v tematu ´´ Slov.dál. známka ´´ se dá dálnice objet vlastně souběžně (neznám to tam prakticky vůbec ). Silvia tam popisuje uhnutí z dálnice při cestě do Chorvatska,mě jde tedy o ten druhý směr, tedy do Rakouska z Chorvatska. Je tu někdo,kdo poradí jak jet před Mariborem a přes už zmíněný kruháč, kde je nájezd na dálnici, najet na tzv. starou,neplacenou silnici ? Nechce se mi platit jen na jednu cestu tu jejich drahou známku( tam pojedu ještě za mýtné).Uvažoval jsem o cestě
z Ptuje doprava a na Lenart (myslím že je to ten směr), ale tahle varianta s jízdou podél dálnice by se mi samozřejmě líbila víc.Jedem dvě auta s malými dětmi a nechci se někde v noci motat atd. Jedem na západ Čech , takže z Grazu doleva na Něměcko (Passau,Regensburg,Cheb), tak pro nás jízda na Maďarsko moc nepřipadá v úvahu.
Možná už se to tu někde řešilo. Ale pokud to někdo zná a má nervy mi tu cestu před Mariborem popsat- až tam by snad jinak ve Slovinsku od Chorvatských hranic problém být neměl- a odpovědět, budu moc vděčný.
Díky.confused smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil miru (10. 06. 2008 18:19).
avatar Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
10. 06. 2008 23:51
Tak předně se to řeší o stupínek výše,ale to nevadí.Prvně od HR je ten kruháč za Mariborem a s něho je to druhý výjezd,třetí je již dálnice.Pak cesta pokračuje podél dálnice zprava až do Šentilje a tam by se teoreticky mohlo najet na dálnici těsně před hranicí je to podle mapy nájezdem asi necelý km před hranicí asi 300m před benzinkama Petrol.Ovšem nevím odkud bude placený úsek dálnice ?? ten nájezd a benzinky je ještě v hranicích obce.Pokud by byla dálnice placená už od přechodu tak by se muselo jet stále rovně po staré cestě až do Rakouska a najet na dálnici zase na Exitu 228.Kde budou cedule označující placený úsek zatím sem nikdo nedal informaci,poněvadž tam pravděpodobně ještě nejsou.

MirekŠi
Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
11. 06. 2008 16:14
Řešil jsem ten samý problém a rozhodl jsem se pro tuto variantu: Cestou z Chorvatska pojedu do Mariboru , kde neodbočím doprava na " H2 " , ale budu pokračovat rovně .Podjedu viadukt a za ním se dám do prava na " Tržašska cesta ", následně " Titova cesta " , po ní rovně až přes řeku Drava . Na druhé křižovatce se dám opět do prava na " Partizanska cesta " . Na druhé křižovatce ( první čtyřramenná ) odbočím do leva a pak už stále rovně , ( Partizanska cesta přechází v Šentilskaja ) až ke kruháku nad Mariborem .( Pokud nestihnu odbočit včas do leva , mám pojistku , že nesmím podjet viadukt , pokud se dostanu k němu , vím , že se musím obrátit.) . Před kruháčem najíždím na sjezd z dálnice do leva , dálnici podjedu , najedu na silnici č.3 , po ní se vrátím na kruhák a hned prvním sjezdem ho opustím. Jsem na silnici č 437 což je stará silnice na hranice. U hranic podjedu dálnici a pojedu stále rovně na vedlejší přechod . Na dálnici najedu až v Rakousku. Vše je dobře vidět na mapách : [www.geopedia.si] , [maps.google.com] . Jedu v noci a tak si nemyslím , že bych měl problémy s dopravním kolapsem.
Rosťa
Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
11. 06. 2008 16:30
Asi budu vypadat jak blbec, ale stejne se zeptam, protoze se me to vlakno s mraky prispevku nehce cist.. cesta z mariboru pres ptuj na macelj je zpoplatnena? nebo se ceka na ten prvni cervenec protoze to neni jisty. Staci strucne odpovedet..diky
Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
11. 06. 2008 16:39
Ještě obrazový dodatek křižovatek v Mariboru





a ještě kruhák od Jardy Cimrmana :

Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
11. 06. 2008 16:41
Cesta z Mariboru na Macelj by měla být zpoplatněna až v roce 2009
Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
11. 06. 2008 17:12
Díky Rossto zdá se to být dobrá varianta.Jedem přes Maribor taky večer / v noci tak by to snad nemělo být problémem.Vytisknu si ty ulice ,nemám to v atlasu, pak už by v tom neměl být zádrhel. Díky.
Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
11. 06. 2008 17:58
Tak tyhle fotky jsem si taky z mapy SLO vytvořil,protože zkusím přesně tuhle variantu objezdu dálnice.Akorát jsem nevěděl názvy ulic.Dík.
avatar Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
12. 06. 2008 07:34
a proč sa ten kruháč tak pitomě objíždí
jo a eště jedna věc..v tem Mariboru je ale těma šipkama značená cesta směrem do Rakouska a néé do Chorvatska

VLASTNĚ TO JE SPRÁVNĚ..BYL DOTAZ NA CESTU Z CHORVATSKAdrinking smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vasnivykolista (12. 06. 2008 07:38).
Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
12. 06. 2008 08:58
No pac jinak bys jel po H2 sice jen kousek (cca 200m) na prvni sjezd ale..... eye rolling smiley tak proto je nutne objet kruhac presne tak uvedl Rossta
Podle slovinského DARS bude zpoplatněna nejen cesta po dálnici, ale i obchvat vedle dálnicie a to až na chorvatské dálnice.Je tam mapa s placeným úsekem od 1.7.2008.Takže ta blbá drahá známka je nutností i když jako já pojedete jen zpáteční cestu.Známky se prodávají hned za hranicema v Kompasu od 16.6.2008.
avatar Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
12. 06. 2008 09:47
co je zase toto
.... ale i obchvat vedle dálnicie a to až na chorvatské dálnice...confused smiley
....je tam mapa s placeným úsekem od 1.7.2008....kde je ta mapa ?
avatar Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
12. 06. 2008 09:54
Klid jelimane porovnej tyto dvě mapy a uvidíš že "Ptujská cesta" z Mariboru do HR zpoplatněná nebude. Ono stačí se trochu orientovat na mapě ale to anča asi nezvládá.

[www.promet.si]
[www.cestnina.si]
ale stejně je to blbost přes ten kruháč směr Rakousko, při vjezdu na kruháč jedině doprava a hned první odbočka na Šentilj... ale jinak supr trasa, Rossto dík
avatar Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
12. 06. 2008 10:47
Pro upřenění těch obrázků od Rossti, aby to někoho nemátlo.
Na prvních dvou situacích je znázorněna cesta v Mariboru bez nájezdu na H2 ve směru do Rakouska a u třetí situace Rossta použil obrázek od J. Cimrmana, který ukazuje cestu mimo dálnici od Šentilje ke kruháči ve směru z Rakouska na Maribor bez použití silnice H2.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Petr (12. 06. 2008 21:05).
avatar Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
12. 06. 2008 20:29
Celkem dobré postřehy
[cestovani.idnes.cz]
+ celkem slušný popis
[data.idnes.cz]
miruck
Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
12. 06. 2008 22:00
Tak jsem rád,že jsem založil toto vlákno,takhle konkrétní odpověď jsem ani nečekal.Pokud tedy žádný z úseků výše uvedeného průjezdu od rak. hranice přes Maribor nebude zpoplatněn ( nabízel by se např. ten kousek silnice 3 od kruháče na Lenart-ta trojka je Slovinci značená na mapách plac. úseků jako placená) tak je to super.Určitě to pro tu cestu domů zkusím. Díky za vložení fotek i plánku z MF Dnes-tam to snad má vyjít zítra v pátek 13.6. jako zvl. příloha. Díky tedy Rossto a Luďku.
Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
13. 06. 2008 08:18
Tak konecne poradny rozmuny vlakno, aji me to odradilo od jizdy pres madary, pokud se potvrdi ze trasa pres ptuj k hranicim s Chorvatskem nebude zpoplatnena. Bohuzel jedu 2.7. tak doufam ze se to za ten den sem nejak na to vlakno dostane...
Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
13. 06. 2008 16:03
Rossto dobrý a bude to taky umějt navigace se st´ím poprat ? Tomtom 720 ? Nemáš nějakou zkušenost ? Díky Renonous spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
13. 06. 2008 16:47
Včera jsem to zkoušel dát do navigace, je nutné použít růjezdní body a jde to.
Childeater
Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
13. 06. 2008 16:55
Udělal bys mi radost, kdybys mohl napsat, jaké průjezdní body jsi zadal do navi.

Jistě by to spoustě lidí pomohlo.
avatar Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
13. 06. 2008 17:20
To jsou fakt Slovinci tak stupidní,že budou mít placený i Maribor a bude se muset jezdit po ulicích.To snad není nikde ve světě.angry smiley

MirekŠi
avatar Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
13. 06. 2008 18:34
Nevím jak u jinýc typů, aůe já mám Mio a tak mi stačilo klepnout na mapě na ulici kudy bych těl a ono to přepočítalo. Takže jsem zadal průjezdní body přímo na mapě.
avatar Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
13. 06. 2008 19:24
Tak, tak přesně tak jak píše Jarda C. zvětšit a kliknout na cestu je to nejjednoduší i když já to dělal přes názvy křižovatek. Taky to tak na Miu jde.
Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
13. 06. 2008 22:23
Můžeš aspon tedy vložit názvy pár křižovatek? to by hodně pomohlo spinning smiley sticking its tongue out jak jsem psal já to zkoušel ale radši jsem si nechal přehrát hárd disk na nové mapy .Díkys Renonous smileys with beer
A co dělá na jedné z těch mapek od Cimrmana zákaz vjezdu před Chorvatskem?Žeby něco?
avatar Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
14. 06. 2008 18:27
Bůh ví co to je,něco o mostu nebo tak nějak.Určitě to nebude na sezónu platit ?? Nevzrušovat se kdejakou prkotinou,rešit přímo v aktualní den confused smiley Jinak trasa podle těch mapek je již v navigaci tam i zpět,ale byla to fuška to tam dát přesně podle toho,ono si to hned přeplánovalo někde jinde,ale již je to thumbs up . Různé varianty tras nachystány

MirekŠi
Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
16. 06. 2008 15:19
Jedu 2.7 takze cerstve po zavedeni poplatku. Co mam pak delat kdyby nahodou zpoplatnili cestu z Mariboru pres Ptuj na Macelj? To se asi moc dobre objizdet neda co sad smiley
avatar Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
16. 06. 2008 18:27
Mě by zase zajímalo zda bude zpoplatněn i ten kousek od přechodu k tomu nájezdu na tu souběžnou okresku.Jde mi o to zda mohu před přechodem najet na tu dálnici ??? a nabrat naftu na té poslední benzince vpravo Petrol a koupi Rakouskou známku.Snad těch 500 nebo 700 m nemají zpoplatněné.To jsou vlastně ty první dvě benzinky u přechodu za tím našim parkovištěm co jsme tak rádi využívali k prvnímu oddechu k moři ????

MirekŠi
avatar Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
17. 06. 2008 22:03
k tomu, co se ptá tvsat by bylo dobré,aby nějaký obětavec, co pojede ten kousek dálnice ke kruháku a pak od kruháku po H2 do Mariboru, si všiml a nám pozdějším cestovatelům napsal, kde stojí jejich dálniční značky resp. odkud to bude opravdu placené.... i cestu zpět?
ubyly by dohady kam se ještě může jet kus za rakouskou celnicí - a potom dále odkud vlastně začíná navazovat H2 za kruhákem
dík


Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 223
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.