Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kruháč u Mariboru-objezd dálnice

Autor miru 
Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
03. 02. 2009 16:34
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> pane Jarik, kdy to změnili ?
> alespoň takto to měli těsně před vjezdy na kruhák
> označené loni v létě
>
> [www.dnevnik.si]
> 8679fb16e2d795cb1b103571.jpeg

Psal jsem jen osobní zkušenost. Také mě zaskočily ty dopravní značky před tím kruháčem. Náhodou tam ale byli policajti, tak jsem se jich zeptal, jestli mohu na kruháč, když nemám tu jejich vinjetu, pokud budu pokračovat tou objížďkou (jak je tady psáno) do Mariboru. Oni řekli, že vinjety v tomto případě není potřeba, že to platí jen na tu hlavní cestu do Mariboru nebo na jejich slavnou A1. Tak nevím, kde je pravda. Otázka je, jestli dopravní značka na tvé fotografii není pouze informativního charakteru ................................. protože obdobné byly na výjezdu na A1 a hlavní tah do Mariboru, ale na výjezdu na objížďku ne. Ty značky byly ještě doplněny značkou, která je podobná naší silnice pro motorová vozidla. Tato značka však na fotografii u té s tou vinjetou chybí.
Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
03. 02. 2009 16:41
Ještě bych doplnil, že by bylo nelogické, aby byl zpoplatněný i ten kruháč, protože tě na to předtím nic neupozorňuje a nemáš si ani vinjetu přímo na místě, když to zjistíš, kde koupit. Nehledě na to, že nemusíš chtít pokračovat po zpoplatněném úseku, ale chceš využít jen ten kruháč, na který vedou (vyúsťují) i nezpoplatněné silnice druhé třídy a tím by se vlastně staly tzv. slepé. Pokud však na kruháč potřebuješ vinjetu, tak je to dobytčárna největšího kalibru a zaplacení 35 Eur za těch mizerných 8 km silnice je proti tomu čajíček. Nadruhou stranu si musíme uvědomit, že jsme na balkáně a tam je možné asi všechno. Nechápu v tom případě, co dělají úředníci EU, protože tohle není normální.
avatar Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
01. 04. 2009 13:16
Pokud se kruhový objezd Pesnica nebude zpoplaťnovat, což mi přijde logické, tak si myslím, že veškeré debaty o dálniční známce jsou zbytečné. Dálnice se dá velmi elegantně objet.
Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
01. 04. 2009 23:23
Máš pravdu. Ta objížďka je docela pěkná a je se na co koukat.
Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
17. 04. 2009 09:09
To Jarik , jen zeměpisné upřesnění, Slovinsko není a nikdy nebylo "Balkán" . Bohužel celý problém SLO známek je pouze o tom jak vytřískat peníze z turistů, kteří jen projíždí. Ještě doplnění ty fotky (odkazy na ně) jsou skutečně kruhový objezd u Pesnice viz . fotka z Google Earth . Mě to taky bylo divný, že by to byl ten u Mariboru, který je prakticky v zástavbě. Sám jsem tam kdysi taky "zakufroval" když byla ještě dálnice za 75 centů, tak si to pamatuji, že to není ten popisovaný.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil david (02. 06. 2009 16:01).
Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
17. 04. 2009 17:12
david napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Jarik , jen zeměpisné upřesnění, Slovinsko není
> a nikdy nebylo "Balkán" . Bohužel celý problém
> SLO známek je pouze o tom jak vytřískat peníze z
> turistů, kteří jen projíždí. Ještě doplnění ty
> fotky (odkazy na ně) jsou skutečně kruhový objezd
> u Pesnice viz . fotka z Google Earth
> [www.hvar.cz] kruhac.jpg . Mě to
> taky bylo divný, že by to byl ten u Mariboru,
> který je prakticky v zástavbě. Sám jsem tam kdysi
> taky "zakufroval" když byla ještě dálnice za 75
> centů, tak si to pamatuji, že to není ten
> popisovaný.

K tomu Balkánu bych jen upřesnil, že jsem nemyslel zeměpisnou polohu, ale mentalitu obyvatel. Máš pravdu, je to jen o tom, co nejvíce vytřískat z turistů peníze ......................
avatar Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
17. 04. 2009 18:36
Trochu nadhľadu. Nechcem nikoho naštvať, avšak nedá mi musím napísať. Momentálne na mnohých vláknach téma No 1 - Slovinsko, známka, Slovinci sú ... (netvrdím, že áno, ani nie, nepoznám, cez Slovinsko nechodím).
Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
17. 04. 2009 19:18
Eifele, dálnice, když se vybíralo mýtné stála cca 0,80 Euro a pak se známkou 35 Euro. Nemůžeš se pak divit, že turisté řvou ............... Navíc, když jsou rukojmí, protože ne všichni mohou Slovinsko objíždět .......................



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jarik (17. 04. 2009 22:19).
Re: Kruháč u Mariboru-objezd dálnice
03. 06. 2009 18:28
od kolegy jsem dostal link na diskuzi [bezvinjete.blogspot.com] o tomto kruhovém objezdu. Doufám že už to někde není ve vlákně "Už jsme objeli placenou dálnici ve Slovinsku" . Oni ty značky sundali 16.7.08 a pak znovu 23.7.08 dali. Ale to není značka označující statut silnice, ale jakási informace, že auta do 3,5 tuny musí mít vinjetu . Statut silnice je označen takto :
. Je mi jasné, že s policajty se člověk nedomluví a když vám budou tvrdit že jste odbočovali z kruhového objezdu z rychlostní silnice od Mariboru tak jim to nedokážete, že to není pravda. Nicméně kdo vládne chorvatštinou si to může celé přečíst včetně pdf odkazů a dalších článků od redaktorů, kteří to řešili. Je tam napsáno že ze zákona na to nemají nárok, ale jak psala Fanky nějakého rakušáka zkasírovali. Opakuji nechci tvrdit, že je bezplatná ale podávám odkazy na informace od chorvatských kolegů, kteří také nemají jasno.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 102
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.