Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Slovinsko - Dálniční známka 35 euro

Autor sparrow75 
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
10. 06. 2008 09:42
Ahoj silvio, Grüss Gott...
všechno je dobré až na to, že když jsi objela tu dálnici, tak jsi přijela na takový kruhový objezd a od něho pokračovala do Mariboru po rychlostní silnici označené H2 a za její průjezd mají chtít od 1.7.2008 také dálniční známku...
samozřejmě, kdo se potom vydá až od Mariboru k Macejlu tak známku mít letos nemusí...
Ahoj,
vzhledem k tomu, ze jsem mluvila s mistnimi - jsem zjistila, ze v okruhu ca 5 km od Mariboru je nepsany (mozna i psany) zakon, ze je dalnice bez poplatku, tudiz prujezd bez vignety mozny. 100% to samozrejme bude az 1.7.,ale neni to tak i v Cesku? Ahoj Silvia
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
10. 06. 2008 09:57
2 Silvia : Pokud by byla 100%tní skutečnost co výše píšeš,tak je to ta nejpozitivnější zpráva měsíce!hot smileysmoking smiley
Mezi starou celnici a Sentiljem nemuzou zpoplatnovat nic cesta je derava a ve strasnem stavu (nicmene tech 500 metru neni zadny problem) a o ceste okolo Mariboru jsem psala v jinem prispevku. Ahoj Silvia
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
10. 06. 2008 09:59
Ahoj silvio,
tak to by byla skutečná bomba, tato informace tu ještě nezazněla confused smiley
jinak u nás je to podobné, kusy dálnic jsou kolem měst také neplacené a aby v tom nebyl nepořádek a bylo jasno kde platit, tak je to vždy až od příslušné dopravní značky značící začátek (resp konec)dálnice...
pokud by na té omílané H2 (ta čtyřproudovka od kruháku) žádná značka ani v budoucnu nebyla, tak by to byla paráda...ale ten slovinský DARS na své mapce označuje H2 jako placenou.. .



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (10. 06. 2008 10:11).
Vzhledem k tomu, ze to mam do Mariboru z domu asi 50 km a jezdime zhruba kazde 3 tydny na nakup pro benzin atd, si myslim, ze bych to vedet mela. K tomu jeste nemam rada dalnice a libi se mi, kdyz clovek pokazde vidi, jak se tech par vesnic zvelebuje. Jinak jeste k Bosne - nekdo psal, ze preferuje prujezd Bosnou - je to krasna zem, ale bez pokuty se to nikdy neobejde - je skoro jedno jestli clovek predpisy dodrzuje ci ne.
Takze pri prujezdu Bosnou kazdopadne dodrzovat rychlost a mit vse co je predepsane - vetsinou si ale stejne neco najdou. To bych taky mela vedet, protoze mame v Bosne dum a jezdim tam 3 krat rocne, z toho jednou k mori - Neum. Je to muj tip, pro ty kteri jeste nevi kam a nechcou byt po dovolene 2 mesice o hladu. Opravdu velmi levne, krasne more atd.Ahoj Silvia
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
10. 06. 2008 10:33
Silvo . Tak pokud jsem to dobře pochopil tak nájezd na tu starou cestu s dálnice v Rakousku je ještě před hranicí se Slovinskem ?? Je tam nějaké značení nebo nějak nepřehlédnutelné Za hranicí /mezi přechodem a tou benzinkou/ za tím levým parkovištěm se již na tu starou cestu člověk nedostane ??? Pokud by nebyl zpoplatněn ten velký kruháč a H2 do Mariboru,dá se pak už jet tou klasikou na Zágreb,odbočením nahoru a doleva přes město ? Díky.

MirekŠi
Da se na ni najet asi kilometr pred novou celnici ( za poslednim parkovistem v Rakousku - druhy sjezd). Mam pocit, ze je tam znaceni pro kamiony
a Spielfeld by tam melo byt taky napsano. Je to ten uplne posledni sjezd, kdy uz tu novou hranici skoro vidis. Jezdim tudy automaticky, tudis ti vic nereknu. Zajizdka je asi 700 metru.
Dalsi moznost je projet rakouskou a slovinskou hranici a okamzite doprava - jeste pred benzinkou.
Ta druha varianta bude pro tebe urcite lepsi, jenom pokud bude na hranicich fronta - to bych jela na starou hranici - je tam taktez funkcni free shop a par metru za nim dokonce kadernik.
Ja se vracim kolem 20.7. a pojedu tou trasou, jiz jsem jmenovala az do Bosny, takze pokud mate cas pockejte si dotud - muzu vas informovat.
Cau Silvia
Omlouvam se za mou cestinu, ale kdyz ji clovek nepouziva, zacina mi chybet slov.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
10. 06. 2008 11:07
...přátelé ...přál bych Vám všem co jedete přes SLO...aby jste se tama dostali pokud možno bez poplatků, bez kličkování ...a taky, aby na různých místních objížďkách...nebyly cedule...jen na povolení, resp. pro místní...yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (10. 06. 2008 11:07).
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
10. 06. 2008 11:51
Tan sjezd z rakouské dálnice je značen Exit 228. A kdo pojede ve dne tak se může řídit podle řeky je to hned po přejetí řeky Murr.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
10. 06. 2008 18:36
Tady je ten sjezd 228.


avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
11. 06. 2008 08:12
přeca umíme poznat na směrovej tabuli číslo 228..k čemu sa řídit podle řeky..třeba o 3km víš bude téct nějakej potok a sjedu do něhosmiling bouncing smiley
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
11. 06. 2008 08:43
tak už je to vše hezky a srozumitelně podloženo mapkami...
a teď ještě vědět na 100% zda bude ten čtyřproudý tah na Maribor od kruhového objezdu značený na mapách H2 placený nebo ne...
bylo-li by to tak, jak tvrdí silvia, tak by bylo vyhráno....
den D je už za 3 neděle...
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
11. 06. 2008 09:28
Každá rada na cestu je dobrá a v této době kdy je Slovinsko proti nám tak každá zkušenost k nezaplacení.Těžko se už bude člověk vracet,když na placený úsek najede.Tak si myslím,že informace kde je možné sjet s A dálnice a kde již ne jsou zde vítány.Teď nastane právě ten správný okamžik,kdy se právě ukáže co bude s poplatkem a co ne.Na to právě zde všichni čekáme a podle toho pak je možno zvolit ten správný směr k moři.Nikdo totiž zde neřekl nic určitého na 100%.Vše jsou zatím jen teorie a dohady, tzv. "jedna paní povídala"Od 1.7.2008 to pak bude všem jasné .

MirekŠi
Pavlína
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
11. 06. 2008 09:30
Ahoj, já bych potřebovala vědět jak je to při cestě zpět, vracíme se domů 5.7.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
11. 06. 2008 09:46
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj, já bych potřebovala vědět jak je to při
> cestě zpět, vracíme se domů 5.7.

jak to tu čteš, tak dnes ti to neřekne přesně na 100 % zde nikdo....
najdi si tam nějaké internetkafé a sleduj cvrkot po prvním červenci...snad ? tam něco bude...
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
11. 06. 2008 10:35
V jiném vláknu poslal někdo minulý týden odkaz ze kterého vyplývalo totéž co tvrdí silvia a o čem tu byla řeč už na str.13(30.4., v 11:19-jelimane).

Kruhák je nezpoplatněn a průtah Mariborem H2 je taky zadarmo, dokonce dál, než na odbočku na Ptuj.

Přesto si většina koupí známku("pro jistotu"winking smiley a značná část pojede "jinudy" nebo "jinam".

Slovinci, a to se nezlobte, se snaží odstranit fronty u mýtnic, ale nám, Čechům se nejvíc líbí vše sledovat v tmavých barvách...
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
11. 06. 2008 10:55
ivoši asi jsi to nepochopil. H2 zcela určitě zpolatněna bude. Zdarma bude patrně kruhák a prvních pár metrů po H2 až ke sjezdu z této rychlostní silnice. Tak to jeliman napsal.Osobně bych byl taky rád kdyby H2 byla zdarma , ale zatím tomu nic nanasvědčuje.
Franta PM
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
11. 06. 2008 11:26
Jedu v pátek 13. (to je blbej termín, co?) někdy kolem 8. večer z Plzně, takže cca ve 2 v noci bych moh být na přechodu A/SLO. Známku sice neřeším, ale jestli bude nálada na noční projíždku po slovin.okreskách, tak to vezmu na starou celnici a mimo dálnici až na kruhák a tam bych to zkusil na Lenart a na Ptuj. Zdá se mi to jednodužší než se pokoušet vyhnout H2 a brouzdat v noci uličkami Mariboru až někam na Ptujsku cestu. Na km by to mělo být skoro stejné. Tak uvidím a pak se ozvu třeba od Jitky z Ivan Dolce. Čau a už dejte pokoj s úvahama.
Franta
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
11. 06. 2008 11:43
Franto, ale podle toho tvého datumu odjezdu pátek 13. se jedná o červen...
jsi obětavej ! !
jsi tedy dobrý že pro informaci fóra nepojedeš stejně jako minulá léta (prostě za nosem do Mariboru) když ve tvém termínu známky nebudou ještě v platnosti....
tak šťastnou cestu a ozvi se thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (11. 06. 2008 11:44).
Někde na jiném vláknu se objevil jento odkaz: [www.cz.map24.com] . Dálnice a části silnic za které se platí jsou zelené. Za ty, který se neplatí jsou oranžové.
Ještě mám tady pro Vás jiný návrh:

Já Vám dálniční známku do Slovinksa za 10EUR na týden půjčím.

Je zatím volná v termínech od 7.7. do 25.7. a dále od 4.8. do 29.8.

Pokud máte zájem napiště SMS na 606 267 005, mohu ji předat za zálohu vratnou zálohu 35EUR v Brně a okolí.

Jirka
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
11. 06. 2008 16:56
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ještě mám tady pro Vás jiný návrh:
>
> Já Vám dálniční známku do Slovinksa za 10EUR na
> týden půjčím.
>
> Je zatím volná v termínech od 7.7. do 25.7. a dále
> od 4.8. do 29.8.
>
> Pokud máte zájem napiště SMS na 606 267 005, mohu
> ji předat za zálohu vratnou zálohu 35EUR v Brně a
> okolí.
>
> Jirka

do kterého vlákna to ještě nacpeš, lidumile ?, thumbs up smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
11. 06. 2008 18:17
to Franta PM: tady jsou mapky průjezdu Mariborem. .a máš to zadarmo :-)))

Projetí Mariboru
Tak myslím, že dobrý popis dvou možností, a k té nejkratší přes Maribor dokonce s mapkami a fotkami označníku odboček je na [cestovani.idnes.cz]

Podrobný popis nejkratší objížďky pak na:
[data.idnes.cz]
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
12. 06. 2008 21:25
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak myslím, že dobrý popis dvou možností, a k té
> nejkratší přes Maribor dokonce s mapkami a fotkami
> označníku odboček je na
> [cestovani.idnes.cz]
> -jadran-vyzkouseli-jsme-za-vas-p1v-/ig_chorvatsko.
> asp?c=A080612_112303_ig_chorvatsko_tom
>
> Podrobný popis nejkratší objížďky pak na:
> [data.idnes.cz]
> VOD_CHORVATSKO_PRES_SLOVINSKO.PDF


Docela zdařilá nápověda jak to objetspinning smiley sticking its tongue out
Tak u mě také vítězí Mureck.Neví někdo provozní dobu?Takový malý přechod asi nebude non-stop.Nikde to nemůžu vygooglovat.Jezdím Rakousko Břeclav-Reinthal a ten je jen 6:00-22:00.
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak u mě také vítězí Mureck.Neví někdo provozní
> dobu?Takový malý přechod asi nebude non-stop.Nikde
> to nemůžu vygooglovat.Jezdím Rakousko
> Břeclav-Reinthal a ten je jen 6:00-22:00.

Copak mezi státy EU ještě existují hraniční přechody ? confused smiley
Hranice nelze překračovat kdykoliv ?
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
15. 06. 2008 19:23
Tady sem našel mapku, pro co to mám platit, tak kdyby tu už byla tak sorry.

Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
16. 06. 2008 10:33
Kde můžeme koupit známku?V autoturistu mi řekli,že jí nemají a ani mít nebudou!Takže až na hranicích?Nebo víte někdo kde je mají?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 235
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.