Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Slovinsko - Dálniční známka 35 euro

Autor sparrow75 
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
31. 05. 2008 09:06
to Palec:

........v case ked vy budete v kolone pred "Goricanom" nadavat na Slovincov ja budem ficat po poloprazdnej dialnici nakolko vy tych 35 Eur s principu nezaplatite...........

ficat muzes, ale dlouho ti to nevydrzi..a to je ten princip, ktery ty nechapes
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
31. 05. 2008 12:13
Tomm napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ono se Slovinskem jezdí jen těch pár kilometrů u
> Mariboru? No, mnozí ano. Ovšem- je to krásná
> země, a tu sprinteři těžko kdy poznají.


Máš svatou pravdu, ale když jedu do HR, tak na prohlížení SLO nemám náladu. Z tohoto důvodu by měli mít řidiči v nabídce více známek než na 1 rok a 1/2 roku.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
31. 05. 2008 12:36
Chlapi nehádejte se je fakt že před 15 lety když se začalo jezdit do letovisek jako je Bibione tak čechům italové přezdivali paštikáři a myslim že stejně tak polákům, maďarům, slovákům a popravdě řečeno i já si tam vozil řízky,paštiky,pěčivo,pivo no prostě na jídlo tam kupovat už nebylo. Dnes je situace trochu jiná ale tý nálepky paštikáři se asi nezbavíme. tongue sticking out smiley
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
31. 05. 2008 12:59
Ttome to nevadí,alespoň jsme se někde podívali.Chorvati sedí doma na prde.. a poznají tak kulové.A co tací Holaňďani ty k nám za komančů jezdili v karavanech napakovaných vším možným od mléka až po maso.Večer se nadládli v karavanu a pak šli do hospody dělat haury!Dali tři piva a pár panáku a spali pod stolem,ale alespoň někde byli,někdy něco poznali a neseděli na prdeli a navymýšleli pič.... jak Slovinci a Chorvati.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
31. 05. 2008 14:10
TO PALEC:
máš kemo zajímavé myšlenkové pochody, co takhle se vrátit na strom thumbs down
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
31. 05. 2008 15:10
vojto62 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ttome to nevadí,alespoň jsme se někde
> podívali.Chorvati sedí doma na prde.. a poznají
> tak kulové.A co tací Holaňďani ty k nám za komančů
> jezdili v karavanech napakovaných vším možným od
> mléka až po maso.Večer se nadládli v karavanu a
> pak šli do hospody dělat haury!Dali tři piva a pár
> panáku a spali pod stolem,ale alespoň někde
> byli,někdy něco poznali a neseděli na prdeli a
> navymýšleli pič.... jak Slovinci a Chorvati.

Jenm by mě zajímalo, jestli by vůbec průměrná chorvatská rodina se dvěmi dětmi měla na to, aby jela na 14 do ČR, zaplatila ubytování a stravovala se z obcodu na Staroměstském nebo Václavském náměstí. Odpověď je snadná. Nemají na to. jsou na tom hůř jak my a dělají machry a hajzly mají na chodbě :-D I oni by tak získali přezdívku o paštikářích. Narozdíl od nich jsem také něco viděl. Bohužel oni mají to moře ........... a to nám chybí.
Nevíte náhodou někdo, zda se dají toliko opěvované dálniční známky koupit tady u nás? Jelikož jedeme 4.7. , tak mám obavy, abych ji vůbec sehnal. V Rakousku zatím nejsou a na hranicích určitě s tím bude problém.Díky za info.
Pánové myslím že vaše příspevky odbíhají od daného tématu,slovinsko dalniční známkasad smiley
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
31. 05. 2008 21:40
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nevíte náhodou někdo, zda se dají toliko opěvované dálniční známky koupit tady u nás?
-------------------------------------------------------
zatím ne viz tady [www.uamk.cz]
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
01. 06. 2008 17:17
Jezdíme od Plzně na Č.Budějovice-linz.Když to vezmemsmileys with beer na Wien a na Maďarsko tak mineme Slovinsko a je to jen o 30-40 km víc.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
01. 06. 2008 18:52
Pavle to sice Slovinsko miněš, ale cesta bude tak o 4 hod delší. Taky jsme o ní uvažova, ale raději dám přednost Německé a Rakouské dálnici.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
01. 06. 2008 19:29
tak dalsi komentar na webu chorvastska o ceste k moři

[www.slobodnadalmacija.hr]
Hele lidi, když i chorvati po nátlacích zmírnili ty formuláře pro děti, a snad i zruší zákaz dovozu potravin, co udělat podobný nátlak i na slovince, aby zrušily dáln. známky, a opět se platilo jen mýto - co jim tam 1.7. zablokovat dálnici hned za hranicema, když to dokázali rakušáci blokovat třema traktorama naše hranice jako protest proti temelínu, tak že by se nenašlo pár desítek čechů s autama a nezablokovali to tam?
Myslím si že by z toho měli tak dopravní chaos, že by se z toho chvilku vzpamatovávali.

PS: v hospodě jsem nebyl, jen mě štve těch 35 euro za známku a vymýšlím už asi bejkárny.
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
01. 06. 2008 23:20
Nicméně z toho musteru té známky je zřejmé, že k ní musí být doklad o koupi, že je nepřenositelná ale nevypisuje se nikde spz. vozidla, jestli jsem se dobře koukal. Z toho tedy plyne, že se bude čile obchodovat se známkami-takže lepit s rozumem
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
01. 06. 2008 23:38
Vážení, za posledních 5 let jsem jel do Hr 8x ,přes Maribor však jen jednou.Cesta přes Maďarsko je daleko lepší,a slovinskou známku nepotřebujete.Rozbité cesty jsou v Maďarsku jen na krátkém úseku a jinak se tam dá fičet naprosto v pohodě.smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Adis (03. 06. 2008 00:12).
Jo a tý blokády můžeme sníst všechny řízky a vypít všechno mlíko.:thumbs up smiley
Poprvé vkládám svůj příspěvek.Loni jsem jel do Černé Hory,a v drtivé části přes Bosnu.Mohu jen doporučit.Minimální provoz,a úžasná krajina.Co se týče bezpečnosti,vše v klidu.A jel jsem na noc.
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Poprvé vkládám svůj příspěvek.Loni jsem jel do
> Černé Hory,a v drtivé části přes Bosnu.Mohu jen
> doporučit.Minimální provoz,a úžasná krajina.Co se
> týče bezpečnosti,vše v klidu.A jel jsem na noc.

všechno beru, ale co jsi měl z té úžasné krajiny v noci ??
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
02. 06. 2008 21:17
tak dalsi odkaz chorvatsky na slovinske znamky nekdo by nam to mohl i přeložit :-)

[www.slobodnadalmacija.hr]
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
02. 06. 2008 21:21
plus primo stranky slovinske uz se vzory znamek + oznaceni prujezdu mytnicemi.

[www.cestnina.si]

[www.seebiz.eu]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ranky (02. 06. 2008 21:48).
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
02. 06. 2008 21:46
[translate.google.cz]

tož tu je to přeložené



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (02. 06. 2008 21:48).
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
03. 06. 2008 09:54
Pro nás jasné - jedeme přes Mureck nebo Maďarsko (po info od Bessyho). Jedeme na 20 dnů a dávat 20 EUR je stále moc.
Tak u nás to vyhrála cesta přes Mureck – Lenhart – Ptuj. Jelikož jedeme jako rodina dvěma auty a v sobotu 26.7.(navečír), tak nikde zácpy nečekáme. Ušetříme tím cca 1800Kč. Určitě to není tím, že bychom na to neměli,ale jde především o princip. Kdyby to měli jako Rakušáci, tak nikde nic neřeším a tu dálniční známku si koupím.
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
04. 06. 2008 20:34
pro mě už dávno jasné..Mureck-Trate, Lenart, Ptuj a jedu 28.7....a zétra du měnit prachy..je výhodnej kurzsmileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (04. 06. 2008 20:34).
Bacha na to. Souběžně s touto 16km dálnicí vede i cesta pro kamiony, ale jak se mě doneslo, je vedená jako silnici pro mot. vozidla a tudíž také zpoplatněna. Nevím to však na 100%. Máte-li někdo něco blížšího a přesnějšího, sem s tím!eye popping smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
04. 06. 2008 23:19
Tááák a je to !! Po havárii Slovinské jaderky bude jejich dálniční známka použitelná i jako potkávací světlo grinning smiley
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
05. 06. 2008 17:53
Slovinsko zkouší trpělivost EU a zatím odmítá jakoukoliv změnu. Holt se jim asi podaří tuto sezonu něco vydělat. [www.vjesnik.hr] .
avatar Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
05. 06. 2008 20:31
Jsou předsednickou zemí EU tak proč by to nezkusili.
Ahoj,
ziju uz 12 let v Rakousku (kousek od Grazu) a vcera jsem se jela podivat do Mariboru. Stara cesta vedle nove hranice porad existuje (sjede se na ni asi kilometr pred novou hranici) - vede do Mariboru. Prakticky je skoro stejne dlouha jako ta dalnice -12 kilometru a vyjede se pred Mariborem a ten kdo miri smerem na Macelj, jede pak dal normalne tak jak vzdy predtim. Podle toho co jsem zjistila v internetu cesta Maribor -Macelj zpoplatnena neni. Slunicko u more preje vsem Silvia
Re: Slovinsko - Dálniční známka 35 euro
10. 06. 2008 09:33
Ahoj,
nevíš náhodou ještě, jestli bude zpoplatněna ta čtyřproudovka od kruháče do města (Maribor)???....a jestli bude zpoplatněný úsek mezi starou původní celnicí a prvním sjezdem na Sentilj (cca 300m)...díky
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 68
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.