Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska

Autor palko 
avatar Re: Benzínky v noci?
08. 02. 2013 09:08
Odpovím za něj,naftu/benzín/ platím jen kartou,nenarazil jsem na problém ani u zapadlé čerpačky.Nikde na Balkáně jinak než kartou neplatím.Určitě se dají peníze vyměnit,ale myslím si,že je to zbytečné.Hotovostí platím jen vyjimečně,třeba na tržnicích,zmrzliny,nebo ubytování u soukromníků.V marketech a větších obchodech berou také karty.Do HR beru jen Kuny /je to jejich měna,tak jako u nás koruna/,Euro jen jako železnou jistotu na cestu. Jezdím sice jen do kempů,ale hodně se setkávám,že Euro přímo neberou a musí se na recepci ve směnárně vyměnit na Kuny,ceníky jsou také v Kunách.Nevidím důvod proč je "krmit" Eurem.

MirekŠi



Upraveno 2krát. Naposledy upravil tvsat (08. 02. 2013 09:15).
Re: Benzínky v noci?
08. 02. 2013 09:13
Jo mockrát díky.Já jsem jen četl že v Bosně je omezena platba kartou jen na větší města tak proto se ptám.Jinak když jezdím Chorvatsko tak platím vše kartou.Díky za odpověd.Jarda
Re: Benzínky v noci?
13. 03. 2013 18:24
Jsem tu nový a tak nemám takový přehled co se tady kde psalo ale jel jsem přes Bosnu 3krát a vždycky mi benzín vystačil tak akorát za hranice s Bosnou.Hned za hranicemi jsem musel tankovat(pocházím z Prostějova).Měl jsem vždycky v nádrži snad půllitru a některé pumpy berou jen karty VISA a já bohužel měl MASTERCARD.Ale jak říkám některé.Třeba u moře nebyl problém.
avatar Re: Benzínky v noci?
13. 03. 2013 21:17
S tím jsem se zatím ještě nesetkal a to mám také MASTERCARD od ČS. Mám sice ještě i VISA kartu,ale nikdy jsem ji nemusel použít.Tak nevím ??? Viděl jsem všude symboly snad všech karet,které existují.

MirekŠi
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
28. 06. 2013 20:06
Prosím o informáciu. Šiel niekto v poslednej dobe cez Bosanskú Gradišku po dialnici na Banja Luku? Je v B. Gradiške dobré značený smer na dialnicu?
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
28. 06. 2013 20:41
Eifel, zkus kontaktovat uživatele Mike
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
28. 06. 2013 21:04
Mika poznám chodí inou cestou.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
28. 06. 2013 21:37
Bez problémů,Lubo...normální směrové tabule doprava...tedy jen poznatek z loňského srpna...ale určitě se nic nezměnilo...
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
28. 06. 2013 22:30
Ahojte.
Eifelku, šťastnou cestu...až pojedeš...



Chtěla jsem se zeptat...dočetla jsem se, že otvírají od 1.7. 2013 nový hraniční přechod Bijača v BiH... [www.avaz.ba] Pomůže to nějak - pokud bychom jeli na Dubrovník přes BiH? Kdybychom pak jeli na Jajce - Mostar? Chtěli bychom pokoukat na krásy přírody, ale zase se strašně moc zbytečně "nemotat"... Jakou trasu vybrat? Nebo raději Svilaj - přes Sarajevo? Už jsme pár let přes BiH nejeli... počítáme cestou s 1 - 2 noclehy... [www.jpautoceste.ba] Díky. smiling smileyR.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
29. 06. 2013 12:53
To Eifel:
To sice jezdím, ale jel jsem i tudy. Jenže to bylo v době, kdy jsme tam tu dálnici začínali stavět. Ale na jojtubu je takových videí, jako od Rery mraky.
Mike
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
29. 06. 2013 16:46
Vďaka Mike. Videl som zopár tých videí. Išlo mi o to značenie. v B. Gradiške. V 2011 som sa kôli zlému značeniu netrafil na diaľnicu pri Laktaši, ale zviedlo ma to v noci do Banja Luky.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
06. 07. 2013 20:52
Takže příští sobotu touto trasou pojedu do Omiše. Původně jsem chtěl jet tudy až do Č.H., ale protože mám čas pouze týden, tak skončíme nakonec v našem oblíbeném Omiši. Když jsem pročítal tuto diskuzi, tak jsem narazil na fotku od Palka - tunelu přes Kupreská vrata , což je na cestě mezi Bugojnem a Livnem. Zdál se mě podle fotky dost úzký. A jak je dlouhý? Podle mapy možná i několik kilometrů? A je osvětlený? Obecně moc rád neosvětlené tunely nemám, orientace v nich je ztížena. A kolik je takových na trase?
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
06. 07. 2013 22:39
Karle, raz som šiel cestou, ktorou chceš ísť. Je to údolím okolo rieky, kľukaté, kamióny, nie je kde predbiehať. Otvorí sa to až sa tunelom, Kupreška Vrata (je osvetlený). Skús si pozrieť trasu - Banja Luka na juh po hlavnej, potom odbočka na Mrkonjič Grad - smer Podbrdo a pred Podbrdom odbočka na M15 - Podrašnica - Donji Barači - Glavice - Glamoč - Livno. Cesta nezaostáva za kvalitou trasy cez Bugojno, ide cez kopčeky ale nič strašné, krásne výhľady. Šiel som 4x, videl som raz policajta a raz som stretol kamión. Prázdna cesta. Písali sme tu už o tom, vyskúšali sme už viacerí. Presne touto trasou pôjdem 18.7. ráno (z domu 17. večer), tiež do Omišu.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
07. 07. 2013 07:20
Eifel, ale Ty se pravděpodobně zcela vyhýbáš městečku Jajce a jedeš od Banja Luky přímo odbočkou na Mrkonjič Grad. Ale já bych chtěl jet přes Jajce už kvůli vodopádům a to by byla pár kilometrů zajížďka.
Já tady budu projíždět 13.7. večer. Nevíš o nějakém vhodném ubytování na jednu noc?
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
07. 07. 2013 11:51
Pro Karla jedno krásné video i s tunelem Kupreská vrata... spinning smiley sticking its tongue out Tunel před pár lety rekonstruovali a my ho tehdy museli objíždět, starý tunel nebyl moc příjemný, ale teď už je v cajkuthumbs up

Jinak letos mě láká Eifelova varianta . . . Změna je život thumbs up smiley




Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
07. 07. 2013 16:10
Zaza, hezké video, povrch cesty bez závad, to mě tedy překvapilo. I široká cesta. Jen ta omezení na 60 - 40 - 30 a nikde ukončení. Nevím, zda psychicky vydržím ty limity dodržovat. Ale asi budu muset, policajti budou tím pádem za každým rohem.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
07. 07. 2013 17:06
Karle, ubytovanie ti nepoviem, stále to idem na jeden záťah. Len s prestávkami.
Re: Benzínky v noci?
14. 07. 2013 12:24
mám dotaz : chcem pri ceste na juh tankovať na shellke Gralla...je v smere na SLO prístupná? myslím, že sa na tom úseku okolo Grally pracuje, alebo už nie? confused smiley
avatar Re: Benzínky v noci?
19. 07. 2013 11:07
Skúšal som jednu časť trasy zmeniť. Neviem či touto niekto chodí, možno niekomu zo Slovenska pomôžu tieto info.
skúška trasy.
Po výjazd Pecs som šiel dialnicou M6 od Budapešti. Trasa nebola veľmi zlá, ale pre jazdu v noci nevhodná. Žiadne odpočívadlo - WC, umývadlo atd. Predsa len dosť veľa obcí. Trvalo to dlhšie ako som predpokladal.

Inak cestou cez Maďarsko M3 hustejšia, M6 - prázdna absolútne super, aj kvalitnejšia ako M3 (je aj novšia).
Ak by som šiel pôvodný plán - z M6 na Mohács potom Osijek (už výskúšané, dobrá cesta mimo dialnice cca 50 km) a potom v HR po dialnici Osijek - Stará Gradiška (Okučani), boloby to oveľa rýchlajšie a bez takej námahy. Plus odpočívadla či benzínky na dialnici v HR.

BiH som šiel dialnicu na Banja Luku (je to rýchle), pred Jacami odbočka na Mrkonjich Grad a potom M 15 - Donji Barači, Glavice, Livno. Táto časť cesty sa mi páči asi najviac.Krásne výhľady, potom na plošine sa otvoria tiahle úseky, kde idem v pohode 110km/h. Policajti akoby tam neexistovali.
avatar Re: Benzínky v noci?
19. 07. 2013 15:02
Eifel - prosím tě jak pak jedeš Livno směr Makarská? Jakou nejlepší cestu zvolit,jezdím s obytným autem.Přes Jajce na Mostar to znám,pokud je nějaká cesta z Livna dál na pobřeží stejné kvality,díky za typ. Mirek

MirekŠi
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
19. 07. 2013 16:30
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
20. 07. 2013 00:01
radek to napísal press. He to v pohode. Z Livna smerovníky na Split, okolo Buško jezera, tesne pred hranicami smerovník Makarska vľavo a hneď vpravo. Následne cez Cista Provo, Šestanovac a ďalej to už poznáš.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
20. 07. 2013 14:39
jj to mi stačí,jen jsem se potřeboval ujistit jestli kolem Buško jezera.Kvalita silnic podle fotek je OK,díky

MirekŠi
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
20. 07. 2013 16:40
Jel jsem až do Tučep přes Mostar a silnice OK.
smileys with beer
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
29. 07. 2013 08:44
Ještě jeden dotaz na upřesnění,třeba pro Eifela. Plánuji cestu touto trasou a navigace mne posílá z Banja Luka přímo na Sitnica myslím,že po M-5 přímo na Podražnica.Tedy ne směr Jajce a před nimi na Mrkonjič Grad.Jaká je tam tedy cesta,kvalita,šířka,nebo mám trasu přeplánovat dle výše popisu ?? Díky Mirek

MirekŠi
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
29. 07. 2013 22:22
4 tvsat - včera som sa práve tadeto v opačnom smere vracal. Je to lepšia cesta ako smer na Jajce a odbočka na Mrkonjich Grad. Je tam menej zákrut (aj keď sú a aj slušné serpentíny) a viac rovných úsekov. A menej áut. Šiel som to po 23.00 hod. a v pohode.
Ešte info o úseku cez Glamočko Polje (náhorná plošina). Smerom k moru po prechode cez Mlinište sa po pár kilometroch krajina otvorí a cesta je rovná prípadne s miernymi zákrutami prehľadná. Šiel som 100 - 110 km/hod. Jedno auto predo mnou, inak čisto.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Eifel (29. 07. 2013 22:30).
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
30. 07. 2013 16:43
Díky moc za doplnění. Změnil jsem mapy a teď mám právě od NQ,poněvadž jsou už stejné jako regionální a mají velkou podrobnost včetně informací,které žádné jiné nemají.Používám Primo /iGO/ a jsem s tím naprosto spokojen a to mne navedlo právě touto trasou do Krvavice.Jetě jednou díky.

MirekŠi
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
30. 07. 2013 18:10
Taky se dá jet přímo z Mrkonjič Gradu, přímo dolů k Vrbasu na M-16 přes Bjelajce,dobrá cesta.

http://www.rajce.net/f658093471 http://www.rajce.net/f658094082
http://www.rajce.net/f658094674 http://www.rajce.net/f658096741



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek (30. 07. 2013 18:23).
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
31. 07. 2013 11:08
Cestou sa stále zastavíme v Livne v Konzume. Moja polovička vyhlásila- budúci rok žiadne jedlo z domu, nakúpim v Livne a lacnejšie. Pri ceste späť bol Konzum už zatvorený ( nedeľa do 13.00), ale hneď na poschodí je Caffe Pizeria Metropolis. Ceny veľmi dobré, ražniči (2veľké špajle s nastoknutými kuracími prsami a grilovanou paprikou plus hranolky 4,5 marky ( 2,25€), šalát Metropolis ( s kuracím mäsom a syrom, veľká porcia a k tomu výborný chlieb 6 mariek (3€).
Pri ceste cez Livno na svetelnej križovatke (smerovnik naSplit vpravo) neodbočíš, ale ešte asi 200 m rovno a po pravej ruke.
do Konzumu
z Konzumu ďalej

Ešte doplnenie. Platili sme spolu za tri jedlá a nealko 22 máraka (výslovnosť bosniakov), teda 11 €. Kartou sa platiť nedalo, euro v pomere 2:1, super. Vybral som 11€ v minciach, po chvíli sa konobar vrátil s ospravedlnením, že šéf mu nedovolí prijať mince. Mal som len celú 20 a nechcel so, aby mi vydal marky. Po chvíli sa to vyriešilo. Prijal 21€ a mal vydať papierovú 10. Dostal 40centov bonus a bol šťastný ako blcha.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Eifel (31. 07. 2013 12:37).
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
12. 08. 2013 09:47
Prosím, nevíte někdo, kolik stála v době Vašeho přejezdu Bosnou nafta?? Nacházím informace různě po webech, že by to mělo být okolo 2,40 BAM, souhlasí to? Děkuji, pokud si někdo vzpomene a info napíše.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 178
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.