Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska

Autor palko 
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
01. 07. 2010 22:06
To palko.
Trasa cez Glamoč je od odbočky za Mrkonjich Gradom pár kilometrov do kopca. Potom krásne výhľady, zákrutky, ale nič strašné. Následne sa terén otvorí (niečo ako keď prejdeš cez Kupreška Vrata) a ideš. Kvalita cesty je porovnateľná s cestou na Jajce, Bugojno ale áut minimum. Mne sa tá cesta veľmi páči.
Z hlavnej som odbočil ešte pred Jajce, na Mrkonjich Grad.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
02. 07. 2010 09:03
Eifel díky, zítra brzy ráno vyrážíme a určitě tudy pojedu. Mám rád nepoznané. Ahoj
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
02. 07. 2010 09:32
tesim sa na koment, ked prides, mozno to tadial strelim aj ja, 30.7.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
02. 07. 2010 13:15
Jooooj, chlapi. Neviete ako rád by som sadol do auta a pálil touto trasou. Držím palce, a určite sa zastavte pokochať sa. Stojí to za to. Ja som tade šiel stále ráno.
Ešte mi napadlo. Bosanskú Gradišku odporúčam prechádzať skoro ráno, naposledy som šiel cca o 5.00. Neskôr je cesta po Banja Luku a vlastne až po odbočku na Mrkonjich Grad dosť plná.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
02. 07. 2010 16:42
Trasu jsem jel prakticky od Maďar celou přes den,takže BiH špička a v pohodě,není čeho se bát.Jen snad laserových trojnožek za zatáčkami.angry smiley

MirekŠi
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
02. 07. 2010 17:26
To tvsat.
Písal som pretože som mal možnosť porovnať. Šiel som to 4x. Naposledy tak skoro ráno. Predo mnou dodávka s domácou špz a tá šla v kuse 90. Aj v 40kach či 60kach. Švihal som za ním a bolo to o niečom úplne inom. Predtým Gradiška-B. Luka hrubo cez hodinu, poslednýkrát niečo cez polhodinu.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
02. 07. 2010 17:53
Minuly rok som isiel v nedelu, a celkom pohoda, v Gradiske som bol myslim okolo 8:00, cesta bola plna po Banja Luku (trvalo to asi hodinu). Ale potom maximalna pohoda a prazdne cesty az do Livna.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
02. 07. 2010 22:04




Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek (02. 07. 2010 22:06).
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
15. 07. 2010 14:48
Tak jsem letos projel trasu Gradiška - Banja Luka- M. Grad - Glamoč - Livno. Je to jedna z nej... tras, kterou jsem zatím jel. Krásné scenérie na každém kroku, hezká silnice a minimum aut. Navíc není kde zabloudit. Pro mne velké překvapení byl "zapomenutý vlak" v horách u motorestu Mali Raj u Mliniště. Cestou zpět jsme si to ještě zkrátili přes Čadavicu. Je to také přes hory a jediné trochu prudší klesání byl sjezd do Banje Luky. Přes Bosnu jsem nechal řídit syna, který má jen krátce řidičák, a já jsem se oddával focení přes okno auta. Nedělalo mu to žádné problémy. Ceny benzínu jsou na severu 1,98BM (přepočetli to na 1,02Eura) a na jihu 2,08BM. Tedy o pětikorunu levněji než u nás nebo v Chorvatsku. Kontroly policie na této trase až na jednu vyjímku žádné. Kousek za Glamočem nás stavěla hlídka. Byla zde rychlost 40 a kluk jel 50. Jenom si prohlédli doklady a popřáli nám šťastnou cestu. Takže kdo plánuje cestu tudy, jen doporučuji, a Tobě , Eifel ,díky za dobrý tip.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
15. 07. 2010 15:14
Letos jedu do HR úplně jinak než obvykle tak bych možná skusil i nějakou jinou trasu. Docela mne zaujala tato možnost. Může mi někdo prosím poslat přesnější popis do SZ nebo emailu?? pojedu to zespodu domů od Gradače.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
15. 07. 2010 18:56
Dal jsem dohromady pár fotek focených přes přední sklo auta od Livna přes Glamoč po Banju Luku.
[palko1963.galerie.cz]
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
15. 07. 2010 19:15
Palko: dakujem za referencie... odchadzam za dva tyzdne v piatok, touto pozmenenou trasou
edit: fotky skvele, vlacik aj kravicky uzasne.... a tie prazdne cesty...hmmm



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jozo (15. 07. 2010 19:19).
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
15. 07. 2010 20:46
Zdravím příznivce této trasy.Já mám v plánu jet z Livna po té silnici č.15 přes celou BiH až na hr.přechod Kozarská Dubica-Hrvatská Dubica a dál na
Novska-Lipovljani-Garešnica-Velki Zdenci-Virovitica atd.Už to někdo zkoušel?
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
16. 07. 2010 00:39
to palko, som rád, že sa ti to páčilo. Už nie som jediný nadšenec. A mám svedka, že je to super. Napíš ešte prosím ťa, aká bola hustota premávky.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
16. 07. 2010 00:47
Tiež pozerám, že si sa zastavil takmer na tom istom mieste ako zastavujem ja - foto ....147,...148, ....150. Neskutočné výhľady na doliny.
Cez Čadavicu som ešte nešiel, ale ak sa naskytne príležitosť vyskúšam.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
16. 07. 2010 09:08
Na silnici mezi Gradiškou a Banjou Lukou (resp. odbočkou na M. Grad) bylo dost aut, ale jelo se plynule . Na silnici přes Glamoč cestou tam (sobota) bylo potkat auto spíš vyjímkou . Z Livna po Zadvarie provoz vcelku slabý a dál silnici zaplňoval provoz z dálnice. ale i tak se jelo plynule a až na stádo koz vracející se z pastvy nás nic nezastavilo. Zpět to bylo obdobné. Aut už bylo sice víc, ale spíš v protisměru. Přes celou bosnu jsem nepotkal žádného krajana . Dost často se vyskytovala auta s MPZ A , D, S . Za Banjou Lukou na rychlostní silnici byl provoz hustý ale plynulý (zde doporučuji v rámci možností použít levý pruh, pravý je dost nerovný ). V Laktaši se vytvořila dlouhá pomalu popojíždějící kolona . Dál k hranicím pak už v pohodě.
K cetě přes Bosnu patří bezesporu i cesta přes Maďarsko. Tam bych to rozdělil na dva úseky. První Barcs- Kezsthely - křižovatka 84/86 má povrch silnice rovný a provoz zde byl velmi slabý. Jen cestou zpět (pondělí) jelo pár náklaďáků, ale nic hrozného. Na druhém úseku od křižovatky 84/86 přes Csornu bylo dost aut a v některých úsecích dost rozbitá silnice. Na dnou úsecích se opravovalo a dopravu řídily semafory.Dál už jen sjezd na dálnici M1 (je v úseku exit Csorna - exit Blava bez poplatku) a po dálnici do Kútů. Tam to bylo bez problémů.
Jedna rada, kteří tudy pojedou. Město Kezsthely má obchvat. Je ale delší a plný kruhových objezdů. Jeďte raději do centra a kolem nádraží ven z města. Tudy je to rychlejší a kratší.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
19. 07. 2010 09:57
Pánové ještě jednou poprosím o info ohledně této cesty. Obvykle jezdím přes HU po 86 ale letos jedu tam do Poreče na 3 dny a potom do Podacy na zbytek. Zpět bych chtěl jet přes Bosnu. Nevím ale nic bližšího. Jede se tam někde po zpoplatněné cestě nebo je celá zadarmo. Dá se někde třeba kafe zaplatit eurem? jsou nějaké záludnosti s policajtama? je bezpečné tam vůbec někde zastavovat nebo je to úplně v pohodě? jak je to s dopravním značením, je potřeba mapa nebo to zvládnu jenom tak na oči ( něco už jsem projel po evropě ) ? domluvím se tam alespoň co potřebuji??
Děkuji za info
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
19. 07. 2010 11:59
Celá trasa je naprosto pohodová a není na ní žádný zpoplatněný úsek. Platit na benzinkách nebo v restauracích můžeš i eurem.Dokonce ti i v eurech vrátí . Nikde jsem se nesetkal s žádnou záludností ze strany policie, dokonce i na hranicích ne. Jenom jednou na benzince (bylo to někde na jihu), měl čerpadlář divné počty, ale chce to se nedat. Je to prostě země jako každá jiná a pokud tam mají nějaké konflikty, nás do nich nezatahují a chovají se k nám přátelsky.
Pacesol, neměj žádné obavy a klidně se tudy vydej. Domluvíš se stejně dobře jako v Chorvatsku, jenom si trochu zopakuj azbuku. Na některých tabulích jsou nápisy v azbuce a latince, ale v těch zapadlejších oblastech jen v azbuce. A věř tomu, že až budeš projíždět údolím Kupresu, nebo náhorní plošinou k Livnu, až na tebe dýchne atmosféra teto nádherné země, zapomeneš na všechny obavy a budeš hledat další varianty cest přes Bosnu.Všechny budou stejně krásné a přesto každá jiná. Ahoj a šťastnou cestu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil palko (19. 07. 2010 12:29).
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
19. 07. 2010 12:45
Ja bych jen dodal, ze na rozdil od Chorvatska se v Bosne moc upozorneni na miny nepestuji a pritom je jeich tam vic, takze bych byl opatrny v nezname krajine. Pokud se tam budou pohybovat mistni, byl bych klidny. Jinak je to to same jako u nas. Nekde bych auto nenechal ani pod sklenenym poklopem, jinde i nezamcene.

Tady je mapa k zari 2006, ted bude situace uz lepsi.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
19. 07. 2010 14:41
Pánové moc dík. Azbukou jsem byl odkojený a snad jsem to nezapomněl. ?? no maturita za 4 ??spinning smiley sticking its tongue out Miny jsou v klidu dokud je nevyplašíš ( mám projeté Chorvatské vnitrozemí a o prd.l se bojím ). Hlavně silnice mne zajímaly a poplatky. Určitě si cestu obhlídnu. Je asi podobná HR vnitrozemí, kde jsem byl několikrát. Chci najít něco jiného než je dálnice. To je cesta, která mne pronásledovala několik let zpět, protože jsem jezdil vždycky s "někým" v závěsu. Teď jedu sám se ženou a bereme to celkově trochu turisticky. Určitě mne zajímá, jak to vypadá a přírodu tuším úchvatnou. No pokud potřebujete na oplátku někdo poradit s cestou přes HU po 86 v různých variantách 15x nebo okolí Splitu a ostrov Čiovo 15x také tak rád napovím. smileys with beer
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
19. 07. 2010 15:03
Ahoj.Jen malé upřesnění. Není to azbuka, ale cyrilice. A to je podstatný rozdíl. Ale přečíst se to dá. Jinak v okolí Banja Luky jsem pohyboval loni v zimě. Nádherná krajina, občas je možno potkat pojízdnou palírnu (proč někam vozit mač, když kotel přijede až na dvůr) a další zajímavosti. Minová pole jsem viděl jen u cesty z Banja Luky na Doboj. Další pole jsem pak viděl až v okolí Trebinje.
Příjemnou cestu všem
Mike
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
19. 07. 2010 15:16
[nd03.jxs.cz]
Mike, máš pravdu, ale naše generace zná tyto obrázky spíš pod označením azbuka (abeceda).
[cs.wikipedia.org]
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
15. 08. 2010 09:49
Tak to mám za sebou. Nádhera. Ale pšššt nikomu to neříkejte. Na příští rok jsem našel hromadu míst kde se musím zastavit. Jajce apod. Jen snad přechod BiH HR je trochu horor. Alespoň si ale člověk váží jiných vymožeností civilizace.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
15. 08. 2010 16:59
to si asi náhodou mal také šťastie. Mám na mysli hranice. My sme prešli stále bez problémov. Ak chceš zažiť zaujímavé hranice, choď na Ukrajinu alebo do Bieloruska.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
15. 08. 2010 17:58
Vratil som sa vcera v noci... ziadny horror sa na hranici nekonal. Ktoru hranicu mas na mysli? Arzano v pohode, a Kamensko tiez, skusil som tento rok obidva a nicim sa neodlisovali od inych prechodov. Znudeny colnik pozrel na OP a poslal na prec, pri ceste domov si bosniak pytal green card. nic viac, 30 sekund zdrzanie. Na opacnej strane, Gradiska, tiez len minimalne zdrzanie.

inak, do HR som siel cez Banja Luku a Glamoc, spat klasicky Bugojno-Jajce... a cesta cez Jajce sa mi zda byt krajsia. Na niektorych usekoch novy asfalt, aut celkom primerane. Od BL po Gradisku klasika, vratane policajnych hliadok na tych istych miestach ako minuly rok
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
15. 08. 2010 18:28
Mne sa tá trasa na Bugojno až po Kupreška vrata zdala veľmi naťahovacia, veľa áut.
Tentokrát mám ja otázku - neviete niekto či Aržano je len sezónny prechod alebo funguje aj na konci septembra?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Eifel (15. 08. 2010 18:38).
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
16. 08. 2010 14:40
Myslím tím přechod nahoře Bosanska Gradiška. Ušmudlaná cikánka s miminem žebrala cca 100 m před celnicí, horda žebrajících cigáňat až na celnici, Slovinci, kteří se snaží kolonu předjet protisměrem a hrozně se diví, když ho kamion nechá couvat zpátky. Pochopitelně to vyzkoušel 2x se stejným výsledkem. Mezi HR a BiH čárou jsem zůstal cca 30 min. stát, protože Chorvat 10 aut před náma dělal all prohlídku asi prostořekému němcovi. Nechal ho vybalit všechno na silnici, kouknul do prázdného kufru a mávnul, že si to může naložit. I potom každý pas zadával do počítače, takže co auto to cca 3 min. Připadalo mi to, že nejde o nás turisty ale že chtějí Chorvati udělat pakárnu Bosancům a pěkně jim to ucpat. Ale neberu to nijak tragicky. Každého zážitku si má člověk vážit, protože je jediněčný a neopakovatelný. Určitě mne nic takového neodradí a nechci tím odradit někoho jiného.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
16. 08. 2010 14:56
tak ano, Gradiska je smerom do HR specificka, predavacov a zobrucich ciganskych deciek je tam dost, no...
zavisi aj od toho v akom case ides tadial. Ja som isiel v piatok okolo 17:00 a bol prazdny prechod, predavacka len jedna, nejake hackovane obrusy mala v ruke...
Madari v Barcsi nechali vybalit nemecke auto, ale zjavne posadka bola pocernejsia
Nad nami len mavli rukou
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
16. 08. 2010 16:02
My když se blížíme ke Gradišce tak centrálně zamykáme auto. Jednou se nám do něj dobývala romčátka. Ale kdo zažil Letanovce (Slovenský ráj)., toho to moc nerozhodí. Patří to sem a ozvláštní to cestu. No a s maďarským celníkem jsem měl trochu problém. Chtěl všechno vidět a byl dost vlezlý. Kufr i box proňůral, ale naštěstí nás nenechal vyložit. Ale i tak, jede se tuty nádherně,že jo, kluci.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
16. 08. 2010 19:27
iste, isiel som minuly rok, isiel som aj tento a pojdem aj nabuduce
ceny PHM su viac ako prijatelne (tankoval som za 1,94KM/l E95), ceny grilovanych prasiatok (a teda ze bolo vynikajuce) tiez tak nevidim dovod na vyhadzovanie penazi za slovinsku dialnicu :-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 218
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.