Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska

Autor palko 
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
12. 08. 2015 16:32
Tato trasa je krásná, ale jako denní kochačka. Jako noční přesun bych tudy nejel. Vybral bych si nějakou rychlejší...
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
12. 08. 2015 18:23
Náhodou,já si tuto trasu nemůžu vynachválit!...pojedu ji tuto Neděli respektive v Pondělí ráno.Volím ji už podruhé a čistě jako tranzitní pro přesun k moři.Dělá to něco kolem 900Km pouze a časově 14,5hodin a bez jakých-koli poplatků.A jako bonus je levná nafta a cigaretky v BiH(Banja Luka)na jihu je malinko dráž!
Jedu takto-Sudoměřice,Rajka,86-Sárvár,84-Sumeg,Keszthelly,Marcali,Barcs(Terezino Polje),Virovitica,Daruvar,Bosanska Gradiška,Banja Luka za ní hned do prava do hor na Čadjavicu,před Mrkonjič Gradem doprava na Glamoč,Livno a Aržano do Omiše.
Budu rád když někoho z fóra na této stezce potkám a zamávámeyawning smiley
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
12. 08. 2015 19:17
4 Vašek.
Tentokrát som bol v Gradiške na svitaní, ale šiel som to už aj za tmy a rozvidnievalo sa až za Podrašnicou. Šiel som to skoro celé za tmy pred dvoma rokmi v opačnom smere. Bez problému.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
12. 08. 2015 21:32
Kamarádi díky,už mi dávno není dvacet nebo třicet,noční přesuny mi nedělají problémy a i v noci se lze mnohdy kochat.V
sobotu máme nějaké řízení v Budapestu,které se ale netýká mé osoby,pak skok do Harkán,kde jak věřím mi dodají termály
další chuť k životu,no a pak ta noc plná vášně.Nutno se přiznat k tomu,že Budapešť je pro mě město zakleté,zde jsem vždy bloudil.Lze doufat a věřit,že nademnou tentokrát bude ku pomoci ten nahoře,míněno satelit.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vašek (13. 08. 2015 07:40).
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
12. 08. 2015 22:09
Vašek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Nutno se přiznat k tomu,že Budapešť je pro
> mě město zakleté,zde jsem vždy bloudil.Zle doufat
> a věřit,že nademnou tentokrát bude ku pomoci ten
> nahoře,míněno satelit.

Nejsi sám, v dobách minulých to byl opravdu těžký oříšek... ten systém jednosměrek mě těžce drtil... pokud jsi netrefil správný most, tak nebylo cesty thumbs up smiley
Nejdůležitějšími body itineráře byly mosty... pak už to byla brnkačka grinning smiley V dnešní době GPS, jsou to již jenom nostalgické vzpomínky...
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
23. 08. 2015 09:45
Jen pár postřehů.Jak jsem výše uvedl,jisté záležitosti mě nasměrovaly do Budapešti.Navigace zapracovala naprosto perfekt,
včetně výjezdu a navedení na M 6 na jih.To bylo bohužel to poslední co ze sebe dokázala vyprodukovat.Cesta do Banja Luky,
není co řešit, bylo již popsáno.No a pak s radostí v pravo do hor.Data do navigace zadána,pro jistotu na záložce vypsané
jména vesnic a městeček dle KaZa.První kilometry naprosto bez problémů,radost z kochání.Jen krátce.Pak mě navigace
odklonila kamsi beznadějně do hor a kotárů.Nezbylo než vytáhnout mapu a neuvedené pustině se optat domorodce,kdeže
se nacházíme.Po dalších dotazech jsem se dostal na klasiku směr Jajce , dál už jsem pro časovou tíseň neriskoval.Stres jsme si pak vynahradili v nějaké malé hospůdce vynikající pečenou jehněčinou a ještě před přejezdem do HR pak pljeskavicí a já malým pivem,prý je to dovolené.Přechod Aržano?V pustině projíždím nějakou opuštěnou rezavou benzinkou.Hele někdo odtud na nás mává, bylo mi sděleno z vedlejšího sedadla.Tak jsem začal couval,abychom ke svému údivu spatřili celníky.
Takže omluva z mé strany,ale také prohlídla zavazadel.Pak jen úsměv,poklepání na rameno s přáním šťastné cesty. Upozorňuji
že tam není žádná cedule,jen pak po několika metrech v křoví Republika HR.A po několika stovkách metrů je pak asi nově
vznikající celnice,která se objíždí po lesní cestě.Bylo naše štěstí,že došlo ke změně plánu,jeli jsme to ve dne.Ale i tak krajina kolem stála za to.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vašek (23. 08. 2015 09:49).
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
27. 06. 2016 13:06
Pročetl jsem příspěvky o této trase a jsem na vážkách kudy je výhodnější se vydat. Jsou uvedeny 2 varianty
a) za Banja Lukou doprava po R411, přes Čadavicu a za Podbrdem doprava na M15 (53 km, 50 minut)
b) za Banja Lukou doleva po M16 a za Dobrac odbočka doprava na Mrkonjič Grad a za ním před Podbrdem doleva na M15 (60 km, 60 minut)

Která z těchto dvou cest je podle Vás co tudy jezdíte ta lepší. Menší provoz, pohodovější, preferovanější.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
28. 06. 2016 08:40
Jeli jsme tudy 3 x, naposledy v roce 2013, nicméně za sebe doporučuji držet se M16, protože jinak mineš údolí Vrbasu a přijdeš zcela jistě o krásná místa!!! Je to sice cesta mírně klikatá, ale pokud nespěcháš a nemáš sklony závodnické, jistě si přijdeš na své!!! A myslím si, že tato cesta je jistě preferovanější i pro většinu cestujících, neboť jsme jednou jeli i tou Tebou zmíněnou první variantou a tam jako chcípnul pes, žádné restaurace, žádné občerstvení, žádná sláva.... Ale toť můj názor.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
06. 07. 2016 18:01
Doporučujete tankovat v Gradišce , nebo třeba v Banja Luce. Mají stejné ceny, nebo je to u hranic dražší.Vaše zkušenosti?
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
06. 07. 2016 19:10
...velké rozdíly v ceně nemají...obvykle 10-20 Feniků...cestou tam obvykle tankování v okolí Doljni Vakuf - pak Neum,což vydrží na celou dovo - nazpět opět Neum a pak po sjetí z dálnice v Gradišce - pohodlně až domů...
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
09. 07. 2016 12:57
Díky za info. Včera z vlastní zkušenosti Gradiška 1,72 KM / litr BA95 a Livno 1,86 KM / litr BA 95.

Projeta trasa z Balatonlelle, kde jsme byli na několik dní otestovat vodu v Balatonu a Maďarskou pohostinnost do Splitu.
Jeli jsme:
06:25 - Balatonlelle, 0 km
07:15 - Kaposvar, 54 km (tankování za zbytek HUF)
08:24 - Terezino pole HUN / CRO, 132 km
09:12 - Daruvar, 194 km
10:13 - Gradička CRO / BIH, 258 km
10:20 - benzínová pumpa 264 km
10:40 - odjezd od pumpy
11:27 - Banja Luka 301 km
11:47 - konzum Banja Luka 309 km
13:00 - odjezd konzum
15:34 - Livno, čerpací stanice 474 km
16:08 - Kamensko BIH / CRO 511 km
17:00 - Split 571 km

Cesta přes BIH naprosto v pohodě, je pravda, že za Banjou Lukou těmi kaňony jedete vesměs ve vláčku několika aut. Vždy jsem někoho dojel a pak visel za nim, nedá se moc předjždět, jeli jsme na pohodu, kochali jsme se okolní krajinou.
Výhody jsou zejména žádné poplatky za dálnice a levný benzín.
Nevýhody pak vidím v pomalejší jízdě a delším čase stráveném na cestě.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
09. 07. 2016 16:39
...jaktožene? ...poplatek je přece za dálnici od hranic do Banja Luky...spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
10. 07. 2016 08:28
Od hranic jsem jel mimo dálnici, po "souběžné" cestě. Jeli jsme vesničkami, na každém rohu benzinka nebo raději dvě. Jel jsem to záměrně mimo dálnici, abychom se podívali po okolí.
Do te Banja Luky mi to přišli jako naftařská oblast, opravdu snad na každém rohu několik benzinek.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
10. 07. 2016 08:38
...a tak to jo - taky jsme tudy jezdili - před výstavbou dálnice...jenže je to zdlouhavé -městečka na sebe navazují.takže pořád omezená rychlost a silná doprava... a do BL stejně není nic zajímavého.že?...to až údolí Vrbasu - tam vždy ztratíme hodinu zastávkami u řeky.
Dálnici udělali perfektní - loni skoro žádný provoz...platba pár BM
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
17. 07. 2016 12:07
Zdravím,plánujeme jet do Chorvatska(Orebič) přes Bosnu,protože si chceme prohlédnout zdejší krajinu.Pojedu po maďarské dálnici a pak bych sjel na Barcs - Daruvar(tu bychom přespali a ráno vyrazili dál) - Pakrac - Gradiška - Banja Luka - Jajce - Bugojno a tady nevím jestli jet na Jablanica - Mostar - Metkovič,nebo jet jinak?

Z maďarské dálnice sjet na Barcs kde?
A co si myslíte ohledně přespání ve městě Daruvar?Jedeme se dvěma menšími dětmi,tak bych to zarezervoval přes booking.

Děkuji
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
17. 07. 2016 16:05
stačí se podívat na mapu.A tam zcela jasně je to sjezd u města Marcali.Nyní se již přes Marcali a Nagyatád nejezdí,obě města mají pohodlné, rychlé obchvaty.Pozor na začátku Barcse,rádi tam stojí policajti.Na hraničním přechodu očekávejte na madarské straně samopalčíky a na mostě zábranu z žiletkového drátu.
S ubytováním v Daruvaru vám neporadím,nicméně neměl by být se tam domluvit česky.Daruvar a jeho okolí má silnou českou menšinu.Je to lázenské město,takže ubytovací kapacity tam jistě budou.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
18. 07. 2016 07:54
Mám ještě dotaz ohledně ubytování v Bosně,třeba v Banja Luka.Nemáte někdo zkušenost?Jak se chovají místní k turistům?
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
18. 07. 2016 08:51
Chovaji se velice uctivě. Ubytování jsem nevyzkoušel, ale zajit si na jídlo doporučuji. Otevření dveří při odchodu je samozřejmostí. Nepřetržitá pozornost, cena lidová.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
19. 07. 2016 08:27
Zdravím Vás. Chci se vracet přes Bosnu. Má někdo zkušenosti s platbou kartou nebo můžu i Eurem. Díky
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
19. 07. 2016 08:56
Minulý týden vše placeno kartou. Na benzince i v Banja Luce v Kozumu. Naprosto žádný problém.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
19. 07. 2016 09:35
Za jak dlouho je možné přejet od Gradiška - Banja Luka - Jajce - Bugojno - Jablanica - Mostar - Metkovič?Navigace mě ukazuje cca 320km a 6h.Odpovídá to?Jakou rychlost bere navigace?Takhle by to odpovídalo, že bych jel pořád 50km/h
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
19. 07. 2016 11:32
Ono to tam ani moc rychleji nejde když je tam samá 40cítka. Ta navi to ví.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
26. 08. 2016 17:55
Tak to dnes znovu skúsime z Prešova okolo Budapešti, Osijeku, cez Bosanskú Gradišku, Glamoč, Livno, Zadvarje do Lokva Rogoznica. Som zvedavý čo bude cestou nového.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
19. 07. 2017 11:22
Jel již někdo letos tuto trasu?
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
19. 07. 2017 12:17
Ano, jel. Bylo to bez problémů, viz. můj příspěvek ve vlákně "Kdo už jste se vrátil..."
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
19. 07. 2017 18:36
to Slavkov
Ja idem až 25.8., ale priebežne sledujem informácie. Pravda je, že o niektorých úsekoch v BiH sa dočítaš len tu na fóre zo skúseností. Najmä o úseku Banja Luka - Livno.
avatar Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
19. 07. 2017 19:40
Tak to budu asi dělat "předjezdce" 16.8.
Po silnici 411 to vypadá dle referencí lépe, nicméně chci jet údolím Vrbasu (pár roadmovies M16 je na YT). Po cestě bych se chtěl stavit u vodopádů u Krupy a v Jajcích. Pak bych chtěl jet Livno - Cista Provo - Pisak, tudíž řeším kudy z Jajců? Zda přes Bugojno nebo přes Šipovo - Donji Baraći a dál po M15? Máte to někdo projeté?
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
20. 07. 2017 07:37
HonzaST220:
Stejna trasa, jen zakonceni -Mostar-Trebinje-Herceg Novi, odjezd z Gradisky za setmeni (v zari, cca po 21.00), prijezd 3.30.

V BiH je limit 80km/h, dalnice je minimum, jen Gradiska-Banja Luka. Limit 80km/h se rozumne dal prekrocit jen cca na useku Jablanica - Mostar, jinak to bylo 3-4-5-4-3-brzda... 3-4-5-4-3-brzda... kdyz maji pred zatackou 40, znamena to poravdu 40. A ze jich tam je. Na druhou stranu minimalni provoz, za celou cestu jsem mimo mesta potkal jen par aut a prumerna spotreba na trase BL-MO 4,7 s nabalenym autem

.

Ale uprimne, tahle cesta se nedela kvuli polykani kilometru, tahle cesta se dela kvuli vyhledum (takze ne pres noc).
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
20. 07. 2017 07:44
honda:

Jak kde, me se treba loni v noci stalo na benzince za Mostarem (smer Stolac), ze patron pozdravil a hned hlasil, ze eura nebere. S kartou problem nebyl.
Re: Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska
21. 07. 2017 04:52
V Jajcích u vodopádu,žebrající děti, požadují almužnu v eurech.

maléma radek
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.