Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac - Ploče - Dubrovník

Autor david 
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
23. 05. 2009 21:53
No, já myslel jednotubusové tunely, víš? yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (23. 05. 2009 22:15).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
23. 05. 2009 22:09
ani nevim jestli takovej po ceste je... pokud neni svedeno do jednohothumbs up
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
23. 05. 2009 22:16
Sveti Rok , Malá Kapela..........
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
24. 05. 2009 09:33
To: jirkah

Jazdím takmer takou rýchlosťou ako ty. Tie červené si dostal asi od tých, ktorí nás predbiehajú, lebo im zavadziame.
V pravom pruhu sa nesmie predbiehať - už to viackrát neurob.

Leonard Maed
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
24. 05. 2009 19:28
...Leonarde...a nejen v pravém...a je to na denním pořádku...na dálnicích je to někdy o " hubu "...yawning smiley


Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
24. 05. 2009 19:49
a pak že ty vaše fabie nejedou spinning smiley sticking its tongue out
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
25. 05. 2009 10:32
Bessy, to na konci ti upadl foťák, nebo celé auto ? spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
25. 05. 2009 12:11
To: Bessy:

Predpokladám, že tie červené boli pre toho blbca, čo predbiehal v odstavnom pruhu a nie za tvoj príspevok. Niečo podobné som už videl aj na vlastné oči. Raz sa mi stalo, že na diaľnici v ľavom pruhu si to šinul stovkou akýsi tiežvodič a pritom diaľnica bola široko-ďaleko prázdna. Keď som ho dobehol, tak som si najprv myslel, že ma nevidí...keď som ho na seba upozornil svetelným signálom a potom aj zvukovým, začal mi hroziť - a neuhol. Až na koniec diaľnice pokračoval v ľavom pruhu...čo nasledovalo potom už nejdem písať. To je už o niečom inom.

Leonard Maed

P.S.: vo vlákne TUNEL KAPELA som ťa poprosil o informáciu (ak budeš mať čas, pozri sa na to, prosím). Odpovedajú mi totiž ľudia, ktorí niečo počuli, niečo čítali, dokonca aj videli, ale odpoveď na moju otázku som sa z ich príspevkov nedozvedel (aj keď to robili v dobrej viere - pomôcť mi).
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
25. 05. 2009 15:52
Pojedu poprvé dolů k Zadaru (sv.Filip) a tak by mne zajímalo, když pojedu od Mariboru kde všude a jak (nejlépe kartou),budu platit nějaké platby než dojedu až na místo. Díky za laskavost
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
25. 05. 2009 18:28
Platit budeš asi jen 2x - dálnice Macelj - Zágreb a potom Zágreb - Zadar II a Slovinsko objedeš dle návodu,abys neplatit tu jejich nekřesťanskou známku.Jinak PHM také až v HR,poněvadž bude asi levnější než u Slovinců.

MirekŠi
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
25. 05. 2009 19:02
nějaký tunel, nic?
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
25. 05. 2009 19:24
Ne. V HR se platí jenom poplatek za dálnici. Tunely v tom asi mají započítané.
Za hranicema si vezmeš ze stojanu papírovou kartičku. Při výjezdu z dálnice u Záhřebu jí odevzdáš a zaplatíš poplatek. Hned za Záhřebem si vezmeš další kartičku a pak budeš platit až při výjezdu u Zadaru.

Čerpací stanice, odpočívadla... jsou součástí dálnice. Nemusíš se obávat, že by jsi platil, když sjedeš třeba k motorestu.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
25. 05. 2009 22:09
Kdyby bylo nejhůře, berou na mítnicích € nebo jen kuny?
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
25. 05. 2009 22:14
Berou kuny i eura i platební karty. Není žádný problém.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
25. 05. 2009 22:34
Někdo tu psal že je třeba sledovat v Lučku nebo asi i jinde, nápis " CARD". Tam kde se platí hotově berou i karty ne?
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
25. 05. 2009 22:42
Přesně tak. Všude, kde berou na mýtnicích hotovost, berou i platební karty.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
26. 05. 2009 17:44
Děkuji za červenou, když odpovídám na dotazy. Já nejsem ten, kdo neumí použít funkci hledat, jen se snažím pomoc těm, kteří se tu ještě tak nevyznají.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
26. 05. 2009 17:55
...Honzo z Plzně ...tou červenou se netrap...tu dávají ti...kdo kašlou na pomoc druhým ...ale chtěli, aby se označení červená ...zelená na foru zachovalo...protože kromě anonymity jim toho už mnoho nezbylo...grinning smiley
...a jestli myslíš, že poradíš, pomůžeš, rozveselíš...tak neváhej a pokračuj vesele dál...smiling smiley
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
26. 05. 2009 18:06
Bessy, já se netrápím, jen to nasere.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
26. 05. 2009 18:53
...honza plzen... nenasere...vzpomeň na slova Karla Schwarzenberka ...i Ty je znáš...smiling smiley
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
26. 05. 2009 19:37
když OT, tak mimo mísu,
der Berg je česky hora, koncovka "berk" je nářeční slátanina (Trautenberk)...smiling smiley
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
26. 05. 2009 20:10
a ty, červenáči, co nerozumíš legraci a co jsi ji mně dal po 10 minutách nejsi Berg, ale Dreck.
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
26. 05. 2009 20:59
janča napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Někdo tu psal že je třeba sledovat v Lučku nebo
> asi i jinde, nápis " CARD". Tam kde se platí
> hotově berou i karty ne?

všude, kde máš zelenou šipku nahoře před mýtnici s logem osobáku (vidíš z dáli) nad zařazovacím pruhem, k pokladně se zařaď a před tou budkou máš ceduli s cenami v kunách a Eurech a SAMOZŘEJMĚ, když nechceš platit hotovosti tak jim svoji kartu do okénka podej....hotovo, a dají ti účtenku...
jestli bys chtěla študoval speciality, jako terminál přímo na karty tak se začti x příspěvků zpátky a študuj....smiling smileysmiling smiley
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
26. 05. 2009 21:19
Opakování matka moudrosti a tak proč znovu nenapsat i to co se tu několikrát řešilo. Pokaždé se k tomu určitě připíše i něco nového.

Platit se dá v několika měnách. Podáš jim lísteček a hned před tebou svítí poplatek ve víc než pěti měnách.

Při placení v hotovosti doporučuju mít připravenou cca potřebnou částku. Rozhodně bych se vyhnul placení například 100EUR bankovkou. Běžně vraceji v kunách a nikdo z nás nemá šanci rychle přepočítat kurz a zkontrolovat si vrácenou částku.

Já letos prvně vyzkouším ty brány bez obsluhy. Doufám, že mi to kartu vezme, protože jinak netuším jak to vyřešit. Za mnou kolona...
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
26. 05. 2009 22:02
Brány bez obsluhy jsou fajn. Platba je hrozně rychlá, to neni jako bankomat. Platební karta se ti vrátí za 1-2 vteřiny.Když sem je zkoušel poprvé, myslel jsem že mi jí to nepřijalo, tak jsem jí tam cpal znova, než na mě žena křikla ať jedu. Jak jsem čuměl z bočního okýnka na ten terminál, nevšim jsem si že se zvedla závora.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
26. 05. 2009 22:16
Valeri, při platbě pl.kartou zadáváš jen PIN nebo potvrzuješ i částku? Díky.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
26. 05. 2009 22:23
idem do Gradacu na Makarskej, kde ma zísť z dialnice?
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
26. 05. 2009 22:46
..koscj...Šestanovac...smiling smiley
avatar Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
26. 05. 2009 23:19
Na dialnicach nezadavas ani PIN, ani podpis smiling smiley

VeronikaF. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Valeri, při platbě pl.kartou zadáváš jen PIN nebo
> potvrzuješ i částku? Díky.
Re: Dálnice A1 Zagreb - Split - Šestanovac
26. 05. 2009 23:25
Jdu si pro další červenou ....
Jak to teda funguje? Můžete mi to popsat? Dík.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 210
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.