Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

pas nebo občanka

pas nebo občanka
20. 05. 2007 20:40
Dojedeme do Chorvatska na úplně novou občanku? Jedeme přes Rakousko a Slovinsko.
Anonymní návštěvník
Re: pas nebo občanka
21. 05. 2007 00:21
Záleží na spolehlivosti auta.Když se sekne, tak s občankou nedojedete nikam.smiling bouncing smiley
Když si najdete chvilku, tak vlákno ohledne OP najdete snadno.eye popping smiley
Takže s novou - starou a hlavně platnou dojedete i na MALTU.thumbs up
A než zakládát nové vlákno, tak je nutné si prostudovat věci minulé....hot smiley
Re: pas nebo občanka
21. 05. 2007 07:04
Poraďte, jak najít vlákno.
Vyklikla jsem modré Hledat, do obdélníčku napsala pas a ukázalo mi to x příspěvků, kde bylo slovo pasovat, ale o cestovním pasu nic, pak jsem napsala do obdélníčku občanka a napsalo mi to: objekt nenalezen, potom jsem napsala do obdélníčku pas nebo občanka a zase po chvilce se objevilo: objekt nenalezen.
Nechám si ráda poradit, témat, o kterých si chci přečíst je hodně, a nechci zbytečně otvírat nová vlákna.
Re: pas nebo občanka
21. 05. 2007 07:27
Je potřeba napsat do vyhledávání "občanský průkaz" a dát vyhledávat od začátku provozu fóra. Je toho tam dost.hot smileyhot smileyhot smiley
Re: pas nebo občanka
21. 05. 2007 07:45
Hulčo dík
Re: pas nebo občanka
21. 05. 2007 20:57
Znovu upozorním - jenom s občankou nikam nejezděte, jestli sebou vezete děti. Děti musíte mít zapsané v cestovním dokladu, nebo ho dítě musí mít svůj. Cestovním dokladem se rozumí pas.
Re: pas nebo občanka
21. 05. 2007 22:46
a je ho potřeba mít za jízdy zapnutýcool smiley
Re: pas nebo občanka
21. 05. 2007 22:59
thumbs upgrinning smiley

[www.mzv.cz]

Tohle by mohlo snad stačitthumbs upeye rolling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil smejkali (21. 05. 2007 23:02).
Re: pas nebo občanka
22. 05. 2007 05:39
Ahoj mam brachu ten je u dopravku ten me doporucil pas !!!!
Re: pas nebo občanka
22. 05. 2007 06:58
Dceru mám zapsanou ve svém pasu a syn má od března novou občanku (je mu 15) kromě toho ho mám ještě i zapsaného ve svém pasu, tak to by takhle mohlo vyjít, že?

Na přejezd Rakouskem si koupíme oranžové vesty a Autobahnvignette a potřebujeme ještě něco extra do auta? Jedeme přes Rakousy a Slovinsko. (Myslím něco vyjímečného do autolékárničky apod.)
Re: pas nebo občanka
22. 05. 2007 07:11
marcela kundratová napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dceru mám zapsanou ve svém pasu a syn má od března
> novou občanku (je mu 15) kromě toho ho mám ještě i
> zapsaného ve svém pasu, tak to by takhle mohlo
> vyjít, že?
>
> Na přejezd Rakouskem si koupíme oranžové vesty a
> Autobahnvignette a potřebujeme ještě něco extra do
> auta? Jedeme přes Rakousy a Slovinsko. (Myslím
> něco vyjímečného do autolékárničky apod.)


Povinnost to neni ale v tom hicu.... Ja vozim maly hasicak, clovek nikdy nevi smiling smiley

--
TomKa
Re: pas nebo občanka
22. 05. 2007 08:00
TomKo děkuju.
Re: pas nebo občanka
22. 05. 2007 08:55
Není ten hasičák v Rakousku povinný ??? confused smiley
Re: pas nebo občanka
22. 05. 2007 09:17
tomik3 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Není ten hasičák v Rakousku povinný ??? confused smiley


Není,mají skoro stejné předpisy jako my...
Re: pas nebo občanka
22. 05. 2007 13:06
Vesta stačí jedna
Tom
Re: pas nebo občanka
22. 05. 2007 13:06
Já vozím manželku... umí dobře plácat, tak věřím, že případný požár vyřeší sama, zatímco já, budu z dálky dělat dokumentaci do pořadu o Besipu spinning smiley sticking its tongue out smileys with beer
Re: pas nebo občanka
22. 05. 2007 19:45
Dojedete, pokud máte děti a jsou v OP zapsané, tak bez problémů. Vloni jsme tak jeli, akorát na všech hranicich zkontrolovali, zda jsou děti zapsané.
avatar Re: pas nebo občanka
22. 05. 2007 20:13
Jo loni ano, ale od září platí nový zákon. tedy pokud se nepletu.
Re: pas nebo občanka
22. 05. 2007 21:21
Přes Rakousko doporučuji moc nepřekračovat rychlost,mají letos na dálnici nasazenou spoustu moto a autohlídek.Pokud ale jedete slušně i třeba lehce nad limit(mimo obce),jejich policisté nijak neotravují.S kontrolou např,autolékárničky nebo žárovek jsem se ještě nesetkal.cool smiley
Re: pas nebo občanka
23. 05. 2007 02:13
Jarda Cimrman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jo loni ano, ale od září platí nový zákon. tedy
> pokud se nepletu.

Pokud to stihli před platností nového zákona. Tak jim to platí. Já jsem dělal děckám pas loni v květnu a žena teď do mě hustila, že ty pasy neplatí. Tak jsem šel na pasovku a ženská tam na mě hleděla jak na ...., protože pasy měly platnost do 2011. Takže kdo to stihl do platnosti zákona, tak nemusí jak ocas měnit děckám po roce opět pas (ty po září vydané).
Re: pas nebo občanka
23. 05. 2007 02:42
K tej veste: kdesi som počul, že vraj musí byť dostupná Z MIESTA VODIČA. Takže nie niekde schovaná v kufri...

Neviem to 100%, ale načo provokovať...
avatar
XXX
Re: pas nebo občanka
23. 05. 2007 05:22
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 06:28).
Re: pas nebo občanka
24. 05. 2007 12:35
Nevíte někdo, jestli by mohl letos nastat problém v Chorvatsku s tím, když budeme mít zapsané děti v cestovním pasu? MZV doporučuje cestovní doklady i pro děti, jenže se mi nechce každý rok vyřizovat pro ně pas, když je mám ještě zapsané. Ostatně ten nový zákon, podle kterého se již nezapisují děti do pasu, je jen u nás, nebo je i v Chorvatsku nějaký nový podobný zákon?
Re: pas nebo občanka
24. 05. 2007 12:44
Přiznám se, že znění zákona jsem nehledala, leč na pasovém visí na nástěnce upozornění, že děti již nesmí cestovat bez vlastního pasu... Pokud je to pravda, tak v Chorvatsku to pravděpodobně bude i tak bez problémů, ale co je to platné, když nám je nepustí přes naše hranice ven?
avatar Re: pas nebo občanka
24. 05. 2007 12:54
U nás na Slovensku to zatiaľ neplatí, syna má zapísaného v pase manželka. Boli sme asi pred mesiacov vo Viedni na letisku aj s ním a na hraniciach problém nebol a ani v minulom roku v Chorvátsku. Ale Ifča má pravdu, keď to platí v ČR, tak by mohol byť problém pri vycestovaní na hranici.
Re: pas nebo občanka
24. 05. 2007 12:57
na Slovensku je to tak, ze dieta do 5 rokov nemusi mat vlastny pas staci zapis do pasu, po dovrseni 5.-ho roku zivota musi mat cestovny pas

buduci rok uz aj moj synator pojde s pasom
Re: pas nebo občanka
24. 05. 2007 13:02
Toto je informace přímo ze stránek Ministerstva vnitra ČR:
Od 1. září 2006 se děti, resp. občané mladší 15 let, nezapisují do cestovních dokladů rodičů, s výjimkou cestovního průkazu. Děti zapsané v cestovních dokladech rodičů před 1. září 2006 mohou i nadále cestovat společně s rodiči do zahraničí bez vlastního cestovního dokladu. Od 1. září 2006 nelze provádět změny údajů o dítěti zapsaném v cestovním dokladu rodiče; pouze zastupitelské úřady mohou provádět změny údajů v cestovním průkazu

Takže je to celkem jasný.
Re: pas nebo občanka
24. 05. 2007 13:23
Tak to je docela fajn zjištění... Náš nejmladší bude mít v zimě patnáct a tím pádem vlastní občanku, takže vyřizovat mu pas jen na těch pár měsíců by mě docela nebavilo...
avatar Re: pas nebo občanka
24. 05. 2007 13:24
Díky juro za info, tento rok sa to ani nás netýka. Ale o tomto som ozaj nevedel.
avatar
XXX
Re: pas nebo občanka
24. 05. 2007 13:43
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 06:27).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 200
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.