Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

poplatek za cestu přes madˇary

Autor kimi 
poplatek za cestu přes madˇary
13. 05. 2007 21:34
Bylo mně řečeno že v madarsku je zpoplatněna část dálnice která byla zdarma,a že i mezinárodní cesta E65 je zpoplatněna.Nevíte někdo nějaké podrobnosti?
Re: poplatek za cestu přes madˇary
13. 05. 2007 21:51
jakou část myslíš? E65? KECY
Re: poplatek za cestu přes madˇary
14. 05. 2007 07:23
Od 1.4.2007 jsou placené pouze:pro kategorii D2,D3,D4 - M70 mezi státní hranice SLO/H (Tornyiszentmiklos) a státní hranice HR/H (Letenye) úsek 0,000 km - 19,000 km
Jen pro D4 - silnice 86 v úsecích Rédics - Zalabaksa (2,349 km - 13,123 km), Körmend - Egyházasrádóc (52,039 km - 59,672 km), Jánossomorja - Mosonmagyaróvár (174,131 km - 185,799 km). Pro osobní auta nejsou poplatněné tyto useky. více [www.motorway.hu]
Re: poplatek za cestu přes madˇary
14. 05. 2007 08:07
druhá strana fóra, vlákno "přes maďary na jadran". Je tam vše popsáno vyčerpávajicím způsobem. Chce to hledat a až poté se ptát a zakládat nové vlákna
Re: poplatek za cestu přes madˇary
14. 05. 2007 17:20
István napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Od 1.4.2007 jsou placené pouze:pro kategorii
> D2,D3,D4 - M70 mezi státní hranice SLO/H
> (Tornyiszentmiklos) a státní hranice HR/H
> (Letenye) úsek 0,000 km - 19,000 km
> Jen pro D4 - silnice 86 v úsecích Rédics -
> Zalabaksa (2,349 km - 13,123 km), Körmend -
> Egyházasrádóc (52,039 km - 59,672 km),
> Jánossomorja - Mosonmagyaróvár (174,131 km -
> 185,799 km). Pro osobní auta nejsou poplatněné
> tyto useky. více
> [www.motorway.hu]
> TRICA_TABLAZAT01


Ištváne,
jsem z toho magor. Prosím o objasnění. Jedeme dvě auta přes Maďarsko směr Rajka - Jánossomorja - Kormend -Nagykanizsa - Letenye. Jedno auto je osobní - Ford focus combi, druhé je šestimístná dodávka Toyota Hiace. Budeme někde v Madarsku platit nebo ne ? Zatím jsme nikdy neplatili, tak nemám tu zkušenost, tak ani nevím jak.
Děkuji za odpověď.
Jíra
avatar Re: poplatek za cestu přes madˇary
15. 05. 2007 07:43
Po E65 žiadne poplatky nie sú. Jazdím touto istou trasou z Bratislavy - Rajka - Moson - Csorna - Szombathely - Kormend - Zalaegerzegh - Nagykanizsa - Letenye/Goričan bez poplatkov.
Re: poplatek za cestu přes madˇary
15. 05. 2007 07:47
Ty kategorie jsou následující:
D1 - vozidla s celkovou hmotnosti do 3,5 tun (3500 kg) včetně přivěsu
D2 - vozidla v rozmezí 3,5 - 7,5 tun
D3 - vozidla v rozmezí 7,5 - 12 tun
D4 - vozidla nad 12 tun.
Podle mého názoru, jedete-i uvedenou cestou a patříte do kategorii D1 (D2,D3) Vy nic platit nebudete. Poplatnění týká hlavně nákladní dopravu nad 12 tun.
avatar Re: poplatek za cestu přes madˇary
15. 05. 2007 08:21
Chystám se letos poprvé na shodnou trasu jako Roman92. Zatím jsem vždy jezdil přes Rakousko, které mě však spolu se Slovinskem už nebaví.
Mám však lehký problém, asi jsem lehce retardovaný, jede se z Rajky mimo dálnici, nebo tak jak je na přiložené mapě?

Podle databáze navigace i-GO se jedná o zpoplatněný úsek dálnice, podle dostupných informací, konec konců i na tomto webu, by se mělo jednat o úsek bez poplatku. Dotaz tedy zní – mám pravdu? Dá se takto jet?
Na trase je pak ještě jeden kousek dálnice, a to mezi Nagykanizsou a Letenye, ale tam předpokládám, že je to jednoznačně bez poplatku.
avatar Re: poplatek za cestu přes madˇary
15. 05. 2007 09:07
Z dialničného priechodu Rajka sa pokračuje ďalej po diaľnici bezplatne až po Moson, kde je z diaľnice odbočka na Csornu. Bezplatný je aj úsek Becsehely (za Nagykanizsou) a hraničným priechodom Letenye. Info z maďarského cestného portálu:
Toll-free Motorway Sections:
- M1 motorway between Mosonmagyaróvár interchange and Hegyeshalom border station (159.4-171.7 km)
- M7 motorway between Becsehely and Letenye border station (222.5-231.2km)
Zdroj: [www.motorway.hu]
Ešte mapa týchto bezplatných úsekov :
[www.motorway.hu]

Štastnú cestu.
Re: poplatek za cestu přes madˇary
15. 05. 2007 09:09
Z Rajky se dá jet mimo dálnici/na Bezenye a Mosson,-ale zbytečné/.Ideál podle mapky až na Mosson,odbočka na Csornu.Bezplatné,to samé na cestě od rak.přechodu Nickelsdorf-Hegyeshalom.Na poslední odpočívce/benzinka/před sjezdem na Csornu je výrazná cedule "Vignete"-pro ty,kteří pokračují na Budapest.
Romane,jsi rychlejšíthumbs upsmiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil brad (15. 05. 2007 09:10).
Re: poplatek za cestu přes madˇary
15. 05. 2007 09:24
Opět letité problémy:
1. Zda je úsek od celnice Rajka po M 15 (cca 15 km) a po M 1 (cca 6 km) po sjezd směr Csorna zpoplatněný.
Jinak se dá jet hned za hranicí po 500 metrech vpravo směr Rajka (je tam cedule) a pak přes most po klasické cetě přes Bezenye (hnědá ceta) do Mosonmagyoaru a pak dále na Czornu.
Pokud má István pravdu tak není co řešit.
2. Vedlejší přechod jen pro občany Slovenka a Maďarka.
O tomto se tu psalo, píše a ještě dlouho psát bude.
Re: poplatek za cestu přes madˇary
15. 05. 2007 09:39
Pro Rohal:
Zkušenosti staré 14 dni:
1. úsek Rajka - odbočka na Csornu (polodálnice M15+ kousek M1) je bez poplatku.
2. oba hraniční přechody (dálníční i ten Rajka-Čunovo) jsou od 1.1.2007 v kategorii mezinárodní (osobně jsem přes to jel tam i zpět - bez problémový a bez aut)
Re: poplatek za cestu přes madˇary
15. 05. 2007 09:56
Tá cesta podľa tej mapky je zadara, osobne som sa na to pýtal pred 2 týždňami maďarského colníka, aj som tade išiel. Pre tých, ktorí jazdia Szombathely - Körmend - Zalaegerszeg - Nagykanisza doporučujem zvážiť cestu Szombathely - Körmend - Zalalövö - Lenti - Tornyiszentmiklós - Letenye. Úsek Tornyiszenzmiklós - Letenye je diaľnica (zčasti polovičný profil), samozrejme zdarma.
avatar Re: poplatek za cestu přes madˇary
15. 05. 2007 10:24
Děkuji všem za vyčerpávající informace. Už se těším nejen na dovolenou, ale i na uherák. Jenom mě mrzí, že cca 1/2 cesty přes Maďarsko tam pojedu nejspíš za tmy a moc toho tedy neuvidím.drinking smiley
Re: poplatek za cestu přes madˇary
15. 05. 2007 14:50
Dík za červený bodíky. Ale v loňském roce to bylo právě o něčem jiném. Pokud se to od 1.1.2007 změnilo tak není co dodat.
Poděkování Istvánovi, ale pokud tam někdo bude mít problém, tak upřímnou soustrast.
Re: poplatek za cestu přes madˇary
15. 05. 2007 18:28
Děkuji všem.
Touto trasou jezdím už několik let, tak jsem se trošku vylekal, jestli nejsou změny. Já to včervnu projedu a dám vědět. Děkuji za informace.
Jíra
Re: poplatek za cestu přes madˇary
17. 05. 2007 11:21
Marně hledám vlákno "Přes Maďary na Jadran", proto se ptám tady. 2x jsme jeli přes Maďarsko cestou, kdy se jede ten kousíček přes Slovinsko. Letos chceme zkusit jet trasou na hraniční přechod Letenye, abychom se dotali přímo na chorvatskou dálnici. Studovali jsme autoatlas a není nám úplně jasná trasa kudy najet před hraničním přechodem Letenye na bezplatný úsek maďarské dálnice. Může mi někdo pomoci? Díky, Jana.
Re: poplatek za cestu přes madˇary
17. 05. 2007 11:31
Najděte si Zalaegerszeg a Nagykaniszu.
Pak najedete na dálnici.
Re: poplatek za cestu přes madˇary
17. 05. 2007 11:48
Janka : takto: zo Szombathely pôjdeš normálne dole na Körmend, smer Rédics. Avšak, za obcou Zalabaksa je odbočka doľava na Lenti. Cez Lenti rovno, prejdeš cez Lovászi a príjdeš do Tornyiszentmiklós, kde na T-križovtke odbočíš vľavo (tabuľa na Letenye). 20 m za obcou je kruhový objazd, kde odbočíš "vpravo" na diaľnicu na Letenye. Ono to je viacmenej taká polodiaľnica. Po nej ca. 19 km a zídeš na zjazd "Goričan - HR", ďalší kruhák a o 100 m si na čiare. Prejdeš čiaru, hneď začína diaľnica a jedeeeešš...
Sretan put ! hot smiley

Jo, ešte odkaz na mapu .

Preboha, len cez Zalaegerszeg a Nagykaniszu NIE, to sú hlavné cesty cez veľké mestá s veľkou premávkou, navyše okľuka. Na mnou popísanej ceste (od odbočky na Lenti) skoro nestretnete auto !



Upraveno 2krát. Naposledy upravil MildeSorte4 (17. 05. 2007 12:05).
Re: poplatek za cestu přes maďary
17. 05. 2007 16:30
Já mám jinou radu - jeď podle cedulí na Letenje nebo HR nebo Goričan. Nedá se zabloudit. A hlavně - chce to klid a nohy v teple (pokud možno v teplé vodě Jadranu). smoking smiley

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: poplatek za cestu přes madˇary
17. 05. 2007 17:31
MildeSorte4 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Janka : takto: zo Szombathely pôjdeš normálne dole
> na Körmend, smer Rédics. Avšak, za obcou Zalabaksa
> je odbočka doľava na Lenti. Cez Lenti rovno,
> prejdeš cez Lovászi a príjdeš do
> Tornyiszentmiklós, kde na T-križovtke odbočíš
> vľavo (tabuľa na Letenye). 20 m za obcou je
> kruhový objazd, kde odbočíš "vpravo" na diaľnicu
> na Letenye. Ono to je viacmenej taká polodiaľnica.
> Po nej ca. 19 km a zídeš na zjazd "Goričan - HR",
> ďalší kruhák a o 100 m si na čiare. Prejdeš čiaru,
> hneď začína diaľnica a jedeeeešš...
> Sretan put ! hot smiley
>
> Jo, ešte odkaz na mapu .
>
> Preboha, len cez Zalaegerszeg a Nagykaniszu NIE,
> to sú hlavné cesty cez veľké mestá s veľkou
> premávkou, navyše okľuka. Na mnou popísanej ceste
> (od odbočky na Lenti) skoro nestretnete auto !


Preboha, já jel všechny tyhle trasy a přes Nagyka... mi neskákaly srnky pod kola. Takže jeďte kudy chcelte, ale já preboha, jedu přes Nagyka... Nevadí ?
Re: poplatek za cestu přes madˇary
17. 05. 2007 17:57
Nie. Nevadí. Ani mne neskákali srnky do cesty.
Re: poplatek za cestu přes madˇary
18. 05. 2007 07:33
Děkuji za rady, asi zvolíme cestu z Lenti, jak navrhuje MildeSorte4, Lenti známe, vloni jsme tam přespali na cestě zpět, adresu jsme měli taky díky tomuto fóru. Jezdíme zásadně přes den, takže srny spíš nehrozí a velkým městům se raději vyhýbáme obzvlášť v Maďarsku, kde se v případě zabloudění nelze domluvit. Ještě dnes se válíme smíchy, když vzpomínáme, jak jsme se ubytovávali v Lenti, domácí uměl pouze maďarsky a německy, já anglicky. Takže ještě jednou děkuji všem za rady a přeji hezkou dovolenou na Jadranu. P.S. Já to mám ještě za hodně dlouho, jedu až 8.9. na Hvar do Ivan Dolac (taky jsme ho vloni objevili zásluhou tohoto fóra) - Admine díky!!!!! Jana
avatar Re: poplatek za cestu přes madˇary
18. 05. 2007 08:33
Admine,
kam sa podelo vlákno "Cez Maďary na Jadran"?
Re: poplatek za cestu přes madˇary
18. 05. 2007 10:04
Mirod : admin udělal očistu,nic tak hrozného se myslím nestalo.Založí se vlákno znovu.To staré bylo plné informací které už neplatily a bylo už nepřehledné.Teď budou z loňské sezony a to přece stačí.Asi to potká vláken povícero,stejně jsme je zaprasili debatami,když ještě nebyl chat.grinning smiley
Anonymní návštěvník
Re: poplatek za cestu přes madˇary
18. 05. 2007 11:52
TO Mirod za to asi můžu trochu já požádal jsem admina ať se podívá na dublovaná vlákna a staré příspěvky ono je dost nových účastníků kteří se nepodívají do starých vláken a z velkou slávou založí nové, téměř totéž, mi se to povedlo taky, takže vítr vane asi ode mne.
Re: poplatek za cestu přes madˇary
20. 05. 2007 14:18
tak to je opravdu škoda, nelze to vlákno přes Maďary na Jadran obnovit !? I když byly staré informace je tam u nich datum ,takže každý se může orientovat. Teď se bude psát vše dokola znovu a je to podle mne naprosto zbytečné mrhání časem a prostor na servru snad nejde.
Re: poplatek za cestu přes madˇary
22. 05. 2007 21:08
Pro začátek by stačilo,aby někdo se zkušenostmi napsal trasu přes Maďarsko, nějaké hlavní postřehy k ní, např přes které hraniční přechody (vzhledem ke zkušenostem s chorvatskými celníkyyawning smiley) apod. Myslím, že nejen já bych byl víc než spokojen a kdyby to byly zkušenosti letošní, tak bych se tetelil blahem. Podělte se prosím s námi "prvopřezmaďaryjedoucími", díky.
Re: poplatek za cestu přes madˇary
23. 05. 2007 08:07
Mira 007thumbs up
Já také uvažuji o první cestě přes Maďarsko. 11 let jezdím přes Vídeň. Do Chorvatska odjíždím 16.6.2007 a včera v novinách psali, že tuto sobotu budou Rakušané blokovat všechny přechody.angry smiley Takže bych uvítal čerstvé informace.
Přemek
avatar Re: poplatek za cestu přes madˇary
23. 05. 2007 09:03
Ja som tiež celé roky jazdil cez Rakúsko. Bratislava - Viedeň - Graz - Maribor - Záhreb - Split a vaäčšinou Makarska riviéra. Ale hlavne časť Slovinska riadne zdržuje, tak som sa minulý rok aj vzhľadom na info z tohto vlákna rozhodol pre variantu cez Maďarsko. Priznám sa väčšina ľudí jazdí : Bratislava - Moson - Csorna - Szombathely - Kormend - Zalalovo - Redics - Čakovec - dialnica do Zahrebu. Je to najkratšia trasa, ale mňa odrádza ten posledný úsek, kde je cesta nižšej triedy a tiež prejazd Slovinskom. Mnohí túto časť cesty využívajú aj na natankovanie v Slovinsku, kde je benzín lacnejší. Ja však radšej jazdím, trochu dlhšiu trasu, ale ide sa stále po medzinárodnej ceste E65. Bratislava - diaľničný prechod Rajka - diaľnica po Moson - zjazd na E65 Csorna - Szombathely - Kormend - Zalaegerszeg - Nagykanizsa - Letenye/Goričan a hneď za hranicami dialnica do Záhrebu. Značenie v Maďarsku je dobré, treba stále sledovať E65. V noci vraj občas problémy so zverou cez cestu, ja som problémy zatiaľ nemal. Celé sa to dá prejsť pri akom-takom dodržiavaní predpisov za 3,5 hodninky a o ďalšiu hodinu ste v Záhrebe. Ďalšie varianty trasy cez Maďarsko vám poradia iste aj ostatní - napr. MildeSorte4. Štastnú cestu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 233
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.