Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2007 22:41
Nazdar Míro11: co dělají konzervy thumbs up smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2007 23:07
for romis.160 mě chytáš za slovo.To byl příklad! Srovnávat dálnici v SRN s dálnicí v Čechách či Chorvatsku je taky příklad.Plně souhlasím ,že se dá jezdit bezpečně jakoukoliv rychlostí např. na závodních okruzích apod.Nezapomeň ovšem,když jedeš tou rychlostí 9 hodin v kuse v běžném provozu a potkáváš řidiče o kterých nevíš jak zareagují,a může to být z různých důvodů,je to téma na delší diskuzi.V některých hlavách řidičů o kterých se zmiňuješ je pocit,"mě se nemůže nic stát."Pravidla jsem nevymyslel já ani Ty a pomníčky u silnice jsem taky nerežíroval.Pokud se za celou letní sezónu při cestě na Jadran stane byť jedinná smrtelná nehoda,tak je to pro mne furt dost VYSOKÉ číslo.(No hlavně mi teď nepiš,že ztráty jsou povoleny).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2007 23:19
Těch 160 jsem nevymyslel já ale ty. Asi budem muset chodit pěšky. Pak nebudou nehody. Ta poznámka o povolených ztrátách mne ani nenapadla. Takový cinik nejsem. Mám jen pocit, že u mnohých českých řidičů přetrvává v hlavě názor, že platí "jedu pomalu=jedu bezpečně".
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2007 23:24
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:43).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2007 23:28
Dík za radu. Možná jsem tam byl víckrát než ty. Z tvého příspěvku my plyne, že když budem jeztit v obci striktně 50 tak bude vše OK.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2007 23:31
Nemyslím si že je to jen v té rychlosti. Především mám pocit, že Němci nebo třeba Rakušané jezdí mnohem ohleduplněji a plynuleji než se jezdí u nás.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2007 23:31
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:43).
spencer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2007 23:36
myslím, že průměrná rychlost okolo sto kilometrů v hodině při cestě do Croatie, je naprosto v pohodě. Jet na noc, ve čtvrtek a v září, bude to určitě ještě víc. V roce 2004 jsme jeli z Portugalska z Eura a průměrnou rychlost jsme s kámošem měli nějakých 127km/h. Je tedy pravda, že jsme určitě nejeli dle předpisů, jenže nedorazit včas by asi jeho nastávající na jejich svatebním obřadu moc nepotěšilo :-) btw: přijeli jsme půl hoďky před ním.Holt fotbal je fotbal :-)
Teď si to asi tady vyslechnu :-(
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2007 23:37
Co takhle nízká nehodovost je kromě disciplinovanosti způsobena také vyježděností řidičů.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2007 23:39
to spencer: jezdit rychle znamená nebezpečně grinning smiley , alespoň tady to tak vypadá
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2007 23:39
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:43).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2007 23:42
To opravdu vážně myslím. Pokud většina řidičů u nás najede ročně méně než 10.000 km tak asi budou mít menší zkušenosti než Němci kde je průměrný počet najetých km cca 2x větší.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2007 23:43
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:44).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2007 23:47
S tou svatbou ti to splnit mohu. Tobě přeji vždy jen šťastný návrat a bez nehod.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2007 23:48
Nechci jít do kontraverze.Pěšky chodit nemusíme,stačí být ohleduplní a nepřeceňovat své síly a možnosti.Sestřelit mě může někdo i ve 40.Naposledy mi to tam šoupnul Polák z vedlejší stopky a argumentoval tím,že jsem se mu mohl vyhnout,kdybych dával pozorgrinning smiley.Nevím jak ty ,ale mám strach z nevyspalých "řízených" střel co jsou nervózní když nemůžou jet podle sebe a musí se "přispůsobit",byť pomalejšímu.Šťasnou cestu a příjemnou dovolenou.Jedu 3.8., jedu pomalu=jedu v klidu.Tak se předem omlouvám všem co k vůli mě nestihnou třeba trajekt smoking smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2007 23:51
Tak to se toho 3.8. třeba potkáme. Trajektek nejedu tak budu asi v pohodě. A až mě budeš chtít předjet tak se ti klidně uhnu.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2007 00:17
Proboha proč je Tau prase to já sem teda taky 6.6.07 Praha 21.10 - Poreč 06.30 860km dvě krátké zastavky po dálnici max tachometrových 150km/h přes Mikulov skoro pořád dálnice a ve středu taky žádný auta a Minulé roky Praha-Baška voda 13hod uplná pohoda.Jezdím v práci denně tak s tím nemám problém a za těch 10let co jezdím do Chorvatska jsem teda ještě nikoho neohrozil.A podotýkám mám normální auto a ženu co mě rozhodně nedovolí abych jel jak magor myslím že průměr pana Tau není nic ohrožujícího.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2007 07:20
romis napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To opravdu vážně myslím. Pokud většina řidičů u
> nás najede ročně méně než 10.000 km tak asi budou
> mít menší zkušenosti než Němci kde je průměrný
> počet najetých km cca 2x větší.


Můžeš nám prozradit zdroj těchto zajímavých informací ? eye popping smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2007 07:49
Taky nevidím na průměr. rychlosti 92km/h nic hrozného, pokud se jede většina trasy po dálnici. Loni jsem jel poprvé do HR (čt-noc) s Formanem (z minul.století-93), maximum trasy po dálnicích a čistá prům. rychlost při dodržování max.pov.rychlostí mi vyšla, při spotřebě 7,2 lit./100km, na 86km/hod. Brno-Brela poslední týden v září, v plné sezoně by to bylo asi trochu jiné, vzhledem ke kolonám a čekání na hranicích i mýtnicích. Taky bude rozdíl podle délky řidič. praxe, množství najetých km a podmínkách (město, dálnice, na stavbě) a na mnoho dalších aspektech. Mě živí volant už 33 let a pořád je co se učit, kdo si není schopen toto přiznat a řídit se podle toho, je už jednou noho v PENÁLU. Přeju šťastnou cestu i návrat všem, ať jedete čímkoliv, kamkoliv, kdykoliv a JAKKOLIV !!! Mirus.smileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2007 07:57
Tak jsem rád, že už tu nejsem sám kdo si myslí, že rychlost 92km/hod není nijak obrovská. Sice jsem tady byl některými pasován téměř do role piráta silnic aniž jsem uvedl jeden konkrétní údaj o tom kolik jezdím apod. To ale přežiju. Dál budu jezdit podle toho jak uznám za vhodné a především podle toho jak bude vyžadovat silniční provoz. Rozhodně nechci skončit v PENÁLU a tak se podle toho zařídím.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2007 08:03
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:45).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2007 13:09
To FIDO: tohle myslíš vážně. V první řadě pojedu 90kou a teprve pak budu přemýšlet jestli s ohledem na provoz a silnici to jde.
Pokud jde o ten průměr tak jezdívám do oblasti Makarské. Když to vezmu jen odhadem tak cca 700 km je po dálnici a asi 350 po normálních silnicích. Když budu počítat, že pojedu po dálnici 130km/hod a mimo dálnice 90km/hod tak bych cestu měl teoreticky zvládnout za 9 hodin a 20 minut. To znamená teoretickou průměrnou rychlost cca 113 km/hod. Omlouvám se za zanedbání průjezdů obcí apod.. To mi průměr sníží. Abych tuto vzdálenost jel, jak tady je diskutováno, průměrnou rychlostí 92km/hod tak to mohu jet cca 11,5hod. To znamená, že nemusím překračovat povolené rychlosti a ještě mám více než 2 hodiny na zastávky atd.
A ještě jedna věc: tu průměrnou rychlost jsem neuváděl já, ale někdo jiný.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2007 13:17
Já jel loni s průměrem 78km/hod. tak to jsem asi pořádnej louda.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2007 13:21
Nechtěl jsem a ani nebudu hodnotit průměr kohokoliv z vás. Každý jezdíme jinak. Jen jsem reagoval na FIDA, který napsal, že pokud bych dodržoval povolené rychlosti nemohu daný průměr dosáhnout.
Ještě jednou uvádím, že průměrná rychlost kolem které je tady tolik řečí není moje.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2007 13:25
Jardo - ja tiež asi tak. Po ceste tam cez Rakúsko mi to dosť pokazili úseky : BA-diaľnica pred Viedňou, Maribor-Krapina a hlavne Dugopolje-Makarska. Cestou späť zase Makarska-Dugopolje a Maďarsko. Podľa mňa priemerná rýchlosť okolo 100 km/h je dosť nadnesená. Teda pokiaľ nejdeš po diaľnici 150-tkou - ale aj tam máš tunely s 80 km/h., ďalej mýtnice a samozrejme hraničné priechody. Samozrejme do priemerky nepočítam zástavky.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2007 13:34
Jarda Cimrman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já jel loni s průměrem 78km/hod. tak to jsem asi
> pořádnej louda.


Jardo,já na tom byl ještě "hůř". grinning smileyJihlava-Mikulov-Hegyeshalom-Barcs-B.Gradiska-Metkovic-Borak-20 hod.cca 58km/hod.To byl fofr !!smiling smiley Ale byla to fajn cesta a bavil jsem se...
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2007 13:59
Tak to já jsem mezi váma Štětí-Pasov-Graz-Zagreb-po dálnici-odbočka na Pelješac 10:15-5:45 1323km/19,5h= cca 68km/h, a to jsem jel v noci po dálnici 150-160
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2007 14:02
To romis:Tvůj výpočet "ne Tvoji" průměrné rychlosti je opravdu pouze teoretický.Předpokládá,že se budeš pohybovat pouze v rozmezí 90-130 a na tu 2,5hod svačinu budeš vystupovat z "rozjetého"vozu.
Realita je taková.Všichni už jsme u Jadranu byli několikrát,víme jak cesty vypadají,většina vozů má palubní PC,kde nám tu průměrku vypočítají a noční únavu už taky každý prožil.Tak že se tu nemusíme handrkovat o tom co lze a co nelze.Souhlasím s tebou.LZE!
Dodatek:Jestli tisíc kilometrů v noci projede řidič na 3 desetiminutové přestávky průměrem XY a tvrdí mi ,že je to třeba profesionál tak mi o sobě dal určitou vizitku a opravdu čím víc jich bude ,tím hůře pro Ty co jedou na DOVOLENOU.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2007 14:16
Nemúžeš brát každého řidiče stejně já třeba v práci jezdím od 15,30 do 03,30 takže jezdit přes noc je pro mě denni chleba a ject do HR celou noc mě nedělá problémy.Takže je to kus od kusu samozřejmě řidič ktery jezdí přes rok akorát na chatu a nákup a pak jede k moři v tahu celou noc tak je trochu blázen
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2007 14:25
to ruderer: šlo mi o tu úvahu, že to lze aniž bych překročil povolenou rychlost. Protože poměrně dost jezdím nedělá mi problém jet třeba těch 1000 km s celkovou dobou přestávek těch 2,5 hod.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 101
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.