Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 09. 2019 18:48
Ta cesta IIz vypada zajimave
Pristi rok.ji nastuduji a uvidim
Chtel bych v cervnu zkusit pag
To neni tak daleko a slovinsko bych objel
Podle tebe by to melo byt do ptuje i kratsi...
Tak.uvidíme co bude...)))
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 09. 2019 20:32
Cestou tam odjezd odjezd v neděli 1. 9. cca ve 21:30 z HK, v Primoštenu jsme byli ráno asi v 8:45. Cestou několik zastávek - tankování, jídlo, spaní.
Zpátky odjezd v sobotu 14. 9. cca v 18:15 z Primoštenu a v HK jsme byli cca ve 4:30. To jsem už nespal a stavěli jsme asi 3x. Obě cesty jsme jeli po slovinské dálnici a připadá nám, že ač je to dost drahé, tak se to časově vyplatí. Asi to bude tím, že jezdíme víceméně po sezóně a tím pádem není takový provoz a odpadají fronty na hranicích a chorvatských mýtnicích.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 09. 2019 17:00
Tak 14.9 ve 14.50hod jsme odjižděli ze Sreseru a v 15.9 v 1.30 hod jsme byli v Brne cesta vcetne zkratkych zastavek na wc a 30min prestavky u McDonalda ve Slovinsku.Zdržení na hranicích a mítnicich max 3min.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 09. 2019 18:22
… Vyškov/Split se 12 metrovou soupravou 12 hodin (včetně 4zastávek na tankování, svačinka kafe a WC) … k tomu 2 hodiny trajekt plus 1/2 hodiny po Hvaru …
[www.rajce.net]

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (22. 09. 2019 18:24).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 09. 2019 19:03
Citaci
Mucik napsal(a):
...Slovinsko bych objel. Podle tebe by to melo byt do ptuje i kratsi...
Tak uvidíme co bude...

Na kilometry je to kratší, na minuty je rychlejší dálnice, teda, pokud se na ní zrovna neparkuje až někam k Podlehniku. Teď naposledy jsem Slovinskem jel tudy.
Lenartem, to jako městem, jsem jel tam, i když odbočka (za bodem 2) skrz průmyslovou zónu směr Ptuj je dobře značená. Ty dva kruháky místo jedněch semaforů pod kostelem zdržují víc, než ty semafory blahé paměti. Zpátky jsem jel tou průmyslovou zónou, ale odbočka v Radehove už tak výrazně značená není.
A ono je vlastně jedno, jestli do Lenartu přijedeš od Radgony, nebo od Murecku.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 09. 2019 20:27
Bessy, nehoupeš nás trochu?
Pokud jsi ve zhruba 13 hod. přejížděl CZ/A hranice (z Vyškova ve dvanáct?) a ve Splitu jsi byl ve 3 hod příští den, tak už mi to vychází 15hodin, takže to asi nebylo 12 hod. včetně přestávek.
Na volantu jsem sice viděl znak Mercedesu, ale podle času, jelikož jsem se nějakou dobu motal kolem voj. letadel vím, že AERO ALBATROS nemá tažné ! :-)
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 09. 2019 20:37
Mirusku, na poslední fotce před přístavem Split je 00:04:36 … to není čtyři ráno … odjezd z Vyškova jak říkáš …
… my jsme měli Ryzlink Rýnský a pak Hibernal … co Ty … ?

smileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 09. 2019 20:45
Petře to víš, brýle zas..né od soli, pod kůži švestkové povidla a oči ďůchodce, to je moje omluva.:-)
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 09. 2019 21:12
Mirku, omluva není potřeba … kamarádi si vždycky rozumí … co já fšecko v životě přehlídl … grinning smiley

smileys with beer
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 09. 2019 22:09
Bessy… pěkný fotky
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 09. 2019 06:22
... Valeri, díky … až teď jsem si na fotce navigace (tj. za Lučkem) všiml, kolik s tím ta divoška jela (souprava přes 4 tuny HR dálnice max. 100) drinking smiley

smileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 09. 2019 06:43
Bessy kolik je maximálka tej soupravy ?
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 09. 2019 10:06
Ajaxi, na přívěsu je do dnešního dne napsaný stokmzahodinu
… mně to ale přišlo tak, že auto může jet rychlejc … občas mi to totiž přišlo tak, že žena za volantem chce té lodi ujet … což jsem teda já nechtěl …
… a teď už vlastně vím, proč jsem tu navigaci fotil … abych jí občas ukázal, jak jezdí ...

smileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 09. 2019 20:52
Petře, nám to tak nejede, já jsem na to kolečko sám, mitfára skoro celou cestu prospí, ale i tak, 1056 km za 12 hodin a 50 minut čisté jízdy ((mimo SLO dálnici).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 09. 2019 06:28
Mirku ... u nás to bylo tím, že jsme najeli za Mikulovem na dálnici ... Vídeň byla jako "nůž máslem" … 4 zastávky byly celkem do 1 hodiny a na hranici SLO/HR asi půl hodiny … takže čisté jízdy cca 10 a 1/2 hodiny, což je průměr na nějakých 925 km hrubo pod stovku … bylo to především plynulostí jízdy ... nikde jsme (snad) přes 140 nejeli …

smileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 09. 2019 16:53
Ahoj Hille a dik, ja znam ze starych
casu cestu pres Mureck, tak se ji budu
drzet a od PTuje snad nezabloudim.
Je jeste dost casu...)))
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 09. 2019 19:38
Začínám z toho být nesvůj. myslím tím z mých časů jízdy na dovolenou. Čtu tady, že cesta cca 1000 - až 1100 km se jezdí za 11 - 12 hodin i s přestávkami. Sakra jak to děláte. Dosáhnout průměr cca 100 km/hodinu.

Sleduji svoje časy jízdy a vzdálenost z domu k apartmánu mám cca 1140 km. Jezdím to za cca 14,5 hodiny čistého času jízdy + přestávky jak kdy ale většinou cca 3,5 hodiny. Takže cekem za 18 hodin.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 09. 2019 20:00
Jezdim po dalnici a beru dny a casy kdy je slaby provoz.A jedu po te dalnici trochu rychleji vetsinou mam nastaveno na tempomatu 145km/h pokud tam neni znackou omezeni rychlosti.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 09. 2019 20:12
V mém příspěvku znamená ČISTÁ JÍZDA čas, kdy se auto pohybuje vlastní silou.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 09. 2019 21:15
Já jel v sobotu 21.9. od Omiše na Valašsko. 1050 km. Vyjel jsem v 6,30 ráno a v 18 hod. jsem byl u baráku. Přes Maďary. Svižná jízda hlavně na dálnici, ale žádný závod. 3x WC + 1x kafe na pumpě. Ale jinak bez přestávek. Dálnice v klidu, zbytek bez zdržení. V sezónu už nikdy nejezdíme, stačilo to, ten blázinec na cestě. My se jízdou nekocháme, prostě jedeme tam a zpět.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 09. 2019 21:37
Citaci
resstless napsal(a):
Začínám z toho být nesvůj. Myslím tím z mých časů jízdy na dovolenou...
...Sleduji svoje časy jízdy a vzdálenost z domu k apartmánu mám cca 1140 km. Jezdím to za cca 14,5 hodiny čistého času jízdy + přestávky jak kdy ale většinou cca 3,5 hodiny. Takže cekem za 18 hodin.

Klidně zůstaň svůj: když jsem jezdil celou cestu bez přenocování, a mám to asi tak o 70 km dál, zveřejňoval jsem tu tabulky s evidencí doby jízdy, přestávek, délky úseků, a jako bonus tam bývá i rychlostní průměr za úsek, od začátku cesty a celkový. Podívej se po nich pár roků zpátky. Ať jsem měl pod kapotou 55 koní nebo
120 koní, vychází mi to na podobný rychlostní průměr, jako Tobě. Čisté jízdy 15 až 16 hodin, pauzy dělám asi kratší, takže typická doba dojezdu taky něco pod 18 hodin. Pod 17 hodin jsem to zvládl jen mimo sezónu, ale to bylo na podzim 2010, tedy v době, kdy se do Znojma nevyskytoval žádný semafor (natož zastavující na rychlost ve dne v noci), v Rakousku se měřilo za Vídní jen po exit 22 Baden, a na Macelj se stálo jen v jednom pruhu. A to jsem měl jen těch 55 koní v motoru a v autě navíc stopaře z Jičína do Opuzenu. Od té doby jsem se pod 17 hodin nedostal, on sem někdy jezdí, taky to rychleji nezvládá, jak se o nějaký ten rok později přiznal.
Poslední roky si dělím cestu na dva dny a podívám se i tam, kde se málokdo zastaví, protože uhání k moři. Každý máme vlastní priority a vlastní důvody, proč spěchat, nebo naopak nespěchat.
Aneb: to je noumáuní...
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 09. 2019 00:50
Vážení, není to tak nějak jedno, jak dlouho trvá cesta, hlavní je, že dojedeme tam i zpátky v pořádku a v poho. Nevedu si přesné záznamy z cesty ale už po dva roky jsem loni sám, letos jsme jeli dvě auta a z Tučepi do Hrádku nad Nisou je to přes Madary 1169 km. Odjížděli jsme 7:30 a domů jsme přijeli ve 23:00 s několika zastávkama na čůr pauzu, něco lehce kousnout, na MOL Redic tankování a na Ranči mezi Znojmem a Jihlavou tradiční večeře. Tak to je taky celkem 15 a půl hodiny na cestě.Ted' ještě aby nepřišel nějaký pozdrav s fotkou a už se zase těším na příští rok. Když zdraví dovolí.
Já Škoda Rapid 1,2 TSI a kolega Hyundai Tuson 1,7 v naftě, je zajímavý, že jsme až na nějakou desetinku litru tankovali stejné množství paliva.
Cesta je to tak nějak půl po dálnici a půl po silnicích první třídy, průměrnou spotřebu jsem měl 5,9 L BA95 pří 89 km/hod.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 09. 2019 10:11
Taky obdivuji ty časy, které odpovídají nízkým průletům, nikoli jízdě. Já to mám na A hranice více jak 250 km. Už jen tohle je v ideálních podmínkách tak 3,5 hoďky jízdy. Ideální ale nebyly nikdy. 1180km pod 15 hodin nedám, ani kdybych se zbláznil. A to zatím nechci. Když jsem jezdil na Hvar, bylo to ještě o 70km dále + trajekt. Udělat na celé trase jen tři pauzy by mě asi zabilo. Už i tak, s při bývajícím věkem, se to moře pomalu a jistě vzdaluje a pauzy jsou delší a častější. Jezdím na pohodu, nikoliv na rekordy. I když cesta z5 je převážně rychlejší, koně se těší do své maštale. A cestou improvizuji, podle dané situace, zácpám, nebo jen kvůli změně, abych nejel stále po stejné silnici. I když někdy se to povede nechtěně, letos cestou tam jsem jaksi jel dál po A1 na Salzburg, místo abych sjel na A9 směr Graz, protože jsem se zakecal, cestou z5 jsem poznával Ptuj v místech, kde jsem ještě nebyl, protože jsem ze stejného důvodu sjel z jednoho kruháče o sjezd později. Ale to k tomu patří.
Jak bylo napsáno výše, je jedno, jak dlouho cesta trvá, hlavně v cajku dojet tam i z5.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 09. 2019 16:02
Presne jak.rika ZAhajskej
Dobře dojet a uzit si dovolenou.
Ja to mam jednoduchy
3 hodiny na Mol na hranicich
6 hodin Sentilj
A 6,5 Mimice podle prestavek...
Roky a roky...)))
1050 km
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 09. 2019 21:43
Já třeba nechápu ty dlouhý přestávky, viz těch 3,5 hodiny. To bych se zbláznil. Jsem v určitým jízdním modu, soustředěnej a takhle dlouhý přestávky by mě akorát rozptylovaly. Pokud se tedy nejedná o jednu dlouhou přestávku na spaní. Mám rád svižnou jízdu a když nedochází benzín, není důvod stavět. Posádka z rodiny je navyklá, chápe že budem v cíli dřív, než když budem pořád stavět. Asi byste se mnou jet nechtěli...
Před 4 lety jsem vezl ženský z práce do Brna na školení a už v Táboře, po 30 km, chtěli zastavit na kafe. No to jistě. Po nájezdu na D1 u Humpolce už jsem měl v autě vzpouru, takže jednu přestávku jsem udělat musel. Dámy musely společně na WC... Pak si daly hnusný kafe z automatu a mohlo se jet dál.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 09. 2019 16:55
Můžeme jim říkat "půlhodinové pasažérky", nebo vymyslete někdo jiný název. Taky je mi v práci někdy vozit podobnou sestavu. Mají své oblíbené pumpy, kde si zahrají s automatem o kafe, a teprve pak se může dál.
Jinak samozřejmě máš pravdu. Po první půlhodině pauze člověka nerozhodí, ale po nějakých 8 hodinách jízdy je zdrávo pauzy zkrátit pod (individuálně) 5 až 10 minut a dělat ke častěji, aby pozornost vydržela. Delší pauza se osvědčila prodloužená do přenocování.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 09. 2019 17:13
Presne jak pise valeri
Kdyz jedu tak chci jet...
Mame sve benzinky kde stavime, ale nezbytnou dobu.
A po 10 hodinach kdyz uz jsme za svetym rokem stavime vicekrat...mame to tak radi a hura k mori..
Každý jak to ma...
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 09. 2019 18:02
Vyštrachal jsem fotku z loňska z cesty do Gradacu. Čísla jsou za čistou jízdu. Podle času vyfocení byly přestávky dohromady 70 minut, takže celá cesta trvala 11h15 minut.


Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 09. 2019 12:02
Mas to pekny...rychlik...
Ja taky rad jedu...
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 09. 2019 12:35
Hille Tvoje tabulky jsem viděl již v minulosti a něco podobného si vedu taky. Mám za cestu cca 15 průjezdních bodů a žena vždy psala čas průjezdu a kilometry. Na některém úseku se dostanu na průměr klidně i přes 100 a více, ale na jiných jsem jen na 50 km/hod. Poslední 2 roky již taky jedeme na 2 dny, spíme někde cestou tam, nebo cestou zpět a navštívíme místa, jak píšeš, která bychom nikdy neviděli a nenavštívili.

Když jsme jezdili na jeden zátah, tak jsme většinou cca stavěli několikrát do celkového času necelá hodina a cca 3 hodiny jsme spali.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 69
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.