Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar Re: Navigace
02. 07. 2008 20:23
to petr164:
nechci polemizovat, je to v podstatě vedlejší, ale ty linky na PLANstudio jsem dal z důvodu, že existuje i jiné řešení než zatím uváděné, tj. i-GO, resp. Garmin a já udávám navíc ještě nějaký SW produkt od Miero. Všechno ostatní, a to včetně Navigonu i s poslední mapou na dovolenkové cestování po HR není. Už to tady, pravda od zavilých odpůrců navigací, mezi něž nepatřím, zaznělo, navigovat po dálnici nepotřebuji. Naopak potřebuji, a to významně si připravit cestu do sebemenších detailů včetně případných objízdných tras a pokud jedu do neznáma (např. já se zásadně na místo činu zásadně nevracím) taky potřebuji mít jasno s dojezdem až na místo. No a tady mě, možná jsem rozmazlený, Navigon v HR nestačí ani náhodou, ale on často nestačí ani pro náhradní trasy….. Proto mě zaujala novinka, a to ta, že SmartMaps nově dokáže spolupracovat i s Navigonem 2110 max a navíc nově i s daty Chorvatska. Nevím, zda je lepší a levnější papírová mapa, ale vím že tímto jde odstranit zatímní nedostatek Navigonu v HR, tedy nedostatečné pokrytí, a to zejména v oblastech, které turista potřebuje nejvíc. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
02. 07. 2008 21:29
Moje první ostré zkušenosti s navigací (Garmin Nuvi 770) - v Chorvatsku pokrytí slušné (Adria Route), navigoval spolehlivě cestou vnitrozemím na Drniš a Knin (před Drnišem objížďka, navedl nás vedlejškama velmi přesně). V hornatém Chorvatsku byl ovšem problém s družicemi - byly úseky, většinou blízko vysokých a strmých kopců, kde se vysloveně stratil, polohu ukazoval i o 200-300 m jinde. Pak se zase chytil a vše OK. Shrnutí - dobrý pomocník (hlavně při problémech a neočekávaných situacích), zlý pán = nesmí se vypnout mozek !!!

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Navigace
04. 07. 2008 06:09
Asi před měsícem jsme si koupili navigaci od Panasonicu, protože jsme 15.6.odjížděli do Chorvatska. Mysleli jsme si, že autoatlas necháme doma a ještě že jsme to neudělali. Ať jsme zadávali jakou jsme chtěli trasu / je na výběr rychlá, optimální, krátká, krásná /, průjezdné body a povolení dálnice a mýtnice, pořád nás to navigovalo z dálnice, až jsme ji museli vypnout.Ve Slovinsku to bylo to samé, pokud by jsme jeli podle ní, tak tam jsme ještě dneska, protože nás tahala po cestách asi 4.třídy. V Chorvatsku byla úplně mimo, za celou dobu se chytila jenom v Pule, to nás navigovala dobře. Tak nevím, nejraději bych ji šla vrátit. Máte někdo také takovou zkušenost ?
Re: Navigace
04. 07. 2008 07:46
to Jitka:
než si člověk koupí navigaci měl by si nejprve zjistit co nejvíce informací o daném výrobku. Nejlepší jsou zkušenosti od jiných uživatelů. Dále je v dnešní době stále ještě nutné vybírat navigaci podle cílů nejčastějších tras od ČR (východ / západ) a dle toho vybrat výrobce mapových podkladů. A v neposlední řadě nějakou dobu trvá, než se člověk s koupenou navigací naučí pracovat. I tak je pro mne navigace pouze pomocníkem, nikoliv pánem.
Navigaci Panasonic bohužel neznám, takže nevím čím vznikly dané problémy, ale mohla jsi mít třeba v nastavení zakázáno používat placené komunikace.
Re: Navigace
04. 07. 2008 08:15
OK profesore, dva lidi, dva názory. Já mám 2110max hlavně do Švýcar, do Itálie a do Slovinska, v HR se orientuji očima, pamětí a rozumem. smiling smiley Jinak až se vrátím, popíšu, jak je to s použitelností Q2/2008 v HR...
Re: Navigace
04. 07. 2008 22:21
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Snad by to mohlo jít podle Google Earth ?? Ale
> chce si to nainstalovat /prohlížeč/ a ještě dobré
> PC. Tam je HR a ČH podrobnější než naše
> republika,samozřejmostí jsou souřadnice.

podle mě jsou v souřadnice pouze v placené verzi Google Earth. Také hledám PC mapy se souřadnicemi, už jste někdo něco našel?
Re: Navigace
04. 07. 2008 22:28
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 21:29).
Re: Navigace
04. 07. 2008 22:56
tak to se omlouvám. Já jsem se díval na volbu Nástroje, GPS - to je pro předplatitele, ale teď mně dochází, že to je úplně něco jiného než souřadnice.
Re: Navigace
12. 07. 2008 20:14
Vyzkoušel jste někdo navigování mobilem (MDA) přes Google ? Hlavně by mě zajímaly ceny za připojení k internetu v Chorvatsku, případně Rakousku.
zubtel
Re: Navigace
12. 07. 2008 21:50
Máte nekdo skušenosti s navigací Goclever 3570 a? Díky za odpověd.smiling smiley
avatar Re: Navigace
12. 07. 2008 22:35
pepuard napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vyzkoušel jste někdo navigování mobilem (MDA) přes
> Google ? Hlavně by mě zajímaly ceny za připojení k
> internetu v Chorvatsku, případně Rakousku.

Ceny 2008
Pokud by sis koupil chorvatskou SIM kartu, stálo by tě to např v síti T-Mobile přes GPRS 6 kn/100 kb. Pozor, minimální objem přenesených dat je 100 kb.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (12. 07. 2008 22:36).
Re: Navigace
14. 07. 2008 15:47
Jel jsem přes Maďarsko a Bosnu. Právě kvůli tomu jsem si koupil Mio moov 330u s Východní Evropou. Naprostá spokojenost, všechny cesty znala, ve Splitu navigovala přesně až do přístavu.
Fan!s
Re: Navigace
17. 07. 2008 20:16
Používám originál navigaci Škoda COLUMBUS. Mapy Navteq V2. Zatím naprostá spokojenost. Cestu v podstatě znám, jen letos objíždíme Slovinskou dálnici, přes hraniční přechod Murek, dále na Ptuj. Jedeme 26.7.08, v navigaci to mám už připravené, jen dát START navigování.
Navigace je dobrá věc, ten kdo tvrdí, že ne, tak to ještě nevyzkoušel. Na navigaci mám nastaveno čas dojezdu, tak celou cestu vím kdy tam přibližně dojedu a podle toho plánuji zastávky.
Re: Navigace
17. 07. 2008 22:23
Do Chorvatska navigaci nepotřebuješ, stačí jet tam, kam jedou ostatní v koloněgrinning smiley
Tumling
Re: Navigace
22. 07. 2008 08:51
Jezdíme do Chorvatska už několik let a cestu mám najetou tak, že skutečně nepotřebuju ani navigaci, ani mapu. Navigaci mám spíš pro případ nouze, abych nejel jako pako v koloně jak píše Kingtrack, což mi pomohlo minulý rok, když z nějakého důvodu uzavřeli policajti ve Vídni nájezd na A2 a všichni v koloně jeli na první možnou otočku, točili se zpátky a chtěli se (nejspíš na základě příkazu navigace) vrátit k nejbližšímu nájezdu na A2. Chvíli jsem ignoroval svoji navigaci a za chvilku si to rozmyslela a protáhla nás úzkejma jednosměrkama na další nájezd na A2, odkud jsme frčeli dál směr HR.
Minulý rok jsem jel na iGO 2006 PLUS, letos testnu iGO 8, ale při ježdění v CZ s ní mám zatím jen dobré zkušenosti.
avatar Re: Navigace
22. 07. 2008 20:43
Dobrý den, také mám originál navigaci Škoda, ovšem pouze s CD pro Českou rep. a Polsko. Sháněla jsem celou Evropu a ve Škodovce dostala odpovědˇ, že jsou schopni ji sehnat do 8000 kč, jestli mám zájem. No.....nemám. A proto prosím, kdo by mohl poradit, kde ji získám /stáhnutím programu...../. Zatím ji používám po Praze a ve větších městech je to výborná věc. Do HR jezdíme stále stejnou cestou, ale letos to zkusíme přes HU a tak by se mohla po cestě hodit. Pěkný večer a děkuji

Prosím, po přečtení berte zřetel na to, že se ptá naprostý laik, který umí do navigace zadat adresu cíle a tím veškerá spolupráce s navigací končí. Díky



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pádˇa (22. 07. 2008 20:52).
Re: Navigace
24. 07. 2008 14:01
Zdravím PÁĎO,

mrkněte na [forum.skodahome.cz] , a vyhledejte text NAVIGACE.



Hezký den

JIK
Tom
Re: Navigace
25. 07. 2008 12:57
Tak jsem do Garmina 250W šupnul Adria Topo 2.10 a je to. Jsem spokojen.Teď už mám všechny mapy co potřebuju :-)
avatar Re: Navigace
25. 07. 2008 16:48
...Tomme...Ty, ...takový ohař...co vše vyňuchá...potřebuje navigaci...?...
...toho Bohdá nebude....abych ji kupoval...leda...že by se ozval ...ten Creutzfeldt Jakob...Alzheimer ...Meniér...apod...smiling smiley
avatar Re: Navigace
25. 07. 2008 18:59
Tom je Tomm ? confused smiley
a pak se divíte kingtrackovi, nick má být jedinečný a IP adresa by to měla pohlídat smileys with beer
avatar Re: Navigace
25. 07. 2008 19:21
Jelimane beru zpět...jsi ještě větší ohař...smiling smiley
avatar Re: Navigace
27. 07. 2008 19:40
Ak hladáte mapu sveta s gps súradnicami a nechcete inštalovať zbytočný soft, doporučujem stránku:
[cz.gpspoints.net]. Ono to dosť pomôže napr. ked máte MIO720/520, tam sa nedá dopredu na pc pripraviť itinerár ako u Garmina /treba mať povolený javascript pre google aj gpspoints.net, ak chodíte na net Firefoxom.../.
Tom
Re: Navigace
27. 07. 2008 22:28
Nechápu Jelimane :-) Nick máme jedinečný a IP taky. Enom já jsem Tom a Tomm je Tomm.Jen je třeba dobře číst písmenka :-) to bylo na Bessyho smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tom (27. 07. 2008 22:33).
avatar Re: Navigace
28. 07. 2008 07:44
...Tome...tož už se nezlob...já mám navigaci na sedadle vedle...smiling smiley
Re: Navigace
28. 07. 2008 12:27
Je to zbytočnosť GPS lepšia je mapa!!!
avatar Re: Navigace
28. 07. 2008 14:37
á, zase nám vegetariáni řádí v masně.....spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Navigace
28. 07. 2008 16:11
Pane profesore,bohužel jsem na vás nedal a zakoupil jsem navig. TomTom neříkám,že je špatná,ale prostě není ideální.Přesto vás chci požádat o radu,pokud budete vědět vy,nebo někdo jiný,jak nejlépe nastavit trasu Praha-Hatě-Vídeň-přes Maďary na Goričan dolů do Ploče?.Mám to zadat celé po městech do itineráře nebo jako samotnou trasu?
Díky a nesmějte se .
Radomír.
avatar Re: Navigace
28. 07. 2008 16:29
...Ráďo...to už přece znáš na zpaměť...yawning smiley
avatar Re: Navigace
28. 07. 2008 16:37
Petře,je to tak,ale chci to vyzkoušet,ještě jsem si ti vypsal zvlášť pro naviga.....tora.Jo i cestu zpět.Jinak ve čtvrtek adijé.
Jinak tě zdravím.
RH+
Re: Navigace
28. 07. 2008 16:42
Radku, to se zvládne.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Fides (28. 07. 2008 16:43).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 254
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.