Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Re: Navigace
18. 03. 2009 19:03
Mirku prosím Tě, jak jsou na tom mapy pro MIO 520? Jsou stejně aktuální jako pro IGO8? Děkuji za odpověď.
avatar Re: Navigace
18. 03. 2009 20:05
sice nejsem Mirek, ale něco to tom vím.... Tady jsou ke stažení dané mapy pro Igo/mio (iGO2006 Plus) : spinning smiley sticking its tongue out
h ttp://rapidshare.com/files/209986684/BosniaHrz_NS_2008.10_090116.rar.html
h ttp://rapidshare.com/files/209986666/Bulgaria_cyril_MMCN_2008.10_090115.rar.html
h ttp://rapidshare.com/files/209986668/Bulgaria_MMCN_2008.10_090115.rar.html
h ttp://rapidshare.com/files/209987051/Croatia_NS_2008.10_090116.rar.html
h ttp://rapidshare.com/files/209986689/Greece_Epsilon_2008.10_090115.rar.html
h ttp://rapidshare.com/files/209988940/Greece_greek_Epsilon_2008.10_090115.rar.html
h ttp://rapidshare.com/files/209989809/Hungary_TopMap_2008.10_090120.rar.html
h ttp://rapidshare.com/files/209989620/Montenegro_Contrast_2008.10_090115.rar.html
h ttp://rapidshare.com/files/209989996/Poland_Emapa_2008.10_090115.rar.html
h ttp://rapidshare.com/files/209991702/Romania_TopMap_2008.10_090120.rar.html
h ttp://rapidshare.com/files/209996535/Serbia_cyril_Contrast_2008.10_090116.rar.html
h ttp://rapidshare.com/files/209998364/Serbia_Contrast_2008.10_090120.rar.html
h ttp://rapidshare.com/files/209998949/Slovakia_XAHAX_2008.10_090116.rar.html
h ttp://rapidshare.com/files/209999355/Turkey_Basar_2008.10_090120.rar.html
h ttp://rapidshare.com/files/210000154/Ukraine_CB_2008.10_090116.rar.html
h ttp://rapidshare.com/files/210001053/Ukraine_cyril_CB_2008.10_090116.rar.html

jednotlivé linky zkopírovat pomocí schránky a vypustit mezeru v http:......
Re: Navigace
18. 03. 2009 20:58
slofik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Renonous To sis neuměl poradit sám než jsi začal
> platit?Já platil jen jednou a to když jsem TTGO920
> kupoval a to je 1,5roku,od té doby mám mapy stále
> aktuální.Na aktualizaci nic není,připoj TT přes
> TTHome a ona se ti aktualizace stáhne sama.Pokud
> máš vše ofiko tak se nemůže mic stát.


No právě to jsem udělal a potom mě to napsalo že mapy nesouhlasejí s přístrojem confused smiley navigace byla nová ale dal jsem jí na aktualizaci a bylo to hot smiley vše bylo v háji -protože tam nacpali né 720 ale 930 a bylo vymalováno ,proto se už docela bojím to dávat přímo na Tom Tom yawning smiley To je tak kdo chce ušetřit -muj případ a ted už vím že jsem pěkný HOVADO smoking smiley to je tak věř kámošovi thumbs down a je kamarád a kamarád yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil renonous (18. 03. 2009 20:59).
avatar Re: Navigace
18. 03. 2009 21:53
Nevím,zda sem tento příspěvek patří,:ale: místo TomToma,či Navigonu mám manželku:leta jsem se bál,že zabloudíme a stratíme se,protože používám mapu,ale po prvních pár kilometrech moje drahá spokojeně usíná.Prvních pár let mě to štvalo,ale pochopil jsem,že je to pro mě vlastně vyznamenání.Tím že odpočívá,to znamená,že zcela a bez výhrad důvěřuje mým schopnostem a vkládá svůj osud do mých rukou.Občas zakufruju,ale to je taky dovolená..Nemám pravdu?yawning smiley
Re: Navigace
18. 03. 2009 22:26
Máš a bud rád že máš takovou ženu smoking smiley ale ona si to jistě vybere jinde smiling bouncing smiley
avatar Re: Navigace
19. 03. 2009 08:36
renonous Připoj navi k TTHome odškrtej pouze aktualizaci MapShare a qick fix .Nic se nemůže stát,jen to že budeš mít stále aktuální mapy.Nestahuj nějaký nový NC atd.
avatar Re: Navigace
19. 03. 2009 14:28
Puamik: Nejsem sice MireKŠi, ale pokud vím, pro Mio C520 existuje oficiální upgrade zadarmo.
Doporučuji využít, když je zadarmo. smoking smiley
Bohužel je to stav předposledních map a NE posledních. Jiné cesty jsou neoficiální.
avatar Re: Navigace
22. 03. 2009 14:24
..... už nečevenit, machři...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (23. 03. 2009 14:06).
D33
Re: Navigace
25. 03. 2009 15:36
Abych Vám ušetřil práci dnes jsem testoval nové mapy od TeleAtlasu 2008.10 pro Igo 8.3.x co se týče HR tak stále nemají na mapu od NavigoSystem 2008.07
avatar Re: Navigace
25. 03. 2009 17:10
ano, je to tak, plně souhlasím. Navíc bych doplnil, že jsem studoval i mapu Navteq 1.Q.2009 v Navigonu. Byť v HR je u ní snad z uvedených map největší posun, přesto je s přehledem poslední. Pravdou však je, že byť s výhradami je jistě použitelná. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Navigace
25. 03. 2009 18:57
Já má pro Chorvatsko nejnovější mapu 2008.10 od Navigo z 10.3.09 a jsem s ní spokojen.Nejlepší mapa zatím co znám ?? Zatím sice dálnice končí v Šestanovici,ale podrobnost velice dobrá.Opraveny jsou nesrovnalosti o kterých vím nějakou tu dobu.

MirekŠi
Re: Navigace
25. 03. 2009 21:41
Nabízí se mi Dynavix Atto - česká novinka - co Vy na to ???? Mluví tam do všeho a naviguje Pavel Liška . Máte zkušenosti ???? Díky !!
avatar Re: Navigace
26. 03. 2009 12:24
no, nevím zda mám na Dynavix reagovat, mám obavy, aby mě zase nějaký ten zneuznaný komanč neočervenil i, já nevím kde…….
Tedy Atto možná novinka je, Dynavix však ani náhodou. Na daném softu jsem před mnoha lety začínal, dokonce v počátku to byla jediná varianta s použitelnými mapovými podklady u nás. Až v reakci na něj TomTom začal řešit mapy pro CZ (do té doby jsme pro létající holanďany byly opice na stromech), i-go nebylo a Navigon měl u nás načáráno pár průjezdních hlavních silnic, ale výhradně ve směru západ - východ.
Nechci tady popisovat období, kdy to vypadalo na totální krach poskytovatele daného softu, ale i přezírání zákazníků. Vše je jinak a dobře, firma funguje, vyvíjí a daný soft je určitě konkurenceschopný a použitelný. To jsou, v podstatě ale všechny, dokonce i u nás méně známé. K Liškovi, ano jistě použitelné, plné srandovních hlášek, které však časem omrzí. No a potom třeba hlášení radaru např. „Pozor švestky“, „Chlupatý“… v podstatě nakonec leze na nervy, když člověk nemá konkrétní informaci, že si má dát pozor na úsekové měření – 60 km/hod. I mnohé další softy mají, jako alternativu, buďto více, či méně žertovné hlasy (např. brněnský hantec, ptak ostravak apod., dokonce pro TT je k dispozici i ten Liška...). Když jsme u těch radarů, Dynavix je má zpracovány nejhůř, jejich firemní databáze je katastrofální bez možnosti uživatelského převodu z jiných formátů, české se dají stáhnout na www.poi.cz ve vyhovující kvalitě, v jiných státech však nula. Jistě, může někdo namítnout, k čemu radary, já jezdím podle předpisu a ještě pomaleji. Tak pro dané jedince, navigace nám slouží k tomu, abychom v neznámém terénu měli informace až na úrovni rodilého občana. A k těmto znalostem znalosti typu, tady rádi měří a tady ne prostě patří.
Mapy to má od TeleAtlasu, tedy u nás v podstatě to nejlepší, co může být, v HR však přes NavogiSistem není a hned tak nebude. V tom HR to však jde nahradit tím, že si Dynavix rozumí se SmartMaps, tedy s turistickými mapami, a to je potom jiné kafe (další, kdo si rozumí je třeba Navigon…). Pokud jsme u těch map, konkurence (TomTom a Navigon) má i propracovaný systém aktualizací, u Dynavixu je člověk odkázán na to, co mu výrobce milostivě pustí, či prodá. A crack nějak k dispozici není…..
Závěrem, všechny nav. softy mají nějaké zápory, nějaké klady, všechny však základní funkce s přehledem plní. Pravdou je, že až uvolní novou verzi Dynavixu i pro PDA (je na spadnutí), koupím si update, ale jenom z nostalgie a zvědavosti. Obecně pro běžného uživatele však je to v podstatě jedno, který soft si vybere, jenom každá skupina států chce něco jiného (HR – jednoznačně i-GO+mapy Navigo, Itálie – TomTom+mapy TeleAtlas, západní Evropa – až na výjimky Navigon+Navteq, ČR vše jenom mapy Navteq furt nejsou to nejlepší co může být a TomTom někdy počítá trasy „tatarsky“). Opakuji, všechny softy však z bodu A do bodu B spolehlivě dopraví. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
28. 03. 2009 14:47
Drazí přátelé, možná , že se ozve nebo spíše určitě se ozve každý koho se to dotkne , ale zatím jsem nepochopil následující.
Proč a k čemu potřebujete proboha na cestu do Chorvatska navigaci? To se na mě prosím nezlobte , ale připadá mi to , že je to jakoby povinost mít na předním skle přilepenou tu věc. Promiňte mi to ale připadá mi to nenormální. Tím samozřejmě potřebu navigací např. pro profíky kteří když jedou někam do města zvláště v zahraničí vůbec neshazuju naopak doporučuji a používám také, ale do Chorvatska ?To snad ne.
avatar Re: Navigace
28. 03. 2009 14:55
to Jarda ol

ono to není o problému mít či něco nemít, ale až tady budeš dele a poznáš magii
a zjistíš že se neda nic dělat než plkat a čekat na leto , tak to pochopíš
a nebudeš se tak ptát... víš smileys with beer

bob
jo
Re: Navigace
28. 03. 2009 16:19
Ano, máte pravdu - je to drahá módní hračka. Výrobci to zneužívají do krajnosti - za 8.000kč si mohu najmout živého navigátora...
Ale, kdo jezdí Maďarskem a odmítá se honit s kamiony na route 86 a zvolí jinou trasu (a jede v noci), tomu navigace přijde velmi vhod.

U všech navigací je vždy problém aktualizace map a také algoritmus výpočtu té správné trasy. Kdo si vytýčí trasu v den odjezdu systémem Start - Cíl a neprojde si to celé "ručně", tak se může potom divit, kudy jej navigace povede.

Dalším chytákem je tzv. automatický přepočet trasy v případě, že (nechtíc) vybočíme z předem stanovené cesty. Pokud tato funkce nejde vypnout, původní trasa je nahrazena novou (starou už neuvidíme), potom se můžeme dost dlouho motat kolem dokola. Do cíle nás to dovede, ale bude to trvat déle...
Re: Navigace
28. 03. 2009 21:09
To co popisujes stym automatickym prepoctom je trocha nezmysel. Ked ti raz navigacia vypocitala nejaku trasu a ty znej vybocis nemoze toto vybocenie sposobit prepocet uplne inakade. Prave toto automaticke prepocitanie sa ta snazi rozumne vratit naspet. Urcite ti nepovie ze cuvajte smiling smiley ale rozumne ta navedie na spravnu trasu. To by si musel tie pokyny ignorovat velakrat po sebe aby to vyrazne zmenilo trasu.

A neviem ci je dneska navigacia draha hracka. Dobre navigacie su uz aj za 5 tis. Volakedy moja mama tak odmietala automaticku pracku lebo ze v poloautomatickej vyperie rychlejsie, potom si buchala hlavu ze to vymenila tak neskoro smiling smiley Te len ktomu zivemu navigatorovi .
jo
Re: Navigace
29. 03. 2009 08:33
Váš příspěvek ukazuje, že s navigacemi moc praktických zkušeností nemáte. Jen u některých se dá automatický přepočet úplně vypnout, nebo operativně zakázat během jízdy. Ale u většiny se navigace tváří, že je chytřejší než člověk a podle toho to také vypadá.
Na to, že se ta hračka používá většinou jednou ročně je 8.000Kč opravdu dost peněz. Srovnání s pračkou je nesmysl - pračka jede celoročně nejméně jednou týdně...

Holt: když někdo řekne A, druhý MUSÍ říct B. Takový je život.
avatar Re: Navigace
29. 03. 2009 09:39
Navigace vypočítá optimální trasu.Ne vždy má ale pravdu.To mám moc dobře vyzkoušené.Ano když třeba neodbočím tam kam chce navigace tak se snaží mě vrátit a nebo po chvíli přepočítá a bez problému se pokračuje.Někdy se ale musí ignorovat protože dokáže člověka protáhnout i polní cestou.Zkoušel jsem ji i tam kde to znám a chtěla mě pěkně navézt skratkou která je ale tak max.pro traktor.Po 50m přepočítala a bylo to v pohodě.Poslouchat ji na slovo se asi nedá.smileys with beer
Re: Navigace
29. 03. 2009 10:32
To je jak s tou mou navigací, kterou jsem měl týden (o tom píšu výše). Vyměnil jsem ji za pračku. Ale určitě si koupím novou. Teď se zajímám o Garmina 5000. K dostání je zřejmě jen přes internet. Za tu krátkou dobu jsem si zvyknul na rady, kudy mám jet, ikdyž jsem si jel svou trasou. Zdržovalo mě, že jsem ji musel vždycky vytahovat z auta, aby mi ji někdo nešlohnul, ale chybí mi, že se mnou teď nikdo za jízdy nemluví. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Navigace
29. 03. 2009 11:42
Nejvýznamnějším měřítkem každé navigace jsou použité mapy (včetně jejich verzí). kdo jede do Chorvatska po dálnici navigaci nepotřebuje, kdo kličkuje kolem ní ji snad uživí. Pro ty, kteří přesun berou jako součást dovolené s cílem někde zastavit a podívat se po okolí již využití má. Problém je ale s mapami.
TomTom pro Bosnu a Hercegovinu je zcela nevyužitelná (Navigator 7, verze map 8.25 - pouze průjezní mapa s hlavními tahy stejná jako před lety u TTN 6, verze map 6.xx; iGO 8 je na tom stejně jako MioMap 3.3, byť je mírně lepší než TT; AdriaMap je na tom shodně s iGO), tudíž za poslední 3 roky žádný pokrok kupředu, zpíše zpět k zastaralým papírovým mapám. Banja Luka a pár dalších měst do čísel popisných, to nikdo z nás nejspíš nevyužije... To samé bohužel platí i pro vnitrozemí Chorvatska na východ od Zadaru, byť mapové podklady Chorvatska se za 3 roky zlepšily z cca 40 na 50%. Ale to jen díky doplnění místních komunikací v přímořské oblasti.
Slovinskou dálnici Sentij - Pesnica pri Mariboru lze podle instrukcí TTN 7 s nejnovějšími mapami (8.15 a 8.25) pohodlně objet, iGO jsem zatím nezkoušel. Než těm spekulantům 2x platit za jejich "vinjetu", raději doporučuji koupit levnou navigaci smiling smiley
Tož ať se zase sejdem na pobřeží smileys with beer a pak se dělíme o vzpomínky a zážitky z dovolené na tomto fóru hot smiley

Mechanik 1 po výměně náplní:
"Ták pane Rybka, ještě tu vaši káru přezout na letní a můžete vyrazit do toho vašeho Chorvatska!"
Mechanik 2 po "draku"winking smiley z předchozího večera:
"... a pokud ještě vyměníte navigátorku, můžete se přihlásit i na Dakar"
avatar Re: Navigace
29. 03. 2009 16:52
Názory budou zde vždycky ať jde o navigaci,nebo zda přes HU a nebo A.Prostě co člověk to názor.Že ceny šly dolů je zřejmé a proto je dostupná prakticky už asi pro každého kdo má auto.Mapy se neustále zdokonalují a v současné době jsou v ČR popisná čísla i u menších měst.Co se týká zahraničí pomáhá také,průjezd Vídní výlety do Splitu a nebo hledání ubytování /kempů/.S navigací jsem v pohodě dojel až na sv. Jure,Medzugorje,Mostaru,vodopády Kravica kde jsou jsem ani netušil,výlet do Ulcinje,až do centra a pak perfektní vyvedení zpět a další a další pomoc při zajetí a nebo vracení v noci ze Šibeníku do kempu,kde jsem v té tmě prakticky ani netušil kde jsem.Cestou po dálnici ji fakt nepotřebuji tak mlčí a poslouchám rádio.Ale kde odbočit na další dálnici se zase probudí a upozorní mne v předstihu.Já ji využívám celoročně tak se mi vyplatí a nikomu jeho názor neberu.Prostě mi pomáhá i když mne sem tam pozlobí a protáhne tam kde bych to ani nečekal a lehce zase podle vložené trasy objedu tu drahou Slovinskou dálnici tak jako v loni,o půlnoci,kde jsem ani netušil kudy jedu

MirekŠi
jo
Re: Navigace
29. 03. 2009 19:21
100% souhlas - jízda v noci s navigací je velký plus! Asi jako piloti letadel létají se zataženými okénky podle přístrojů...

Jen bych vše neházel do kategorie "názorů" - vždy existuje optimální trasa, která je nezávislá na zvyklostech uživatele. Nelze se řídit jen názory jednotlivce, bez ohledu na realitu. To bychom se nikdy na ničem neshodli (nebo je to ono biblické zmatení jazyků?).
Záleží na každém z nás, co si kdo z té reality vybere.
D33
Re: Navigace
31. 03. 2009 10:10
To Jo
netuším co máte za navigaci, ale na IGu ten přepočet funguje dobře jedinej problém je když je někde objížka a netušíte jak je dlouhá takže nemůžete nastavit bypass takže Vás co stále rve zpět na trasu.
avatar Re: Navigace
31. 03. 2009 10:53
D33 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Jo
> netuším co máte za navigaci, ale na IGu ten
> přepočet funguje dobře jedinej problém je když je
> někde objížka a netušíte jak je dlouhá takže
> nemůžete nastavit bypass takže Vás co stále rve
> zpět na trasu.

Tohle by v ideálním případě melo vyřešit TMC, které u nás, bohužel, nefunguje zrovna ideálně (tím myslím aktualizaci vysílaných zpráv).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (31. 03. 2009 10:53).
Ota
Re: Navigace
31. 03. 2009 12:26
A máte někdo zkušenost jak funguje RDS-TMC v Chorvatsku?
Re: Navigace
31. 03. 2009 18:06
tak se hlásím do řad uživatelů navigace - NAVIGON 7210. Mám navigaci i v telefonu HTC Raphael, ale na moje oči je to příliš malý displej. Jdu studovat novou hračku a doufám, že bude sloužit ke spokojenosti.
Re: Navigace
31. 03. 2009 18:18
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 14:50).
Re: Navigace
31. 03. 2009 21:49
to bioubi.
Tak to potom jo já to jen špatně pochopil. A všem kterých jsem se dotknul se omlouvám.Navigaci nezavrhuju a taky ji používám, ale trvám na tom ,že na to abych viděl jak mám jet po dálnici pořád rovně není potřeba. Ale pokec je tu fajn a většinou v pohodě.
Re: Navigace
31. 03. 2009 22:50
Taky používám navigaci Navigon 2150 MAX,jednak mě hlídá,abych nejezdil moc rychle,takže jak překročím o 5 km,už na mě řve POZOR,ale používám ji i na příjem telefonů,v cizím městě najde parkoviště,občas zavede při cestě na výlet,takže další užitek,do Chorvatska taky jezdím poslepu,ale je to příjemný společník,který občas informuje kam jedu a v samotném závěru i bezpečně zavede na místo pobytu.
Ale souhlasím,je to pouze hračka za pár tisíc.Výhoda u Navigonu je aktualizace za pár korun po dobu 2 let.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 228
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.