Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Re: Navigace
19. 12. 2011 12:35
Tady k tomu neco pisou.
Re: Navigace
20. 12. 2011 23:19
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (26. 02. 2013 16:17).
Re: Navigace
24. 12. 2011 10:46
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 21:47).
avatar Re: Navigace
24. 12. 2011 22:31
JirkoD trochu bych oponoval. Mám mapy v Nokii C6-00 a šlape to plnohodnotně. Dokonce si na to můžu na webu udělat trasu a přehrát si ji do mobilu a jedu. Jen to chce nabíječku, páč je mobil hned bez šťávy. Jo jeden háček to vlastně má...trochu to trvá, než se navigace v mobilu "chytí", apk to už frčí v pohodě.
Re: Navigace
24. 12. 2011 23:04
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (26. 02. 2013 16:16).
avatar Re: Navigace
24. 12. 2011 23:12
Tak to se omlouvám. Nenapadlo mne že to nemá GPS když mluvíme o navigaci. Vše beru zpět. Šel by k tomu asi dokoupit GPS přijímač, ale při dnešních cenách navigací to nemá smysl.Já jsem si do mobilu letos stáhl celou cestu na Pelješac, ale byla to jen záloha. Papírovou mapu vozím sebou ale stále.
Re: Navigace
08. 01. 2012 21:01
K té Nokii..
Je to přesně tak, jak píše Zahajskej. Jen pozor na správné nastavení telefonu, aby se nepřipojil nikdy. Nevím, jak máš poskládané menu v tvé nokii, ale bude to hodně podobné, takže takto:

1) otevřeš mapy a v nich "nastavení" - zde vybereš u položky připojení "Offline"

2) zásadní krok, o kterém ví málo kdo z nokiářů je, že zároveň musíš zakázat tzv. A-GPS (tedy asistované GPS - při spuštění navigace se tel připojí, samozřejmě za prachy, k síti operátora, aby rychleji našel tvou polohu. Pokud tedy toto A-GPS vypneš, bude trvat déle načtení tvé polohy, ale máš to zadara.)
A-GPS vypneš takto: Menu - nastavení - nastavení aplikací - poloha - metody určování polohy - zde nechat zaškrtnuté jen " integrované GPS" Ostatní odškrtnout.. Popř. ještě můžeš nechat i WIFI, pokud to tvůj tel má.

Taky používám jen Nokii a nikdy mě nezklamala. Velká výhoda je pro mě to, že si trasu naplánuješ na maps.nokia.com, pomocí WIFI, nebo netu v mobilu synchronizuješ do telefonu a pak už jen vyrazíš :-)



Upraveno 2krát. Naposledy upravil dezavy (08. 01. 2012 21:03).
avatar Re: Navigace
08. 01. 2012 21:34
no já mám Nokii C6-00 a bod 1 souhlas. Jen u té 2 mám problém.V menu mám sice nastavení a správa aplikací, ale tím končím. V mapách mám ale zaškrtnuté připojení offline. K dalšímu nastavení jak píšeš se nikde nedostanu. Chlívek " metoda určení polohy" je pro mne věc neznámá. Jestli nebude trochu rozdíl v telefonech. Jinak plánování trasy jak píšeš jsem vyzkoušel loni na dovču a paráda.
Re: Navigace
08. 01. 2012 21:36
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (26. 02. 2013 16:45).
avatar Re: Navigace
08. 01. 2012 21:41
ty to máš Jirko spíš jako skládací mapu bez toho GPS. Někdy se to ale hodí i tak. Vono globus do kapsy nenacpeš ( teda většinou)
Re: Navigace
08. 01. 2012 21:52
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (26. 02. 2013 16:44).
avatar Re: Navigace
08. 01. 2012 21:54
no dýýýk..vo tom mluvím. Máš to sebou jako papírovou mapu. Dřív jsem to měl taky a několikrát se to hodilo.
Re: Navigace
08. 01. 2012 22:00
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (26. 02. 2013 16:44).
Re: Navigace
09. 01. 2012 13:21
nainstaloval jsem tuto navigaci.Je to velmi dobrá navigace a jediný přímý konkurent iGo 8 z Windows Mobile.Existuje verze pro WM 6.5, Android i iPhone. Zde neoficiální i oficiální stránky [www.4allmobile.eu] [www.beonroad.com]
Re: Navigace
09. 01. 2012 19:22
Jen pro upřesnění: Já se u té Nokie bavím o Navigaci jako takové, ne jen o samotných mapách v Nokii bez GPS.

TO Trosečník: koukal jsem do manuálu a u tebe je to trošku jinak:
Dle manuál na str 72
Definování přístupového bodu pro službu A-GPS
Zvolte možnost Menu > Aplikace >Umístění a Poloha > Server zjišťování polohy > Přístupový bod zde tedy nesmí být nic vyplněno. Předpokládám ale, že jsi při prvním spuštění žádný přístupový bod nenastavoval a tak je to u tebe v pohodě :-)

To JirkaD: máš recht, lze to i zamezit u operátora, ale to ti pak zase nejdou MMS - minulý rok jsem přesně toto udělal, protože mám Nokii N8 a bál jsem se nechtěného připojení. Po zjištění, že mi nejdou MMS jsem si to u operátora opět odblokoval. Takže stačí jen správné nastavení telefonu a operátora nepotřebuješ :-)
avatar Re: Navigace
09. 01. 2012 20:15
to dezavy...máš úplnou pravdu. takhle u tý mojí bedny je. Jenže tam mám navolený přístupový bod T-Mobile Internet,páč mám internet v mobilu. Vona ta Nokie stejně žádný rychlík v načítání polohy není.Pak to ale jede slušně.Jen jsem před odjezdem na dovču zjišťoval, jestli to nebude tahat data i v zahraničí, ale prej to maj venku bloklý ( nakupujou se datový balíčky ), tak to mám snad ošetřený.
Hlavně když by tu navigaci mohl člověk zase při cestě na dovču použít. Nějak se to táhne. thumbs up smiley
Re: Navigace
09. 01. 2012 20:58
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (26. 02. 2013 16:43).
Re: Navigace
09. 01. 2012 22:22
To Trosečník - aby se to v zahraničí nepřipojovalo, to jde někde taky nastavit v těch přístupových bodech. Takže když to vypneš, máš klid :-)

To JirkaD - to chápu, každý používá foun jinak :-)
avatar Re: Navigace
12. 01. 2012 06:21
U O2 jdou data pri roamingu zablokovat krome nastaveni v mobilu take SMS ve tvaru BPR na cislo 999111. Odblokovani pak DBPR na stejny cislo. Osobne to pouzivam celorocne jako pojistku
Re: Navigace
13. 01. 2012 11:58
Ahoj,neposlal by mi někdo odkaz na nejnovější mapy TA pro igo primo.Díky
Re: Navigace
13. 01. 2012 16:26
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 21:48).
Re: Navigace
16. 01. 2012 16:18
Jen tak na okraj není nad klasickou navigaci . Kdyby někdo měl zájem prodám starší navigaci Garmin Nuvi 250 mapy celé Evropy s doživotní aktualizací mám jí 5let žádný problém, hlavně 3x do roka nové mapy přivezu předvedu .
Re: Navigace
16. 01. 2012 23:06
Každýmu vyhovuje něco jiného.Já mám HTC touch HD 3,8'' iGo 8.3 TMC,ale hlavně to mám stále u sebe.Jezdím s ním každý den po Praze kvůli dopravním informacím z TMC.Kdybych měl klasickou navigaci,určitě bych ji nepoužíval každý den,ale válela by se doma v šupliku a jednou za měsíc bych ji provětral.Aktualizace také zdarma - z netu :-) 2x do roka.Pro ČR a SR CEDA,pro Evropu Teleatlas a třeba pro HR jsem měl loni nějakou regionální mapu.
S telefonem a iGem v něm hledám taky geokeše,prostě suprové výceúčelové zařízení,s možností doinstalování všeho možného.iGO mám vyňuňaný podle svého,běhá to rychle,mapy celé Evropy,tisíce POI bodů.GPS se zapíní cca 15s,satelity chytí od 5-20s po zapnutí.
Mám ho 3 roky a 1 měsíc a jednou jsem jej přeinstaloval.Prostě naprostá spokojenost.Jen nevím co si vyberu až odejde do věčných lovišť.
Zatim to vypadá na nějaký Android a přístroj od HTC.
Prostě každému vyhovuje něco jiného.Mě nabouchaný telefon s dostatečným dispejem a výkonem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mára (16. 01. 2012 23:08).
Re: Navigace
17. 01. 2012 08:44
to Mára: já mám HTC HD2 s dualbootem na WM6.5 a Android.Na Android nepřecházej,zatím na něj není tak dobrá navigace jako je iGo 8. Jedinými konkurenty je snad Sygic navigator 11,Navigon a Be-on-road. Všechny ale mají nějaké mouchy.Vyřeš to jak já,kup si HTC HD2 ,a udělej si dualboot.WM na navigaci a Android na zábavu.
Re: Navigace
17. 01. 2012 15:54
A to když přepínáš mezi WM a Androidem,tak musíš vypnout a zase zapnout telefon,nebo ho musíš restartovat a nebo prostě běží aplikace v obou systémech současně?
Jinak dík za typ,ale HDC HD se mi už zdá taky trochu starší abych si jej pořizoval.Kdesi jsem četl že se snad připravuje PRIMO pro Android.Před pár dny jsem tátovi nahrával do Androidu Amigo,no jako iGo 8,3 to není,ale při nejhoršim...Ještě to musím testnout až mi ho zase tatík půjčí na nějakou údržbu....
Re: Navigace
17. 01. 2012 18:53
HTC HD2 sice není výkřik mody,ale jediný na který lze nainstalovat dva op. systémy zároven.Existují dva typy ROM Androidu na HD2. NAND verze nahrazuje přímo WM 6.5.Já mám SD verzi,která se spouští jako aplikace s karty z WM.Restartem telefonu se opět spustí WM.Na androida je zatím iGo MyWay,což je podle mě pouhá hračka,fungují ale v něm mapy a POI z iGo8. Android lze spouštět i jako aplikaci v průzkumníkovi či pomocí prográmku jako v tomto videu






Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (22. 01. 2012 15:50).
Re: Navigace
22. 01. 2012 14:45
všichni tady píšete jak je navigace v telefonu supr ale jestli se nepletu tak Androit je od Goolu tak telefon musí být připojený k Internetu aby mapy fungovali nebo se pletu?
Re: Navigace
22. 01. 2012 15:43
pleteš jabka s hruškama.Android je operační systém,ne navigace.Ty máš zřejmě na mysli Google maps,což je on-line navigace předinstalovaná v Androidu.Ostatní navigace používají připojení k internetu pouze je-li aktivován TMC (dopravní informace).
Re: Navigace
22. 01. 2012 18:28
Pokud používáš TMC-pak k internetu připojený nejseš!
Informace se tahají z vysílání běžných rozhlasových stanic, šířeným éterem!

Jinak iGO pro Android, má navi a mapy uložené kupříklady na kartě,netřeba tedy netu pro jeho provoz.
Net je třeba, stahuje-li si GPS ka polohou satelitů(kvůli rychlejšímu zaměření) což některé telefony umí ale uložit na 7dní a nesthují při každém zapnutí GPS(třeba můj stařičký HTC touch HD)a nebo má-li funkci „doprava„ to je myslím u TOMTOMA.Ale toto NEZAMĚŇOVAT s funkcí RDS-TMC!
Re: Navigace
22. 01. 2012 20:03
sorry ,spletl jsem si TMC s funkcí " doprava". U každé navigace je to trochu jinak.Ale pořád lepší než u Ovi Maps,kde smazat či uložit trasu lze jen při připojení k účtu u Nokia Maps.Alespon to tak dřív bylo.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 234
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.