Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Stará cestayawning smiley

Autor Lenka 
Re: Stará cestayawning smiley
28. 03. 2011 21:15
No, ja myslim, ze tohle byly ultimatni prispevky, veskere dalsi jsou zbytecne. Admin to tu muze zavrit, lepsi uz tu nebudou :-)
avatar Re: Stará cestayawning smiley
28. 03. 2011 23:08
deda:
díky za krásné obrázky thumbs up

** Petr **
avatar Re: Stará cestayawning smiley
29. 03. 2011 05:28
Už jen jako zajímavost k fotkám "deda" jsem oskenoval z dobového časpisu o Jihoslávii r.1935 !
PŘEMÍSTIL JSEM "DO OSTATNÍ - BEJVÁVALO"



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (30. 03. 2011 05:56).
Re: Stará cestayawning smiley
29. 03. 2011 13:12
Miloši, pěkný článeček, škoda že není celý. Mně na něm však zaujalo i něco jiného, ani jediná pravopisná chyba.
Když se podívám do dnešního tisku, "jdu raději blejt, velebnosti" !
Re: Stará cestayawning smiley
29. 03. 2011 14:03
Ja si naopak myslím , že sken toho článku je " odsúdenia hodný "
1. Propaguje nepriamo zástavku ,či nocľah síce v Like, nie však na " starej ceste " ale na novej D 1 ( je tu jeden jeden z najkratších zjazdov z diaľnice za nocľahom )
2. Pre rybárov ako Bessy a spol. sa tu núka paralela . Zistia , že nebyť v rybárskom raji v Chorvátsku na rieke Gacke je ako pre pravoverných nenavštíviť Mekku a Medinu .
3. Dokazuje , že už v dobe pred internetom a TV boli tu informačné technológie neznámeho pôvodu pre priaznivcov týchto krajov smiling smiley
avatar Re: Stará cestayawning smiley
29. 03. 2011 14:24
OK..pokud by zde na tomto vláknu někomu vadila nesouvislost a nenávaznost k prvotnímu tématu, prosím admina někam o přesunutí. V opačném případě pokud takovéto "počteníčko" někomu udělá sebemenší radost, tak není problém sem vrazit pokračování, alespoň této kapitoly. Chápu i to, že ne každý má možnost či dokonce vlastní tak staré knihy a časopisy, aby si je prohlédl ? smileys with beer
PŘEMÍSTIL JSEM DO "OSTATNÍ-BEJVÁVALO"



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (30. 03. 2011 05:58).
Re: Stará cestayawning smiley
29. 03. 2011 15:47
Samozrejme , že mi takýto článok nevadí . Na druhej strane si myslím , že takéto články , spomienky a fotky by si možno zaslúžili osobitné vlákno .
Čo tak po sezóne spustiť samostatné vlákno s označením napríklad Jadran v minulom storočí kde by sa zverejňovali texty a foto do roku 1999 ?
avatar Re: Stará cestayawning smiley
29. 03. 2011 16:08
----> milošhr
no, samozřejmě pokračuj...
alespoň pro mne tyto kapitoly daly to, že když to letos budu valit po dálnici, tak budu vědět, že mezi Malou Kapelou a Sv.Rokem je kousek východně Otočac a u něho krásná oblast Gackého údolí..... a že tam teče řeka Gacka a je tam pěkné jezero ... thumbs up

jinak, jak jsou dodnes ty pláně (jako roviny Lička) zaminované neposoudím....smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (29. 03. 2011 16:16).
Anonymní uživatel
Re: Stará cestayawning smiley
29. 03. 2011 20:32
....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Šatava (16. 07. 2011 04:46).
avatar Re: Stará cestayawning smiley
30. 03. 2011 06:48
Skeny ze starých časopisů Jihoslávie jsem přesunul do OSTATNÍ-BEJVÁVALO..ale bohužel nelze vybírat destinace - jen co je uvedeno-popsáno. A k zaminovaným územím ještě přidávám aktuální mapku (červeně značeno) !




Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (30. 03. 2011 07:09).
Re: Stará cestayawning smiley
30. 03. 2011 17:07
tak v Jihoslávii jsem ještě nebyl. Anebo je to tím že bydlím v Čechoslovensku ?
avatar Re: Stará cestayawning smiley
30. 03. 2011 17:33
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tak v Jihoslávii jsem ještě nebyl. Anebo je to tím
> že bydlím v Čechoslovensku ?
korektoři jsou tady obecně na prd...a ty pomni, že před spojkou "že" se píše čárka.....smoking smiley
avatar Re: Stará cestayawning smiley
30. 03. 2011 18:01
Tož Darkovi se ani nedivím cool smiley..jinak to není chyba a ani na korekturu, jen je záměrně nalícováno a převzato z onoho 77letého dobového časopisu Jihoslávie=Jugoslávie (poté SFRJ)smoking smiley
Re: Stará cestayawning smiley
30. 03. 2011 19:10
Jo, jo, gramotnost našinců vzrůstá.
Re: Stará cestayawning smiley
30. 03. 2011 19:21
ono tak nejde o gramotnost,jako o někdy podivné počeštˇování cizích názvů.Když se Rakušana zeptáte kde je Štýrský Hradec,bude hledět na Vás jako na ufo.Chorvatština není o nic lepší : Vídenˇ= Beč.
Re: Stará cestayawning smiley
30. 03. 2011 20:33
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ono tak nejde o gramotnost,jako o někdy podivné
> počeštˇování cizích názvů.Když se Rakušana zeptáte
> kde je Štýrský Hradec,bude hledět na Vás jako na
> ufo.Chorvatština není o nic lepší : Vídenˇ= Beč.


asi tak jako Wien=Vídeň grinning smiley
avatar Re: Stará cestayawning smiley
30. 03. 2011 20:41
jo a i Maďaři řeknou Becz a ve Slovinsku se raději neptat....tam řeknou Vídni "Dunaj" !!
Re: Stará cestayawning smiley
11. 05. 2011 23:16
Zdravím všetkých fóristov a chcem poprosiť niekoho s lepšou pamäťou o odpoveď,kde na "starej" Karlovac-Plitvice-Knin-Sinj-Šestanovac je v záhrade smerom k moru na pravej strane murovaná,alebo betonová veľká loď.Pred 20-25 rokmi som tam niekoľkokrát fotil deti a rád by som si to zopakoval aj s vnukmi,len nechcem ísť celú cestu po starej.Vie niekto názov dediny,alebo bližšiu lokalizáciu?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil onical (11. 05. 2011 23:17).
Anonymní uživatel
Re: Stará cestayawning smiley
12. 05. 2011 03:52
.....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Šatava (16. 07. 2011 04:46).
Re: Stará cestayawning smiley
12. 05. 2011 09:30
Šatava:
Ďakujem,až sa hanbím,žena má pravdu,som lenivý,je to o 3 stránky a ja sa pýtam.Ďakujem.
Anonymní uživatel
Re: Stará cestayawning smiley
12. 05. 2011 10:21
.....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Šatava (16. 07. 2011 04:47).
avatar Re: Stará cestayawning smiley
25. 05. 2011 09:43
...pro ty,co trosku rozumi nemecky super videa o "Jadranske magistrale"....








Re: Stará cestayawning smiley
31. 05. 2011 09:39
Mezi Gracacem a obci Padene smerem na Knin se frezuji nejhorsi useky a poklada novy asfalt.Od zacatku obce Padene po odbocku na Kistanje se kompletne rozsiruje cesta z novym asfaltem.Tam jsem jel vecer a nazpet v nedeli,dalo se to projet,protoze se nedelalo,jinak je tam objizdka od Gracace po Knin(upresneni HAKu Od danas, 31. svibnja, u 10 sati za sav promet bit će zatvorena dionica državne ceste D 1 od križanja za Očestovo do Pađana. Obilazak: Knin-D59-Kistanje-ŽC6026-Obrovac-D27-Gračac, i obrnuto.)
V Kninu se poklada vodovod,jsou ta dva semafory.Za Kninem se predelava krizovatka pred tim kratkym tunelem co hodne vynasela a je rozkopan kraj silnice pred a za tim tunelem a tim to dlouhe stoupani je stazeno do jednoho pruhu.Jinak vse jako loni.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
31. 05. 2011 10:51
Díval jsem se na Google mapy: Objížďka by měla být dlouhá 94 km, místo 60 km, doba průjezdu je spočítaná na 113 minut místo 60 minut.
Jediný zádrhel kromě délky objížďky vidím v tom, že cesta mezi Kistanje a Obrovacem je snad nějaká polňačka..... Ale snad to nebude tak hrozné. Na Mapách - Seznam je silnice značená stejně jako silnice Benkovac - Obrovac a ta je poměrně kvalitní (teda aspoň jak si vzpomínám).
Doufám, že silnice Gračac - Knin do sezóny bude otevřená.
Re: Stará cestayawning smiley
31. 05. 2011 12:07
Mezi obci Obrovac a Kistanje je nornalni asfalt,nad Obrovcem sama zatacka ale da se.Ty urcite myslis variantu pres Ervenik,ta je sice kratsi ale od Kastel Zegarski do Erveniku je sotolinova 6km. cesta v horsim stavu.Je to nedodelana cesta mezi Obrovcem a Kninem,ktera se prerusila na pocatku jejich valky a ted o ni neni zajem.Krasna a siroka cesta konci u Kastel Zegarski od smeru od Obravce a zacina u Raducic ve smeru na Knin.
Re: Stará cestayawning smiley
31. 05. 2011 19:39
Hak.hr
Uzavřena pro veškerý provoz v úseku státní silnice D 1 mezi Gračac a Knin, práce překračování Oćestovo na Pađene. Hostující Knin-D59-Kistanje-ŽC6026-Obrovac-D27-Gračac, a naopak (15. června).
Re: Stará cestayawning smiley
01. 06. 2011 15:48
chtěl bych se zeptat jestli na úseku mezi Karlovcem a plitvickými jezery se nacházejí policejní hlídky a kde mají oblíbená místečka.
Re: Stará cestayawning smiley
01. 06. 2011 16:08
...někde už tady existuje mapka s těmito místečky...jen ji najít !!!! Raději bych ale na ni moc nespoléhal a přes obec holt těch 50 nějak vydržet .
Anonymní uživatel
Re: Stará cestayawning smiley
01. 06. 2011 18:28
.....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Šatava (16. 07. 2011 04:47).
avatar Re: Stará cestayawning smiley
01. 06. 2011 21:53
to darko :

V roce 2010 jsem jel po staré od Karlovace přes Plitvice,Gračac,Knin a Sinj a musím zaklepat, že ani jedna hlídka na cestě. Čekal jsem za vesnicí, za každou zatáčkou. Všude kde bylo omezení rychlosti na 30,40 km/h i za vesnicí, ale NIC, ani ŤUKeye popping smiley Měl jsem zde pročtené situace a rady, kde můžou být a tak jsem ignoroval místní řidiče a dodržoval jsem rychlost dle označení, ale je problém, že omezení rychlosti nikde nekončí a je potřeba jet dáleye rolling smiley
[img3chybny-odkaz-rajced0303]

Ani tady za tunelem s omezením na 40 km/h


Tak přeji stejné rozpoložení chorvatské policieyawning smiley

Ruud - Liberec
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 261
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.