Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Stará cestayawning smiley

Autor Lenka 
avatar Re: Stará cestayawning smiley
02. 03. 2012 23:07
Pánové, vedle svého nicku máte tlačítko: [ Soukromá zpráva ]
Pro sdělení typu :
"Raguline, magore milej, pěkně jsi to shrnul. Jezdím úplně stejně, jen kus dál do Orebiče... ozvi se, až budeš vyrážet. Já jedu začátkem července, to je za pár... "
prosím využívejte toto tlačítko. Díky podobným příspěvkúm, od přínosného vkladu Midaxova, stává se toto vlákno opět zapleveleným a nepřehledným pro ty, co hledají aktuální informace a po otevření vlákna akorát zjistí, že forum se stalo chatem.
Maro a Raguline, není to nic osobního.
Dan
Re: Stará cestayawning smiley
03. 03. 2012 08:43
Luisi ok, to sdělení bylo moje. Byla to jen podpora otevřenému Ragulinovi, který se podle mého názoru pokusil trefně oddémonizovat starou cestu. Atulání informace budeme moci hledat asi až někdy v květnu, až někdo pojede a podělí se.
Stará cesta
11. 03. 2012 11:55
thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Midax (20. 04. 2015 22:44).
avatar Re: Stará cesta
11. 03. 2012 13:43
Midaxi...paráda, nebo ne? Pouze 11 aut v protisměru, tebe nikdo "nebrzdil". Já a určitě i ostatní tam v předchozích letech pamatují jedno auto za druhým v obou směrech. Kdeže "loňské sněhy" jsou.......
Re: Stará cesta
13. 03. 2012 16:38
Na starej ceste ma vzdy pobavi,ked mate oznacenie zaciatok dediny tabulov,len akosi tam chyba ta dedina.Neviem,ci je schovana niekde za kopcom,alebo stromami,ale vidno to aj na videu MIDAXA.Ale stara cesta,to je super zazitok,spomienka.

Pekny den vsetkym.
Re: Stará cestayawning smiley
19. 06. 2012 13:05
Už někdo jel?
Jak to letos vypadá, vše při starém?
Re: Stará cestayawning smiley
19. 06. 2012 20:16
Letos to vemu po staré tam i zpět, dálnice mně už nebaví a je to celkem nuda grinning smiley
Re: Stará cestayawning smiley
19. 06. 2012 20:43
to chce už rovnou od hranic jak se jezdilo dřív
Re: Stará cestayawning smiley
10. 07. 2012 08:28
Letos jsem jednu cestu vyzkoušel po staré. Musím říct, že povrch silnice je kvalitní a kromě krátké asi 2 km opravované silnice v Kninu vše probíhá hladce. Cesta je určitě výrazně záživnější než po dálnici a z Karlovace na Makarskou mi to trvalo i se zastávkami a to včetně večeře 6 hodin.
Jedinej problém, který tu vidím je dopravní značení. Ty časté rychlostní omezení jsou hrozný. Nejde to jet podle předpisů. Část cesty jsem se snažil jet podle předpisů (nebo spíš lehce rychleji), ale v momentě, kdy jsem se stával čím dál tím častěji špuntem na silnici a tvořila se za mnou kolona, tak jsem se na předpisy vykašlal. Po pravdě, ta agresivita řidičů mě docela vyváděla z míry - na 40 jedu 55, ale na zadek má přilepený auto, který mě pak při první příležitosti i docela nepřehledným úseku předjíždí a řidič na mě ještě ukazuje, že jsem idiot.... A nebyli to jen místní, ti si tedy s předpisy nelámou hlavy vůbec. Hmm, tak nevim. Příště už radši jen dálnici.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
10. 07. 2012 16:56
já jsem cestu vyzkoušel se Zahájským při cestě tam, ale ve špatný čas a to v noci. Silnice sice dobrá, ale z krás kolem jsem viděl prdlačku ( jen Zahájskej hlásil pomocí CB liška vlevo a my ji viděli vpravo...jsem ho pak musel zkoušet, jestli zná strany thumbs up smiley.. a nejmíň dvě hodiny se mi pak ale nechtělo od smíchu spát ) a v půlce cesty jsem na nejbližším možném nájezdu použili dálnice. Zhodnocení situace : silnice povrchově bez problémů, rychlostních omezení je hafo,využitelnost cesty pouze za dne, kdy člověk má něco z okolí a taky se lépe jede. V noci za sebe říkám - už nikdy. Ve dne to ale bude jiný kafe, tak proč ne když by byl čas.
Re: Stará cestayawning smiley
10. 07. 2012 19:29
Já tady jedu pokaždé a to tak, že u Karlovace vyjedu z dálnice, stavím se před Plitvicemi na večeři, poté nejedu u Gornje Ploči zpět na dálnici. Samozřejmě vždy přes den, dobře se najím a odpočinu si od dálnice. Samozřejmě nikam nespěchám. S tím zmatečným značením je to pravda, i na mě někteří ukazují, že jsem blbec když dodržuji předpisy - je zbytečné se však vzrušovat.
avatar Re: Stará cestayawning smiley
11. 07. 2012 10:03
Vás asi nebaví řízení, co?
avatar Re: Stará cestayawning smiley
11. 07. 2012 19:48
no jestli tě Tony po ujetí nějakých 1000km ještě řízení baví, tak seš špica. Já mám řízení rád a první stovky km si užívám, ale s přibývajícím nájezdem to odpadá a u konce mne to už se..e yawning smiley Jo a řízení v noci to mne nebaví vůbec. Asi mám šeroslepost thumbs up smiley
avatar Re: Stará cestayawning smiley
11. 07. 2012 20:51
smileys with beer

pro mne není rozdíl jet v noci po dálnici nebo po staré, ale je mi jasné, že každý jsme jiný. Nechci tady rozpoutávat flame, ale prostě v noci jsou mi limity ukradené a beru je jako doporučení a jedu podle svého tempa.

p.s. když jsem na místě, tak klíče hážu do nejtemnějšího kouta skříně a nechi auto vidět ať byla cesta jakákoliv
avatar Re: Stará cestayawning smiley
14. 07. 2012 16:56
Jezdím vždy Karlovac-Cista Provo i obráceně po staré silnici. Směrem k moři v noci a nemám problém, dopravní omezení a označení vesnic v pustině je opravdu jen informativní. Směren od moře za světla a rychlostní omezení se opravdu dodržovat nedají a ani jsem to nezkoušel, včera jsem se chytl někde u Kninu za jednoho chorvata a jeli jsme opravdu velmi svižně až před Karlovac, kde jsem tedy jsa ve městě zvolnil, ale on pádil dál. Dálnici mám rád, ale docela mě unavuje monotonost. Takže pro mě : Rakousko = dálnice, Chorvatsko = cesta přes Plitvice. Takto to mám postaveno já, mě to tak vyhovuje.
Re: Stará cestayawning smiley
01. 08. 2012 07:15
Zdravím vás všechny.
Přidávám příspěvek i sem i když je i ve vlákně Kdo už se letos vrátil....... ale také se sem hodí a mám jednu opravu. Čerpání novinek o staré cestě jsem nebral od Inoxe ale MidaxeTímto se omlouvám ale ještě jednou děkuji všem.
Moc dlouho jsem zde nepříspíval ale pročítám pravidelně a tak se chci podělit ale spíše jen připomenout jednu zkušenost.Byli jsme (jako vždy) v Jesenici-Omiš-,od 1 do 9.7.(neděle odjezd-v pondělí odjezd zpět)
Cesta klasika jako většina z vás-Přerov,Mikulov,Vídeň,Graz-Mureck-Lenart-Ptuj,Zagreb,Karlovac ale tentokrát jsme to vzali po staré až do Omiše resp. do Jesenice.
Tankoval jsem u nás a pak až v Ptuji .....první kruháč před novým mostem.... prvním výjezdem do centra a po asi 300metrech u kruháče na levo....sjíždí se přímo z něj na benzinu a nafta za 1,24 éček.
To potěšilo.Tak jsme tankovali i zpět.
Ale ta paráda teprve měla příjít.
Tři roky jsme nebyli nikde...koupě domku,rekonstrukce, stěhování a stím spojené radosti a starosti a tak letos jsme si už řekli dost a jedem.
Samozřejmě jsem vás všechny pečlivě pročítal a shromažďoval informace. Za to mockrát díky.
Těsně před odjezdem jsme se rozhodli že to zkusíme po staré...děcka už jsou odrostlé (jedna zůstala doma-čekali jsme štěňátka a druhá jela s námi) a tak není důvod proč to nezkusit.
Vážení , to byla jedním slovem paráda.
Od Karlovace po Plitvice klasika , dědinky ,po rozednění sem tam policajti ...popíjeli ranní kávičku opření o auto, pohoda žádnej problém.
Za Plitvicemi to začlo ...jedním slovem nádhera.
Cesty paráda, tuším že to byl Inox u něhož jsem shlédl video o staré cestě po rekonstrukci,prostě supr.Od Plitvic až po Peručko jezero vždy nějakej domorodec kterej to valil 100-110 tak proč se nepřidat.Ale jinak nikdo,slovy NIKDO, až jsme se báli co kdyby se něco stalo s autem a takový ty myšlenky.
Akorát v Kninu -výpadovka z centra na Split- tak tam dělali novou cestu ale ta už asi dnes bude hotová , při cestě tam ,jsme jeli ještě po šotolinovém spodku ale zpět už jsme to objížděli po asi 4 km.objíždce.
Tímto jsem už prozradil že i zpět jsme jeli po staré i když původní plán byl jen jedna cesta.
Nachci se opakovat ale opravdu jsme si zas pěkně pročistili hlavu ...pohodička...klídeček...nikde vůbec žádný problém.
Opět naší stařenkou mazdou Premacy 2.0 td spotřeba 5.8,na dálnici by to bylo min.o litr víc. Vyjížděli jsme ve 22.00 z Přerova a na místě jsme byli v 10.45 a naší známí kteří jeli po dálnici (kvůli kamarádově přítelkyni a jejich malích dětí) tak ti přijeli 25 min.před námi.Takže super.
A vlastní pobyt paráda...kolo,skály,rafty večerní Omiš,pizza,Karlovačko atd.
No, co už včil ,jak se říká u nás, už je po...Ale ještě přemlouvám maminu ,že bychom dali na motorce prodloužený víkend ke konci prázdnin na Istrii někde kolem Vrsaru tam se mi to také líbí.
Takže , pokud někdo jste z té nostalgické party a přemýšlíte o staré tak to dejte.Stojí to za to.
Všem přejí kráný zbytek prázdnin,šťastnou cestu a jen pěkné zážitky.



Upraveno 4krát. Naposledy upravil břeťin (03. 08. 2012 07:02).
Re: Stará cestayawning smiley
01. 08. 2012 21:29
Pěkně jsi to napsal, já starou cestu miluji a už jen čekám na 17.8 kdy vyrážím
Re: Stará cestayawning smiley
01. 08. 2012 22:44
Taky si to dáme 17.8 už se tesime
avatar Re: Stará cestayawning smiley
02. 08. 2012 16:10
Jel jsem letos Karlovac a napojil jsem se na dálnici před Svetm rokem cesta ok nesmí člověk chytnout traktor ,nebo jako já přeloženou dodávku cihlama jedoucí 50 km smiling smiley
Re: Stará cestayawning smiley
02. 08. 2012 16:22
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 19:59).
Re: Stará cestayawning smiley
06. 08. 2012 20:34
Nazdar všichni,

taky už mám trasu letos projetou, odjezd 6.7.po ránu (Jihl., Znojmo, Vídeň, Gratz, na "A"/"SLO" na Mureck, Ptuj (objezd SLO dálnice celkem bez rpoblémů) a pak zase v HR po dálnici přes Zagreb do Karlovace, odtud po "staré" za Plitvice, v kempu před Bjelo Polje přespání ve stanu a ráno v poklidu dojezd do Sukošanu, převzetí lodě a týden na moři. Zpět po vrácení lodě stejnou cestou (vždy svačina ve Slunji u vodopádů), dojezd do JI někdy před půlnocí. Jen jsem využil samozřejmě před Zagrebem mýtnici Demerje (placení kartou a úspora cca půl hodiny popojíždění k další mýtnici) a pak další finta - trasu Zagreb - Macelj sjíždím z dálnice na sjezdu Durmanec a dál na hranice po staré, ono nakonec stejně člověk musí najet na dálnici, ale až za mýtnicí asi 500 m před vlastní hranicí a ušetří tak cca 20 min. popojíždeění před mýtnicí (na Durmanci jsme platili sami). Ověřeno díky další části posádky, která jela po dálnici až na hranice, kde jsme se potkali i přesto, že my jsme tankovali a ženské se stavovaly na WC, kde byla fronta, zatímco druhé auto jelo nonstop.

Jinak na staré silnici je to opravdu mnohem hezčí a pokud nespěchám, neměnil bych.

S pozdravem
Pavel.
Re: Stará cestayawning smiley
06. 08. 2012 22:05
Taky jsem si to zkusil. Jeli jsme do černí Hory a ušetřené peníze jsem chtěl utratit až tam. Ve 23 hranice Slo/HR Macejl absolutně bez fronty. Začátek cesty po dálnici. Chtěl jsem pokračovat po staré ale nějak jsem minul Karlovac a tak na dalším motorestu jsme nocovali a ráno v 6hod na dalším sjezdu sjeli z dálnice napříč do vnitrozemí směr Plitvičky.Ta cesta po okreskách 3 a 4 tých tříd samá zatáčka a díry v 7hod Plitvice. Dál opravdu paráda jak silnice tak krajina. Akurát neám rád ranní sluníčko do očí, a tenkrát opravdu pražilo od rána. No a dál Knin,Sinj, no tam jsme se trochu zamotali a jel jsem zase nějakou klikatou okreskou místo na Imotski na Šestanovac a na Metkovič. Cesta nazpět zase tudy ale navečer, kolem toho Sinjského jezera prakticky sám. Přisvítil jsem si a valil to co to šlo. Když zasvítila světla v protisměru tak jsem zpomalil ale těch bylo minimum, na dálnici bych možná usnul, tady je třeba být ve střehu. Taky jsme viděli sraženýho divočáka.... ale příště jedu zase tudy, po starý.
Re: Stará cestayawning smiley
08. 08. 2012 08:41
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil břeťin (08. 08. 2012 08:43).
Re: Stará cestayawning smiley
08. 08. 2012 08:44
mirek113 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pěkně jsi to napsal, já starou cestu miluji a už
> jen čekám na 17.8 kdy vyrážím


Tak si to pěkně užijte a pak dej vědět jak to vypadá v Kninu,jestli už to mají hotové.
Možná to na sklonku srpna začátkem září nebude Istrie ale zase spodek ale tentokrát na motorce.
Pěknou dovolenou břetin.
Re: Stará cestayawning smiley
08. 08. 2012 19:53
noťas beru sebou, jak se někde napíchnu a dám aktuální zprávy
Re: Stará cestayawning smiley
14. 08. 2012 17:05
V Kninu uz neni zadne omezeni. Jel jsem tam 5.8. rano. Chtel jsem se tam stavit v bankomatu, ale byla tam slavnost a nedalo se zaparkovat. Dalsi Erste bankomat je v Trilj za mostem.
Jel jsem po stare az do Sestanovace, Brela, .... , Peljesac.
Re: Stará cestayawning smiley
24. 08. 2012 08:29
Na starej ceste píšu obmedzenie medzi Slunj a Plitvice, cez most Korana je vraj iba jednosmerná cesta a obchádzka je tiež vyznačená. Chcem dnes večer po starej ceste absolvovať dovolenku sme Omiš.Má niekto aktuálne info?
[www.hak.hr]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bobila1 (24. 08. 2012 08:32).
Re: Stará cestayawning smiley
24. 08. 2012 11:36
Když jsem tam jel 5.8., tak byl semafor mezi mostem přes řeku a vchodem do NP. Asi tam spadla skála(?), a tak to pouštěli kyvadlově. Uzavírka byla tak 50m. Fronty aut byly řádné.
Re: Stará cestayawning smiley
24. 08. 2012 13:47
Podle všech indicií je to dlouhodobá záležitost, možná nejméně do konce sezony. Nechci být paranoiní, ale možná na tom nepracují schválně, aby se vybralo víc za dálnici.
Aktuálně na [www.hak.hr]
Re: Stará cestayawning smiley
24. 08. 2012 15:55
Vdaka za info, asi mas Globik pravdu, kvoli poplatkom na za dialnicu sa usetria peniaze, no cas sa predlzi.To HonzaD:Ako dlho si cakal v kolone, resp.ako dlho Ti trval prejazd cez semafor na moste?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 216
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.